Jump to content
IGNORED

do użytkowników dvd yamahy 530

maniura

Recommended Posts

napiszscie prosze swoje opnie

1.jak z czytaniem dyskow (szczegolnie zarysowanych - niektore odtwarzacze nie maja z tym zadnych problemow)2.jak brzmienie stereo i w kinie

pytam bo na tym forum spotkalem sie z opnia o usterowosci w/w odtwarzacza

Posiadam Yamahe 530. Z odtwarzaniem płytek nagrywanych nie ma proglemu. Próbowałem różnego rodzaju nośników - bez problemów. Natomiast sprawa usterkowości sprżetu - jest prawdziwa.

Osobiśie tego doświadczyłem. DVD wylądowało w serwisie. Trwało to 2 tygodnie i chłopaki wymienili pick-ul - laser na nowy.

Osobiście spotkałem się z jeszcze jednym takim przypadkiem - nasz kolega z forum - krzysiekk - też miał ten sam problem.

CASKP

witam,

tak jak napisał CAS, u mnie również wymieniono cały zespół lasera, raptem po 3 miesiącach użytkowania. objawy - pikselosa i przeskakiwanie rozdziałów na nowych, dopiero odfoliowanych płytach.

ale ogólnie to czyta wszystko, najbardziej nieprawdopodobnie porysowane płyty (w tym audio - mam taką jedną z popękanym nośnikiem od drugiej strony).

co do jakości stereo, hm powiem tak. mam 15 letni cd player kenwooda. jak go podłączyłem do yamahy 430 interkonektem analogowy, a potem tak samo podłączyłem y530, to nie słyszałem żadnej ale to żadnej różnicy. może bym usłyszał jakbym porównał z jakimś nowoczesnym odtwarzaczem albo wzmacniaczem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

=> krzysiekk

Trochę przerobiłem 530. przykręciłem do podstawy dvd specjalnie wyfrezowaną 20 mm płytę aluminiową oksydowaną na czarno (dvd jest czarne) + 4 nóżki aluminiowe - kolor srebrny.

Fajnie teraz wygląda. Za płytę + frezowanie + oksydowanie + nużki dałem na 2 flaszki - więc chyba się opłacało :)

Zrobię fotkę - to podeślę.

P.S. Myślę teraz nad wykonaniem stend'ów z alluminium - chłopaków suszy :)

No cóż... Przecież ta Yamaha to nic innego jak tandetny (to opinia sprzedawcy) Philips 723 włożony w inną obudowę ze znaczkiem Yamahy i sprzedawany po wyższej cenie... Brutalne, ale prawdziwe. Identyczne menu, możliwości i parametry. Ponadto, napęd ten pracuje tak głośno, że ciche słuchanie muzyki w nocy po prostu irytuje. No, ale do słuchania muzyki to się kupuje CD a nie DVD (no, chyba że jest to Denon DVD-900 ;) )

Przypadkowa obserwacja, bo nie jestej uzytkownikiem i nie pałam sympatią do Yamahy. Niedawno byłem w niewielkim serwisie audio, żeby przestroić stary tuner. Okazało się, że serwisują oni dla dystrybutora czy jakiegoś marketu urządzenia Yamahy. "Na warszatcie" stało tego sporo i to głównie DVD niestety.

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.