Skocz do zawartości
IGNORED

Dirac w Denon czy ktoś już posiada ??


77Mariusz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam dokupić Dirac do x4800h , czy ktoś już posiada i korzysta z Dirac w Denonie ???

Zresztą mikrofon już kurier wiezie , odwrotu nie będzie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W podstawowej wersji Denon AVC-X4800H (podobnie jest w innych tegorocznych modelach z taką funkcją) Dirac Live jest "uśpiony", aby z niego skorzystać trzeba wykupić licencję i dodatkowy mikrofon (ten znajdujący się w fabrycznym zestawie, a więc dla systemu Audyssey, nie wystarczy).

Audyssey jest za to wygodniejszy (i naprawdę skuteczny), z jego obsługą poradzi sobie każdy, wystarczy ustawić i podłączyć mikrofon, a następnie zatwierdzać kolejne komendy na wyświetlaczu."

 

Dziwię się, że mało kto decyduje się na Onkyo, który ma w cenie Dirac i gra naprawdę świetnie🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem. Miałem przed tym amplitunerem x4700h. 

Wiem jaki jest Audyssey. Mam u siebie 7.3.4 system. 

Pytanie moje było czy ktoś może Dirac dokupił i czy jest on lepszy od Audyssey ? 

Czy warto wydać 500 euro na kompletną wersję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzą  , że tak .

Sam musisz sobie odpowiedzieć  , czego Tobie brakuje . Pamiętaj , że kasy nie odzyskasz . Licencja przypisana do AVR , a nie do Twojego konta 😞

Jak często zmieniasz sprzęt , czy warto ? 

I nie oszukuj siebie , że to ostatni zakup 🙂

Królika trzeba gonić , a nie złapać i patrzeć w sufit 🙂 Jesteśmy myśliwymi 🙂 Ale daj znać o swoich poczynaniach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest jeden bardzo obszerny temat pokazujący możliwości Dirac'a. Od siebie dodam, że Przeszedłem z Audyssey na Dirac i jestem pod wrażeniem Diraca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kivlov napisał:

Już jest jeden bardzo obszerny temat pokazujący możliwości Dirac'a. Od siebie dodam, że Przeszedłem z Audyssey na Dirac i jestem pod wrażeniem Diraca.

I to jest konkret 😉 dziękuję.

3 godziny temu, max720 napisał:

Powiedzą  , że tak .

Sam musisz sobie odpowiedzieć  , czego Tobie brakuje . Pamiętaj , że kasy nie odzyskasz . Licencja przypisana do AVR , a nie do Twojego konta 😞

Jak często zmieniasz sprzęt , czy warto ? 

I nie oszukuj siebie , że to ostatni zakup 🙂

Królika trzeba gonić , a nie złapać i patrzeć w sufit 🙂 Jesteśmy myśliwymi 🙂 Ale daj znać o swoich poczynaniach 

Kasa to nie wszystko. 🙂

Niedawno sprzedałem 4700 , niewiele dołożyłem i kupiłem 4800  ze względu na wejścia na 4 suby i Diraca właśnie. 

Rozbudowywał kina raczej  nie będę bo już jest 7.3.4 w 22 metrach więc to , że licencja przypisana mówi się trudno. 

Odpowiedzieć na pytanie , czego mi brakuje mogę tylko w jeden sposób " Zmian" i sprawdzenia czy można lepiej choć w moim odczuciu już jest super. 

Sprzętu oprócz Ampli nie zmieniam , staram się żeby zakup był droższy ale trafiony. 

Ja to mój dawny kolega mawiał " jestem za biedny żeby dwa razy kupować" 🙂

To czy warto Diraca dokupić to się okaże ale jak nie kupię to będzie to do mnie co i rusz wracać i spokoju wewnętrznego nie osiągnę 🙂

Na mikrofon czekam aż przyjdzie i biorę się za naukę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 77Mariusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, 77Mariusz77 said:

Odpowiedzieć na pytanie , czego mi brakuje mogę tylko w jeden sposób " Zmian" i sprawdzenia czy można lepiej choć w moim odczuciu już jest super. 

Czyli decyzja o zakupie juz zapadła i w zasadzie szukasz jedynie potwierdzenia, ze była słuszna 😉

Tak jak napisał @max720 to nasze hobby to gonienie króliczka. Nigdy nie jest tak dobrze, zeby nie mogło byc lepiej. Po jakimś czasie cos się znudzi i potrzeba zmiany. Nowe głosniki, amplituner, projektor itp, cokolwiek zeby był powiew swiezosci w systemie, nawet jesli zmiana jest tylko subiektywnie lepsza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.