Skocz do zawartości
IGNORED

Powrót do integry. Na co zamienić amplituner Yamaha R-N602


Stary Grzyb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monitory Yamaha ns-b330 , w tekście pomyliłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Ampituner Yamaha  R-N303D i kolumny Heco Aurora 700 i Heco Aurora 300 i tez mi czegosć brakuje i myslę o wymianie na wzmacniacz Yamaha AS-701 lub nowy Amplituner YAMAHA R-N600A i tez się zastanawiam który byłby lepszy Audiolab 6000 byłby dobrym rozwiązaniem ale niema regulacji tonów i balansu to w moim przypadku jest konieczne jaszcze biorę pod uwagę DENON PMA-900HNE ktore rozwiązanie byłoby najlepsze , jeśli mógłby ktoś coś na ten temat  napisać . Góry bardzo dziękuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Abajek napisał:

Ja posiadam Ampituner Yamaha  R-N303D i kolumny Heco Aurora 700 i Heco Aurora 300 i tez mi czegosć brakuje i myslę o wymianie na wzmacniacz Yamaha AS-701 lub nowy Amplituner YAMAHA R-N600A i tez się zastanawiam który byłby lepszy Audiolab 6000 byłby dobrym rozwiązaniem ale niema regulacji tonów i balansu to w moim przypadku jest konieczne jaszcze biorę pod uwagę DENON PMA-900HNE ktore rozwiązanie byłoby najlepsze , jeśli mógłby ktoś coś na ten temat  napisać . Góry bardzo dziękuje 

Na twoim miejscu zacząłbym od przesłuchania Yamah. Jak dalej by czegoś brakowało, to znak, że trzeba myśleć nad wzmacniaczem innej firmy. 

 

Stary Grzybie. Jak duży masz pokój? Może zupełnie wystarczą Ci kolumny podstawkowe? Posłuchaj koniecznie Elac Debut Reference i Elac Uni-Fi Reference. Te monitory fajnie zgrywają się z Yamahą. Jak  koniecznie chcesz podłogówki to posłuchaj Indiana Line Tesi 561. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kashikoi doragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej.

Godzinę temu, Kashikoi doragon napisał:

Na twoim miejscu zacząłbym od przesłuchania Yamah. Jak dalej by czegoś brakowało, to znak, że trzeba myśleć nad wzmacniaczem innej firmy. 

Myślę, że bardzo trafna uwaga. Sam się zastanawiam co mi nie pasuje w tym co daje mi 602 ponieważ im dłużej jej słucham tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to doby amplituner. Naprawdę daje sporo. Na pewno nie brakuje mi basu. Kiedy trzeba potrafi zaskoczyć schodząc naprawdę nisko. Pasuje mi jego dynamika - nie ma mowy o muleniu - jest pełna kontrola.  Chyba zrobiłem się bardziej wybredny co do stereofonii i sceny. Analizując brzmienie pod tym kontem mam wrażenie, że Yamaha sztucznie/nienaturalnie kształtuje układ sceny. Selektywność poszczególnych sekcji jest bardzo dobrze słyszalna. Aż za bardzo - jakby słyszał grupki instrumentów umieszczonych w przypadkowych miejscach. Każda sekcja usiadła w osobnym kącie dużej sceny. Po lewo klawisze, hi-hat po prawo, a gitara w centrum. (Pewnie kwestią realizatora a nie mojego sprzętu jest zasługa, że perkusja jest podzielona. Wspomniany hi-hat gra u góry po prawej, tomy biją z lewej a werbel z centra). W rzeczywistości siedząc przed sceną sekcje na siebie nachodzą, a perkusja występuje w jednym miejscu sceny. Być może oderwałem się z oczekiwaniami ;). Bez zerwania pępowiny z Yamahą może być ciężko.

 

Godzinę temu, Kashikoi doragon napisał:

Jak duży masz pokój? Może zupełnie wystarczą Ci kolumny podstawkowe?

16m2, kiedyś już grałem na podstawkowcach, nie mam kompleksu ale wyszedłem z założenia, że mniejsze podłogówki mogą pokazać więcej. Innym plusem podłogówek jest fakt, że zasłaniają syf kablowy pod ścianą. 
Kiedy debiutowały 602/803 często dystrybutorzy parowali je w zestawy z różnymi Indiana Line. Może było w tym coś więcej niż marketing. Jeśli miałbym jednak iść w podstawki to albo Kef albo Bowers & Wilkins (które kiedyś słyszałem i zrobiły na mnie duże wrażenie).

W dniu 5.01.2024 o 19:00, adams19 napisał:

"...Kolumny kupiłem po odsłuchach ale bez porównania z innymi. Pasowało mi i nie szukałem nic więcej. Z czasem zmieniły się oczekiwania i doświadczenia. Faktycznie przydałoby się dobrać coś mniej przypadkowego. ..."

Jeśli możesz to połącz R-N602 np. z kolumienkami Indiana line: Tesi 561 lub Tesi 661, a kable np. Melodika MDC Purple Rain; może to byłby dobry kierunek 🙂 

Powiem Napiszę Ci, że kupiłem kiedyś Purple Rainy, żeby przekonać się o autentyczności pozytywnych komentarzy. Cóż... w ślepym teście chyba bym poległ. Zastąpiły jakieś tanie randomowe przewody kupione na metry - nie poczułem różnicy choć moje ego lekko tak 😉 Co do Tesi to napisałem już wyżej.

W dniu 5.01.2024 o 08:58, audioburak napisał:

Wracając do porównań "on line" to można tak porównać DAC w CD'ku i ten w 602.

Oczywiście o ile CD'k ma repeat - ustawiamy dowolny fragment i pewnie z 16 razy

nam to zagra więc można pilotem sobie wejścia wybierać aż zdecydujemy 😉 

Audioburak - nie mogąc rozwinąć skrzydeł wieczorami założyłem ponownie słuchawki. Wrzuciłem na talerz pewien zagubiony CD, z muzyką dalece odmienną od tej którą słucham na codzień - INTRO Wojtka Pilichowskiego. Zapętlenie AB i rotowanie źródłem. O dziwo dosłuchałem się słyszalnej ale subtelnej różnicy na korzyć wyjścia cyfrowego. W sensie CD jako transport i DAC z 602. Sygnał z odtwarzacza prowadzony był Coaxialem, toslinkiem i RCA. Teoretycznie Coax i toslink jest odkodowywany dopiero w lampie więc oba tory powinny brzmieć tożsamo a gdybym miał ustawić w kolejności od najlepszej (dla mnie przy tej akurat płycie) to byłoby to: toslink, coaxialne, RCA. 

 

Kolejny medal dla tych, którzy dotrwali do końca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Stary Grzyb napisał:

16m2, kiedyś już grałem na podstawkowcach, nie mam kompleksu ale wyszedłem z założenia, że mniejsze podłogówki mogą pokazać więcej. Innym plusem podłogówek jest fakt, że zasłaniają syf kablowy pod ścianą. 
Kiedy debiutowały 602/803 często dystrybutorzy parowali je w zestawy z różnymi Indiana Line. Może było w tym coś więcej niż marketing. Jeśli miałbym jednak iść w podstawki to albo Kef albo Bowers & Wilkins (które kiedyś słyszałem i zrobiły na mnie duże wrażenie).

Ja też mam 16m2 (kwadrat) i u mnie gra A-S1100 z Indiana Line Tesi 561. Porównywałem u siebie różne kolumny (Indiany, Elaki, Kefy, itd) i zdecydowałem się na Indiany, które całościowo zagrały najlepiej. Czy można lepiej - na pewno, ale musiałbym zwiększyć swój budżet co najmniej x3. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Abajek napisał:

Ja posiadam Ampituner Yamaha  R-N303D i kolumny Heco Aurora 700 i Heco Aurora 300 i tez mi czegosć brakuje i myslę o wymianie na wzmacniacz Yamaha AS-701 lub nowy Amplituner YAMAHA R-N600A i tez się zastanawiam który byłby lepszy Audiolab 6000 byłby dobrym rozwiązaniem ale niema regulacji tonów i balansu to w moim przypadku jest konieczne jaszcze biorę pod uwagę DENON PMA-900HNE ktore rozwiązanie byłoby najlepsze , jeśli mógłby ktoś coś na ten temat  napisać . Góry bardzo dziękuje 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Abajek

Yamaha as-701 gra o trzy oczka wyżej niż rn-303d . Dźwięk bardziej przestrzenny ,klarowny, b.duża separacja instrumentów, czystość.  Ciekawy jestem jak by grała z heco u syna ale musiałbym wieźć ponad 1200km w jedną i tyle samo w drugą stronę. Ty masz już dwie pary kolumn ,to tylko przetestować (odsłuchać) z audiolab 6000 lub Yamaha as-701. 

Mi bardzo podoba się dźwięk audiolab z Heco Aurora 700 i przy wysunięci około 70-80 cm od ściany potrafią zniknąć w pomieszczeniu przy niektórych płytach.

Na innym forum.com.pl kolega Kraft testuje różne kolumny i Heco Aurora 300 zostawił sobie pomimo że ma już kilka razy droższy sprzęt.

Idea jest taka żeby nie zatracić się w tym wszystkim, a osiągnąć korzystny dla siebie efekt jak najmniejszym kosztem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Abajek napisał:

Ja posiadam Ampituner Yamaha  R-N303D i kolumny Heco Aurora 700 i Heco Aurora 300 i tez mi czegosć brakuje i myslę o wymianie na wzmacniacz Yamaha AS-701 lub nowy Amplituner YAMAHA R-N600A i tez się zastanawiam który byłby lepszy Audiolab 6000 byłby dobrym rozwiązaniem ale niema regulacji tonów i balansu to w moim przypadku jest konieczne jaszcze biorę pod uwagę DENON PMA-900HNE ktore rozwiązanie byłoby najlepsze , jeśli mógłby ktoś coś na ten temat  napisać . Góry bardzo dziękuje 

Rn600 nie. Audiolab 6000a tak, as701 tak, Cambridge axr100 albo cxa61 tak. 

Denon 900 fajny ale zagra z nimi najłagodniej. 

Trochę podobnie jak audiolab.

A kolumny Aurora da mocno niedoceniane. Podłącza się po nie proste wzmacniacze amplitunery bo są tanie. Ale można z nich wyciągnąć na prawdę solidną dawkę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, przmor napisał:

W jaki sposób można odebrać medal? 🙂

Może korespondencyjnie? ;]

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Rn600 nie. Audiolab 6000a tak, as701 tak, Cambridge axr100 albo cxa61 tak. 

Piotr czy zmiana 602 na CXa 61 to dobry pomysł? Zastanawiam się ciągle nad Cyrusem ale musze poczekać kilka dnia z zamówieniem. 

Heco poza dobrymi opiniami i  parametrami pasują mi wizualnie. Myślę, że pójdę w tę stronę (mimo, że marzyła mi się melodika to jednak heco wyglądają ciekawiej - co ciekawe gość ze sklepu kiedy usłyszał, że chce połączyć 602 z melodiką powiedział, że to ostre kolumny i z yamahą będą dawać po uszach. 

Ewentualnie przejrzę jeszcze ofertę kolumn podstawkowych. Biorąc pod uwagę, że są miniaturą kolumn podłogowych, w tej samej cenie może kupię coś wyższej klasy (w sensie wyższa podstawkowa=średnia podłogowa). 

 

Znacie się na preampach gramofonowych? 

CA azur 540p-b to dobra alternatywa dla wbudowanego preampa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Piotr czy zmiana 602 na CXa 61 to dobry pomysł?

Pewnie że tak. To skok w górę. Jasne że cxa80/81 będzie jeszcze lepszym wyborem. Ale cxa60/61 gra lepiej od 602/600

8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Zastanawiam się ciągle nad Cyrusem ale musze poczekać kilka dnia z zamówieniem. 

Też dobre wzmacniacze.

8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

chce połączyć 602 z melodiką powiedział, że to ostre kolumny i z yamahą będą dawać po uszach. 

Kłamał. Miał je na stanie? W ofercie? Prawdopodobnie chciał cię od nich odwieść. Mniej prawdopodobne że nie znał i gadał głupoty.

8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

CA azur 540p-b to dobra alternatywa dla wbudowanego preampa?

Ja nie jakoś wybitnie. Ale w zasadzie każdy zewnętrzny nawet tani pre Amp grał lepiej od tego wbudowanego. Mówię tu o budżetowych gramofonach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kłamał. Miał je na stanie? W ofercie? Prawdopodobnie chciał cię od nich odwieść. Mniej prawdopodobne że nie znał i gadał głupoty.

Dało mi to do myślenia. Często spotykałem się na forach z zarzutami ze yamaha gra ostro i z kontrą, że dotyczyło to starych sprzętów. Wiem z autopsji ze o ile stary wzmak ax-470 grał ciekawie z kolumnami od pianocrafta to nie dało się tego słuchać na 602 i musiałem je sprzedać. Jednak porównując posiadane Polk audio na obu sprzętach różnica taka się juz nie pojawiała. Nie słyszałem podobnego komentarza co do łączenia 602 i melodiki a jego odpowiedz była jakby automatyczna. Odniosłem wrażenie ze powiedział to bez zastanowienia. No ale nie chce chłopu umniejszać. A kolumny miał na stanie bo właśnie po tym jak do nich podszedłem rzucił taką uwagą.
 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale w zasadzie każdy zewnętrzny nawet tani pre Amp grał lepiej od tego wbudowanego. Mówię tu o budżetowych gramofonach. 

Gramofon to Dual 604 z wkładka shura (podstawowa pewnie). A chodzi mi o to żeby nie kupować pierwszego lepszego a właściwie tańszego. Ale proporcjonalnego do reszty podzespołów.  Nie chciałbym przekraczać 500 zł za takie używane urządzenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Dało mi to do myślenia. Często spotykałem się na forach z zarzutami ze yamaha gra ostro i z kontrą, że dotyczyło to starych sprzętów. Wiem z autopsji ze o ile stary wzmak ax-470 grał ciekawie z kolumnami od pianocrafta to nie dało się tego słuchać na 602 i musiałem je sprzedać. Jednak porównując posiadane Polk audio na obu sprzętach różnica taka się juz nie pojawiała. Nie słyszałem podobnego komentarza co do łączenia 602 i melodiki a jego odpowiedz była jakby automatyczna. Odniosłem wrażenie ze powiedział to bez zastanowienia. No ale nie chce chłopu umniejszać. A kolumny miał na stanie bo właśnie po tym jak do nich podszedłem rzucił taką uwag

Gdzie to było?

18 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Gramofon to Dual 604 z wkładka shura (podstawowa pewnie). A chodzi mi o to żeby nie kupować pierwszego lepszego a właściwie tańszego. Ale proporcjonalnego do reszty podzespołów.  Nie chciałbym przekraczać 500 zł za takie używane urządzenie. 

Najlepiej wypożycz. To jest łatwe w wysyłce i testach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 06:56, Piotr Sonido napisał:

Gdzie to było

Z jednej strony powinienem napisać uprzedzając tym samym innych o niekompetencjach pracownika ale z drugiej strony była to bardzo krótka rozmowa ponieważ wszedłem na chwile odebrać tylko zamówione kable. 
Pozostawię to dla siebie - zwłaszcza ze będę sam mógł się przekonać jak gra melodika. 

Złożylem wczoraj zamowienie. Jak się nic nie wykrzaczy to przyjadą do mnie kolumny BL 40 od melodiki i cyrus one. Trafiłem na bardzo dobra promocje. cena za komplet kolumn to 2800 za nowe - grzech nie wziąć. 
chlopaki w osobnym wątku polecili mi wypróbować art dj prr II jako tani ale dobry preamp wiec skonfrontuje czy są różnice z wbudowanym preampie w cyrusie i 602.

A całkiem przypadkiem nabyłem tez słuchawki plenarne 😄   Marzyły mi się hifiman 400i ale były ciężko dostępne ponieważ doczekały się następcy. Nowy pałąk strasznie mi się nie podobał. Wpadłem przypadkiem na recenzje sundary przez audiofanatyka i stwierdziłem ze warto wypróbować skoro już będę miał cyrusa. 
Z uwagi na lekkie obciążenie budżetu cyrus pewnie wróci do sklepu ale melodiki i słuchawek raczej nie wypuszczę. Chyba ze będą grać tak samo jak mój obecny sprzęt. Wtedy będę szukać dalej. Jednak jeśli tak polecany duet jak 602 i BL40 mi nie spasuje to czarne chmury zawisną nad amplitunerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2024 o 22:04, Stary Grzyb napisał:

Piotr czy zmiana 602 na CXa 61 to dobry pomysł?

Zamiana czegokolwiek na Kambodżę to nie jest dobry pomysł. Polecanie Kambodży to sabotaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2024 o 16:43, Stary Grzyb napisał:

Z jednej strony powinienem napisać uprzedzając tym samym innych o niekompetencjach pracownika ale z drugiej strony była to bardzo krótka rozmowa ponieważ wszedłem na chwile odebrać tylko zamówione kable. 
Pozostawię to dla siebie - zwłaszcza ze będę sam mógł się przekonać jak gra melodika. 

Złożylem wczoraj zamowienie. Jak się nic nie wykrzaczy to przyjadą do mnie kolumny BL 40 od melodiki i cyrus one. Trafiłem na bardzo dobra promocje. cena za komplet kolumn to 2800 za nowe - grzech nie wziąć. 
chlopaki w osobnym wątku polecili mi wypróbować art dj prr II jako tani ale dobry preamp wiec skonfrontuje czy są różnice z wbudowanym preampie w cyrusie i 602.

A całkiem przypadkiem nabyłem tez słuchawki plenarne 😄   Marzyły mi się hifiman 400i ale były ciężko dostępne ponieważ doczekały się następcy. Nowy pałąk strasznie mi się nie podobał. Wpadłem przypadkiem na recenzje sundary przez audiofanatyka i stwierdziłem ze warto wypróbować skoro już będę miał cyrusa. 
Z uwagi na lekkie obciążenie budżetu cyrus pewnie wróci do sklepu ale melodiki i słuchawek raczej nie wypuszczę. Chyba ze będą grać tak samo jak mój obecny sprzęt. Wtedy będę szukać dalej. Jednak jeśli tak polecany duet jak 602 i BL40 mi nie spasuje to czarne chmury zawisną nad amplitunerem. 

Domowe testy 🙂

W dniu 14.01.2024 o 20:38, Misio38 napisał:

Zamiana czegokolwiek na Kambodżę to nie jest dobry pomysł. Polecanie Kambodży to sabotaż.

A teraz dlaczego tak uważasz? Bo nie lubisz marki , konkretnych produktów? 

Każdy może mieć taką swoją czarną listę ja przecież też mam i niektórzy już dobrze wiedzą co na niej jest. Ale za każdym razem umiem wyprowadzić swoje argumenty dlaczego osobiście tak uważam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamaha 602 z heco aurora 700,po wymianie wzmacniacza na cxa 80 to była przepaść,te kolumny bardzo fajnie brzmią z cxa 80,ta że polecam to zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Nawet względem 803 jest spory progres 

Dlatego się zastanawiam czy niektórzy mają tak mocno przeciętne warunki akustyczne że ta różnica jest dla nich niwelowana czy to kwestia po prostu oczekiwania od danego sprzętu. 

Paradoksalnie to drugie uważam za lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - niech ktoś mi wyłączy Crusa! Poszło dopiero kilka kawałków na starych polkach i nie chce mi się nic więcej przepinać. Melodiki stoją wyciągnięte z kartonów i czekają na podpięcie do 602... ale nie chce mi się przerywać koncertu!

Odezwę się póżniej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2024 o 15:50, Piotr Sonido napisał:

Też tak uważam. Nawet względem 803 jest spory progres 

Nie wiem jak jest z CXA80 względem R-N803 ale względem RX-797 jest nie najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary Grzyb napisał:

Panowie - niech ktoś mi wyłączy Crusa! Poszło dopiero kilka kawałków na starych polkach i nie chce mi się nic więcej przepinać. Melodiki stoją wyciągnięte z kartonów i czekają na podpięcie do 602...

Co ciekawe jak akurat przesiadam się w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Misio38 napisał:

Co ciekawe jak akurat przesiadam się w drugą stronę.

W senie z integry na ampli? Z cyrusa na yamahe czy może z melodiki na polki? Doprecyzuj proszę;) 

Testy w trakcie ale w tej chwili jestem zachwycony tym jak mogą grać moje stary kolumny i zniesmaczony melodikami 😕 ale może muszę się trochę ich osłuchać. Póki co grają jakos sucho. I na cyrusie i na 602. A bas na Polkach bije BL 40 na głowę. 
musze przeanalizować czy na Polkach basu nie jest aż za dużo. Czy nie umeczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cyrusa na Yamahę R-N tyle, że 800. W ogóle już nie chcę manufakturowych produktów. Ale do Cyrusa, poza tym, że bywa kapryśny nic nie mam. To znakomity wzmacniacz. Ale potrafi się nie załączyć, trzeba drugi raz przyciskiem uruchamiać, potrafi przełączyć wejście AV samodzielnie w tryb końcówki mocy itp. Polecam na to uważać i jak nie ma potrzeby to wejścia AV nie używać. Poza tym powinieneś zdecydowanie być z niego zadowolony.

Jeśli zaś używasz słuchawek to wbudowany wzmacniacz słuchawkowy jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak ze jestem zachwycony cyrusem. To w ogóle nie jest moja stylistyka. I samo wykonanie - gumowane gałki itd.  I o ile uważałem to za rzecz drugorzędną to w ogóle nie mogę go ustawić w pokoju żeby nie wyglądał od czapy. 
mnie mniej jednak już wiem ze polki zostają a jeśli nie zostanie cyrus to będę szukać czegoś co będzie potrafiło z nimi zagrać. 
Ale to takie przemyślenia na szybko . Słuch już zmęczony, rodzina wróciła tak wiec kurek trzeba skręcić a wtedy basu już w ogóle nie ma. Nie miarodajne będzie dalsze porównywanie. (Choć jeszcze chyba na szybko zepnie dwa zestawy rownolegle i zobacze 1:1 jak grają)

rano odwrocie schemat. Zaczne od 602 z melodika i przejdę na cyrusa z Polkami. 
Ps. Zintegrowany wzmacniacz gramofonowy daje rade. Dokupiony art dj pre II nic nie wnosi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Stary Grzyb napisał:

 I o ile uważałem to za rzecz drugorzędną to w ogóle nie mogę go ustawić w pokoju żeby nie wyglądał od czapy. 

A nie. To mi się bardzo podoba, nawet bardziej niż typowe Cyrusy. Faktem jednak jest, że pokrętła są dość tandetne. I tandetnie działają. Regulacja głośności też jest wkurzająca. Na szczęście głównie używam pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

Jeśli zaś używasz słuchawek to wbudowany wzmacniacz słuchawkowy jest bardzo dobry

Sprawdzałem na Sundarach - trzeba kręcić kurek dość mocno a i tak nie zrobił jakiegoś wrażenia.
Właśnie uspilem jednego z domowników a drugiego usypia zona wiec podepnę fidelio x2/Hr i sprawdzę jak one będą grać. 
Wprawdzie już pisałem ale powtórzę - wbudowany preamp gramofonowy gra bardzi dobrze. Dynamicznie z szeroka scena. 
ogolnie to cyrus i polki grają bardzo dobra uporządkowana scena. Na 602 uciekałem w słuchawki żeby skosztować trochę trójwymiaru. Teraz nie muszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Sprawdzałem na Sundarach - trzeba kręcić kurek dość mocno a i tak nie zrobił jakiegoś wrażenia.

Też tak miałem, ale chyba przez konieczność mocnego odkręcania gały robi wrażenie słabego. Nie wiem czemu tak tą regulację głośności wyjścia słuchawkowego rozwiązali. Bo gdy wyjmie się słuchawki w trakcie słuchania muzyki to na głośnikach ryknie, a może nawet dymek pójdzie. Mogli zrobić przecież dwie osobne regulacje nawet na jednej gałce, a tak na kolumnach słucham na powiedzmy 9, a słuchawki trzeba odkręcić na 12 i weź teraz się zapomnij i wyjmij z gniazdka te słuchawki bez zatrzymania odtwarzania.

Niestety prawie każda niszowa marka z manufaktur mniej lub bardziej garażowych ma jakieś niedoróbki (niektórzy nie maja, np. Accuphase nie ma tego typu niedoróbek) stąd po latach powrót do sprzętu normalnych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Misio38 napisał:

ale chyba przez konieczność mocnego odkręcania gały robi wrażenie słabego.

Nie, nie o to mi chodziło. Zagrał tak samo jak inne dostępne mi wyjścia słuchawkowe (R-N602 i Pianocraft), stąd brak zaskoczenia. Na Fidelio X2 na obu urządzeniach yamahy i Cyrusie bas jest lekko poza kontrolą a średnie tony są lekko wycofane. Dopiero na Aune wszystko się porządkuje. 

Pora na podsumowanie testów. Czasu miałem niewiele - ciężko zająć salon dla siebie będąc członkiem czteroosobowej rodziny. Zresztą szkraby skutecznie zadbają by nie było kiedy. Coś tam jednak posłuchałem. Nie będę wchodzić w szczegóły ponieważ po pierwsze chciałem przeanalizować jak najwięcej utworów i konfiguracji w ograniczonym czasie a po drugie nie nazwę pewnie trafnie tego co spostrzegłem. Pewnie gdyby odsłuch trwał dłużej łatwiej by było.

Wnioski:
Zakładałem, że jeden z komponentów zostanie ze mną więc skupiłem się na zestawach złożonych z nowych kolumn ze starym ampitunerem, starych kolumn z nowym wzmacniaczem i starym ampli wraz ze starymi kolumnami. Testowane szeregowo - każdy po sobie, Na drugi dzień równolegle - Cyrus z polkami vs Yamaha z Melodiką. Na koniec Yamaha z obiema kolumnami podpiętymi pod sekcje A i B, przełączanymi w trakcie odtwarzania.

Testowane konfiguracje w kolejności brzmiące od najlepszej/ciekawszej do najsłabszej:
Cyrus + Polk Audio tsx330t
Yamaha R-N 602 + Polk Audio tsx330t
Yamaha R-N 602 + Melodika BL40

Zestaw Cyrus + melodika był przez chwilę bezpośrednio po Cyrusie z Polkami ale wypadł w moim odczuciu słabiej i nie poświęcałem mu więcej czasu.

Odnosząc się do pierwszego zestawu - najlepsza stereofonia. Naturalna scena. Zniknęło "odseparowanie" grup instrumentów względem siebie. Każda sekcja miała wyraźne miejsce na scenie ale rysowała się naturalnie lekko nakładając się z kolejną. Gdybym miał to zobrazować używając nawiasów gdzie każdy rodzaj nawiasu to jakaś sekcja -> [   ( ]  { )   } Przypomnę, że mój zestaw określiłbym jako [   ](   ){   }.  do tego odpowiednie przesunięcie względem siebie stosownie do aranżacji na kierunku przód tył czego nie opisze w linijce tekstowej. W testach równoległych niektóre sekcje zaskakująco przesuwały się z centrum na lewo/prawo przód/tył. Było to bardzo namacalne.
Bas kontrolowany, dynamiczny, odczuwalny i schodzący nisko przy czym góra wyraźna. Wokale bardzo naturalne.

Zestaw drugi - moja obecna konfiguracja - opisywany wcześniej. Pozwolę sobie więc wypisać względem różnic między pierwszym a trzecim. Względem pierwszego - odseparowanie instrumentów na scenie o czym pisałem wyżej -> patrz "nawiasy". Mniejszy porządek na scenie biorący się chyba z braku głębi - wszystko w jednej lini więc robi się ciasno.

Porównując bezpośrednio oba zestawy kolumn przełączanych z sekcji A na B Yamahy łatwo było wyłapać różnicę. Pierwsze - wysoka góra. Czasem wokale aż szeleściły - jednak było coś prawdziwego w uwadze rzuconej w sklepie. Owszem - przekładało się większą łatwość w wyłapywaniu szczegółów ale nie był to efekt WoW jeśli chodzi o odkrywanie nagrań na nowo. W niektórych przypadkach w bezpośredniej konfrontacji wokale brzmiały wręcz nosowo. Może nie stwierdziłbym gdybym słuchał tylko tych kolumn ale przełączając na Polki od razu padało stwierdzenie, że jest naturalniej. Scena w większości przypadków była zbudowana od kolumny do kolumny. Już w polkach było szerzej. Zaskakująco słabo w mojej ocenie wypadła Melodika. Całość oceniłbym na "szczegółową suchość". 

Może w bezpośredniej konfrontacji Polki grały delikatnie mniejszą górą ale było to na plus. Nawet jeśli przykrywały jakieś szczegóły to wybrzmiewało to bardziej spójnie. Podobnie doświadczenia wyniosłem z porównania Fidelio X2 z Sundarami. Uważałem ze Fidelio grają dobrze dopóki nie usłyszałem Hifimanów. Żywa namacalna wręcz perkusja, która mi się podobała wycofała się za wokal. nie czułem już jak pałeczka uderza o membranę werbla ale zapanował odpowiedni porządek. Wokal wyszedł na pierwszy plan. Mniej znaczyło lepiej.

Napisałbym więcej ale lece do roboty.

Wszystko uświadomiło mi jak wąskim gardłem jest mój amplituner i pokazało jakim potencjałem dysponują stare poczciwe polki. Postanowiłem zmienić trochę koncepcję i poszukać używanej Integry - może z wyższej półki niż planowałem... 
ale najpierw skoczę do sklepu po Yamahę AS701. Jestem ciekaw, czy zagra tak abym nie musiał odcinać pępowiny od lubianej przez siebie marki. Niestety szukałem czegoś wyżej od 701 ale na rynku wtórnym znalazłem chyba tylko jedną AS1100 za ponad 6 tysięcy. Tyle nie wyłożę. AS801 nie widzę w ogóle. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety szukałem czegoś wyżej od 701 ale na rynku wtórnym znalazłem chyba tylko jedną AS1100 za ponad 6 tysięcy. Tyle nie wyłożę. AS801 nie widzę w ogóle. 


A-S1100 to zupełnie inna konstrukcja. Trochę drogo ale moim zdaniem, warto.

Yamaha A-S1100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, romeksz napisał:

A-S1100 to zupełnie inna konstrukcja. Trochę drogo ale moim zdaniem, warto.

Powoli przestaje wierzyć, że yamaha jest dla mnie. Przytargałem 701 do domu i po trzech kawałkach musiałem rozpakować Cyrusa. Miałem spaść z krzesła po przesiadce z AMPLITUNERA na WZMACNIACZ ZINTEGROWANY. Ta...

Jest późno - słucham niewiele więcej ponad minimum a już przeszkadza mi natarczywość stereofonii. Kawałek, od którego często zaczynam odsłuchy - Raz Dwa Trzy - Tylko nie płyń tą rzeką z płyty koncertowej "25". Kolejne instrumenty wychodzą na scenę krzycząc "Teraz ja, teraz ja" aż bije po uszach <lewa/prawa/lewa/lewa>. To samo miałem w 602 i to mi przeszkadza. Nie ma za grosz subtelności. Może... Może jest krystalicznej, ale co mi po tym skoro nie mogę skoncentrować się na słuchaniu po raz po raz atakują mnie dźwięki to z jednej to z drugiej. Poza tym nic nowego względem kierunku przód/tył. Bas... szału nie robi.

Jutro po pracy sprawdzę proporcje na większej głośności. Tylko jak to się ma do Cyrusa, który mruczy basem przy tej samej głośności, przy którym Yamaha gra płasko jak jakaś zabawka. 

W odsłuchach towarzyszy mi żona, która ma zdecydowanie mniejsze oczekiwania niż ja. Dla niej ma się miło słuchać - i już. A wile razy podobnie wskazaliśmy wygranych przy czym dla niej to prawdziwy ślepy test.

Być może Cyrus bajeruje mnie tym basem. Może jest go za dużo i przestaje być naturalnie, ale robi tym robotę. Średnie tony są wyraźne (nie ma mowy o kocu czy zatkanym nosie) a bas się dzieli na niższy i niższy. Zaskakuje. Pomrukuje nadając ciepła.  Przyjemnie się tego słucha. Coś co w Yamasze brzmi jak jeden ton w Cyrusie okazuje się być dwoma. Łamie się tworząc jakąś głębie. Jakby się wyłaniał i rozpływał (ciągle będąc pod kontrolą) a nie pojawiał i znikał jak zapalane i gaszone światło. Mam wrażenie, że zostanę uznany z jakiegoś niepoczytalnego ale tak "widzę" te dźwięki. 

Zanim ktoś zechce naubliżać moim kolumnom, dopowiem coś o czym zapomniałem. Kupiłem je od szczecińskiego muzyka jednej z kameralnych orkiestr. Kolumny grały u niego ze sprzętem nieporównywalnie droższym od tego, który teraz testuje. Jak sam przyznał odrzucił wiele droższych. Cyrus pokazał mi co potrafią...

Kurna - rozczarowałem się melodią, rozczarowałem się yamahą... jak żyć. Gdyby ten Cyrus miał aluminiowy panel ;]

Gdyby ktoś wątpił czy ten sprzęt w ogóle do mnie dotarł załączam zdjęcie 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.