Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy projektor ...ale jaki ?


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, max720 said:

Kupiłem dzisiaj dla kumpla 🙂

W takiej cenie to chyba trudno znalezc cos co mogloby konkurowac z rs540 ☺ dokupic tylko lampę za 1999zł i sprzęt na kilka lat 😉

RS540 to chyba bezposredni odpowiednik X7900. Za taką kasę tez bym się nie zastanawiał 😊

41 minutes ago, max720 said:

Kupiłem dzisiaj dla kumpla 🙂

Jakby się kumpel rozmyslił to daj znac 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Konrado napisał:

Jest dostępny RS2000 z 2 letnią gwarancją od dystrybutora. Poszukaj allegro olx znajdziesz. Moim zdaniem lepiej niż NP5. Masz lepszy kontrast i lepsze kolory. 10% ciemniej ale odwzorowanie barw bajka. Filtr też poprawia kontrast. Do jaskini bardzo dobrze. Ja bym nie wziął projektora bez filtra do filmów UHD ze względu na piękne szerokie kolory. Ale ja nie używa Frame adapt tylko MadVr które wyciąga wszystko z projektora.

Odpowiednikiem RS2000 jest RS3100, ale on sporo kosztuje. Oferuje lepszy wewnątrz sceniczny kontrast ANSI (czego nie oferuje RS2100) oraz laser wiadomo. Ma też filtr ale on zabiera tam aż 30% światła. W RS2000 zapiera około 10% światła - ledwo zauważalne.

Nie warto kupować RS2000 / NX7 używanego bez gwarancji, miałem NX7 / RS2000 przez 7 miesięcy i z nim tyle problemów było że głowa mała, filtr kinowy zabiera więcej niż 10% światła i do tego w moim N7 teraz kuzyna, psuł on obraz strasznie nie dało się tego oglądać, 2x większy kontrast, jak miałem N7 to nie posiadałem adaptacji ukończonej w pokoju w 100% nie miałem weluru i ekran był pod samym sufitem, dlatego zalety N7 w kontraście nie widziałem bo pomieszczenie mi ten kontrast osłabiało, za to teraz na RS2100 nie mam filtra kinowego mam 2x mniejszy kontrast ale po adaptacjach pomieszczenia w welur, zaciemnienie oraz w obniżenie zdecydowanie ekranu i powieszenie go 80cm niżej ten kontrast wydaje mi się lepszy na niższym modelu, i dlatego nie polecam wyższego modelu.

Zresztą autor wątku ma mocno sprecyzowany budżet gdzie porównuje NP5 do Sony XW5000 i Epsona LS12000 a w starciu z całą inną konkurencją to NP5 bez filtra i ze "słabym kontrastem" będzie i tak lepszy od całej konkurencji, w dodatku HDMI 2.1, tryb FILMMAKER, HDR10+ wsparcie 4K/120P idealny do gier - tego w RS2000 nie spotkasz.

NP5/RS1100 jest najlepszym wyborem i najlepszym projektorem z kontrastem OFF na rynku porównywając do wszystkich innym marek producentów projektorów na rynku (Barco,Christie, Epson,NEC,Sony,Optoma,BenQ,Sim2) żadna z tych firm nie ma szans z RS1100.

Tak NP5 / RS1100 fabrycznie nowy ze sklepu na gwarancji jest lepszy od RS2000 4 letniego bez gwarancji to chyba oczywiste.

Dopiero lepszymi urządzeniami to wyższe modele JVC RS2100,3100,4100) - ale nie mówimy o tych modelach ponieważ autor wątku nie ma na te modele budżetu, to w jego przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie NP5 /RS1100. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laser od JVC bym się nie pchał… raczkujący temat chociaż że proje mają już rok to dla mnie za świeża technika. Lampa to najlepsze co może być, oszczędzasz a masz wysoki model wszystko to co najlepsze ze stajni JVC dopracowane w każdym calu. Miałem RS1000 i RS2000 i gdybym miał dziś kupować to bez wahania byłby to RS2000, dużo lepszy obraz, głębia kolorów i ta czerń😍 po co mi laser skoro i tak nie dobiłbym do 10 tys godzin za nim bym go zmienił a wywalił bym dwa razy tyle co na lampę! 
 

Dla mnie liczy się wygoda i jakość oraz dobrze wydane pieniądze dlatego stawiam na JVC!

No chyba że Cię stać na RS3000 to wtedy nawet i ekran musiałby być do zmiany😬 bo by odstawał i to znacząco od tego proja…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem że jest od dystrybutora z gwarancją. Mam taki model i nic się nie dzieje. Mam ponad 2000h i trzeci rok. Uzywam też do gier w 4k i i tak 60FPS to jest maks dla takiego CP2077 🙂 Jest tryb crear montion który przy 60Hz dodaje niewiele opóźnienia i jest super płynnie:)

Z trybów Filmmaker czy HDR+ i tak się nie korzysta przy używaniu z MadVr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

i na zamówienie sobie sprawić… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam zdania nikt mnie nie przekona że lepiej jest mieć używany projektor od nowego prosto ze sklepu.

Uważam że RS1100 / NP5 będzie lepszy wyborem od RS2000.

Miałem N7 / RS2000 i wiem że nie mogłem w żaden sposób wykorzystać lub znaleźć tych zalet i przewagi jaką ma w moim pokoju brak adaptacji, nad N5/RS1000 czy aktualnym NP5/RS1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JVC 4K napisał:

Miałem N7 / RS2000 i wiem że nie mogłem w żaden sposób wykorzystać lub znaleźć tych zalet i przewagi jaką ma w moim pokoju brak adaptacji, nad N5/RS1000 czy aktualnym NP5/RS1100.

No właśnie, brak adaptacji!

To jest słowo klucz. 🤪

 

Ja miałem i wiem co to potrafi, tak samo założyciel tematu ją ma. Nadmienię że ty miałeś uszkodzony egzemplarz ja natomiast używany i nie bałem się wydać prawie 5 tys Euro na używkę😉 więc o co kaman? 10-15 tys zł różnicy ma mnie skłonić na kupno lasera ? Bo co? Bo ma 25 tys godzin oglądania? Serio?! Wolę kupić lampę i za 5 lat odsprzedać i wymienić na nowszy model a ty co zrobisz z laserem? Sprzedasz? Kto to kupi bez gwarancji po 5 latach? Ja przynajmniej mogę zagwarantować nową lampę na gwarancji a ty co? Weź lepiej… 

To jest forum i mam prawo do wypowiedzi według tego co ja bym zrobił/kupił/wykonał…

I powyżej się wypowiedziałem. LAMPA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ...budżet fix  ,maxymalnie 5300Euro.Więcej nie wydam po za tym ....

Raz ,że sprzęt audio za jakiś czas też czeka wymiana (amlituner) ...

Dwa prócz hobby mam też inne wydatki i "księgową" nad głową  ...😉

Już mi scenę zrobiła 😅....ale musi sie poprostu oswoić 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Już mi scenę zrobiła 😅....ale musi sie poprostu oswoić 😁

Wyobrażam to sobie🫣

Podam na swoim przykładzie:

Nigdy w życiu nie widziałem projektora w akcji na własne oczy, wszyscy zachwalali tutaj, same achy i okrzyki radości. Kupiłem jako pierwszy w życiu projektor za 24000 zł model JVC DLA-RS1000 i nie żałowałem ani złotówki☺️ Po prawie dwóch latach odsprzedałem za 16500 zł i około 1480 godzin… Działa po dziś dzień. I gdybym w tedy miał jeszcze raz tyle kupiłbym w ciemno model wyższy a mianowicie RS2000 i szczerze bym się nie zawiódł. Petarda! Były tu zdjęcia z Hobbita i Władcy, czerń/ kontrast potęga, nie do opisania. Osobiście namawiam na Lampę ale wyboru dokonasz samemu. Sony to nie wszystko, mają dobre Konsole, Telewizory i aparaty fotograficzne. Tyle albo aż tyle…

Właśnie skończyłem oglądać Misja Greyhound na 77 Oledzie i szczerze już mierzę ile mogę wycisnąć po odliczeniu głębokości 60 cm i 20 cm na TV ( ekran rozwijany ) gdy od ściany do ściany jest 400 cm? A pomiędzy witrynami mam 240 cm szerokości… szkoda że JVC takie głębokie😞😬😭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Stary200 napisał:

szkoda że JVC takie głębokie😞😬😭

Przecież Take of Media znasz ...oni  tam za pomocą lusterka wydłużają dystans projekcji, wieszają proje w pionie i po problemie ...wielkość i odległość można bez problemu dobrać...

Przekład zdjęcia z roboty ...

Projektor w pionie w Hushbox ie  i lustro projekcyjne ...

Da się? Da się😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary200 napisał:

No właśnie, brak adaptacji!

To jest słowo klucz. 🤪

 

Ja miałem i wiem co to potrafi, tak samo założyciel tematu ją ma. Nadmienię że ty miałeś uszkodzony egzemplarz ja natomiast używany i nie bałem się wydać prawie 5 tys Euro na używkę😉 więc o co kaman? 10-15 tys zł różnicy ma mnie skłonić na kupno lasera ? Bo co? Bo ma 25 tys godzin oglądania? Serio?! Wolę kupić lampę i za 5 lat odsprzedać i wymienić na nowszy model a ty co zrobisz z laserem? Sprzedasz? Kto to kupi bez gwarancji po 5 latach? Ja przynajmniej mogę zagwarantować nową lampę na gwarancji a ty co? Weź lepiej… 

To jest forum i mam prawo do wypowiedzi według tego co ja bym zrobił/kupił/wykonał…

I powyżej się wypowiedziałem. LAMPA!

Tak może w kwestii kontrastu brak adaptacji i ekran pod świecącym się sufitem był problemem aby wykorzystać potencjał N7 ale po tym jak pokój wyłożyłem welurem i zrobiłem jaskinie i ekran obniżyłem to nawet RS2100 z 2x mniejszym kontrastem zachwyca nawet bardziej jak N7 bez weluru nie wiem czy rozumiesz.

Ale ten cały filtr kinowy załączałem na N7 w prawie każdym filmie bo tak mi radzono w sklepie audio, i co i pamiętam ten obraz i te kolory niby poszerzone one mnie tak nie zachwyciły, więc uznałem że w kolejnym projektorze nie muszę tego mieć filtra, nie każdy widzi te poszerzone kolory i też inaczej się tą paletę kolorów odbiera każdy człowiek inaczej widzi każdy ma inne oczy ja uznałem że dla mnie filtr nie jest koniecznością.

 

2 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Niestety ...budżet fix  ,maxymalnie 5300Euro.Więcej nie wydam po za tym ....

Raz ,że sprzęt audio za jakiś czas też czeka wymiana (amlituner) ...

Dwa prócz hobby mam też inne wydatki i "księgową" nad głową  ...😉

Już mi scenę zrobiła 😅....ale musi sie poprostu oswoić 😁

5300 euro, to zapomnij także o NP5 on nie mieści się w budżecie kosztuje teraz koło 6500-7000 euro.

Skoro masz Epsona 9200 to może zostań przy marce i kup kolejnego Epsona tylko LS12000 w budżecie się zmieścisz będziesz miał laser, nie będziesz musiał cyklicznie wymieniać lamp, masz HDMI 2.1 i granie w gry płynne, masz HDR10+, fakt brakuje 3D ale w Sony XW5000 też nie ma 3D, Sony nie ma elektryki obiektywu, nie ma HDMI 2.1 Sony jest na przegranej pozycji. Ja na Twoim miejscu został bym przy marce tylko kupił wyższy model tego Epsona LS12000.

Po za tym charakterystykę obrazu Epsona znasz, markę znasz od podszewki i wiesz czego się po Epsonie spodziewać, do JVC i Sony będziesz musiał się przyzwyczaić i powiem szczerze trochę może Ci to zająć aby oswoić się z trochę innym obrazem, i inną charakterystyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gmow1977 napisał:

Przecież Take of Media znasz ...oni  tam za pomocą lusterka wydłużają dystans projekcji, wieszają proje w pionie i po problemie ...wielkość i odległość można bez problemu dobrać...

Przekład zdjęcia z roboty ...

Projektor w pionie w Hushbox ie  i lustro projekcyjne ...

Da się? Da się😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak znam… 

Niestety dziś już bym takowego lub lepszego proja nie kupił jak w tedy… dziś bym się zadowolił czymś do 2 tys €, nie samym hobby człowiek żyje😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JVC 4K napisał:

5300 euro, to zapomnij także o NP5 on nie mieści się w budżecie kosztuje teraz koło 6500-7000 euro.

Nie tu gdzie mieszkam ....

Nie wiem jak w Polsce ale TU ceny są inne😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu, Stary200 napisał:

nie samym hobby człowiek żyje😉

W punkt 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Austrii ceny są mniejsze a zarobki większe chyba czas na koniec świata.

I tak polecam jednak chyba tego Epsona laserowego, skoro masz 9200 już długo to się do niego przyzwyczaiłeś a człowiek ciężko się odzwyczaja, przesiadka na JVC może kosztować cię dużo stresu i utraty strefy komfortu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JVC 4K napisał:

Czyli w Austrii ceny są mniejsze a zarobki większe chyba czas na koniec świata.

I tak polecam jednak chyba tego Epsona laserowego, skoro masz 9200 już długo to się do niego przyzwyczaiłeś a człowiek ciężko się odzwyczaja, przesiadka na JVC może kosztować cię dużo stresu i utraty strefy komfortu.

Drogi kolega Ja? 😁...Jestem jak najbardziej otwarty na zmiany😁

A ceny w Polsce na Np5 faktycznie nie zachęcają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Nie tu gdzie mieszkam ....

Nie wiem jak w Polsce ale TU ceny są inne😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Potwierdzam ceny.

Heimkinoraum - 5299€
 

grobi.TV - 5299€ + profi kalibracja w cenie

Heimkino-aktuell-shop.de - 5299€
 

Reasumując masz 24 tys zł na projektor. Epson wychodzi najtaniej (4950€) ale czy za te pieniądze pobije JVC? Śmiem twierdzić w ciemno że nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gmow1977 napisał:

Jest tam nawet  jeden z 10 h przebiegiem...w cenie Epsona

 

Widziałem ale nie informowałem bo chcesz nówkę sztukę więc sobie odpuściłem… w ten sposób można szukać jeżeli Ci to nie przeszkadza( outletowy model z małym przebiegiem i z pełną gwarancją ) 

Pewnie da się też jeszcze coś zbić z ceny, chociaż by 2% ( około 100-105€ ) to lepsze niż nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest tanio jak na bazarze zerknij na NZ7 jest za 8500 euro ale naprawdę warto dopłacić choćby w kredycie, nie będziesz musiał co 2 lata kupować lamp za 500 euro, no chyba że to dla Ciebie są grosze ale ja osobiście zamiast tych lamp wolałbym wakacje w Turcji :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz linka z ciekawym Polskim testem NP5 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JVC 4K napisał:

zerknij na NZ7 jest za 8500 euro ale naprawdę warto dopłacić choćby w kredycie

Nie .Gdzieś są granice.Powiem szczerze ....ci wazyscy producenci elektroniki  całkiem zwariowali.Te ceny w ogóle nie współgrają z rzeczywistością.Jeszcze pare lat do tyłu topowe  projektory home user marki premium kosztowały maxymalnie to co teraz wołają za podstawowy model....To jest chore.

To się też tyczy audio.

Dopiero jak im się zacznie klientela wykruszać i sprzedaż padnie na  ryj  to księgowi pójdą po rozum do głowy i zejdą z ceny ... ...Jvc NP5 kosztował do  niedawna ponad 7000 € Epson obniżył cenę swojego poniżej 5000 Eur.I....?

Pokłosiem tego jest  dziś NP5 za lekko powyżej 5 koła papieru...Można? Można

7 godzin temu, Stary200 napisał:

Pewnie da się też jeszcze coś zbić z ceny, chociaż by 2% ( około 100-105€ ) to lepsze niż

Na razie będę szukał lokalnie.Mam tu ma miejscu teź możliwość poniżej 5000 kupić także 😁TEN TEGO😉

...ale jest to jakaś opcja 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, farti napisał:

Jeden z wielu testów. Tak niedoceniany niemal przez wszystkich na tym forum Epson LS1200

Dzięki za link...👍W wolnej chwili zerknę na niego....A już byłem przekonany ,że JVC to ...

     "szef wszystkich szefów " 

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Nie .Gdzieś są granice.Powiem szczerze ....ci wazyscy producenci elektroniki  całkiem zwariowali.Te ceny w ogóle nie współgrają z rzeczywistością.Jeszcze pare lat do tyłu topowe  projektory home user marki premium kosztowały maxymalnie to co teraz wołają za podstawowy model....To jest chore.

To się też tyczy audio.

Dopiero jak im się zacznie klientela wykruszać i sprzedaż padnie na  ryj  to księgowi pójdą po rozum do głowy i zejdą z ceny ... ...Jvc NP5 kosztował do  niedawna ponad 7000 € Epson obniżył cenę swojego poniżej 5000 Eur.I....?

Pokłosiem tego jest  dziś NP5 za lekko powyżej 5 koła papieru...Można? Można

Na razie będę szukał lokalnie.Mam tu ma miejscu teź możliwość poniżej 5000 kupić także 😁TEN TEGO😉

...ale jest to jakaś opcja 👍

Ale nie w Polsce u nas wszystko kupujemy w wyższych cenach niestety i trzeba się z tym pogodzić, na szczęście na ratunek przychodzą wszelkiego rodzaju pożyczki na 0 lub inne kredyty nawet hipoteczne, znam z autopsji osobę która kupiła system stereo na Mcintoshu i na głośnikach Sonusa wysoki model i kable za łączną kwotę 450 tys zł brutto czyli równe 100 tys euro i wzięła na ten cel pożyczkę hipoteczną na 15 lat.

5 godzin temu, farti napisał:

Jeden z wielu testów. Tak niedoceniany niemal przez wszystkich na tym forum Epson LS1200. Wnioski można wyciągnąć samemu ...

Nie ma szans aby ten Epson był lepszy od NP5 to jest nie możliwe powód technologia Epsona to zwykłe panele 3LCD zaś JVC korzysta z przetwornika LCOS to zupełnie inny wymiar oglądania i inny odbiór znacznie lepszy w przypadku JVC obrazu.

Oczywiście w starciu z Sony XW5000ES i nie mając wystarczających środków na zakup NP5 ten Epson będzie lepszym wyborem, bo ma elektrykę obiektywu z pamięcią, ma HDMI 2.1 ma HDR10+, tych elementów Sony nie ma i to wyklucza moim zdaniem ten projektor.

Ranking dla Gmowa

Miejsce 1 JVC NP5 - pod warunkiem że dozbiera pieniążków i budżet się zamknie. I akceptuje cykliczne kupowanie nie tanich lamp.

Miejsce 2 Epson LS12000 - jest znacznie taniej od JVC, ma laser i spokojna głowa, HDMI 2.1, HDR 10+, elektryka obiektywu z pamięcią. Znasz markę bo już masz Epsona więc wiesz czego się spodziewać po obrazie.

Miejsce 3 Sony XW5000 - wcale nie tanio bo poziom cenowy tego Espona, brak elektryki obiektywu brak HDMI 2.1 brak HDR10+, dobry kontrast i czerń dzięki panelom LCOS, ale właściwie nic po za tym najgorszy wybór z całej trójki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam test NP5 https://www.youtube.com/watch?v=9Q9SQQGInvU&feature=emb_title Zaletą Sony XW5000ES jest również laserowe źródło światła ale mało jest tam tych plusów w stosunku do minusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.