Skocz do zawartości
IGNORED

ASR Emitter


Yancy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pmcomp napisał:

Mnie tego nie musisz mówić, patrz na wątek o kolumnach vintage hi-end.

Mam takie kolumny  😀😃😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, iro III napisał:

No, ostrożnie... blisko 0,5 F lub nawet ponad 1F pojemnosci, w najbardziej mocnych modelach mogłoby być trudne do wymiany 😉

Tam jest na szczescie duzo „malych” pojemnosci (10000uF).

Poza tym nie trzeba od razu dawac np. Mundorfów 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRa jest piekelnie ciezko sprzedac, sam wisialem ponad rok z Exclusivem II Blue z 2011 czy 12 roku.

Na pewno NIE jest to typowe niemieckie, twarde brzmienie z ostra gora i napompowanym basem, jesli juz mamy porownywac to blizej mu do Accuphase a im starsze tym cieplejsze/ciemniejsze.

Co do recapu to bym sie nie martwil, do tej pory jest to najsolidniej zrobiony kawal wzmacniacza jaki kiedykolwiek mialem a byly to dziesiatki jesli nie setki. Zuzycie czesci jest minimalne, miedzy innymi ze wzgledu na tryb auto gdzie zasilacze dzialaja na pol gwizdka na nizszych poziomach glosnosci.

Taki Emitter ledwo sie grzeje (zasilacze oraktycznie wcale) dopiero na drugim trybie pracy robi sie cieply.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2023 o 22:26, Marek.S napisał:

ASRa jest piekelnie ciezko sprzedac, sam wisialem ponad rok z Exclusivem II Blue z 2011 czy 12 roku.

Na pewno NIE jest to typowe niemieckie, twarde brzmienie z ostra gora i napompowanym basem, jesli juz mamy porownywac to blizej mu do Accuphase a im starsze tym cieplejsze/ciemniejsze.

Co do recapu to bym sie nie martwil, do tej pory jest to najsolidniej zrobiony kawal wzmacniacza jaki kiedykolwiek mialem a byly to dziesiatki jesli nie setki. Zuzycie czesci jest minimalne, miedzy innymi ze wzgledu na tryb auto gdzie zasilacze dzialaja na pol gwizdka na nizszych poziomach glosnosci.

Taki Emitter ledwo sie grzeje (zasilacze oraktycznie wcale) dopiero na drugim trybie pracy robi sie cieply.

Może. Jako użytkownik kolejnej generacji ASR Emitter II, pierwszy z 2010 roku, drugi po wymianie w fabryce w Niemczech w 2021. Budowa jak czołg. Nawet piorun na sieci przetrwał i tylko jakaś drobnica w trafo do wymiany za śmieszne pieniądze. Żadnych problemów, może jedynie z implementacją unijnych norm, by na stand-by było tylko 1 Wat , a nie 10 albo coś takiego i się potrafi wyłączyć samoczynnie po włączeniu. Można to zmienić poprzez zworkę w trafo. Nie zrobiłem tego. Zawsze to jakaś oszczędność. Ha ha. Używane na co dzień. Jedyny problem w przyszłości to brak następcy właściciela i jeszcze z taką wiedzą

 

W fabryce pracuje dwóch Polaków. A właściciel osobiście rozwiązał mi telefonicznie  problem uziemienia, gdzie miernikiem musiałem różne pomiary robić ( a mam do tego dwie lewe ręce, bałem się ogromnie przy tych pomiarach). Jedyny problem to wielkość pudełek. Czy są lepsze może ja nie znalazłem w cenie po upuście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.