Skocz do zawartości
IGNORED

Brak obrazu po HDMI


DarthV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jak tak trochę poczytałem to psioczą na yamaszkę i właśnie tematy hdmi.

Tak ciekawostka jaką rzecz ostatnio odkryłem u siebie tv LG B1, avr onkyo rz810 i odtwarzacze Panasonic ub420 / ub820.

Odtwarzacze podpięte bezpośrednio do tv hdmi 2.1 (2.0 nie sprawdzałem) potrafią czasem uruchomić się bez obrazu albo obraz zniknie po włączeniu jakiejś płyty. Wypinasz kabel hdmi wkładasz i działa...

Ta sytuacja nigdy nie zdarzyła się podczas gdy odtwarzacze są podłączone przez avr onkyo(nie ma hdmi 2.1, ma hdcp 2.2) w porty hdmi 2.1 w tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bl4ck napisał:

Niestety jak tak trochę poczytałem to psioczą na yamaszkę i właśnie tematy hdmi.

Tak ciekawostka jaką rzecz ostatnio odkryłem u siebie tv LG B1, avr onkyo rz810 i odtwarzacze Panasonic ub420 / ub820.

Odtwarzacze podpięte bezpośrednio do tv hdmi 2.1 (2.0 nie sprawdzałem) potrafią czasem uruchomić się bez obrazu albo obraz zniknie po włączeniu jakiejś płyty. Wypinasz kabel hdmi wkładasz i działa...

Ta sytuacja nigdy nie zdarzyła się podczas gdy odtwarzacze są podłączone przez avr onkyo(nie ma hdmi 2.1, ma hdcp 2.2) w porty hdmi 2.1 w tv.

Zgadza się jest sporo tematów z Yamahą, ale także z Denonem i Marantzem. Możliwe że soft coś bruździ jeśli chodzi o łączenie hdmi 2.0 z 2.1 czy hdcp 2.2 z 2.3. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy pech, czy uszkodzony soft lub płyta. Nigdy dotąd nie miałem takich problemów, a ilość kabli jaka się teraz u mnie się przewinęła to rekord życiowy. Natomiast wydaje mi się, że jak wypuszcza się sprzęt do sprzedaży i za nie małe pieniądze to takie akcje to jakiś żart. Jak widać dla producentów ważne jest aby coś wypuścić przed konkurencją bądź mieć coś w danym segmencie, a to czy to będzie działać to podejście jest na zasadzie albo to nie nasz problem lub będziemy łatać aktualizacjami. Fajnie tylko,że czasami to trwa i nie koniecznie działa. A może powinno być tak,że taki amplituner powinien na start kosztować 1000zł i jak będzię działać lub będą zwiększać jego funkcjonalność to będziemy im dopłacać stopniowo. Albo niech się postarają i napiszą w instrukcji, że działa ale trzeba taki i taki kabel za tyle i tyle, albo z takim czy takim tv/projektorem. Sorry że się tak uzewnętrzniam, ale krew mnie zalewa jak widzę jak ten świat dzisiaj działa. Teraz nie wiadomo wysyłać na serwis i liczyć że ogarną czy nauczyć się z tym żyć, czy też sprzedać wszystko i dać sobie spokój, przeczekać ze 40 lat może standard się dopracuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zauważyć że wszystko stało się inżynierią kosmiczną w momencie gdy testują na nas to całe 4K, HDR, DV i tak testują do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DarthV napisał:

Zgadza się jest sporo tematów z Yamahą, ale także z Denonem i Marantzem. Możliwe że soft coś bruździ jeśli chodzi o łączenie hdmi 2.0 z 2.1 czy hdcp 2.2 z 2.3. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy pech, czy uszkodzony soft lub płyta. Nigdy dotąd nie miałem takich problemów, a ilość kabli jaka się teraz u mnie się przewinęła to rekord życiowy. Natomiast wydaje mi się, że jak wypuszcza się sprzęt do sprzedaży i za nie małe pieniądze to takie akcje to jakiś żart. Jak widać dla producentów ważne jest aby coś wypuścić przed konkurencją bądź mieć coś w danym segmencie, a to czy to będzie działać to podejście jest na zasadzie albo to nie nasz problem lub będziemy łatać aktualizacjami. Fajnie tylko,że czasami to trwa i nie koniecznie działa. A może powinno być tak,że taki amplituner powinien na start kosztować 1000zł i jak będzię działać lub będą zwiększać jego funkcjonalność to będziemy im dopłacać stopniowo. Albo niech się postarają i napiszą w instrukcji, że działa ale trzeba taki i taki kabel za tyle i tyle, albo z takim czy takim tv/projektorem. Sorry że się tak uzewnętrzniam, ale krew mnie zalewa jak widzę jak ten świat dzisiaj działa. Teraz nie wiadomo wysyłać na serwis i liczyć że ogarną czy nauczyć się z tym żyć, czy też sprzedać wszystko i dać sobie spokój, przeczekać ze 40 lat może standard się dopracuje:)

HDCP, ARC i eARC to największe zło kina domowego.

Dzisiaj ci wszystko chodzi, a jutro ... wgrasz nowy soft do TV albo do ampli i masz duże prawdopodobieństwo, że nie będzie chodzić.

HDMI 2.1 jest kompatybilne wstecz. Porty elektrycznie są identyczne od 1.0 do 2.1. Róznice są w kości receiver/transmiter. Zmiana softu urządzenia tu nic nie wnosi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć TV 4K do testów. Amplituner podpięty do TV daje obraz tyle, że GUI czy net radio zgłaszają się w rozdzielczości 1080p. Może tak ma być jak nie ma innych źródeł. Po podpięciu shielda, następuje zmiana roździałki na 4K i obraz pojawia się bez problemu. To by wskazywało, że jednak ampli jest sprawny, tylko z jakiegoś powodu nie dogaduje się z projektorem na złączu HDMI 2.0. Bo na złączu 1.4 działa. Jest jakiś konflikt który sprawia, że te urządzenia nie chcą współpracować. Jakimś cudem udało im się połaczyć i po 3 tygodniach przestały razem działać. Co też jest dziwne.

Gdzieś w FAQ Yamahy wyczytałem, że znane im są przypadki, że niektóre połączenia z projektorami mają problemy, ale jest to wina po stronie projektora a nie avr. Więc mamy standard czy nie do końca?

Zatem jest wielce prawdopodobne,że trzeba będzie zmienić projektor. Tylko jak znaleźć ten działający:) Może panowie od HDMI pomogą 🙂

Po testach z TV wydaje mi się że odsyłanie avr na serwis mija się z celem, bo pewnie przejedzie się tylko tam i z powrotem.

Jak żyć panie, jak żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/12/2024 at 6:38 PM, DarthV said:

Udało mi się zdobyć TV 4K do testów. Amplituner podpięty do TV daje obraz tyle, że GUI czy net radio zgłaszają się w rozdzielczości 1080p. Może tak ma być jak nie ma innych źródeł. Po podpięciu shielda, następuje zmiana roździałki na 4K i obraz pojawia się bez problemu. To by wskazywało, że jednak ampli jest sprawny, tylko z jakiegoś powodu nie dogaduje się z projektorem na złączu HDMI 2.0. Bo na złączu 1.4 działa. Jest jakiś konflikt który sprawia, że te urządzenia nie chcą współpracować. Jakimś cudem udało im się połaczyć i po 3 tygodniach przestały razem działać. Co też jest dziwne.

Gdzieś w FAQ Yamahy wyczytałem, że znane im są przypadki, że niektóre połączenia z projektorami mają problemy, ale jest to wina po stronie projektora a nie avr. Więc mamy standard czy nie do końca?

Zatem jest wielce prawdopodobne,że trzeba będzie zmienić projektor. Tylko jak znaleźć ten działający:) Może panowie od HDMI pomogą 🙂

Po testach z TV wydaje mi się że odsyłanie avr na serwis mija się z celem, bo pewnie przejedzie się tylko tam i z powrotem.

Jak żyć panie, jak żyć?

A czy podczas testów shielda, projektora i ampli masz jeszcze coś podłączone pod hdmi w amplitunerze? Jeśli tak to odłączyłbym pozostałe urządzenia. Czytałem kiedyś tu na forum, ktos miał problem z brakiem obrazu, gdy włączał urządzenia w "nieprawidłowej" kolejności. Tez miał dzwięk, a obrazu brak. Chyba to dotyczyło amplitunera Arcam. Włączając urządzenia w odpowiedniej kolejności problem znikał, chociaz wiadomo, ze jest to tylko proteza, a nie rozwiązanie. Moze u Ciebie tez zmiana kolejności włączania urządzeń cos wniesie. Warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie jest podłączone. Shield jest jedynym źródłem. Z resztą nawet bez niego sam amplituner nie wyświetla sojego GUI z ustawieniami czy obrazów dla NET Radio, jeśli jest podpięty do hdmi 2.0. Kolejność włączania też przerabiałem - bez skutku. Jest jedna rzecz którą zauważyłem, chociaż nie wiem czy to może mieć znaczenie, a mianowicie projektor obsługuje hdr i go wyświetla bo jak chwilowo działał to mogę to potwierdzić. Nnatomiast w jego specyfikacji hdmi jest napisane hdmi 2.0 (bez żadnego "a" czy "b"). Niby literka "a" to obsługa hdr więc trochę dziwne że tego nie napisali skoro reklamują go jako hdr. Może dlatego że był to pierwszy projektor 4K w serii i jest to jakiś rodzaj hybrydy (coś w rodzaju hdr ready). W nowszych modelach specyfikacja już podaje hdmi 2.0b. Może to powoduje jakieś niezgodności w dogadaniu się - nie wiem. Szczerze powiedziawszy to nie wiem do czego się już przyczepić. Napisałem ponownie do Yamahy i napisałem że na tv działa, więc kazali skontaktować się z Benq, bo oni nie mają takiego info żeby jakieś urządzenia wyświetlające były niezgodne z ich avr. A benq twierdzi, że skoro połączenie bezpośrednie działa, a przez avr nie - to problem jest w avr. Czyli jak już wspominałem - problem nie występuje u żadnego producenta - więc dla nich sprawa zamknięta, a ja mam po prostu pecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DarthV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz w avr ustawione "nakładanie" gui na obraz? Nie wiem jak to nazwać ale np u mnie w Marantzu mogę ustawić tak, ze jego półprzezroczyste  GUI jest nakładane na obraz ze źródla. Przy takim ustawieniu cos niebardzo wyglądały mi czcionki itp. Dokopałem się do ustawienia w którym mogę to "miksowanie" osd z obrazem wyłączyć, a obraz ze zródła wychodzi nietknięty zadną obróbką w amplitunerze. Czyli wszelkie up/down scalery, regulacje kolorów itp na OFF. Gdy wchodzę teraz w menu Marantza to znika mi obraz z podłączonego zrodła (odtwarzacza plików) i pojawia się menu w 720p.

Pokombinuj, moze w tym tkwi problem. Nie wiem jak to wygląda w Yamaszce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba sytuacja w avr gui lub aplikacji masz info jaki sygnał wideo próbuje przepuścić do projektora i jaki wypuszczał do tv od shield?

Przydało by ci się urządzenie na którym na sztywno możesz ustawiać rozdzielczość i przestrzeń barw, klatek. I wychwycić kiedy projektor/avr siada..

Mimo wszystko to nie jest rozwiązaniem problemu tylko analiza problemu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, bl4ck said:

Przydało by ci się urządzenie na którym na sztywno możesz ustawiać rozdzielczość i przestrzeń barw, klatek. I wychwycić kiedy projektor/avr siada..

Tez tak myslę. Np w zidoo mogę dokładnie ustawić co wysyła, rozdzielczość, głębie bitową, przestrzeń barw itp. Jakaś kombinacja parametrów obrazu moze się gryzć z projem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ampli powinien bez żadnego źródła ustanowić połączenie z projem i swoje systemowe obrazy pokazywać,

tak jak to zrobił w połączeniu z tv czy w połączeniu z projem po hdmi 1.4. Rzecz w tym,że na porcie hdmi 2.0 projektora nie ma połączenia wogóle, niezależnie od źródła czy podawanej rozdzielczości. Dźwięk idzie normalnie tylko obraz nie chce się dogadać. Po to robiłem test na tv żeby wykluczyć uszkodzenie avr - ale wszystko wygląda na prawidłowe - sam ampli daje obraz - shield daje obraz w 4K bez problemu. Albo hdcp avr/projektor się nie dogaduje, albo edid projektora jest błednie odczytywany - nie wiem. A może projektor ma za stare oprogramowanie dla hdmi względem nowego avr i nie wspiera wszystkiego i tu coś nie siedzi. Sygnał z shielda jest na wejściu, czyli jakieś info dostaje i ustawia wyjście, ale ampli już nie daje dalej. Nie ma hot plug między avr a projektorem co nie inicjuje żadnego obrazu. Poprzez sieć mogę w czasie rzeczywistym zmieniać ustawienia ampli, jego trybów i hdcp - ale brak efektu. Widać że ampli zmienia ustawienia, ale sygnał się nie pojawia. Tak jakby jakaś niezgodność powodowała brak połączenia. Początkowo myślałem,że to avr, ale skoro z tv działa więc raczej nie. Połączenie bezpośrednie z projektorem też działa. Trzeba by zrobić test na nowszym proju z hdmi 2.0b, albo z hdcp 2.3. Generalnie da się oglądać bo projektor przeskaluje mi obraz do 4K, ale po to kupowałem nowy avr, żeby wykorzystać potecjał bez takich zabiegów. I to jest wkurzające. Walcze już z tym 2 miesiące i zrobiłem już chyba wszystko co mogłem jako końcowy użytkownik. Nie jestem jedyny bo takich sytuacji w sieci nie brakuje. Nawet problem jest żeby znaleść spliter żeby chciał przepuścić sygnał bez skalowania go do full HD. Nawet sprzęty od HD Fury, które to robiły zostały wycofane - chyba chodziło o łamanie zabezpieczeń sygnałów wyższych rozdzielczości. Ciężki temat. Miałem już wysyłać avr na serwis, ale jak podepną pod tv (tak jak ja to testowałem) i zadziała to uznają reklamację za bez zasadną. Bo jak na tv tez by mi nie działało to sprawa prosta, a tu działa więc sprawa się komplikuje i tak znów jestem w punkcie wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DarthV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, DarthV napisał:

Miałem już wysyłać avr na serwis, ale jak podepną pod tv (tak jak ja to testowałem) i zadziała to uznają reklamację za bez zasadną. Bo jak na tv tez by mi nie działało to sprawa prosta, a tu działa więc sprawa się komplikuje i tak znów jestem w punkcie wyjścia.

No to jeśli to wina projektora to pozostaje chyba jedno rozwiązanie...

Zmienić projektor 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I wiele innych na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te ekstraktory audio i niestety też nie przepuscily sygnału. To jest ciekawe że sam shield bezpośrednio daje sygnał, a przez ekstraktor już nie. Tak jakby wyczuwał że jest rozgałęzienie i nie pozwalał. Emulatory edid też próbowałem bez skutku. Może też nie rozpoznały projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DarthV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.