Skocz do zawartości
IGNORED

KEF EGG


marcin1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Poszukuję naprawdę dobrych głośników 2.0 do komputera, które jednocześnie nie zrujnują portfela za MAX 1800zł.

Według mnie to i tak niemało bo początkowo planowałem nabyć Bose Companion 2 Series III za 600zł jednak stwierdziłem, że doposażając je w jakiś sensowny zewnętrzny DAC i okablowanie to zbliżę się do ceny KEFów EGG 🙂

Mam mało miejsca na ich ustawienie i zarówno gabarytowo jak i cenowo podobają mi się KEFy EGG.

Dodam tylko, że póki co słucham muzyki z głośnika przenośnego Sony SRS-XB22.

Brakuje mi jednak energii, otwartości, przestrzenności, szczegółowości i w końcu tego, że nie musiałbym już co chwila ładować głośnika🙂

W zasadzie słucham niemal wszystkiego i chcę by to był w miarę uniwersalny sprzęt.

Muzyka tylko ze Spotify.

Niestety nie mam możliwości na żadne odsłuchy.

Powiedzcie proszę czy je kiedyś słyszeliście i gdzie można nabyć najnowszą wersję KEF DUO tych głośników bo z tego co widzę to w PL jest to kompletnie niemożliwe.

Czy znacie różnicę w brzmieniu między KEF EGG, a KEF DUO ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem, testowalem, jeden ogolny wniosek - i tak wymagaja zewnetrznego DAC albo chociaz konwertera usb/toslink poniewaz sterowanie glosnoscia z usb rozwiazano programowo (przez Windows) i przy sciszaniu dynamika mocno siada. Mala niedogodnosc - glosnik bez elektroniki jest slabo wywazony - podstawa jest pusta a glosnik ciezki, wiec ciagle mozna miec wrazenie ze sie przewroci. Poza tym dzwiek bardzo ok, z ograniczonym basem ale bardzo przestrzenny.

ps. Bose Companion nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najswiezszych ciekawostek "komputerowych" - Fiio SP3 ok. 1500 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, FiiO SP3 to fajna, uniwersalna i dobrze brzmiąca opcja. Na pewno sprawdziłbym też Edifiery A80. Cieplejsze granie, łagodniejsze. Przy małej ilości miejsca na biurku warto rozważyć zestaw 2.1, np. Klipsch ProMedia Heritage. W razie czego zapraszamy do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SZROT napisał:

Mialem, testowalem, jeden ogolny wniosek - i tak wymagaja zewnetrznego DAC albo chociaz konwertera usb/toslink poniewaz sterowanie glosnoscia z usb rozwiazano programowo (przez Windows) i przy sciszaniu dynamika mocno siada. Mala niedogodnosc - glosnik bez elektroniki jest slabo wywazony - podstawa jest pusta a glosnik ciezki, wiec ciagle mozna miec wrazenie ze sie przewroci. Poza tym dzwiek bardzo ok, z ograniczonym basem ale bardzo przestrzenny.

ps. Bose Companion nie polecam.

Żartujesz ?? Sterowanie głośności przez Windowsa zrobili ?!?!

Masakra. Tak się na nie napaliłem przez sentyment do marki bo długo miałem kefy u siebie i były cudowne a tu taki bubel ?

Ja właśnie potrzebuje czegoś do słuchania cicho lub lekko podgłośnione i utrata dynamiki nie wchodzi w ogóle w grę...😒

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcin1987 napisał:

Żartujesz ?? Sterowanie głośności przez Windowsa zrobili ?!?!

Masakra. Tak się na nie napaliłem przez sentyment do marki bo długo miałem kefy u siebie i były cudowne a tu taki bubel ?

Ja właśnie potrzebuje czegoś do słuchania cicho lub lekko podgłośnione i utrata dynamiki nie wchodzi w ogóle w grę...😒

Dobry konwerterek usb/toslink to ok. 100 zl, nawet jeden ostatnio polecam Hifime UAE23 ale sa tez inne, wystarczy najtanszy DAC z wyjsciem optycznym, ale za taka sume znajda sie lepsze kolumienki aktywne, byc moze nieco wieksze. Mimo to brzmienie Kef wspominam bardzo dobrze choc bez entuzjazmu, brakowalo im ekspresji, takie mega oswojone brzmienie jak niektorych sluchawek Sennheiser.

18 minut temu, marcin1987 napisał:

Żartujesz ?? Sterowanie głośności przez Windowsa zrobili ?!?!

ale tylko przez USB na szczescie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SZROT napisał:

Dobry konwerterek usb/toslink to ok. 100 zl, nawet jeden ostatnio polecam Hifime UAE23 ale sa tez inne, wystarczy najtanszy DAC z wyjsciem optycznym, ale za taka sume znajda sie lepsze kolumienki aktywne, byc moze nieco wieksze. Mimo to brzmienie Kef wspominam bardzo dobrze choc bez entuzjazmu, brakowalo im ekspresji, takie mega oswojone brzmienie jak niektorych sluchawek Sennheiser.

Z tego co mi się zdaję, było kilka odsłon EGG więc na pewno mówimy o tym modelu ? -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie to jest max maxów jeśli chodzi o koszta, a nie chciałbym dowalać kolejnego sprzętu na biurko i bawić się jeszcze w DACi i konwertery...

Na TEJ stronie są same ohy i ahy na temat tych głośników -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piszą, że:

Ponoć dźwięk dobrze wyważony, wyrazisty, przyjemny dla ucha.

UniQ daje dźwięk płynny, spójny, dobrze zbalansowany z solidnymi średnimi i niskimi tonami, bogaty w szczegóły i wciągający.

Nigdy nie pozwalają by jakaś częstotliwość zdominowała inną co daje efekt imponującej przejrzystości.

Dźwięk detaliczny, wokale pełne, naturalne instrumenty, poziom klarowności jest oszałamiający odsłaniając niuanse wokalne i skomplikowaną perkusję.

Każdy element w muzyce ma przestrzeń i czas by być dobrze usłyszanym.

 

To kompletnie inny opis od TWOJEGO gdzie sam mówisz, że brakowało Ci w nich ekspresji.

Powiem szczerze, że nigdy nie bawiłem się w pc audio i nie mam porównania, ale bardzo niepokoi mnie ten sposób regulacji głośności, o którym wspominasz, a o którym nigdzie jakoś nie piszą.

Czy na pewno mówimy o tej samej wersji EGG ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marcin1987 napisał:

Czy na pewno mówimy o tej samej wersji EGG ??

Tak, o tej samej. Byla niedawno tylko jedna wersja teraz jest jakas nowosc DUO, o ktorej na razie wiem tylko tyle ze ma kolorowe obudowy i glosniki 🙂 Ta regulacje glosnosci mozna obejsc jakims malutkim DAC nawet go nie zauwazysz na biurku, takim do sluchawek, ale z glosnym wyjsciem, choc nadal taki DAC nie zrobi z tych glosnikow wciagajacych emocjonalnie przetwornikow. Ladnie zabrzmi na nich moze Enya ale to tyle. A recenzjami nie zawsze bezstronnymi sie nie kieruj. Znajdziesz tez kilka ktore szczerzej opisuja brzmienie tych KEF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zreszta ja ich tak zupelnie nie odrzucam, ale dynamicznej muzy na nich sie z przyjemnoscia nie poslucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SZROT napisał:

Tak, o tej samej. Byla niedawno tylko jedna wersja teraz jest jakas nowosc DUO, o ktorej na razie wiem tylko tyle ze ma kolorowe obudowy i glosniki 🙂 Ta regulacje glosnosci mozna obejsc jakims malutkim DAC nawet go nie zauwazysz na biurku, takim do sluchawek, ale z glosnym wyjsciem, choc nadal taki DAC nie zrobi z tych glosnikow wciagajacych emocjonalnie przetwornikow. Ladnie zabrzmi na nich moze Enya ale to tyle. A recenzjami nie zawsze bezstronnymi sie nie kieruj. Znajdziesz tez kilka ktore szczerzej opisuja brzmienie tych KEF. Zreszta ja ich tak zupelnie nie odrzucam, ale dynamicznej muzy na nich sie z przyjemnoscia nie poslucha.

Chciałbym by wszystko grało energicznie, wciągająco, emocjonalnie z głębią dźwięku, by było pełno detali z naturalną barwą, selektywność, przestrzeń, wzorowa kontrola basu i zróżnicowanie dołu.

By szło odkrywać muzykę na nowo i można było usłyszeć nowe dźwięki.

Przejrzystość musi być bardzo wysoka.

 

Wspomniałeś, że za takie pieniądze znajdą się lepsze kolumienki aktywne.

Jest coś co byś polecił ??

Może Audioengine HD3, który jest mocno zachwalany ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcin1987 napisał:

Może Audioengine HD3, który jest mocno zachwalany ??

Ngdy w zyciu! 🙂 Audioengine to jedne z najnudniejszych kolumn na rynku 🙂 z podbitym sztucznie wyzszym basem.

Moze Ruark MR1 mk2? Troszke drozsze niz Twoj budzet ale powoli tanieja i mozna je wyhaczyc za mniej niz 2000 zl. Ale czy naprawde chcesz wydawac az tak duzo?

Z tego opisu powyzej to niestety Kef Egg odpadaja w przedbiegach 😞 

Moge polecic nawet glosniczki w cenie 450 zl, a ostatnio byly one nawet na promocji po 350 zl, z tym ze raczej tylko do kompa i z zastosowaniem korekcji programowym equalizerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było gdybym KEF EGG połączył z Cambridge Audio DAC Magic 100 ??

Myślisz, że to by było TO ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcin1987 napisał:

A co by było gdybym KEF EGG połączył z Cambridge Audio DAC Magic 100 ??

Myślisz, że to by było TO ??

No na pewno tylko analogowo, i to przez przejsciowke rca minijack, o ktorych nie mam dobrego zdania. Czy to by bylo to? Chyba "zafiksowales" sie na opisach tych kolumn z sieci i i tak je kupisz wiec sam sie przekonaj. Ten DAC raczej po tej samej stronie brzmieniowej co Egg wiec tylko wzmocnia swoje niedostatki. Juz bardziej poszukal bym czegos na Sabre lub CS43131 jesli zalezy Ci na szczegolowosci a Magic 100 to cieple kluchy Wolfson 🙂 - nie pasuje do Egg'ow.

Godzinę temu, marcin1987 napisał:

Tak się na nie napaliłem przez sentyment do marki bo długo miałem kefy u siebie i były cudowne a tu taki bubel ?

Tez mam sentyment do bardzo starych KEF - Coda 7, ladnie brzmialy i potrafily kopnac. Nadal dobry wybor, jesli znajdzie sie je w dobrym stanie. Niestety juz np. KEF Q15 - porazka. Glosnik wspolosiowy to niestety nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SZROT napisał:

No na pewno tylko analogowo, i to przez przejsciowke rca minijack, o ktorych nie mam dobrego zdania. Czy to by bylo to? Chyba "zafiksowales" sie na opisach tych kolumn z sieci i i tak je kupisz wiec sam sie przekonaj. Ten DAC raczej po tej samej stronie brzmieniowej co Egg wiec tylko wzmocnia swoje niedostatki. Juz bardziej poszukal bym czegos na Sabre lub CS43131 jesli zalezy Ci na szczegolowosci a Magic 100 to cieple kluchy Wolfson 🙂 - nie pasuje do Egg'ow.

Masz rację zafiksowałem się 🙂

Jeśli bardzo błądzę, to będę wdzięczny za każdą poprawkę tego co piszę.

Piszesz, że mogą mi przypasować Ruark MR1 mk2, ale czy na pewno chce iść w taką cenę ?

Hmm... pewnie, że im taniej tym lepiej, ale z drugiej strony chciałbym słyszeć za co płacę i tym się kieruję chociaż wiem, że to w świecie audio nie zawsze chodzi parami dlatego pytam mądrzejszych od siebie co polecają.

Sądzisz, że Ruark bez żadnych dodatków to dobre posunięcie czy jednak można taniej zaspokoić moje gusta brzmieniowe ?

Pytam bo odniosłem wrażenie, że jesteś przekonany, że można podobnie, ale jednak taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marcin1987 napisał:

Sądzisz, że Ruark bez żadnych dodatków to dobre posunięcie czy jednak można taniej zaspokoić moje gusta brzmieniowe ?

Tego nikt nie wie oprocz Ciebie 🙂 Przetestuj Edifier MR4 za 400 zl a potem pogadamy, najwyzej odsprzedasz je z mala strata. Zainstaluj na PC equalizer APO i pobaw sie w wyrownanie tych Edifierow zgodnie z pomiarami zamieszczonymi w sieci. To aktualnie najtansza recepta na dobry dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Edifier MR4 Equalization EQ Studio Monitor Computer Speaker.png

ale drozej tez mozna 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, SZROT napisał:

Tego nikt nie wie oprocz Ciebie 🙂 Przetestuj Edifier MR4 za 400 zl a potem pogadamy, najwyzej odsprzedasz je z mala strata. Zainstaluj na PC equalizer APO i pobaw sie w wyrownanie tych Edifierow zgodnie z pomiarami zamieszczonymi w sieci. To aktualnie najtansza recepta na dobry dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam nadzieję, że zmiany w dźwięku zachodzą globalnie, a nie że jak włączę muzykę przez Spotify to wszystko się wyzeruje w myśl tego, że zmiany słychać niestety tylko na winampach lub foobarach 🙂 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marcin1987 napisał:

Mam nadzieję, że zmiany w dźwięku zachodzą globalnie, a nie że jak włączę muzykę przez Spotify to wszystko się wyzeruje w myśl tego, że zmiany słychać niestety tylko na winampach lub foobarach 🙂 ?

Nie do konca rozumiem, ale tak, equalizer APO dotyczy calego prawie Windowsa, Spotify, filmow itp. ale co ciekawe nie dotyczy Foobara 2000, ktory ma wlasne wtyczki z equalizerami - wystarczy powtorzyc to samo ustawienie. To wlasnie wielka zaleta APO, choc czasem przy aktualizacjach Windows potrafi sie wykrzaczyc i trzeba na nowo podlaczyc w nim sprzet i zresetowac PC.

Opcja bez equalizera - Iloud Micro - ok. 1200 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SZROT napisał:

Nie do konca rozumiem, ale tak, equalizer APO dotyczy calego prawie Windowsa, Spotify, filmow itp. ale co ciekawe nie dotyczy Foobara 2000, ktory ma wlasne wtyczki z equalizerami - wystarczy powtorzyc to samo ustawienie. To wlasnie wielka zaleta APO, choc czasem przy aktualizacjach Windows potrafi sie wykrzaczyc i trzeba na nowo podlaczyc w nim sprzet i zresetowac PC.

Opcja bez equalizera - Iloud Micro - ok. 1200 zl.

Piszą, że te studyjne Iloud Micro są bardzo rozdzielcze, a zapomniałem dodać, że właśnie na rozdzielczości mi MEGA zależy.

Nie słucham głośno i wystarczy mi "mały" dźwięk, co najwyżej na poziomie głośności zwykłej rozmowy, ale za to bardzo naturalny i rozdzielczy, a o tych Iloud Micro wszędzie same zalety...

Myślisz, że Edifier MR4 z equalizer APO dorówna tym Iloud Micro ??

Wolę kupić raz, a dobrze na wiele lat.

Nie chcę biegać za króliczkiem w nieskończoność 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, marcin1987 napisał:

Myślisz, że Edifier MR4 z equalizer APO dorówna tym Iloud Micro ??

Aaaa nie, ja tego nigdy nie powiedzialem. Jasne ze Iloud Micro lepsze, a jeszcze lepsze Iloud MTM 🙂 ale to juz inny budzet. Iloud Micro maja troche slabe sterowanie bo glosnosc i wylacznik jest z tylu jak to w monitorach studyjnych, ale jesli to nie przeszkadza to sa OK. Nie wiem tylko czy podpasuja brzmieniowo, czasem warto posluchac przed kupnem. Ruark MR1 sa lagodniejsze, bardziej wyrownane, mozna brac w ciemno, Iloud Micro nie wszystkim moze pasowac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kef Egg sa za to ladniejsze 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, SZROT napisał:

Aaaa nie, ja tego nigdy nie powiedzialem. Jasne ze Iloud Micro lepsze, a jeszcze lepsze Iloud MTM 🙂 ale to juz inny budzet. Iloud Micro maja troche slabe sterowanie bo glosnosc i wylacznik jest z tylu jak to w monitorach studyjnych, ale jesli to nie przeszkadza to sa OK. Nie wiem tylko czy podpasuja brzmieniowo, czasem warto posluchac przed kupnem. Ruark MR1 sa lagodniejsze, bardziej wyrownane, mozna brac w ciemno, Iloud Micro nie wszystkim moze pasowac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kef Egg sa za to ladniejsze 🙂 

Wiem, że filmik z YT może być mało wiarygodnym źródłem, ale na tym filmie różnice są takie małe, że uszom nie wierzę.

Różnice głównie w górnych rejestrach, a cena MR4 to 1/3 iLoud 😮

Czyżby różnice na żywo były tak niewielkie jak tutaj słychać ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin1987 napisał:

Wiem, że filmik z YT może być mało wiarygodnym źródłem

Hahahahaah no filmik z youtube wogole nie jest w zaden sposob wiarygodny, jak to sobie wogole wyobrazasz ze odtwarzajac cos u siebie w domu, na swoich glosnikach, mozesz porownac dwa inne glosniki w zupelnie innych warunkach akustycznych niz u Ciebie, nagrane jakims tam mikrofonem, ktorych dzwiek jest potem skompresowany youtubem i Ty to odtwarzasz u siebie w domu na swoich kolumnach? Wiec co niby uslyszysz? 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale tak wogole to Edifiery MR4 to bardzo dobre glosniczki nawet bez equalizacji, tanie i powszechnie dostepne. W porownaniu z tym co teraz masz to bedziesz zadowolony. Tylko dobierz do nich jakis dobry DAC, nie musi byc drogi byle byl rozdzielczy np. Hidizs S8 itp.

tutaj kolejna recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z ktorej wniosek ze przy ustawieniu: Music Mode i lekkim stlumieniu wysokich tonow pokretlem z tylu da sie ich komfortowo sluchac bez programowego EQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy tak tanim glosniku jak Edifier MR zakup DAC bedzie wydawal sie drogim posunieciem, nawet jesli mialby kosztowac polowe ceny glosnikow czyli ok. 200 zl, ale zapewniam ze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przypomnialem sobie ze najtansza opcja, calkiem OK jako DAC moze byc Apple USB-C dongle za niecale 50 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi nawet ladne zestawienie: biała wersja Edifier MR4 do tego Apple USB-C dongle + przejsciowka usb C/usb A i kabelek minijack 3.5 tez biale i podlaczamy sie do AUX z przodu glosnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SZROT napisał:

No to wychodzi nawet ladne zestawienie: biała wersja Edifier MR4 do tego Apple USB-C dongle + przejsciowka usb C/usb A i kabelek minijack 3.5 tez biale i podlaczamy sie do AUX z przodu glosnika.

Hmm... no tak, ale czy nie dałoby się obejść tego paskudnego podłączenia "z przodu głośnika do AUX" np. poprzez podpięcie kabelkiem minijack 3.5 - do RCA z tyłu głośnika ?? Zagrałoby to źle na jakimś przyzwoitym kablu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, marcin1987 napisał:

poprzez podpięcie kabelkiem minijack 3.5 - do RCA z tyłu głośnika ?? Zagrałoby to źle na jakimś przyzwoitym kablu ??

nie, nie, jak najbardziej OK, moze nawet lekko lepiej by zagralo, zreszta sa tez DAC z wyjsciem RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zephyr napisał:

Focal Alpha 65

Dlaczego akurat te? Maja podbite wysokie. A Chord Mojo jest koszmarnie drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SZROT napisał:

Maja podbite wysokie

Gdyby było to prawdą to nie pograły by w moim systemie dziesięciu minut. Poza tym posiadają regulację niskich i wysokich tonów więc można je wyregulować pod swoje preferencje. A Mojo używkę można kupić za 800zł. Piszę z własnego doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zephyr napisał:

Gdyby było to prawdą to nie pograły by w moim systemie dziesięciu minut.

a jednak pograly 🙂 mimo ewidentnego podbicia od 5khz w gore

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak widac na zalaczonym obrazku nie da sie tego wyregulowac przelacznikami z tylu niestety

d2FjPTE3NTV4MS43NDc5NDg0MTczNTA1_src_5917-_01.png

 

a co do uzywanych DAC to za polowe ceny tego uzywanego chorda znajda sie rownie dobre DAC albo i nawet lepsze Topping'i i SMSL'e

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś okazję posłuchać tych głośników, czy piszesz tylko na podstawie zamieszczonych charakterystyk? Dla mnie wykresy mają znaczenie drugorzędne jeśli głośnik daje niesamowitą przyjemność ze słuchania muzyki i nie kosztuje porównywalnie do ceny kawalerki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.