Skocz do zawartości
IGNORED

Powrót do integry. Na co zamienić amplituner Yamaha R-N602


Stary Grzyb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, audioburak napisał:

Zalecam jednak test słuchawkami z tych źródeł; powinno już coś wyjaśnić.

To zrobię na pewno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku możliwości przesłuchałem tylko dwa krążki ale nie czułem też większej potrzeby. Ewidentnie na słuchawkach też nie wyczuwam zmian w brzmieniu. Uściślając:

Korzystając ze wzmacniacza słuchawkowego mam ten problem, że wejścia cyfrowe wzmacniacza słuchawkowego mają 3 tryby - filtry, a wejście liniowe nie ma więc nie mogę 1:1 porównać DACa CD do DACa wzmacniacza słuchawkowego ponieważ wzmacniacz słuchawkowy już na starcie ma jakiś filtr. 

Korzystając z wyjścia słuchawkowego amplitunera brzmienie jest takie samo niezależnie od drogi sygnału. Pure Direct  nic nie wnosi. I teraz już trochę się pogubiłem. Gdyby na słuchawkach było inaczej to można by winić kolumny. Czyż nie?

Biorąc pod uwagę, że oba przetworniki są do siebie zbliżone możemy je winić za bliźniaczy odsłuch - ale nie wyklucza to wąskiego gardła kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mając za sobą porównania na słuchawkach wiesz, że do zacisków

głośnikowych wszystko jest OK. Masz teraz okazję ćwiczyć temat aż do

uzyskania jakości porównywalnej wprost ze słuchawkami.

Oczywiście o ile stwierdzisz, że coś jest w słuchawkach, a brak w kolumnach.

Chyba, że JUŻ jest 1 : 1 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się to jest całkiem częsta sytuacja że różnica na przetwornikach jest znikoma albo brak. Co nie znaczy znowu że w innych urządzeniach nie będzie znaczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 07:04, Piotr Sonido napisał:

Melodika bl40, heco Aurora 700, nowe Magnaty , pylon Pearl , zależy od budżetu ale zagrają lepiej. I tą Yamaha może zostać wtedy. 

Panowie, 

mieliście możliwość porównania bezpośrednio Melodiki i Heco Aurora? 
Z jednej strony 2,5 drożna konstrukcja, membrany z włókna szklanego vs 3 drożna kolumna z papierowymi membranami.
Papier trąci mi trochę myszką ale cena Aurory nie wzięła się raczej znikąd. Pearla skreślam ( powód przemilczę ;] ). 

Przeglądając oferty sklepów uwagę zwróciły jeszcze Kolumny Wharfedale Diamond. Warto się im przyjrzeć?

Odchodząc trochę od przyjętego budżetu i amplitunera jest jakaś niepisana hierarchia niżej wymienionych producentów?
Klipsch
Focal
KEF
Wharfedale
Quadral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Panowie, 

mieliście możliwość porównania bezpośrednio Melodiki i Heco Aurora? 
Z jednej strony 2,5 drożna konstrukcja, membrany z włókna szklanego vs 3 drożna kolumna z papierowymi membranami.
Papier trąci mi trochę myszką ale cena Aurory nie wzięła się raczej znikąd. Pearla skreślam ( powód przemilczę ;] ). 

Przeglądając oferty sklepów uwagę zwróciły jeszcze Kolumny Wharfedale Diamond. Warto się im przyjrzeć?

Odchodząc trochę od przyjętego budżetu i amplitunera jest jakaś niepisana hierarchia niżej wymienionych producentów?
Klipsch
Focal
KEF
Wharfedale
Quadral

Tak, miałem okazję.

Papier to standardowy i nadal często wybierany materiał do głośników.

Wielu producentów korzysta z niego w znacznie droższych konstrukcjach

Z tej dwójki moim zdaniem aurora. Ale melodika to też fajne paczki.

Które diamondy?

Bo jest kilka 🙂

hierarchia czego? Firm? Jedyna słuszną to alfabetyczna jedynie. Wszystko inne nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond 12.4

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

hierarchia czego? Firm? Jedyna słuszną to alfabetyczna jedynie. Wszystko inne nie ma sensu.

Chodzi mi rodowód, rozwinięta technologie i marketing. 
Często marka a co za tym idzie cena bazuje na dobrym marketingu. A z punktu konstrukcyjnego nie ma tam nic co byłoby wartościowe. Oczywiście ktoś powie „jeśli Ci się podoba” to są warte swojej ceny. Cenie sobie jednak elementy wymienione w pierwszym zdaniu. Przekładając na inna materie - nie lubię zegarków modowych. Nie muszę chodzić w rolexach ale kupuje zegarki o sprawdzonej marce, ze sprawdzonymi mechanizmami (nawet jeśli sa proste) itd. 
Biorąc pod uwagę fakt, ze większość i tak jest montowana w Chinach to 

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystko inne nie ma sensu.

😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stary Grzyb napisał:

Diamond 12.4

Chodzi mi rodowód, rozwinięta technologie i marketing. 
Często marka a co za tym idzie cena bazuje na dobrym marketingu. A z punktu konstrukcyjnego nie ma tam nic co byłoby wartościowe. Oczywiście ktoś powie „jeśli Ci się podoba” to są warte swojej ceny. Cenie sobie jednak elementy wymienione w pierwszym zdaniu. Przekładając na inna materie - nie lubię zegarków modowych. Nie muszę chodzić w rolexach ale kupuje zegarki o sprawdzonej marce, ze sprawdzonymi mechanizmami (nawet jeśli sa proste) itd. 
Biorąc pod uwagę fakt, ze większość i tak jest montowana w Chinach to 

😄

No to tego typu segregacja czy hierarchia też nie ma sensu. Wszystkie te marki od początku swojego istnienia przechodziły już przez ręce różnych właścicieli różnych techników różne księgowe itp.

W różnych modelach zastosowano różnego rodzaju rozwiązania. 

Niestety ale był współczesnym audio historia danej marki to sprawa mocno drugorzędna. W niektórych aspektach literami robią się nowo powstałe chińskie marki które kompletnie nie miały do czynienia z branżą audio wcześniej.

Jak chcesz porównywać to konkretne modele konkretnych firm a to i też bez dokonywania hierarchii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No to tego typu segregacja czy hierarchia też nie ma sensu. Wszystkie te marki od początku swojego istnienia przechodziły już przez ręce różnych właścicieli różnych techników różne księgowe itp.

W różnych modelach zastosowano różnego rodzaju rozwiązania. 

Niestety ale był współczesnym audio historia danej marki to sprawa mocno drugorzędna. W niektórych aspektach literami robią się nowo powstałe chińskie marki które kompletnie nie miały do czynienia z branżą audio wcześniej.

Jak chcesz porównywać to konkretne modele konkretnych firm a to i też bez dokonywania hierarchii

Może to i dobrze. Zamiast szukać dziury w całym wybrać to co brzmi (na swoje ucho) i podoba się najlepiej. 
Zakładając przedział do 3,5k za pare nowych kolumn na szczęście wybór jest ograniczony 😉
Rynek używany ograniczę do tego co jest wkoło komina i tez nie będzie tego za dużo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Stary Grzyb napisał:

Może to i dobrze. Zamiast szukać dziury w całym wybrać to co brzmi (na swoje ucho) i podoba się najlepiej. 
Zakładając przedział do 3,5k za pare nowych kolumn na szczęście wybór jest ograniczony 😉
Rynek używany ograniczę do tego co jest wkoło komina i tez nie będzie tego za dużo. 

Pewnie że dobrze. wybierasz to co teraz i to co jest. A nie patrzysz że kiedyś mieli xyz to teraz po 10 latach na pewno też jest super 🙂

w audio to tak nie działa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie, co te wafle 12.4 jest równie zasłużona firma - Mission i LX 4,

czy Polki Signature ES50 a i coś z Indiany Line się też znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audioburak napisał:

Polki Signature

Widziałem (bo tyle mogę stwierdzić po przeglądaniu ofert) sporo ciekawych stylistycznie propozycji od Polk Audio. Tyle tylko ze teraz mam (stare) polki i chyba tylko dlatego nie chce znów tej marki. Choć to nie jest żaden argument 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To JEST argument, ale raczej z rzędu uprzedzeń niż uzasadnienia technicznego.

Porównanie na wyrost, ale miałeś starą A-klasse a teraz wzdragasz się, żeby kupić

S-klasse, bo tamten słabo jeździł. Bo o AMG czy Maybachu już nie wspomnę 😉 

Dlatego właśnie trafiłeś i wybierasz może Wharfedale, a ja wymieniam Mission ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audioburak napisał:

To JEST argument, ale raczej z rzędu uprzedzeń niż uzasadnienia technicznego.

Oj nie biore tego (swojego argumentu)na poważnie 😉 

602 w wielu opiniach zestawiana jest z heco lub melodika stad moje pozorne „niezainteresowanie” innymi modelami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej. Witajcie w ostatni dzień roku. Tak długo się zbierałem z pisaniem, że zaraz minie pierwszy tydzień nowego roku a ja dalej będę się zastanawiać nad czytelnością przekazu i w efekcie nie napiszę nic. Trudno, najwyżej będę prostować lub rozwijać swoje myśli na bieżąco.

Jeszcze nie nie jestem po odsłuchach - z zamówieniem sprzętu do porównań z kilku osobistoorganizacyjnych powodów czekam na pierwszy kolejny tydzień stycznia. Głównie chodzi o brak sposobności do prowadzenia analiz (Przypomnę, że mam bobasa w domu 🙂 ).

W międzyczasie starałem się wykorzystać stary zestaw prowadząc kolejne porównania, w związku z tym pojawiły się kolejne znaki zapytania. 

Po kolei:
Wpadłem na pomysł by wykorzystać wspomniane wcześniej Aune ale nie do odsłuchów porównawczych na słuchawkach (jak podpowiadał audioburak) ale  jako zewnętrzny DAC i konwerter USB/SPDIF.

Podpiąłem MacBooka pod Aune przez USB, a wyjście wyprowadziłem analogowo przez RCA pod wejście liniowe Yamahy i równolegle coaxialem pod wejście cyfrowe. W pierwszym przypadku (jeśli się nie mylę) do amplitunera docierał sygnał analogowy przetworzony w DACu Aune a w drugim cyfrowy sygnał z Maca docierał do 602 gdzie dopiero następowała konwersja na sygnał analogowy za pomocą DACa wbudowanego w Yamahę. 

Do tego wypróbowałem również iPhone podłączonego za pomocą kabla USB wprost pod wejście USB w amplitunerze. A w przypływie inwencji pokusiłem się także o wrzucenie sygnału z odtwarzacza CD przez Coaxial na AUNE a potem liniowo na amplituner, gdzie równolegle CD podpięte było bezpośrednio pod wejście liniowe. 

Wszystkie te połączenia miały na celu uzyskać szybkie przełączanie toru pilotem dla łatwego (naiwne) porównania. Póżniej poruszę sam odsłuch porównawczy.

Wypróbowałem chyba wszystkie możliwe wzajemne połączenia. Napiszę więcej. Skorzystałem z darmowych próbnych subskrypcji Apple Music i Tidal Premium ponieważ pliki tam dostępne mają lepszą jakość niż posiadany przeze mnie Spotify.

EFEKT..... Brak efektu - nie usłyszałem znacznych różnic. Mam jakieś przemyślenia na ten temat. Ale o tym za chwile. Najpierw chciałbym odnieść się do samych formatów dostępnych na platformach steramingowych a także na moim DACu. Mam wrażenie, że mimo informacji, że słucham plików HiRes sygnał wychodzący z Maca lub wchodzący do Yamahy był niższy. 

Słuchając Tidala przez MusicCasta maksymalna jakość pliku wyświetlana na telefonie to FLAC44.1 kHz. Już na apce Tidal 24b/176,4 kHz, ALAC. Niezależnie od tego na amplitunerze zawsze był 44.1 kHz. I już nie o to chodzi czy ucho to wychwyci. Chodzi o sam fakt jak wykorzystać amplituner, który ponoć może dźwignąć pliki 192 kHz. Oczywiście  AUNE nie ma wyświetlacza więc nie wiem czy puszczając sygnał z maca na którym odpalony jest Tidal (z informacją o jakości MQA) faktycznie idzie sygnał o wysokiej rozdzielczości. Mam ku temu wątpliwości ponieważ wiele osób wskazuje Spotify jako dalece gorszy od Tidala HiRes. Nie jestem głuch ale jeśli słyszałem jakieś różnice to w ślepym teście bym poległ.

Inna sprawa - jak najlepiej porównywać jeden utwór grany na dwóch innych torach? Wyszedłem z założenia, że szybkie przełączanie źródła na ampie ułatwi znalezienie różnic ale jest to błąd, ponieważ nie porównuje zapętlonego fragmentu tylko kolejne sekundy (a tam już może zmienić się dynamika utworu lub nawet sama jakość nagrania). Słuchanie z kolei utworu od deski do deski najpierw na torze A a potem B może zacierać spostrzeżenia. 
widzę albo obsłuchanie się z danym utworem do 120%, poznanie każdego niuansu i potem analiza całości na dwóch torach kolejno lub zapętlony odcinek i przełączanie między torami A/B/A/B. wszystko to jednak znajduje jako dalece niemiarodajne.

Dla osób, które dobrną do końca mojego tekstu należy się jakaś nowa forumowa odznaka. Sam boje się, czytać co napisałem bo mogę tylko zaciemnić i tak nie jasny już opis. Pytajcie - postaram się prostować/wyjaśniać.

Pomóżcie mi zrozumieć zasadę korzystania z plików HiRes, by lepiej wykorzystwać swój sprzęt. 
Ps. Głównie słucham CD ;]
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_8710.PNG

IMG_8708.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary Grzyb
dodanie załączników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze to nie dziwi mnie to. 

Możesz do tego samego samochodu lać paliwo 92(u sąsiadów jescze jest)/95 czy 98 

Niektórzy powiedzą że nie no warto. Opłaca się dokładać. Lać rakietowe najlepiej. 

Ale koniec żartów.

Walorów komfortu podróży nie poprawisz w ten sposób. 

Szukasz oo prostu innego napędzenia. 

Innego wzmacniacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2023 o 23:59, Stary Grzyb napisał:

Papier trąci mi trochę myszką

Moim zdaniem nikt nic lepszego od papieru nie wymyślił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli ja dobrze załapałem to jest konkurs co ludzkość największego / najlepszego wynalazła. 

Chyba że też się zgubiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ampli Yamahy naprawdę można sporo wycisnąć, tylko trzeba go dobrze skonfigurować, dobrać kolumny, które się z nim lubią, dołożyć odpowiednie kabelki no i od razu  należy przestawić  w grajku impedancję kolumn głośnikowych                   z 8 na 4 om ! Oczywiście ten sprzęt nie nadaje się do nagłośnienia dużego salonu ( czyli od dwudziestu kilku m kwadratowych i więcej). No i trzeba bezwzględnie ogarnąć akustycznie pomieszczenie odsłuchowe i tyle 😉 Nie piszę tego bez praktyki z tym "cudeńkiem", u mnie gra to w sypialni i słyszę różnice nawet na poszczególnych stacjach radia internetowego 🙂 nie pisząc nic o różnych źródłach. Zasada jest prosta podasz "dobrą muzę" na wejściu to będziesz miał też dobrą na wyjściu. Każdy nowy sprzęt trzeba ogarnąć, nawet ten najdroższy - jak tego nie potrafisz, to efekt będzie tylko rozczarowujący i zniechęcający. Powodzenia i wytrwałości życzę kol. z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Abajek napisał:

Cześć. O czym wy piszecie bo nie mogę załapać 

Pytasz o cały wątek czy o sarkastyczne komentarze Piotra?

2 godziny temu, adams19 napisał:

Z tego ampli Yamahy naprawdę można sporo wycisnąć, tylko trzeba go dobrze skonfigurować, dobrać kolumny,

Kolumny kupiłem po odsłuchach ale bez porównania z innymi. Pasowało mi i nie szukałem nic więcej. Z czasem zmieniły się oczekiwania i doświadczenia. Faktycznie przydałoby się dobrać coś mniej przypadkowego. 

 

Odniosę się jeszcze do żonglerki źródłami. Poczytałem trochę o Aune i przypomniało mi się to co czytałem dawniej o 602.
Oba urządzenia opisywane są jako "nienarzucające" swojego brzmienia na nagrania. Dodając to co Piotr pisał o podobnych DACach, przestał mnie martwić brak słyszalnych różnic między torami. 

Bez odsłuchów mogę tylko snuć domysły czy zawodzi mnie amplituner czy kolumny. Martwię się jednak, że oczekuję zbyt dużo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do porównań "on line" to można tak porównać DAC w CD'ku i ten w 602.

Oczywiście o ile CD'k ma repeat - ustawiamy dowolny fragment i pewnie z 16 razy

nam to zagra więc można pilotem sobie wejścia wybierać aż zdecydujemy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

on line

Trochę nie fortunne sformułowanie. Z kontekstu wnioskuje ze masz na myśli skakanie po torach w trakcie trwania utworu na CD. Czy jest to jakaś analogia/przenośnia między porównywaniem streamingow a porównywaniem DACow? 
wole się upewnić. 
 

i jeszcze jedno - odjąłem Ci zasług. Spostrzeżenie o podobnej klasie DACow wyszło zarówno od Ciebie jak i od Piotra 🙂 . 
dzis mam wolne. Zahacze o kilka sklepów audio w Szczecinie i zobacze co stoi na wystawcę. Może będzie co przytargac do domu na próbę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia jest, ale w streamingu nie do zrobienia. Zwrot on line dlatego był użyty

w cudzysłowie, bo chodzi bardziej o czas rzeczywisty, bez bajdurzenia subiektów

w trakcie przekładania gratów czy kabli ...

Podobnie robiłem porównując kable głośnikowe - A vs B i też od razu wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Kolumny kupiłem po odsłuchach ale bez porównania z innymi. Pasowało mi i nie szukałem nic więcej. Z czasem zmieniły się oczekiwania i doświadczenia. Faktycznie przydałoby się dobrać coś mniej przypadkowego. ..."

Jeśli możesz to połącz R-N602 np. z kolumienkami Indiana line: Tesi 561 lub Tesi 661, a kable np. Melodika MDC Purple Rain; może to byłby dobry kierunek 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, audioburak napisał:

Wracając do porównań "on line" to można tak porównać DAC w CD'ku i ten w 602.

Oczywiście o ile CD'k ma repeat - ustawiamy dowolny fragment i pewnie z 16 razy

chyba jestem tu kolejnym który stwierdza, że trudno o duże różnice w dac, podobnej klasy. sprzętu hiend nie posiadam ale uznaję go za przyzwoity.

mam cztery elementy w torze audio z dac, dodatkowo piąty jako osobny element toru.

a nawet jeżeli jakiś brzmi ciut inaczej to trudno zdecydować który lepiej. bo to zależy od tego czego słucham, różny repertuar, inny mastering nagrania, coś nagrane w latach 70-tych, coś 40 lat później. być może klausa schulze przyjemniej słucha mi się na jednym, marka knopflera na drugim. to skomplikowane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, trzeba być przygotowanym na różne produkcje, jak w filmie

i nie wymagać od "Brzdąca" jakości "King Konga" Jacksona 😉 

Sidney Bechet to też nie George Michael .. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt,

na dodatek, każdy na innej ale w miarę nowoczesnej kości, czyli akm, wolfson, cirrus logic, ess sabre... czyli delta-sigma

ten dedykowany to trudno zakwalifikować, ale w miarę ciekawe opinie w sieci były:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

16 minut temu, audioburak napisał:

jakości "King Konga" Jacksona

powiem tyle, że jeżeli chodzi o jakość to warto (po)słuchać Jacksona, Michaela - "Beat it" brzmi zjawiskowo 😉 dobry utwór do testów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji i porady ,"Stary grzyb" . Sam jestem już starym grzybem i proszę nie przekreślać jeszcze tego amplitunera. Sam mam niższy model RN- 402D który obsługuje radio internetowe i Spotify, po dwu latach dokupiłem Yamaha AS-701 bo też mi czegoś brakowało ( ucho przyzwyczaja się do dźwięku) . Różnica rozdzielczości  dźwięku pomiędzy wzmacniaczem a amplitunerem jest spora na korzyść wzmacniacza. Jednak o jakości decydują nagrania i na pewno kolumny. Często ze Spotify jedne utwory robią łał inne nie. Ja posiadam kolumny podstawkowe Yamaha sn330 i brak mi trochę niższego basu. Gra to w pomieszczeniu 26m2 jest to wynajęte mieszkanie w małym domu(kamieniczka)w Brukseli, więc lokatorzy z każdej strony i cienkie sciany- cieńsze niż w Polsce.

Niech kolega sprubuje wypożyczyć na odsłuch kolumny heco aurora 700 a jak nie ma to heco aurora 300, to podstawki ale będzie można już określić kierunek dźwięku.

Mój syn ma audiolab 6000 i heco Aurora 700 ,wiem o czym pisze bo dźwięk ładny i schodzi b.nisko.

A tego amplitunera co posiadasz to za jego szereg zalet sieciowych i niezawodność bym postawił na podium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.