Skocz do zawartości
IGNORED

Emotiva vs Musical Fidelity


JVC 4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, JVC 4K napisał:

Czyli Emotiva XPA bardziej do Opticonów niż Musical.

Nie. Ale Ty wolisz Emotivę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JVC 4K napisał:

Bo jest sporo tańsza od Musicala a portfel gra tu pierwsze skrzypce.

Płacisz za lepsze brzmienie. Nie kupuj tylko końcówki bo to nie ma żadnego sensu ! Wydasz tylko kasę a nie będzie lepiej w stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

Płacisz za lepsze brzmienie. Nie kupuj tylko końcówki bo to nie ma żadnego sensu ! Wydasz tylko kasę a nie będzie lepiej w stereo. 

Ale będzie więcej mocy obecnie w kinie aby zrobić "tzw. efekt Multikina" muszę kręcić potencjionometr logarytmiczny do nawet 75-80 a skala kończy się na 98, raz boję się że przegrzeje wzmacniacz i się wyłączy a jak tak oglądam film to jest taki gorący od góry że jajko można na nim usmażyć a dwa wysoki poziom zniekształceń i pojawiający się już przester na poziomie 80 może popalić kopułki wysokotonowe a tego nie chcę.

Dostawienie końcówki mocy jakiejkolwiek 2, 3, 5, 7 czy 11 kanałowej zdejmie duże obciążenie z Denona i pozwoli rozwinąć skrzydła kolumnom które są trudne do wysterowania, prądożerne i mało skuteczne.

To nie Klipsche że byle jakim tanim amplitunerkiem je napędzisz, Dali nie mają takiej skuteczności i efektywności grania stąd jestem zmuszony kręcić gałkę volume bardzo mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JVC 4K napisał:

Dostawienie końcówki mocy jakiejkolwiek 2, 3, 5, 7 czy 11 kanałowej zdejmie duże obciążenie z Denona i pozwoli rozwinąć skrzydła kolumnom które są trudne do wysterowania, prądożerne i mało skuteczne.

 

To kup sobie kocówkę mocy na Hypex Ncore. Tanio a skutecznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JVC 4K napisał:

Ale będzie więcej mocy obecnie w kinie aby zrobić "tzw. efekt Multikina" muszę kręcić potencjionometr logarytmiczny do nawet 75-80 a skala kończy się na 98, raz boję się że przegrzeje wzmacniacz i się wyłączy a jak tak oglądam film to jest taki gorący od góry że jajko można na nim usmażyć a dwa wysoki poziom zniekształceń i pojawiający się już przester na poziomie 80 może popalić kopułki wysokotonowe a tego nie chcę.

Dostawienie końcówki mocy jakiejkolwiek 2, 3, 5, 7 czy 11 kanałowej zdejmie duże obciążenie z Denona i pozwoli rozwinąć skrzydła kolumnom które są trudne do wysterowania, prądożerne i mało skuteczne.

To nie Klipsche że byle jakim tanim amplitunerkiem je napędzisz, Dali nie mają takiej skuteczności i efektywności grania stąd jestem zmuszony kręcić gałkę volume bardzo mocno.

Ale dobrze Ci @Piopio piszę że jak zainwestujesz we wzmacniacz to ominiesz przedwzmacniacz w kinie co finalnie wpłynie mocno na jakość brzmienia w stereo, dwa odciążysz ampa. 

A druga sprawa, skalowanie potencjometrów cyfrowych jest różne i to nic dziwnego że dopiero w górnym zakresie intensywniej wpływają na skuteczność dB. 

Pytałem x postów temu i dalej się nie dowiedzieliśmy, jakie to jest Denon, 1700 czy 4700 bo to trochę różnicę robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound club wypożycza sprzęt do domu. Chyba nie odpuścisz. Więc wypożycz i sprawdź.

Nie ma innego wyjścia. 🙂

pytanie całkiem inne a jakże realne. Czy mając ja w domu tak nie powiesz "nie no gra super jestem zadowolony , polecam".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S4Home napisał:

Ale dobrze Ci @Piopio piszę że jak zainwestujesz we wzmacniacz to ominiesz przedwzmacniacz w kinie co finalnie wpłynie mocno na jakość brzmienia w stereo, dwa odciążysz ampa. 

A druga sprawa, skalowanie potencjometrów cyfrowych jest różne i to nic dziwnego że dopiero w górnym zakresie intensywniej wpływają na skuteczność dB. 

Pytałem x postów temu i dalej się nie dowiedzieliśmy, jakie to jest Denon, 1700 czy 4700 bo to trochę różnicę robi?

Denon AVC X8500HA - wzmak. Kolumny i głośniki to Dali Opticon 6 MK2 fronty para, Dali Opticon Vokal MK2 centralny, Dali Opticon LCR MK2 dwie pary 4 sztuki jako surr. boczne i tylne oraz Atmos Dali Alteco C1 dwie pary 4 sztuki, łącznie 11 głośników, jest też SVS SB4000 ale on sam się napędza bo jest aktywny, z ampli dostaje tylko sygnał po RCA.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ale dobrze Ci @Piopio piszę że jak zainwestujesz we wzmacniacz to ominiesz przedwzmacniacz w kinie co finalnie wpłynie mocno na jakość brzmienia w stereo, dwa odciążysz ampa. 

A druga sprawa, skalowanie potencjometrów cyfrowych jest różne i to nic dziwnego że dopiero w górnym zakresie intensywniej wpływają na skuteczność dB. 

Pytałem x postów temu i dalej się nie dowiedzieliśmy, jakie to jest Denon, 1700 czy 4700 bo to trochę różnicę robi?

Ja myślałem że już w dolnym zakresie będzie głośno a tu tak jest ze głośno gra dopiero po przekroczeniu połowy skali, więc jaką mam pewność że jak kupię wielokanałową końcówkę to nie będę musiał kręcić gałki na potencjonometrze. Pewnie też trzeba będzie odkręcać ponad połowę aby było głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8500: ma już całkiem przyzwoity przedwzmacniacz kina domowego w sobie. Myślę że zastosowanie tutaj końcówki mocy w zupełności wystarczy. No i ja z tej dwójki nadal obstawiam przy musicalu. 

Ale jeżeli chcesz wyjść z ramy tylko tych dwóch wyborów to faktycznie jeszcze atoll dobrze się zgrywa z tymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JVC 4K napisał:

Denon AVC X8500HA - wzmak. Kolumny i głośniki to Dali Opticon 6 MK2 fronty para, Dali Opticon Vokal MK2 centralny, Dali Opticon LCR MK2 dwie pary 4 sztuki jako surr. boczne i tylne oraz Atmos Dali Alteco C1 dwie pary 4 sztuki, łącznie 11 głośników, jest też SVS SB4000 ale on sam się napędza bo jest aktywny, z ampli dostaje tylko sygnał po RCA.

Szanse że ten Denon kiepsko napędza te Dali są zerowe, to dobry amp! Dokładanie końcówki mocy według mnie to bezsens, aby uzyskać znaczną poprawę w stereo potrzeba wzmacniacza zintegrowanego z funkcją końcówki mocy, ponieważ przedwzmacniacz kina nigdy nie zabrzmi tak jak ten we wzmaku zintegrowanym.

Żeby mnie źle nie rozumieć sama końcówka mocy poprawi jakość jasne że tak, ale nadal będzie grane na przedwzmacniaczu z kina, aczkolwiek dołożenie wzmacniacza z funkcją końcówki mocy jest lepszym rozwiązaniem, odciąży Denona, w kinie lepiej napędzi fronty, a w stereo nie używasz przedwzmacniacza z kina domowego. 

Tak szczerze jak dłużej człowiek pomyśli, to te Dali są biedne w stosunku do tego Denona 🙂

16 godzin temu, JVC 4K napisał:

Ja myślałem że już w dolnym zakresie będzie głośno a tu tak jest ze głośno gra dopiero po przekroczeniu połowy skali, więc jaką mam pewność że jak kupię wielokanałową końcówkę to nie będę musiał kręcić gałki na potencjonometrze. Pewnie też trzeba będzie odkręcać ponad połowę aby było głośno.

Tak jest wyskalowany potencjometr cyfrowy w Denonie, nie jest to wina końcówki mocy. Głośność jest w skali logarytmicznej jak dasz mocniejszą końcówkę to nadal Denon będzie nią tam samo skalował na potencjometrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S4Home napisał:

Szanse że ten Denon kiepsko napędza te Dali są zerowe, to dobry amp! Dokładanie końcówki mocy według mnie to bezsens, aby uzyskać znaczną poprawę w stereo potrzeba wzmacniacza zintegrowanego z funkcją końcówki mocy, ponieważ przedwzmacniacz kina nigdy nie zabrzmi tak jak ten we wzmaku zintegrowanym.

Żeby mnie źle nie rozumieć sama końcówka mocy poprawi jakość jasne że tak, ale nadal będzie grane na przedwzmacniaczu z kina, aczkolwiek dołożenie wzmacniacza z funkcją końcówki mocy jest lepszym rozwiązaniem, odciąży Denona, w kinie lepiej napędzi fronty, a w stereo nie używasz przedwzmacniacza z kina domowego. 

Tak szczerze jak dłużej człowiek pomyśli, to te Dali są biedne w stosunku do tego Denona 🙂

Tak jest wyskalowany potencjometr cyfrowy w Denonie, nie jest to wina końcówki mocy. Głośność jest w skali logarytmicznej jak dasz mocniejszą końcówkę to nadal Denon będzie nią tam samo skalował na potencjometrze.

Tu pewnie działa składowa wielu elementów, ja mam np Opticon 8 MK2 , bieda byłaby być może mniejsza, plus kable głośnikowe, zasilanie itp

Może po prostu musisz zaakceptować , że jak chcesz głośno to trzeba podkręcić i nie przejmować się , że to już prawie koniec potencjometru. W końcu ktoś używa w calym zakresie, jakiś inżynier się ucieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inżynier się ucieszy a nie powinno się używać w całym zakresie to to jest skala volume od 0-98 aby z niej korzystać w pełni kto powiedział że nie można tej gałki odkręcać do 90-95 czyli prawie na pełny zakres. Tak jak z autem może maks jechać 250 km/h tzn że tyle mogę jezdzić nawet po mieście.

A do tego mam mały pokój to inaczej odczuwam ciśnienie akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, S4Home napisał:

Szanse że ten Denon kiepsko napędza te Dali są zerowe, to dobry amp! Dokładanie końcówki mocy według mnie to bezsens, aby uzyskać znaczną poprawę w stereo potrzeba wzmacniacza zintegrowanego z funkcją końcówki mocy, ponieważ przedwzmacniacz kina nigdy nie zabrzmi tak jak ten we wzmaku zintegrowanym.

Żeby mnie źle nie rozumieć sama końcówka mocy poprawi jakość jasne że tak, ale nadal będzie grane na przedwzmacniaczu z kina, aczkolwiek dołożenie wzmacniacza z funkcją końcówki mocy jest lepszym rozwiązaniem, odciąży Denona, w kinie lepiej napędzi fronty, a w stereo nie używasz przedwzmacniacza z kina domowego. 

Tak szczerze jak dłużej człowiek pomyśli, to te Dali są biedne w stosunku do tego Denona 🙂

Tak jest wyskalowany potencjometr cyfrowy w Denonie, nie jest to wina końcówki mocy. Głośność jest w skali logarytmicznej jak dasz mocniejszą końcówkę to nadal Denon będzie nią tam samo skalował na potencjometrze.

Przecież seria Opticon wcale słaba nie jest to nie jest najniższa seria od Dali jeszcze niżej są Oberony i Spektory i to był by przerost formy nad treścią przy tym Denonie, ale Opticony z 8500 to jest bardzo częste połączenie jeden ze sklepów w Niemczech który montuje kina i sale kinowe w co drugą realizację za ponad 40 tys euro za kompleksową salkę wkłada właśnie 8500 z Opticonami więc nie jedno drogie kino jest na tych komponentach.

Opticon to nie jest biedna seria do 8500, Rubicony słuchałem i grają według mnie tak samo jak Opticony tylko mają lepsze forniry i wyszukane wykończenia dlatego są droższe ale obie serie są na hybrydze ze wstęgą. Zaś Epicony nie mają dedykowanych głośników surround LCR tak jak Opticony. Po za tym na 24m2 Rubicony i Epicony to byłaby już przesada te kolumny do dużych pomieszczeń ponad 40m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, JVC 4K napisał:

Po za tym na 24m2 Rubicony i Epicony to byłaby już przesada te kolumny do dużych pomieszczeń ponad 40m2.

To kolumny dla koneserów 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piopio napisał:

To kolumny dla koneserów 😉 

Ale nie na 24m2 wyobrażasz sobie dać Dali Epicon 6 lub Rubicon 6 na taki mały pokój. Opticony też są dla koneserów a już na pewno bardziej muzykalnych od klientów Klipscha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JVC 4K napisał:

Ale nie na 24m2 wyobrażasz sobie dać Dali Epicon 6 lub Rubicon 6 na taki mały pokój. Opticony też są dla koneserów a już na pewno bardziej muzykalnych od klientów Klipscha.

Dali Epicon 2 idealnie się wpasują 😉 Opticony to entry level. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Dali Epicon 2 idealnie się wpasują 😉 Opticony to entry level. 

Ale ja do swojego kina chciałem podłogówki na fronty a nie monitory podstawkowe to po pierwsze jeżeli nawiązujesz do mojego kina.

Jak Opticony to jest niski level to nie jest taka niska seria ten producent ma jeszcze tańsze głośniki choćby Oberony i Spektory więc pisanie że Opticony są na wejściu jest nieprawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JVC 4K napisał:

więc pisanie że Opticony są na wejściu jest nieprawdą.

entry level dla mnie 😉 ale w kinie są ok !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jakie masz kino/stereo może się pochwal i ile kosztowało pewnie z 2 000 000zł.

Moje kino było kupowane jak Pandemia się zaczęła i nie było jeszcze takiej inflacji i kosztowało jakieś 120 000zł sam sprzęt nie licząc adaptacji pomieszczenia, ale jak bym miał to kupować dziś jak jest wojna za wschodnią i ta wielka inflacja to wyszło by jakieś 180-190 tys zł, ciekawe czy jesteś pod tym kątem lepszym prawdziwy Audiofilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubicony i epicon to nie kolumny do kina. To już czysty snobizm z wydawaniem kasy. One zagrają dobrze w systemach stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JVC 4K napisał:

A Ty jakie masz kino/stereo może się pochwal i ile kosztowało pewnie z 2 000 000zł.

Kiedyś miałem kino oparte na Magnepan MG1.7i oraz centralnym od Magnepana 😉 No i cała reszta 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JVC 4K napisał:

Przecież seria Opticon wcale słaba nie jest to nie jest najniższa seria od Dali jeszcze niżej są Oberony i Spektory i to był by przerost formy nad treścią przy tym Denonie, ale Opticony z 8500 to jest bardzo częste połączenie jeden ze sklepów w Niemczech który montuje kina i sale kinowe w co drugą realizację za ponad 40 tys euro za kompleksową salkę wkłada właśnie 8500 z Opticonami więc nie jedno drogie kino jest na tych komponentach.

Opticon to nie jest biedna seria do 8500, Rubicony słuchałem i grają według mnie tak samo jak Opticony tylko mają lepsze forniry i wyszukane wykończenia dlatego są droższe ale obie serie są na hybrydze ze wstęgą. Zaś Epicony nie mają dedykowanych głośników surround LCR tak jak Opticony. Po za tym na 24m2 Rubicony i Epicony to byłaby już przesada te kolumny do dużych pomieszczeń ponad 40m2.

Trochę źle mnie zrozumiałeś, ja nie mówi że jest coś źle dobrane, masz dobry wysoki model ampa kina i można spokojnie podpiąć do niego znacznie droższe sety. 

16 godzin temu, JVC 4K napisał:

Jak inżynier się ucieszy a nie powinno się używać w całym zakresie to to jest skala volume od 0-98 aby z niej korzystać w pełni kto powiedział że nie można tej gałki odkręcać do 90-95 czyli prawie na pełny zakres. Tak jak z autem może maks jechać 250 km/h tzn że tyle mogę jezdzić nawet po mieście.

Wszystko zależy od tego jak wystopniowany jest potencjometr i jakie jest napięcie sygnału na wejściu, nie ma filozofii w tym, zmniejszysz napięcie to i gałę w każdym wzmaku odkręcisz do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piopio napisał:

Kiedyś miałem kino oparte na Magnepan MG1.7i oraz centralnym od Magnepana 😉 No i cała reszta 😉

 

I co się z nim stało?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Emotiva i MF to 2 odmienne szkoły brzmienia - jak ktoś w tym temacie napisał, że jedne jest lepsze od drugiego, to nie słuchaj dalej jego "rad".

Jeżeli Dali zostają, to zdecydowanie MF. Emotiva połączona z odpowiednimi kolumnami powoduje opad szczeny, i zachwyty nad nią są uzasadnione - nie ze względu na gwarancję, i nie tylko w Polsce (w De na przykład już takiej akcji nie ma).

Napiszę więcej, niektórzy lubią górę. Jak na żywo słucham trąbki to od czasu do czasu potrafię poczuć ból w uszach, i tego samego oczekuję od sprzętu za sporą kasę. Stare przysłowie mówi: posłuchaj w swoim pomieszczeniu obu, bo może być i tak, że Emotiva pomimo teoretycznego niezgrania okaże się dla ciebie lepsza od MF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to zostało napisane wcześniej ale zwróć uwagę też na swój post pierwsza część wyklucza druga 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.