Skocz do zawartości
IGNORED

KINGSOUND KS-H3+ KINGSOUND M-10 PRZETESTUJ ELEKTROSTATY I WYGRAJ 1000zł !!


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo bardziej interesują mnie słuchawki .Mam wzmacniacz do elektrostatów ,drugi pożyczę od kolegi (jak uda mi się to skoordynować w czasie) dlatego gruntownie "prześwietlę" nauszniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tadeo napisał:

Pytam bo bardziej interesują mnie słuchawki .Mam wzmacniacz do elektrostatów ,drugi pożyczę od kolegi (jak uda mi się to skoordynować w czasie) dlatego gruntownie "prześwietlę" nauszniki.

napięcia są podobne różnica 30V i zamiennie to powinno grać i chyba było tak robione ale spytaj się organizatora czy można? Bo gdzieś doczytałem że producent sobie chyba nie życzy żeby do słuchawek podłączać coś innego niż ich dedykowane wzmacniacze ale czy to jest związane z utratą gwarancji to nie wiem więc @Audiomagic.pl opowiedz się co wolno a co nie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzęt przed chwilą odebrałem. Jest zimny więc odsłuchy dopiero od jutra. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę następną osobę  o dane do wysyłki.

@PabloAudio, czy ktoś inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, matoole napisał:

Poproszę następną osobę  o dane do wysyłki.

@PabloAudio, czy ktoś inny?

nastepna osoba po pablo prosze

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  KINGSOUND KS-H3 to wygodne słuchawki,a dłuższe odsłuchy nie powodują dyskomfortu.Przewód taśmowy nie wydaje mi się być szczęśliwym pomysłem, ciekawe czy po latach żyły w kablu nie będą się "odklejać". O parametrach nie będę wspominał , były już podawane.
 KINGSOUND  są słuchawkami z ciemną sygnaturą brzmienia, a sam dźwięk wydaje się przytłumiony - jakby dobiegał z oddali.Niskie tony są mało zróżnicowane, często zlewają się w jedną masę, a hebelek basu we wzmacniaczu w pozycji "ON" potęguje jeszcze dobitniej to wrażenie.
Wysokich tonów jest zdecydowanie za mało i są słabo zaakcentowane. Tam gdzie powinny wybrzmiewać talerze słychać zaledwie jakieś cyknięcie. W muzyce elektronicznej, przy dużym zagęszczeniu różnych detali, słuchawki zapominały reprodukować dźwięki, które w danym momencie powinny wybrzmieć.
Ogólnie słuchawki te odebrałem jako mało dokładne i gubiące sporo informacji.
W porównaniu do Kingsound'ów sporo tańsze Audio Technica ATH-AD 900X wydają się być tuzami w jakości, przestrzenności i separacji dźwięku. Mają oczywiście sporo mniej basu, ale jego zróżnicowanie nadrabia niedobory.


Serdecznie dziękuję @Audiomagic.pl za możliwość posłuchania tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja teraz coś napiszę o tych słuchawkach ,zestawie słuchawkowym .Nie będzie to recenzja bo nie jestem recenzentem

ale raczej moje wrażenia i próba porównania z innymi słuchawkami elektrostatycznymi .

O wyglądzie ,użytkowaniu ,fajnym zapakowaniu w pudełko i parametrach technicznych napisali już wcześniej koledzy

więc nie będę się powtarzał .Odczucia z odsłuchów też się w zasadzie pokrywają z opisami kolegów.

W skrócie ,złagodzona lekko cofnięta góra, basu nie jest mało ale nieprecyzyjny i rozmiękczony ,przestrzeń

minimalna ,grają w "głowie" ,średnica b.dobra ,wypchnięta do przodu .

Ogólnie słuchawki niemęczące ,relaksowe do długiego słuchania.

Może nadmienię ,że miałem już okazję obcowania z tymi słuchawkami ok. 10 lat temu ze wzmacniaczem lampowym

M-20 na fabrycznych lampach. Kolega przytargał z zagranicy ,tanio kupił ,planował zmienić lampy na lepsze

i cieszyć się zestawem elektrostatycznym za umiarkowane pieniądze.

W wersji podstawowej miałem ten zestaw u siebie chyba z tydzień ,potem słuchałem go u kolegi w systemie

jeszcze kilka godzin ,było trochę lepiej na stokowych lampach ale niewiele. Żeby już zakończyć ten wątek to powiem,że kolega się poddał i poszedł w planary.

Z tamtej odległej perspektywy w moim odczuciu to nie było co zbierać z Kingsounda w porównaniu z moją Eurydyką i Staxami SR-007 mkI .Teraz to nie wiem czy byłbym tak jednoznaczny jak bym miał porównywać te Kingsoundy

z innymi słuchawkami w ich kategorii cenowej.

Mój aktualny zestaw elektrostatyczny to rzeczona Eurydyka (po licznych up-grade) i słuchawki Stax L-700 ,tu też

nie było co porównywać ,nie ta kategoria .Kingsoundy nie mają tego tzw. sznytu elektrostatycznego (zjawiskowa ,eufoniczna góra jak by to określił znany recenzent Piotr R.) ,grają jak lekko złagodzone dynamiki.

Ale zejdżmy niżej ,miałem swego czasu zestaw Stax-3100 ( SR-L300+SRM 252S) podobny chyba cenowo do Kingsounda, użytkowała córka i tutaj też nie ma porównania .Ten podstawowy zestaw Staxa ma bardzo uproszczone brzmienie ale brzmi jak elektrostat ,wystarczy zmienić mu zasilanie na dobre liniowe i można się delektować namiastką bardzo dobrego dzwięku .

To na razie na tyle bo przychodzą koledzy i będziemy oglądać mecz Igi w Madrycie .

Reszta wieczorem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależało mi na przetestowaniu słuchawek ,byłem do tego nawet solidnie przygotowany ale niestety nie udało sie tego skoordynować czasowo ,zabrakło dosłownie dwóch dni.

Miałem w domu ponad miesiąc pożyczone od kolegi kombo iFi Pro iCan + iFi Audio ProiESL ,zacne urządzenie na którym

można gruntownie przetestować prawie wszystko .Zweryfikowałem na nim moje elektrostaty ,dynamiki i planary ,bardzo

pouczające doświadczenie ale jak wspomniałem Kingsoundów się nie udało.

Wracając do tematu ,mam Eurydykę i ona niestety musiała wystarczyć .Napisałem niestety bo 10 lat temu też próbowałem

i wtedy też nie wydało .Było o dziwo chudo i sucho ,bez energii chociaż wykorzystywałem różne żródła .

To samo niestety vice versa ,Staxy z M-10 też podobnie .

Istnieje coś takiego jak synergia ,ze swoimi wzmacniaczami było dobrze a z obcymi słabo ,Kingsoundy ze swoim

M-10 zagrały nawet bardziej  "lampowo"  niż Staxy.

Skupiłem się zatem na H3 z ich energizerem ,postanowiłem wycisnąć z nich co się da .Zacząłem od kabla sieciowego Furutech z wtykami rodowanymi podłączonymi do kondycjonera Gigawatt ,gniazdo niefiltrowane oraz różnymi IC ,skończyło się finalnie na srebrnym starym Kondo LP.

Żródła : OPPO BDP-93 NXE (zakupiony w 2012 u Magiców ,niech napiszą co tam było robione) - brzmienie z Kingsoundami niezłe ale nic specjalnego ,Cambridge Audio 851N -przeciętnie ,CA 851N jako transport + DAC20

Xindak po gruntownych modach - bardzo dobrze ale aż za dobrze bo za "gładko" 🙂  ,no i na koniec lampowa Nirvana

konstrukcji Pana Dubiela z tym Kondo - rewelacja .Rozdzielczość ,wykop i nawet niezła góra jak na te słuchawki .

Oczywiście góra nie taka jak ze Staxów ale już tam coś zaczęło się pojawiać na drugim lekko oddalonym planie.

O dziwo ta Nirvana nie brzmi tak z innymi wzmacniaczami ,ma wykop ,ma rozdzielczość ale określił bym dzwięk raczej

gęsty i lekko ciemny. I bądz tu człowieku mądry nawet po tylu latach obcowania z audio.

 

Ogólnie moja ocena tego zestawu jest raczej pozytywna ,jak napisałem wcześniej gra to jak złagodzone dynamiki ,zrelaksowanym dzwiękiem .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze małe uzupełnienie do mojej relacji .Jeden z kolegów obawiał się o te słuchawki ,że jak je podłączę do gniazda

we wzmacniacza Pro 580V to może to zaszkodzić słuchawkom .Moja Eurydyka to w zasadzie dwa wzmacniacze w jednym,

 

 

 

 

nie żaden przełącznik powodujący zmianę z 580V na 550V i odwrotnie tylko dwa oddzielne tory z oddzielnymi lampami

i resztą 550V i 580V ,

Małą przeszkodą było ,że to 550 jest na Orfeusza i ma adekwatne gniazdo sennheiserowskie ale kolega elektronik

zrobił mi na szybko przejściówkę (gniazdo staxowskie już miałem bo zamierzałem kiedyś tam przerobić ) .

Mam jeszcze dwie pary Staxów , SR-007mkI ( drajwery lużne ze starości ,niedostępne zamienniki) oraz SR-507.

Te ostatnie grzecznie zalegają w szufladzie  ,były dawcą metalowego kabłąka do SR L-700 ale wyciągam je

czasami żeby sobie pograły z Eurydyką .Combo iFi Audio kolegi o ,którym wspomniałem wcześniej pokazało,że

jak się użyje dostępnych w nim bajerów to te słuchawki prezentują się zaskakująco dobrze.

Napisałem o nich bo próbowałem ich z M10 KingSounda i o ile L-700 jakoś tam jeszcze z M10 grały to 507

były lekko męczące.

Właśnie słucham Princa z 507+ Eurydyką i Nirvaną ale to ma kopa ,zmieniłem tylko IC ze srebrnego Kondo na

Cardasa Golden Reference,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.