Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 3000 zł - z preampem czy bez?


Greggy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup gramofonu do 3K, który ma grać z ampli Onkyo 696 + Wharfedale Diamond 8.4 (póki co). Onkyo posiada preampa i dedykowane wejście Phono. Wydawało mi się, że mam już wybrany gramofon (Dual CS 518 z preampem) i po testach odsłuchowych, z którym preampem całość gra lepiej, skorzystam z adekwatnego (w Onkyo lub Dualu). Po lekkim zgłębieniu tematu dowiedziałem się jednak, że zakup gramofonu z preampem w moim przypadku w ogóle może nie mieć sensu. Nie tylko dlatego, że - podobno - wbudowany w Onkyo preamp na pewno zagra lepiej niż ten wbudowany w gramofon, ale także dlatego, że nawet jeśli jest opcja jego wyłączenia (jak w Dualu), to sygnał i tak przechodzi przez nieaktywny moduł i traci na jakości na wyjściu. Poproszę więc o Wasze rady jeśli macie wiedzę i doświadczenie:

- czy obecność preampa na pokładzie zawsze podnosi (jak bardzo?) cenę gramofonu?

- czy kupowanie gramofonu z preampem oznacza, że niepotrzebnie przepłacam za coś, co mam w amplitunerze? I lepiej wybrać podobnej wartości gramofon bez (druga opcja: Debut Carbon Evo)?

- czy faktycznie preamp w 696 będzie lepszy niż w Dualu 518?

- czy faktycznie sygnał i tak biegnie przez moduł preampa w gramofonie (nawet nieaktywny) i może to mieć wpływ na jakość?

- czy może niezależnie od preampa i tak nie usłyszę różnicy w tym budżecie, na tym sprzęcie?

Za wszelkie porady wymiany amplitunera, kolumn czy inwestycji w odnawiany gramofon sprzed paru dekad z góry dziękuję - nie zamierzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam Duala CS 518, mam Teac'a TN-4D oraz Thorensa TD 204, w obu korzystanie z zewnętrznego przedwzmacniacza całkowicie omija wbudowany przedwzmacniacz. W budowany przedwzmacniacz pewnie nie jest najwyższej klasy, ale w niczym nie przeszkadza przy korzystaniu z zewnętrznych, czy to całkowicie niezależnych czy wbudowanych we wzmacniacz albo amplituner.

Wbudowany przedwzmacniacz ma tak naprawdę znikomy wpływ na cenę gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tokina
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma sensu. Wiesz o tym? Jak nie chcesz wymieniać pozostałego sprzętu to może dobierz sobie klasowo gramofon do reszty. Po co Ci dobra rozdzielczość i fajny bas z dobrego gramofonu jak amplituner wszystko przykryje kocykiem szlamu? Po co Ci realne 20hz ze źródła jak kolumny grają od 100hz? Miałem nie doradzać zmiany kolumn i amplitunera to chociaż to doradzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Jak nie chcesz wymieniać pozostałego sprzętu to może dobierz sobie klasowo gramofon do reszty.

??? O jakich gramofonach "dobranych klasowo" piszesz?

Dual CS 518, podobnie jak Teac Tn-4D czy Thorens TD 204 albo TD 402DD, Music Hall classic itp. to nie hi-end, tylko w miarę  przyzwoite gramofony budżetowe, warte polecenia gdy ktoś nie chce wydawać dużych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000zl to dwa razy więcej niż klony Technicsa 1200, które sprzedaje Audiotechnica czy Reloop. Niektóre mają wbudowane przedwzmacniacze czy możliwość zgrywania winyli na pendrive. Są wersje paskowe i z napędem bezpośrednim, z ramieniem z regulacją wysokości jak i bez. Używane można kupić dużo taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tokina napisał:

??? O jakich gramofonach "dobranych klasowo" piszesz?

Dual CS 518, podobnie jak Teac Tn-4D czy Thorens TD 204 albo TD 402DD, Music Hall classic itp. to nie hi-end, tylko w miarę  przyzwoite gramofony budżetowe, warte polecenia gdy ktoś nie chce wydawać dużych pieniędzy.

I wykorzysta w pełni to co oferuje ten gramofon z najniższą serią kolumn? I amplitunerem kina domowego?

Nie znam się na gramofonach ale jak bym miał 3000 do wydania i w/w zestaw to bym zdecydowanie poszedł inną drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przmor napisał:

3000zl to dwa razy więcej niż klony Technicsa 1200, które sprzedaje Audiotechnica czy Reloop. Niektóre mają wbudowane przedwzmacniacze czy możliwość zgrywania winyli na pendrive. Są wersje paskowe i z napędem bezpośrednim, z ramieniem z regulacją wysokości jak i bez. Używane można kupić dużo taniej.

Sorry, ale chyba nie wiesz o czym piszesz. Audiotechnika Lp5x czy Reloop Rp 4000, chyba o nich piszesz, to tylko na folderach się "dobrze" prezentują. Kupno tych gramofonów może skutecznie zniechęcić do płyt winylowych.

1 minutę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

I wykorzysta w pełni to co oferuje ten gramofon z najniższą serią kolumn?

A dlaczego nie?

Gramofonu nikt nie kupuje dla jak to wcześniej napisałeś 20 Hz, czy też innych parametrów technicznych, ale dla specyficznego, innego od CD czy streamingu, "analogowego" brzmienia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, przmor napisał:

Wiem o czym piszę bo mam Reloop RP1000 (na pasku bez przedwzmacniacza) i jakoś nie zniechęca mnie to do słuchania płyt.

Kiedyś co niektórzy sluchali Bambino czy Mister Hita i  też nie narzekali. 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, Greggy napisał:

- czy obecność preampa na pokładzie zawsze podnosi (jak bardzo?) cenę gramofonu?

Raczej tak

 

16 godzin temu, Greggy napisał:

czy kupowanie gramofonu z preampem oznacza, że niepotrzebnie przepłacam za coś, co mam w amplitunerze? I lepiej wybrać podobnej wartości gramofon bez (druga opcja: Debut Carbon Evo)?

j.w.

 

16 godzin temu, Greggy napisał:

- czy może niezależnie od preampa i tak nie usłyszę różnicy w tym budżecie, na tym sprzęcie?

Nie wiem jak gra Twój amplituner na phono, ale pre amp to bardzo istotny element toru gramofonowego. Dobre pre, potrafi wyciągnąć dużo nawet z budżetowej wkładki.

16 godzin temu, Greggy napisał:

Debut Carbon Evo

Wbrew pozorom całkiem nie głupia opcja. Używałem kiedyś poprzednika. Fajne ramię do podatnych wkładek, dobrze wypada z Ortonami OM lub 2M, wadą jest to, ze ciutkę krótkie, bo nie ma nawet 9 cali. Jesli ktoś posiada płyty na 45rpm to upierdliwie zmienia się obroty. Trzeba przełożyć pasek, a żeby to było możliwe, trzeba najpierw ściągnąć talerz.

Kolejna sprawa, ze cena blisko 3 kzł, to trochę dużo za ten gramofon (ale teraz to wszystkie ceny powariowały). 

Tutaj za przystępną cenę (demo):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś co niektórzy sluchali Bambino czy Mister Hita i  też nie narzekali.
 
 
A coś w temacie masz do powiedzenia? Co jest nie tak z klonami Technicsa 1200? Tylko konkretnie i z własnych doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przmor napisał:
2 godziny temu, Tokina napisał:
Kiedyś co niektórzy sluchali Bambino czy Mister Hita i  też nie narzekali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
 

A coś w temacie masz do powiedzenia? Co jest nie tak z klonami Technicsa 1200? Tylko konkretnie i z własnych doświadczeń.

To nie klony tylko marnej jakości podróby, gdybyś użył gramofonów, które wcześniej wymieniłem - Teac TN-4D, Thorens TD 204, 402DD, Music Hall classic, nie mówiąc o Technicsie 1200 czy 1500, wiedziałbyś o czym piszę.

 

Reloopy Rp1000-4000 to nie są gramofony warte polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zresztą jak AT LP5X

9 minut temu, przmor napisał:

O konkrety pytałem a nie ogólniki.

Reloop RP 1000 - marny silnik - wysoka  nierównomierność obrotów, marna wkładka pod każdym względem, jedyna jej zaleta to to ze jest,  wysokie szumy gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tokina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy. Gwoli wyjaśnienia: chcę wydać 3K, bo nie jest powiedziane, że za rok czy dwa nie zmieni się amp czy kolumny. Skoro jednak teraz chcę zacząć przygodę z winylami i mam 3K, to nie widzę sensu cofania się i zaczynania od gramofonu z Biedronki, skoro ten element mogę mieć dobrej jakości. Poza tym wiem, co kiepskie gramofony robią z płytami - tego nie naprawię w przyszłości zmianą kolumn czy ampa.

BTW - może jakaś podpowiedź w temacie gramofonu do 3K? Interesuje mnie paskowy manual z solidną plintą, wkładka MM (dlatego oba moje wyborą mają Red 2M, ale z tym ręcznym przekładaniem paska to faktycznie przesada). Nowy.

@Marcinus - rozumiem, że 9 cali ramienia ma znaczenie przy singlach?

EDIT: obecność Bluetootha, USB czy zgrywania winyli do plików to dla mnie wada gramofonu, nie zaleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Greggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nierównomierności obrotów nie potwierdzam, wkładkę można wymienić co uczyniłem. Szumy gramofonu? A skąd te szumy mają się brać? Widać że teoretyzujesz, coś gdzieś przeczytałeś, dołożyłeś porcję swoich przekonań i emotkami dodajesz sobie pewności siebie ale tak naprawdę nie wiesz o czym piszesz :) Oczywiście że mój gramofon ma wady ale innego rodzaju tylko skąd Ty możesz o tym wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinus napisał:

Wbrew pozorom całkiem nie głupia opcja. Używałem kiedyś poprzednika. Fajne ramię do podatnych wkładek, dobrze wypada z Ortonami OM lub 2M, wadą jest to, ze ciutkę krótkie, bo nie ma nawet 9 cali. Jesli ktoś posiada płyty na 45rpm to upierdliwie zmienia się obroty. Trzeba przełożyć pasek, a żeby to było możliwe, trzeba najpierw ściągnąć talerz.

Kolejna sprawa, ze cena blisko 3 kzł, to trochę dużo za ten gramofon (ale teraz to wszystkie ceny powariowały). 

Debet Carbon evo w niczym nie będzie lepszy od Duala CS 518, którego nowego można kupić bez problemu za ok. 2,7 tys  zł.

Radziłbym uważać przy kupnie gramofonów "powystawowych" czy z outletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Greggy napisał:

@Marcinus - rozumiem, że 9 cali ramienia ma znaczenie przy singlach?

Ogólnie ma znaczenie. Im dłuższe ramię tym mniejszy błąd śledzenia. Jednak przy dłuższych ramionach trudniej zapanować producentowi nad rezonansami.

 

3 minuty temu, Greggy napisał:

Poza tym wiem, co kiepskie gramofony robią z płytami

Nawet na najlepszym gramofonie możesz sobie poryć płyty, jeśli wkładka nie zostanie porządnie skalibrowana.

3 minuty temu, Tokina napisał:

Debet Carbon evo w niczym nie będzie

Carbon ma dużą sztywność i dobre właściwości tłumiące (mierzyłem). W tym budżecie to istotna kwestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przmor napisał:

Do @Tokina Nierównomierności obrotów nie potwierdzam, wkładkę można wymienić co uczyniłem. Szumy gramofonu? A skąd te szumy mają się brać? Widać że teoretyzujesz, coś gdzieś przeczytałeś, dołożyłeś porcję swoich przekonań i emotkami dodajesz sobie pewności siebie ale tak naprawdę nie wiesz o czym piszesz 🙂 Oczywiście że mój gramofon ma wady ale innego rodzaju tylko skąd Ty możesz o tym wiedzieć?

Super, że jesteś zadowolony, jak już pisałem z Bambino i Mister Hity tez bywali ludzie zadowoleni i nie widzieli większych wad.

Skąd d wiem jaki jest Reloop 1000mk2? Wiem, bo sprawdzałem RP4000mk2  , raczej gorszy od RP1000mk2 nie jest. 🙂

Skąd się biorą szumy w gramofonie??? Popytaj, poczytaj, może się dowiesz.

Jaką wkładkę założyłeś do tego gramofonu?

6 minut temu, Marcinus napisał:

Carbon ma dużą sztywność i dobre właściwości tłumiące (mierzyłem). W tym budżecie to istotna kwestia.

Dual Cs 518, Teac TN-4D, Thorens TD 204, 402DD, Music Hall classic pod tym względem nie są gorsze od Debuta Carbon Evo.

Wszystkie te gramofony są porównywalne, z tym ze  Teac TN-4D i Thorens TD402DD  mają silniki bezpośrednie, wybrać należy co się komu podoba, każdy z tych wyborów będzie równie dobry.

 

13 minut temu, Greggy napisał:

Interesuje mnie paskowy manual z solidną plintą, wkładka MM (dlatego oba moje wyborą mają Red 2M

Thorens TD 204, Music Hall classic, Dual CS 518 - każdy z nich będzie równie dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tokina
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 minut temu, Tokina napisał:

Skąd się biorą szumy w gramofonie???

Ja bym się chętnie dowiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tokina napisał:

Wszystkie te gramofony są porównywalne, z tym ze  Teac TN-4D i Thorens TD402DD  mają silniki bezpośrednie, wybrać należy co się komu podoba, każdy z tych wyborów będzie równie dobry.

Czy w tym budżecie DD a pasek to istotna różnica w kontekście jakości wykonania, drgań, ew. zakłóceń? Bo naczytałem się wyłącznie o wadach DD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Greggy napisał:

Czy w tym budżecie DD a pasek to istotna różnica w kontekście jakości wykonania, drgań, ew. zakłóceń? Bo naczytałem się wyłącznie o wadach DD.

Wszystko ma wady i zalety. Faktem jest, że dobry napęd DD z założenia jest droższy od dobrego napędu paskowego. Posiadam gramofony z różnymi napędami i jakbym miał wybrać jeden, to nie wiedziałbym, na który się zdecydować.

Problem jest taki, ze ceny poszybowały niemiłosiernie i dzisiaj zakładanym przez Ciebie budżecie ciężko coś mądrego polecić. Z drugiej strony 3 tys. to niemała kwota i szkoda wydać na coś nietrafionego.

Za trochę więcej można kupić Technics 1500C, który już jest gramofonem w miarę porządnym i długowiecznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcinus napisał:

Za trochę więcej można kupić Technics 1500C

Dzięki za tipa, ale jednak 3K a 5K to więcej niż trochę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Greggy napisał:

Dzięki za tipa, ale jednak 3K a 5K to więcej niż trochę 😉 

Ostatnio gdzieś mi mignął za 4200. Poza tym na sprzętach audio na ogół sklepy mają spore marże, więc jest pole do negocjacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, przmor napisał:

RP1000 to inny rodzaj napędu niż RP4000.

Napęd w RP4000 jest lepszy niż w RP1000 zapewnia ewidentnie lepszą stabilność obrotów.

 

10 minut temu, Greggy napisał:

Dzięki za tipa, ale jednak 3K a 5K to więcej niż trochę 😉 

 

Teac TN-4d ma silnik bezpośredni,  jest do kupienia za niewiele ponad 2 tys zł i  jest absolutnie porównywalny z Dualem CS 518, Thorensem TD 204 i 402DD  i Music Hallem classic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tokina
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcinus napisał:

Tutaj za przystępną cenę (demo):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Marcinus...wiesz jakie mam gramofony.I wiesz doskonale ,że to żaden Hi-End.

Nie wiem jak inne Pro-Jecty ,zwłaszcza te droższe ,ale takiego Debut Carbon Evo miałem.Nowego.Na szczęcie szybko go sprzedałem.

I raczej nikomu bym go nie polecił.  Nawet te 1999 zł to cena za wysoka .Co najmniej o tysiąc złotych.

Bo to jak gra to jedno.Ale to z czego i jak jest zrobiony , to zupełnie inna sprawa.

Oczywiście moje odczucia w tym temacie są czysto subiektywne.

Ktoś może mieć zupełnie inne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, gitarrra napisał:

@Marcinus...wiesz jakie mam gramofony.I wiesz doskonale ,że to żaden Hi-End.

Nie wiem jak inne Pro-Jecty ,zwłaszcza te droższe ,ale takiego Debut Carbon Evo miałem.Nowego.Na szczęcie szybko go sprzedałem.

I raczej nikomu bym go nie polecił.  Nawet te 1999 zł to cena za wysoka .Co najmniej o tysiąc złotych.

Bo to jak gra to jedno.Ale to z czego i jak jest zrobiony , to zupełnie inna sprawa.

Oczywiście moje odczucia w tym temacie są czysto subiektywne.

Ktoś może mieć zupełnie inne zdanie.

Wiem, ale niestety dzisiaj w tym budżecie trudno o coś porządnie zrobionego. Co gorsza, nawet w wyższych przedziałach cenowych różnie z tym bywa. Jak coś jest na przyzwoitym poziomie wykonania, to często w dziesiątki tysięcy idzie.

Kolega wyraźnie napisał, że chce nowy 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Marcinus napisał:

Wiem, ale niestety dzisiaj w tym budżecie trudno o coś porządnie zrobionego. Co gorsza, nawet w wyższych przedziałach cenowych różnie z tym bywa. Jak coś jest na przyzwoitym poziomie wykonania, to często w dziesiątki tysięcy idzie.

"Kolega", to wyraźnie niezorientowany jest w dziedzinie gramofonów i powiela zupelnie niesprawdzone,. niewiarygodne informacje, co więcej wprowadza innych w błąd!

41 minut temu, gitarrra napisał:

Bo to jak gra to jedno.Ale to z czego i jak jest zrobiony , to zupełnie inna sprawa.

Oczywiście moje odczucia w tym temacie są czysto subiektywne.

Nie znam z "bliska" Pro Jecta, ale Teac i Thorens zbudowane sa bardzo przywoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
54 minuty temu, Tokina napisał:

to wyraźnie niezorientowany

I po co prowokujesz?

Jestem pewien, że zorientowany jestem dużo bardziej od Ciebie. Jeśli twierdzisz, ze ten Teac jest przyzwoicie wykonany, to mamy zupełnie odmienne pojęcie przyzwoitości wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.