Skocz do zawartości
IGNORED

O kablach audio raz jeszcze - test


Piotr Sonido
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Dotyczy to tylko systemów z połączeniami symetrycznymi np. XLR. Przy RCA ekran jest potrzebny i to możliwie najsolidniejszy, co przy kablach, zwłaszcza tych o większych długościach jest dosyć trudne.

Ale są zamontowane w metalowej obudowie, często bardzo solidnej, ta obudowa to ekran.

Bzdura. Zobacz sobie sprzęt firmowy:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Bzdura.

Co jest "bzdurą"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Co jest "bzdurą"?

Post na który odpowiedziałem. Nie wyświetla Ci się 🤔?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Nie wyświetla Ci się 🤔?

Film startuje prawie na końcu, o nieekranowanych kablach jest mniej więcej w 10 minucie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Post na który odpowiedziałem. Nie wyświetla Ci się 🤔?

Ja bym chciał żebyś to wyjaśnił swoimi słowami. Film jest długi i najpierw chcę się dowiedzieć co z tego co napisałem jest bzdurą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

Ja bym chciał żebyś to wyjaśnił swoimi słowami. Film jest długi i najpierw chcę się dowiedzieć co z tego co napisałem jest bzdurą.

W tym E-211 są kable sygnałowe nieekranowane a PCB nie są w puszkach. W puszce jest trafo...

Nie musisz oglądać całego filmu by zobaczyć wewnętrzną budowę tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

W tym E-211 są kable sygnałowe nieekranowane a PCB nie są w puszkach. W puszce jest trafo...

Obudowa wzmacniacza to też puszka, to podstawa ekranowania od wpływów zewnętrznych.

13 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Nie musisz oglądać całego filmu by zobaczyć wewnętrzną budowę tego wzmacniacza.

Budowy wzmacniaczy znam z praktyki, film nie wniósł w moim przypadku niczego ciekawego, ale obejrzałem go z ciekawością, w końcu chyba jestem audio hobbystą 😉.

P.S. I nie dowiedziałem się jakie to "bzdury" napisałem w jednym z poprzednich wpisów a już myślałem że poszerzę swoją wiedzę o coś ciekawego 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lech36 napisał:

P.S. I nie dowiedziałem się jakie to "bzdury" napisałem w jednym z poprzednich wpisów a już myślałem że poszerzę swoją wiedzę o coś ciekawego 😉.

Ale w ogóle to przeczytałeś pytanie @TomKordas - a? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale w ogóle to przeczytałeś pytanie @TomKordas - a? 

Nie było kierowane do mnie to nie czytałem, ale w dalszym ciągu nie wiem co w mojej wypowiedzi wzbudziło Twój niepokój, że musiałeś użyć aż tak ciężkiego słowa jak "bzdura"? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Nie było kierowane do mnie to nie czytałem, ale w dalszym ciągu nie wiem co w mojej wypowiedzi wzbudziło Twój niepokój, że musiałeś użyć aż tak ciężkiego słowa jak "bzdura"? 

Przeczytaj owo pytanie, później moją odpowiedź na nie a na końcu Twoją odpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Przeczytaj owo pytanie, później moją odpowiedź na nie a na końcu Twoją odpowiedź. 

Pytam Ciebie bo to Ty użyłeś hasła "bzdura" w stosunku do mojej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 10:50, Lech36 napisał:

Dotyczy to tylko systemów z połączeniami symetrycznymi np. XLR. Przy RCA ekran jest potrzebny i to możliwie najsolidniejszy, co przy kablach, zwłaszcza tych o większych długościach jest dosyć trudne.

Ale są zamontowane w metalowej obudowie, często bardzo solidnej, ta obudowa to ekran.

To co Tutaj napisałeś jest nie na temat. 

Jak mam z Tobą dyskutować na temat postów, których nie chce Ci się przeczytać?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

To co Tutaj napisałeś jest nie na temat. 

Ale bzdura, czy tylko nie na temat? Jak nie na temat to przepraszam, jak bzdura to należy się chyba jakieś wyjaśnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2023 o 14:49, Lech36 napisał:

Ale bzdura, czy tylko nie na temat? Jak nie na temat to przepraszam, jak bzdura to należy się chyba jakieś wyjaśnienie. 

Żeby zaparzyć sobie kawę trzeba zagotować wodę, jednak by zrobić sobie kawę nie zawsze trzeba wodę gotować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Żeby zaparzyć sobie kawę trzeba zagotować wodę, jednak by zrobić sobie kawę nie zawsze trzeba wodę gotować.

"Pollamp" i wszystko jasne 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 12:15, Piotr Sonido napisał:

W audio to jest normalne. 

Będziesz gadał z dziesięcioma osobami i może znajdziesz 2 pary podobnych zdań. 

To nie znaczy że nie należy, trzeba, nie wolno im ufać.

Po prostu w audio to jest normalne.

Moim zdaniem im więcej rozmawia się ze znajomymi o audio tym lepiej. Chociaż też nie zawsze mam na to ochotę.

W pełni zgoda. Dodam tylko, że najważniejsze w audio jest własne usłuchanie, czyli doświadczenie. Im więcej dobrych systemów człowiek słyszał, tym ma większą wiedzę. Wiem - trywialne, ale często o tym zapominamy.

Na przykład słuchając lepszego systemu mamy (nowy) punkt odniesienia. W imię przysłowia "lepsze wrogiem dobrego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Meloman napisał:

W pełni zgoda. Dodam tylko, że najważniejsze w audio jest własne usłuchanie, czyli doświadczenie. Im więcej dobrych systemów człowiek słyszał, tym ma większą wiedzę. Wiem - trywialne, ale często o tym zapominamy.

Na przykład słuchając lepszego systemu mamy (nowy) punkt odniesienia. W imię przysłowia "lepsze wrogiem dobrego".

To ja dodam że nie tylko dobrych. Im więcej systemów człowiek odslucha tym ma doświadczenie.

Przestaje się przejmować zdaniem innych. Nawet tym bardzo krytycznym. Ale to już jest level hard 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To ja dodam że nie tylko dobrych. Im więcej systemów człowiek odslucha tym ma doświadczenie.

Przestaje się przejmować zdaniem innych. Nawet tym bardzo krytycznym. Ale to już jest level hard 🙂

Pod warunkiem, że ma jakieś pojęcie techniczne i zjawisko akustyki nie jest mu obce. Kiedyś poproszono mnie o "asystę" przy kupnie TV ( czasy kineskopów ). TV SONY Trynitron wyróżniał się spośród wszystkich innych...
Ale po poproszeniu o pilota do TV Samsunga okazało się, że ów Samsung ma ewidentnie zjechane na kontraście i nasyceniu barw. Po korekcji, według moich upodobań, okazał się wcale nie taki zły a różnica w cenie była taka iż jeszcze można było magnetowid kupić 😉
Oczywiście Tinitrona chyba żadnej firmie nie udało się "dogonić" pod względem jakości i trwałości. Ale Trynitron miał też swoje wady, które dyskwalifikowały go w niektórych zastosowaniach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale po poproszeniu o pilota do TV Samsunga okazało się, że ów Samsung ma ewidentnie zjechane na kontraście i nasyceniu barw. Po korekcji, według moich upodobań, okazał się wcale nie taki zły a różnica w cenie była taka iż jeszcze można było magnetowid kupić

Miałem podobny przypadek z odtwarzaczem BD firmy Oppo BDP-95. Kupiłem ze względu na wysoką opinię o jakości obrazu żeby nie domyślać się jaka jest różnica w stosunku do używanej wtedy do odczytu płyt BD Play Station. Po porównaniu w nastawach fabrycznych stwierdziłem że Oppo ustępuje pod względem obrazu PS. Nie wiedziałem wtedy że Oppo ma bogatą możliwość ustawiania parametrów obrazu, jak sobie dobrałem indywidualne ustawienia to okazało się że obraz z jednego i drugiego urządzenia jest nie do odróżnienia, oczywiście po wyregulowaniu w Oppo dokładnie parametrów. PS miała chyba parametry obrazu stałe lub prawie stałe, nie pamiętam czy można było coś zmieniać. Obraz z PS był prawie wzorcowy co potwierdzały liczne testy w prasie specjalistycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Pod warunkiem, że ma jakieś pojęcie techniczne i zjawisko akustyki nie jest mu obce. Kiedyś poproszono mnie o "asystę" przy kupnie TV ( czasy kineskopów ). TV SONY Trynitron wyróżniał się spośród wszystkich innych...
Ale po poproszeniu o pilota do TV Samsunga okazało się, że ów Samsung ma ewidentnie zjechane na kontraście i nasyceniu barw. Po korekcji, według moich upodobań, okazał się wcale nie taki zły a różnica w cenie była taka iż jeszcze można było magnetowid kupić 😉
Oczywiście Tinitrona chyba żadnej firmie nie udało się "dogonić" pod względem jakości i trwałości. Ale Trynitron miał też swoje wady, które dyskwalifikowały go w niektórych zastosowaniach. 

Jeśli ktoś ma doświadczenie to znaczy że testował u siebie. Bez tego nie mówimy o własnym, żadnym doświadczeniu. 

To czy zmieniał akustykę pod sprzęt czy nie. Hmmm no to już zostawiam. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli ktoś ma doświadczenie to znaczy że testował u siebie. Bez tego nie mówimy o własnym, żadnym doświadczeniu. 

To czy zmieniał akustykę pod sprzęt czy nie. Hmmm no to już zostawiam. 

 

Doświadczenie musi iść w parze z jakąś podstawową wiedzą.
Załóżmy, że przykład z TV nie odnosi się do oglądana w sklepie a prezentacji w domu. Bez wiedzy o możliwości "zepsucia" obrazu ustawieniami nie dowiemy się który TV tak naprawdę lepszy.
Pamiętam jak kiedyś pojechałem do klienta i od razu rzuciły mi się w oczy przebarwienia na kineskopie. Powodem był postawiony radiobudzik na TV, magnes z głośnika powodował odchylanie wiązki elektronów. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie rozmagnesowało kineskop i obraz był prawidłowy a klient na to: " panie ja tak od 3 lat oglądam i nawet nie zauważyłem ". Kiedyś już gdzieś na AS pisałem jak to kumplowi popsułem humor gdy go uświadomiłem, że jego super TV ma sknoconą geometrię. Też nie wiedział na co zwracać uwagę.

Zdaje się, że @Ajothe pisał o swoich kolumnach, z których był zadowolony do puki nie na czytał się o ich wadach i zaczął szukać dziury w całym. Ale zanim poczytał grały mu zajefajnie😁.
@Ajothe jeśli to nie Ty pisałeś albo coś pokręciłem, proszę o wybaczenie 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Zdaje się, że @Ajothe pisał o swoich kolumnach, z których był zadowolony do puki nie na czytał się o ich wadach i zaczął szukać dziury w całym. Ale zanim poczytał grały mu zajefajnie😁.
@Ajothe jeśli to nie Ty pisałeś albo coś pokręciłem, proszę o wybaczenie 😉.

Wybaczam, ja do tej pory jestem zadowolony 😁

To był inny pacjent 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ajothe napisał:

Wybaczam, ja do tej pory jestem zadowolony 😁

To był inny pacjent 🤭

Ok. 😁

To już nie będę zgadywać kto to był 🙂.
Może się sam ujawni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Doświadczenie musi iść w parze z jakąś podstawową wiedzą.
Załóżmy, że przykład z TV nie odnosi się do oglądana w sklepie a prezentacji w domu. Bez wiedzy o możliwości "zepsucia" obrazu ustawieniami nie dowiemy się który TV tak naprawdę lepszy.
Pamiętam jak kiedyś pojechałem do klienta i od razu rzuciły mi się w oczy przebarwienia na kineskopie. Powodem był postawiony radiobudzik na TV, magnes z głośnika powodował odchylanie wiązki elektronów. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie rozmagnesowało kineskop i obraz był prawidłowy a klient na to: " panie ja tak od 3 lat oglądam i nawet nie zauważyłem ". Kiedyś już gdzieś na AS pisałem jak to kumplowi popsułem humor gdy go uświadomiłem, że jego super TV ma sknoconą geometrię. Też nie wiedział na co zwracać uwagę.

Zdaje się, że @Ajothe pisał o swoich kolumnach, z których był zadowolony do puki nie na czytał się o ich wadach i zaczął szukać dziury w całym. Ale zanim poczytał grały mu zajefajnie😁.
@Ajothe jeśli to nie Ty pisałeś albo coś pokręciłem, proszę o wybaczenie 😉.

Pierwszą częścią zdania to się tak zgadzam i nie zgadzam w połowie.

Bo co to znaczy podstawowa wiedza?

Jeśli coś testuję to robię to dla siebie prawda?

Więc to pod kątem własnych bliżej nieznanych szerokiemu społeczeństwu kryteriów oceniam dany testujący towar.

Gdybym chciał inaczej to przeczytałbym recenzję w jakiejś gazecie sponsorowanej 

A co do drugiej części wypowiedzi to niestety uważam że to jest bolączka w większości osób posiadających sprzęt.

Sprzęt audio traktujemy jak niektórzy samochody i żony

Nie daj Boże żeby ktoś pomyślał nie podoba mi się, ale to słabe, nie ładna jest albo inne takie już nasze myślenie które mieliśmy nawet utarte przez wiele lat obraca się o 180 stopni.

Bo ktoś tak powiedział.

Ja się już z tego wyleczyłem ale to jest domena naprawdę garstki osób.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pierwszą częścią zdania to się tak zgadzam i nie zgadzam w połowie.

Bo co to znaczy podstawowa wiedza?

Jeśli coś testuję to robię to dla siebie prawda?

Więc to pod kątem własnych bliżej nieznanych szerokiemu społeczeństwu kryteriów oceniam dany testujący towar.

Gdybym chciał inaczej to przeczytałbym recenzję w jakiejś gazecie sponsorowanej 

A co do drugiej części wypowiedzi to niestety uważam że to jest bolączka w większości osób posiadających sprzęt.

Sprzęt audio traktujemy jak niektórzy samochody i żony

Nie daj Boże żeby ktoś pomyślał nie podoba mi się, ale to słabe, nie ładna jest albo inne takie już nasze myślenie które mieliśmy nawet utarte przez wiele lat obraca się o 180 stopni.

Bo ktoś tak powiedział.

Ja się już z tego wyleczyłem ale to jest domena naprawdę garstki osób.

 

Pisząc o " jakieś podstawowej wiedzy " mam na myśli co najmniej umiejętność obsługi i znajomość funkcji, która za co odpowiada i co zmienia ( niekoniecznie wszystkich ). O oszustwie związanym z nieprawidłowym podłączeniem ZG przez sprzedawcę było pisane. Wiedza to też ta która nam powie co może zmienić dany element, bo opisy zmiany "brzmienia" po podmianie bezpieczników między zasilaczami routera i switcha można tu na AS poczytać.
Warto też być świadomym, że wszyscy jesteśmy podatni na sugestię i autosugestię.

 

Też jestem zdania, że nie to piękne co piękne tylko to co się komuś podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2023 o 10:42, Kalasanty Ciaputko napisał:

Pisząc o " jakieś podstawowej wiedzy " mam na myśli co najmniej umiejętność obsługi i znajomość funkcji, która za co odpowiada i co zmienia ( niekoniecznie wszystkich ). O oszustwie związanym z nieprawidłowym podłączeniem ZG przez sprzedawcę było pisane. Wiedza to też ta która nam powie co może zmienić dany element, bo opisy zmiany "brzmienia" po podmianie bezpieczników między zasilaczami routera i switcha można tu na AS poczytać.
Warto też być świadomym, że wszyscy jesteśmy podatni na sugestię i autosugestię.

 

Też jestem zdania, że nie to piękne co piękne tylko to co się komuś podoba.

A no to tu się zgadzamy.

To faktycznie jest podstawowa wiedza.

I ocenianie na przykład brzmienia kiedy jedna kolumna jest podłączona w przeciw fazie no faktycznie mija się z celem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To faktycznie jest podstawowa wiedza

Ja to bym do tej podstawowej wiedzy zaliczył fakt, że kable mogą mieć wpływ na brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to, ze z faktu, ze moga miec wplyw, nie wynika, ze bedzie to wplyw slyszalny. Jak i to, ze ewentualny wplyw okablowania X typu Y w konfiguracji A nie oznacza, ze kazdego innego typu okablowanie rowniez ma wplyw w dowolnej innej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Wito76 napisał:

Ja to bym do tej podstawowej wiedzy zaliczył fakt, że kable mogą mieć wpływ na brzmienie. 

No i patyk w mrowisko:)

Ja też.

No to jedziemy.

Ty zabezpiecz front wschodni ja ogarnę tyły 🙂

wytrzymamy ten napór:p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.