Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy projektor ...ale jaki ?


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, JVC 4K napisał:

Wrzucam test NP5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zaletą Sony XW5000ES jest również laserowe źródło światła ale mało jest tam tych plusów w stosunku do minusów.

Dzięki za test .Widziałem go już wcześniej jakkolwiek zachwyt nad Dżejwisem ...rozumiem, to sam test to takie pitu ...pitu...Facet nawet nie zadał sobie trudu aby pokazać te zalety ...Poprostu odpalił proja w biały dzień pozachwycał się nad jego zaletami i to tyle.🙄

No ale kto poważny prezentuje taki projektor w biały   dzień do tego  materiał chyba z Youtube ?O wiele miarodajny jest ten porównawczy epson vs JVC .Ale nic nie zastąpi porównania na własne oczy😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy z Technikarium to tylko zwykła pokazowa zabawa. Zero konkretów. Zero pomiarów. Tak robią z każdym sprzętem audio/video. Mało miarodajne. A projektor pokazywać w takich warunkach (nie pierwszy raz z resztą)? To już profanacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, STELVIO said:

Testy z Technikarium to tylko zwykła pokazowa zabawa. Zero konkretów. Zero pomiarów. Tak robią z każdym sprzętem audio/video. Mało miarodajne. A projektor pokazywać w takich warunkach (nie pierwszy raz z resztą)? To już profanacja.

A czego się spodziewac po gosciu, skoro "testy" są sponsorowane... ot takie lanie wody dla laików. Dla swiadomych uzytkowników nic nie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne priorytety i broni swojego. Tak jak pisałem szedłem do salonu po Epsona, a wyszedłem z Sony. Oglądają Epsona LS12000 sprzedawca pokazał mi "jeszcze coś innego" i tu jakość obrazu przeważyła. Manualny zoom, fokus i shift mi nie przeszkadzają, nie robię tego codziennie, a jeśli już trzeba to zajmuje to minutę (projektor wisi na takiej wysokości, że robię to bez drabinki).

Jakbym nie zobaczył Sonego, to wyszedłbym z Epsonem i też byłbym zadowolony i nawet nie był specjalnie świadomy różnicy w jakości obrazu.

Po jakimś czasie dołożyłem HDFury, więc teraz obsługuję HDR10+ i Dolby Vision (przez LLDV).

Najlepiej zrobisz, jakbyś miał możliwość porównania bezpośrednio dwóch lub nawet wszystkich trzech 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, headstar napisał:

Najlepiej zrobisz, jakbyś miał możliwość porównania bezpośrednio dwóch lub nawet wszystkich trzech 😀

Mam taką możliwość i jak pisałem wyżej ....Pierwsze porównanie EPSON9400 do jvc np5 nie było opadu szczeny....

Wezmę jeszcze chybawszystkie trzy...

A co skłoniło ciebie do Sony ?tylko cicha praca?Opisz trochę...

54 minuty temu, headstar napisał:

Po jakimś czasie dołożyłem HDFury, więc teraz obsługuję HDR10+ i Dolby Vision (przez LLDV

Na jakiej zasadzie to działa ? Każdy projek to obsłuży ?Full hd też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem oba obrazy obok siebie to kierowałem się już tylko ilością szczegółów jakie było widać. Testowałem na filmie Tarzan, ostrość obrazu była wyższa w Sony, szczególnie scena, gdzie widoczna była chata kryta strzechą, można było policzyć wszystkie źdźbła słomy na dachu 😃🤩. Różnica była widoczna, tak jak na filmie który wcześniej linkowałem. Ruch też był płynniejszy jak scena z widokiem sawanny się przesuwała przez ekran.

HDFury "oszukuje" źródło (u mnie Apple TV4K), że odbiornik (projektor) jest w stanie obsłużyć dany format. Źródło i odbiornik komunikują się flagami EDID (czy jakoś tak, jak coś mylę to niech mnie poprawią ci co się znają) gdzie informują się wzajemnie co może być obsłużone. HDFury wysyła do ATV4K info, że może obsłużyć Dolby Vision, więc ATV4K wybiera taki format wysyła go do HDFury. Ta przystawka opakowuje to w HDR i w takim formacie wysyła do projektora, który myśli że dostał zwykły HDR. Można się tam bawić jeszcze kilkoma innymi parametrami obrazu i dźwięku. Zerknij tu 

lub tu 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez headstar

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki we własnym zakresie przeprowadzili niezależne testy kilku projektorów, bodajże 9 sztuk ?

Zwieźli kilka swoich projektorów. Z tego co pamiętam. To zrobili też chyba kalibrację wszystkich w tych samych warunkach.

Laser vs lampa vs JVC vs Sony vs Epson.

Może takie porównanie coś Tobie pomoże ?

Weź poprawkę, że to są subiektywne odczucia porównujących.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Stary200 napisał:

A może RS1100 od JVC? 😆

To jest przecież to samo tylko ma złoty ring wokół obiektywu i właśnie ten model NP5 / RS1100 polecam autorowi wątku, ale chyba jednak budżet nie pozwala na taki drogi proj. Skoro się zastanawia to znaczy że go na niego nie stać.

W takim układzie to niech kupi tego Epsona lub Sony to też spoko projektory i mają laserowe źródło światła i spokój na długie lata.

A w przypadku RS1100 / NP5 musiał by kupować regularnie nie tanią lampę i pewnie to jest nie do przeskoczenia dla niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JVC 4K napisał:

A w przypadku RS1100 / NP5 musiał by kupować regularnie nie tanią lampę i pewnie to jest nie do przeskoczenia dla niego.

Ziomuś co ty pitolisz?! Widziałeś w sąsiednim temacie chłopaków którzy kupowali lampy do starych PJ? Ty też chciałeś kuzynowi załatwić za tańsze pieniądze bo samemu nie umiesz… RS to jest lepsze wykonanie, selekcja elementów a nie jak w NP5! Masz przykład z Bańkami w żarówkach! Te które spełniały normy były brane, te co nie spełniały były odrzucane. Możesz je kupić wszędzie!!! Przykład w sąsiednim temacie. Za 500 zł kupisz odrzuconą a za 3000 zł kupisz zaakceptowaną przez JVC tylko że z koszykiem a tam samą bańkę… oj Lekarzyku jak ty masz tak leczyć ludzi to powodzenia😂😂😂

A co do projektorów założyciela tematu…

Kupił bym ponownie w Ciemno JVC tak jak to miało miejsce 2 lata temu podczas pierwszego zakupu JVC RS1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, Jager said:

Chłopaki we własnym zakresie przeprowadzili niezależne testy kilku projektorów, bodajże 9 sztuk ?

Zwieźli kilka swoich projektorów. Z tego co pamiętam. To zrobili też chyba kalibrację wszystkich w tych samych warunkach.

Laser vs lampa vs JVC vs Sony vs Epson.

Może takie porównanie coś Tobie pomoże ?

Weź poprawkę, że to są subiektywne odczucia porównujących.

 

 

 

Oj, chciałbym mieć u siebie ten stoliczek z pierwszego filmu 😁😁 oczywiście z zawartością 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

Ziomuś co ty pitolisz?! Widziałeś w sąsiednim temacie chłopaków którzy kupowali lampy do starych PJ? Ty też chciałeś kuzynowi załatwić za tańsze pieniądze bo samemu nie umiesz… RS to jest lepsze wykonanie, selekcja elementów a nie jak w NP5! Masz przykład z Bańkami w żarówkach! Te które spełniały normy były brane, te co nie spełniały były odrzucane. Możesz je kupić wszędzie!!! Przykład w sąsiednim temacie. Za 500 zł kupisz odrzuconą a za 3000 zł kupisz zaakceptowaną przez JVC tylko że z koszykiem a tam samą bańkę… oj Lekarzyku jak ty masz tak leczyć ludzi to powodzenia😂😂😂

A co do projektorów założyciela tematu…

Kupił bym ponownie w Ciemno JVC tak jak to miało miejsce 2 lata temu podczas pierwszego zakupu JVC RS1000

Kuzynowi już zamówiłem będzie jutro dam foty, niech Gmow kupi Epsona lub Sony bo tam jest laser, bo później będzie płacz że trzeba lampę kupować a 500 euro za lampę to też nie mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.12.2023 o 12:06, headstar napisał:

Jak widziałem oba obrazy obok siebie to kierowałem się już tylko ilością szczegółów jakie było widać. Testowałem na filmie Tarzan, ostrość obrazu była wyższa w Sony, szczególnie scena, gdzie widoczna była chata kryta strzechą, można było policzyć wszystkie źdźbła słomy na dachu 😃🤩. Różnica była widoczna, tak jak na filmie który wcześniej linkowałem. Ruch też był płynniejszy jak scena z widokiem sawanny się przesuwała przez ekran.

HDFury "oszukuje" źródło (u mnie Apple TV4K), że odbiornik (projektor) jest w stanie obsłużyć dany format. Źródło i odbiornik komunikują się flagami EDID (czy jakoś tak, jak coś mylę to niech mnie poprawią ci co się znają) gdzie informują się wzajemnie co może być obsłużone. HDFury wysyła do ATV4K info, że może obsłużyć Dolby Vision, więc ATV4K wybiera taki format wysyła go do HDFury. Ta przystawka opakowuje to w HDR i w takim formacie wysyła do projektora, który myśli że dostał zwykły HDR. Można się tam bawić jeszcze kilkoma innymi parametrami obrazu i dźwięku. Zerknij tu 

lub tu 

 

 

A gdzie takie HD fury idzie i za ile kupić?. Może to rozwiąże mój problem z brakiem obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w projektory.pro, ale nie mają w ofercie na stronie, najlepiej zadzwonić i dopytać. Pewnie podpowiedzą, czy to urządzenie może pomóc.

Niech Moc będzie z Tobą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, headstar napisał:

Ja kupowałem w projektory.pro, ale nie mają w ofercie na stronie, najlepiej zadzwonić i dopytać. Pewnie podpowiedzą, czy to urządzenie może pomóc.

Niech Moc będzie z Tobą 

Dzięki za info👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.