Skocz do zawartości
IGNORED

PCM1704 Reimyo dap-999 K2 vs Mark Levinson No 360s


carlos med
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To „nieslyszacymi” okreslasz wszystkich, ktorzy nie slysza roznic jak ich nie ma?

A jak nawiesz ludzi, ktorzy slysza roznice jak ich nie ma? „Slyszacymi”?

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 22:14, pmcomp napisał:

Skoro slepy test ci sie nie godzi w tej zakladce tzn. nie wiesz co robi robote. Ty tylko wierzysz i Tobie sie tylko wydaje.

Ja jako inzynier elektronik wiem jakie roznice daje oddzielne zasilanie dla sekcji cyfrowej i analogowej ale … zeby sie przekonać czy te róznice wplywaja na jakosc dzwieku nalezy wykonac slepy test. Wtedy poznaje sie golasa 🙂 . 

W przeciwnym wypadku jest sie nieswiadomym powielaczem teorii marketingowych producentow sprzetu audio.

 

 

Halo ,halo  kolego , nie zapędzaj się w ślepe zaułki . Wpływ jest zauważalny ! 

Od dawna w droższych sprzętach praktykowane jest takie rozwiązanie, osobiście też zauważam dużą różnicę .Podałem w wątpliwość tylko czy takie rozwiązanie spodoba się klientowi? Duże firmy mają swoich inżynierów którzy myślą ,mają praktykę w tym temacie ,nagle okazuje się że u nas po studiach są lepsi 😁 Droga otwarta do korporacji 

To pisanie tylko po to by pisać ,żenada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, carlos med napisał:

Jeśli różnice są duże to oczywiście je słychać i bez tego. Przy subtelnościach brzmieniowych bez obiektywnej oceny można sobie czasem dużo wmówić. 

Ile to jest duzo i kto decyduje co jest wazne a co subtelne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafa napisał:

Ile to jest duzo i kto decyduje co jest wazne a co subtelne?

No to jest dobre pytanie. Nie pisałem,  że subtelne nie są ważne,  na pewnym etapie są już może tylko subtelne zmiany, ale ciągle ważne. 

Każdy kto już trochę zmian i porównań zrobił słyszy kiedy zmiana jest oczywista , a kiedy są wątpliwości, chociaż każdy odbiera to inaczej choćby z tego powodu że jeden ma słuch lepszy drugi gorszy (np: z powodu wieku). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Halo ,halo  kolego , nie zapędzaj się w ślepe zaułki . Wpływ jest zauważalny ! 

Od dawna w droższych sprzętach praktykowane jest takie rozwiązanie, osobiście też zauważam dużą różnicę .Podałem w wątpliwość tylko czy takie rozwiązanie spodoba się klientowi? Duże firmy mają swoich inżynierów którzy myślą ,mają praktykę w tym temacie ,nagle okazuje się że u nas po studiach są lepsi 😁 Droga otwarta do korporacji 

To pisanie tylko po to by pisać ,żenada .

Nooo … jest zauwazalny. Bo widac drugi transformator i drugi zasilacz 🙂 .

A czy jest slyszalny? Na to pytanie odpowie slepy test.

Znajdz Scarlattiego na rynku, przyjedz do mnie, zrobimy taki test. Róznice na pewno zobaczysz, nie wiem czy uslyszysz.

BTW slyuchales kiedys dwoch klockow audio, ktore mialy jeden zasilacz i dwa zasilacze, a pozostale komponenty identyczne? W jedym czasie, w tym samym systemie oczywiscie. Nawet „w jasno”?
Szczerze wątpię.

Ale jesli tak to napisze co to bylo.

PS. a praktyka tych firm z tymi inzynierami jak piszesz jest taka, zeby wyciagac od nas klientow jak najwiecej kasy z kieszeni np. winszujac sobie roznice w cenie pomiedzy dCS Pagannini i dCS Scarlatti albo 200-300 GBP za trafo, ktore na rynku kosztuje powiedzmy piec razy mniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt tu jeszcze nie napisał DLACZEGO, jakie są powody techniczne, że stosuje się drugi oddzielny tor zasilania dla części cyfrowej.

Jak na razie wszyscy przytaczają teksty w stylu "Wpływ jest zauważalny" 🙂 .

I jeszcze nikt nie napisał jakich to klocków słuchał aby "zauważyć ten wpływ".

Słucham Panów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Nooo … jest zauwazalny. Bo widac drugi transformator i drugi zasilacz 🙂 .

A czy jest slyszalny? Na to pytanie odpowie slepy test.

Znajdz Scarlattiego na rynku, przyjedz do mnie, zrobimy taki test. Róznice na pewno zobaczysz, nie wiem czy uslyszysz.

BTW slyuchales kiedys dwoch klockow audio, ktore mialy jeden zasilacz i dwa zasilacze, a pozostale komponenty identyczne? W jedym czasie, w tym samym systemie oczywiscie. Nawet „w jasno”?
Szczerze wątpię.

Ale jesli tak to napisze co to bylo.

PS. a praktyka tych firm z tymi inzynierami jak piszesz jest taka, zeby wyciagac od nas klientow jak najwiecej kasy z kieszeni np. winszujac sobie roznice w cenie pomiedzy dCS Pagannini i dCS Scarlatti albo 200-300 GBP za trafo, ktore na rynku kosztuje powiedzmy piec razy mniej.

 

Nie interesuje mnie ile kto sobie życzy za trafo ,czy orginal czy nie ,czy zamontuje czy nie .Laik może powiedzieć że nie ma wpływu 😁 to kolego doksztalc się w dziedzinie budowy transformatorow ,wpływ poszczególnych uzwojeń na drugie a nie wypisuj bzdur.

Ja takie rozwiązanie stosuje ,dla siebie ,żeby było jasne.

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Jakoś nikt tu jeszcze nie napisał DLACZEGO, jakie są powody techniczne, że stosuje się drugi oddzielny tor zasilania dla części cyfrowej.

Jak na razie wszyscy przytaczają teksty w stylu "Wpływ jest zauważalny" 🙂 .

I jeszcze nikt nie napisał jakich to klocków słuchał aby "zauważyć ten wpływ".

Słucham Panów ...

Cóż ślepemu opowiadać o kolorach 😁  czy rozumiesz znaczenie zasilania części cyfrowej ,w tego typu urządzeniach ? Zwłaszcza tej klasy ? Widzę że ci się nudzi ...piszesz by pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, tedi02 napisał:

Nie interesuje mnie ile kto sobie życzy za trafo ,czy orginal czy nie ,czy zamontuje czy nie .Laik może powiedzieć że nie ma wpływu 😁 to kolego doksztalc się w dziedzinie budowy transformatorow ,wpływ poszczególnych uzwojeń na drugie a nie wypisuj bzdur.

Ja takie rozwiązanie stosuje ,dla siebie ,żeby było jasne.

Cóż ślepemu opowiadać o kolorach 😁  czy rozumiesz znaczenie zasilania części cyfrowej ,w tego typu urządzeniach ? Zwłaszcza tej klasy ? Widzę że ci się nudzi ...piszesz by pisać.

Czytajac widze, ze nie masz zielonego pojecia dlaczego stosuje sie dwa oddzielne zasilacze, jeden dla czesci cyfrowej drugi dla analogowej. I ńie ma to nic wspolego ze znaczeniem czesci cyfrowej czy z budowa transformatorow (patrz wyboldowanie).

Przyczyna jest … prozaiczna. Dwa oddzielne zasilania stosuje sie z powodu wyeliminowania przechodzenia przez zasilanie zaklocen z obwodow cyfrowych do obwodow analogowych. I tyle.

A czy to jest slyszalne … warto spradzic u siebie w slepym tescie. Sa firmy ktore zjadly zeby w techńice cufrowej, ktore stosuja z upodobaniem zasilacze impulsowe. Wbrew obiegowym opiniom, ze takowe „sieja” podobnie jak „sieja” obwody cyfrowe. A wystarczy po prostu dobrze zaprojektować zasilanie danego urzadzenia i samo urzadzenie.

Ale … audiofile kochaja jak im sie robi marketingowa wode z mozgu 🙂 . Ty chyba takze.

Mam chociaz nadzieję, ze sie czegos nowego nauczyles.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Czytajac widze, ze nie masz zielonego pojecia dlaczego stosuje sie dwa oddzielne zasilacze, jeden dla czesci cyfrowej drugi dla analogowej. I ńie ma to nic wspolego ze znaczeniem czesci cyfrowej czy z budowa transformatorow (patrz wyboldowanie).

Przyczyna jest … prozaiczna. Dwa oddzielne zasilania stosuje sie z powodu wyeliminowania przechodzenia przez zasilanie zaklocen z obwodow cyfrowych do obwodow analogowych. I tyle.

A czy to jest slyszalne … warto spradzic u siebie w slepym tescie. Sa firmy ktore zjadly zeby w techńice cufrowej, ktore stosuja z upodobaniem zasilacze impulsowe. Wbrew obiegowym opiniom, ze takowe „sieja” podobnie jak „sieja” obwody cyfrowe. A wystarczy po prostu dobrze zaprojektować zasilanie danego urzadzenia i samo urzadzenie.

Ale … audiofile kochaja jak im sie robi marketingowa wode z mozgu 🙂 . Ty chyba takze.

Mam chociaz nadzieję, ze sie czegos nowego nauczyles.

 

Ty mnie to piszesz? No serdeczne dzięki ,oswieciles mnie 🤣 sam sobie odpowiedziałeś  ,widzę że dało się znaleźć w sieci odpowiednie informacje, ale ty dalej przeczysz i idziesz w zaparte .Sądzę że przez ciebie w tym przypadku przemawia ZAZDROSC !    I czemu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tedi02 napisał:

Ty mnie to piszesz? No serdeczne dzięki ,oswieciles mnie 🤣 sam sobie odpowiedziałeś  ,widzę że dało się znaleźć w sieci odpowiednie informacje, ale ty dalej przeczysz i idziesz w zaparte .Sądzę że przez ciebie w tym przypadku przemawia ZAZDROSC !    I czemu ? 

Ja podałem fakty techniczne, ty konfabulowałeś 😉 . Prawdziwe informacje, a nie wpływ zwojów. Znane "od zawsze" tylko niekoniecznie mające wpływ na dźwięk.

Natomiast ta technika to nie dowód na to, że to ma wpływ na dźwiek i że to słychać.

Zazdrość? Mam ci niby zazdrościć drugiego transformatora? Właśnie testowałem, opis w innym wątku, łeb w łeb trzy DACki, z których dwa miały podwójne zasilanie. Oba były "gorsze" dźwiękowo od tego trzeciego z pojedynczym zasilaniem.

 

PS. kabel zasilania DC też słyszysz? Jakiś ślepy test?

W dniu 10.01.2024 o 15:47, tedi02 napisał:

Mam to na uwadze ,mówię że wg.moich doświadczeń wg wpływ mają przewody doprowadzające zasilanie do traf . Czyli od gniazda IEC ,nawet 2 cm bardziej jest słyszalny wpływ niż trafa .W tym przypadku materiał przewodzący ,jego czystość ma wpływ.

 

Jakiś ślepy test na wpływ tych 2 cm kabla AC od gniazda do trafa? Postawisz na to jakąś sumke pieniędzy? Chętnie ją przygarnę. To jeszcze poproszę techniczne uzasadnienie tego "efektu". Może da się to znaleźć w sieci? Szukaj ... czekam. inni też na pewno chętnie się dowiedzą  dlaczego czystość materiału tych 2 cm przewodu ma wpływ na dźwięk 🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mojego czasu na dysputy z tobą ,tkwij sobie gdzieś tam ,,,, techniczne uzasadnienie , mnie nie interesują ,jest efekt? Jest. Rozumie że ty kupujesz klocki audio na podstawie parametrów ,to jak brzmią ,jest mało istotne 🤣 wielką droga jeszcze przed tobą kolego ,masz znikome doświadczenie .  Swoją drogą dziwię się że jeszcze nie napisałeś do Dcs ,zaproponować własne rozwiązania super zasilaczy , 

Zazdrosccisz  osobie która chce założyć dodatkowe trafo ,kolego ,przeczytaj swój wpis 😁a ludzie piszą różne rzeczy ,tak jak ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo rozumiesz i jeszcze mniej wiesz.

Ale wierzysz … bedziesz rasowym audiofilem. Powodzenia.

Ale kiedys jak dorosniesz, latka miną … wspomnij ta dyskusję 🙂 .

 

W dniu 13.01.2024 o 08:13, pmcomp napisał:

Jakiś ślepy test na wpływ tych 2 cm kabla AC od gniazda do trafa? Postawisz na to jakąś sumke pieniędzy? Chętnie ją przygarnę. To jeszcze poproszę techniczne uzasadnienie tego "efektu". Może da się to znaleźć w sieci? Szukaj ... czekam. inni też na pewno chętnie się dowiedzą  dlaczego czystość materiału tych 2 cm przewodu ma wpływ na dźwięk 🙂 .

 

Sama wiara nie da odpowiedzi na moje pytanie. Ale wiara … dziala … slychac i basta 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
pare fotek i troche linijek, jakby ktoś chciał o reimyo poczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, julius-6 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
pare fotek i troche linijek, jakby ktoś chciał o reimyo poczytać

Nic tam ciekawego nie napisał

Zaznaczyć trzeba że to wersja pierwsza i najsłabsza dźwiękowo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/28/2023 at 7:29 AM, umka said:

wówczas bawiłem się w pisanie bajek

Trzeba powiedzieć, że w tym jesteś mistrzem. Cały twój portal jest pełen bajek. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ile osób ma niezły ubaw (albo po twojemu "fun") z czytania tych wyssanych z palca "recenzji" 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2024 o 08:24, bum1234 napisał:

Trzeba powiedzieć, że w tym jesteś mistrzem. Cały twój portal jest pełen bajek. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ile osób ma niezły ubaw (albo po twojemu "fun") z czytania tych wyssanych z palca "recenzji" 😄

 

Prezes a z ciebie ile ?przypominam ci że to zakładka high end temat ,o dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 18:06, carlos med napisał:

Mój ML 390s to co prawda niższa liga, ale i tak jest świetny. Od mojego nowego Bricasti Design M1 nie odstaje wiele. Kiedyś przyjdzie czas na "redukcję " systemu i pewnie ten ML zostanie bo jest bardzo uniwersalnym urządzeniem: dobry CD, dobry DAC, dobry pre I wejście coax na DAC  

Sprzedajesz Bricasti? Widzę, że jest w Kaliszu na sprzedaż 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dołączając do tematu czy ktoś z Was użytkuje transport ML no37 ?

jak z jego serwisem i awaryjnością , bo na Audiogon jest sporo krytyki na jego temat ?

czy sonicznie to sprzęt wart uwagi ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fredy napisał:

Dołączając do tematu czy ktoś z Was użytkuje transport ML no37 ?

jak z jego serwisem i awaryjnością

 

Ja mam ten transport, używałem go z 10 lat, teraz od 7 stoi i się kurzy. Gra bardzo dobrze, mój 9 lat temu przeszedł duży serwis bo miał pewne bolączki (wymiana wszystkich elektrolitów, podstawek pod układy, serwis napędu, kalibracja szuflady itp.), ale oprócz tego w zasadzie służył mi bezawaryjnie, włączałem go na chwilę z 3 tygodnie temu i też działał. Ale to wiadomo 30 letnie urządzenie, skomplikowane i choćby z tego powodu kłopotliwe w serwisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.