Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 3000 zł - z preampem czy bez?


Greggy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę sprostować, że Debut Carbon Evo to 2900, a nie 1900 zł. Proszę o info, dlaczego jest "źle" zrobiony i w jakim konkretnie aspekcie (silnik? plinta? ramię?), co z nim nie tak i jakie niewiarygodne informacje rozpowszechniam. Wszyscy się dokształcimy. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, Greggy napisał:

Pragnę sprostować, że Debut Carbon Evo to 2900, a nie 1900 zł. Proszę o info, dlaczego jest "źle" zrobiony i w jakim konkretnie aspekcie (silnik? plinta? ramię?), co z nim nie tak i jakie niewiarygodne informacje rozpowszechniam. Wszyscy się dokształcimy. 🙂

Plinta to kawał dechy ze sprasowanego papieru. Niestety w tym budżecie wszystkie mają plinte z MDF, niektóre dodatkowo mają sztuczną okleinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tokina napisał:

Nie znam z "bliska" Pro Jecta,

A ja poznałem Carbon Evo całkiem dobrze.

I powiem ,że na pierwszy rzut oka sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Szczególnie jak stoi nieużywany.

Po bliższym zapoznaniu orientujesz się ,że to tak naprawdę kawałek ładnie polakierowanego mdfu z przymocowanym ramieniem.Które jak cała reszta nie sprawia bynajmniej solidnego wrażenia.

"Najlepszy" w tym gramofonie jest chyba talerz.

Zwykła ,blaszana wytłoczka z od spodu przyklejonym paskiem czegoś ,co na pierwszy rzut oka przypomina uszczelkę do drzwi lub okien.I pewnie niewiele się od takowych różni.Ale tu podano jakąś fachową nazwę tworzywa i informację ,że ów patent(uszczelka) ma za zadanie redukcję rezonansów ,drgań i cholera wie czego jeszcze.

Nie ważyłem tego talerza ,ale przypuszczam ,że pierwszy lepszy talerz do zupy z dowolnej zastawy stołowej waży więcej.

To ,że gramofon  podłączony brumi to jakby nie jego wina tylko instalacji w mieszkaniu.Ale jak ktoś nie wie jak zaradzić problemowi będzie musiał z tym żyć lub  sprzedać. Mieszkanie.😉

I żeby nie było ,że tylko się czepiam.

Debut Carbon Evo to mimo wszystko fajny gramofon.Tylko ta cena. W sieci znalazłem ceny nowych w granicach 2500 - 2900 zł.

Gdyby kosztował 1000 zł to OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 minut temu, gitarrra napisał:

A ja poznałem Carbon Evo całkiem dobrze.

I powiem ,że na pierwszy rzut oka sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Szczególnie jak stoi nieużywany.

Po bliższym zapoznaniu orientujesz się ,że to tak naprawdę kawałek ładnie polakierowanego mdfu z przymocowanym ramieniem.Które jak cała reszta nie sprawia bynajmniej solidnego wrażenia.

"Najlepszy" w tym gramofonie jest chyba talerz.

Zwykła ,blaszana wytłoczka z od spodu przyklejonym paskiem czegoś ,co na pierwszy rzut oka przypomina uszczelkę do drzwi lub okien.I pewnie niewiele się od takowych różni.Ale tu podano jakąś fachową nazwę tworzywa i informację ,że ów patent(uszczelka) ma za zadanie redukcję rezonansów ,drgań i cholera wie czego jeszcze.

Nie ważyłem tego talerza ,ale przypuszczam ,że pierwszy lepszy talerz do zupy z dowolnej zastawy stołowej waży więcej.

To ,że gramofon  podłączony brumi to jakby nie jego wina tylko instalacji w mieszkaniu.Ale jak ktoś nie wie jak zaradzić problemowi będzie musiał z tym żyć lub  sprzedać. Mieszkanie.😉

I żeby nie było ,że tylko się czepiam.

Debut Carbon Evo to mimo wszystko fajny gramofon.Tylko ta cena. W sieci znalazłem ceny nowych w granicach 2500 - 2900 zł.

Gdyby kosztował 1000 zł to OK.

Ja miałem odmianę debuta z akrylowym talerzem, moim zdaniem korzystniejsza opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Greggy napisał:

co z nim nie tak

@Greggy...jak sam zapewne wiesz , nie ma sprzętu idealnego.I Carbon też nie jest idealny.

Według mnie najpoważniejszą "wadą" Debut Carbon Evo jest jego cena.

Gdyby kosztował maksymalnie 1000 zł to na wymienione przeze mnie rzeczy można by przymknąć oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Greggy napisał:

Pragnę sprostować, że Debut Carbon Evo to 2900, a nie 1900 zł.

Za 1,9 to podesłałem linka z powystawowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie czytałem, że ma być nowy ...

Jednak sugerowałbym rozważyć coś w stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ten wygląda mi na oryginał w przeciwieństwie do wielu podobnych, które są wystawione. Jedynie zasilacz do niego powinien mieć coś w okolicach 16V AC a nie DC.

Jakościowo Duala nie ma co do niego porównywać bo nie chodzi w tej 'wadze'. Solidne ramię TP21 na którym można powiesić za jakiś czas wkładkę MCLO i nie będzie to mezalians. 

A - dodam, że akurat tego egzemplarza nie znam osobiście, nie ja go sprzedaję (mam do niego niecałe 500km 😉 ). Samą serię 3XX za to znam doskonale, wiem co potrafi i co z tymi modelami można zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, ahaja napisał:

Naturalnie czytałem, że ma być nowy ...

Jednak sugerowałbym rozważyć coś w stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ten wygląda mi na oryginał w przeciwieństwie do wielu podobnych, które są wystawione. Jedynie zasilacz do niego powinien mieć coś w okolicach 16V AC a nie DC.

Jakościowo Duala nie ma co do niego porównywać bo nie chodzi w tej 'wadze'. Solidne ramię TP21 na którym można powiesić za jakiś czas wkładkę MCLO i nie będzie to mezalians. 

A - dodam, że akurat tego egzemplarza nie znam osobiście, nie ja go sprzedaję (mam do niego niecałe 500km 😉 ). Samą serię 3XX za to znam doskonale, wiem co potrafi i co z tymi modelami można zrobić.

Głos rozsądku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ahaja napisał:

Solidne ramię TP21 na którym można powiesić za jakiś czas wkładkę MCLO

Dzięki za podpowiedź. Nie planuję jednak wchodzić tak głęboko w temat, żeby wymieniać wkładki etc. Poza tym - mimo naprawdę fajnego ogłoszenia - mam ograniczone zaufanie do rzeczy używanych. Oszczędzę 1K, a za chwilę będę szukał serwisu. No i mam 350km do miejsca odbioru 🙂 Nie wspominając o tym, że to pewnie overkill pod kątem reszty mojego zestawu i za chwilę przykryję wszystko "warstwą szlamu" z Onkyo... 😉 

Sprawdziłem Thorensa TD 402 - faktycznie wygląda solidnie i fajnie, przeżyłbym nawet DD - ale automatyka (wiem, do wyłączenia z tyłu), wbudowany preamp (który mimo OFF jednak pracuje w trybie Through) kompletnie wywracają stół. Mam wrażenie, że płacę tu za więcej zbędnych rzeczy niż w Dualu (i potencjalnych "zakłócaczy"). Czego nie wiem? Jakość, która deklasuje konkurencję w tej cenie? Ramię? Wkładka (jak się ma do 2M Red btw)?

Jak Was czytam, to trochę dramat mam przed oczami, bo mam do wydania 3K na mocno średni gramofon i nie ma ich na co wydać, żeby nie płacić za chłam albo wciskane "ulepszacze" i zbędne bajery. Co za czasy... 😕

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj, szukaj, analizuj a ja tymczasem nastawię płytę i posłucham jej z przyjemnością na gramofonie, który według

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko w katalogu dobrze wygląda. BTW gramofon podłączony mam do amplitunera i wykorzystuję preamp w niego wbudowany więc równowaga jakościowa zachowana. Co do wymiany wkładki to nie jest to jakaś strasznie skomplikowana czynność a i jej ustawienie przy obecnym dostępie do zarówno wiedzy jak i gotowych szablonów jest dużo prostsze niż rysowanie na papierze milimetrowym szablonów na podstawie artykułu z "Młodego Technika" 40 lat temu. 2M Red nie jest przecież jakąś wybitną wkładką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Uważam, że Pro-Ject Carbon Debut Evo to bardzo fajna opcja w swoim budżecie 🙂 Gra dość neutralnie, technicznie, ale jednocześnie uniwersalnie. Fajna baza do dalszego rozwoju całego systemu 😉 Warto też sprawdzić Rega Planar 2 w podobnym budżecie. Granie gęstsze, cieplejsze, bardziej zaokrąglone 🙂 

Co do przedwzmacniacza, prawda jest taka, że i tak najlepiej używać zewnętrznego. Te wbudowane we wzmacniacze oraz w gramofony nie są najwyższych lotów. Sprawdziłbym iFi Zen Air Phono 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Q21 napisał:

Warto też sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w podobnym budżecie.

Miałem też przez chwilę na radarze, ale odstrasza mnie wysoki połysk (we wszystkich modelach) - mam kota długowłosego i generalnie szybko "kurzące się" mieszkanie. Lakier Piano - obawiam się dramatu (mimo pokrywy) i wolałbym mat.

Co do preampa - myślałem bardziej o Cambridge Audio Solo, ale dzięki za bardziej budżetową propozycję. 

Pytanie do obeznanych: jak się ma akrylowa plinta i talerz z żywicy fenolowej RP2 do konkurencji z opcjami MDF/ aluminium/stal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
51 minut temu, Greggy napisał:

Miałem też przez chwilę na radarze, ale odstrasza mnie wysoki połysk (we wszystkich modelach) - mam kota długowłosego i generalnie szybko "kurzące się" mieszkanie. Lakier Piano - obawiam się dramatu (mimo pokrywy) i wolałbym mat.

Co do preampa - myślałem bardziej o Cambridge Audio Solo, ale dzięki za bardziej budżetową propozycję. 

Pytanie do obeznanych: jak się ma akrylowa plinta i talerz z żywicy fenolowej RP2 do konkurencji z opcjami MDF/ aluminium/stal?

NIe wiem jak żywica fenolowa, ale akryl bardzo dobrze się sprawdza, zarówno plinta jak i talerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinus napisał:

NIe wiem jak żywica fenolowa, ale akryl bardzo dobrze się sprawdza, zarówno plinta jak i talerze.

Akryl to tak naprawdę plexiglas (pleksi, pleksa), nie uważam tego za odpowiedni materiał zarówno  na plintę jak i talerz gramofonu.

Zalety akrylu dla producenta  -  niska cena, łatwość obróbki, dla kupującego poza ew. wrażeniami wizualnymi, zalet nie widzę.

Co do plinty z płyty MDF, jest to powszechnie stosowany materiał na plinty gramofonów, nawet tych sięgających i przekraczających cenę 10 tys. zł oraz większości kolumn i nikt nie grzmi że jest z tym coś nie tak.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, Nil napisał:

Zalety akrylu dla producenta  -  niska cena, łatwość obróbki, dla kupującego poza ew. wrażeniami wizualnymi, zalet nie widzę.

Też tak myślałem. Zacząłem się zastanawiać nad tymi zaletami akrylu, kiedy miałem zamiar zakupić Zet3. A że mam jeszcze starego Clearudio, to z ciekawości go pomierzyłem. Pomiary wyszły zaskakująco dobrze. Plinta ma tylko 20mm a talerz 30mm, a jednak daje radę. 

 

7 minut temu, Nil napisał:

Co do plinty z płyty MDF

Jest jeszcze tańszy od akrylu i o wiele łatwiejszy do obróbki. W zasadzie to nic innego jak bardziej gęsta płyta pilśniowa. Również posiada zalety tłumiące, ale wadą jest niska masa.

12 minut temu, Nil napisał:

powszechnie stosowany materiał na plinty gramofonów, nawet tych sięgających i przekraczających cenę 10 tys.

I to jest przerażające, że tyle kosztują a nie to, że są z MDF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcinus napisał:

Jest jeszcze tańszy od akrylu i o wiele łatwiejszy do obróbki

Dobrze wykonana i wykończona naturalnym fornirem płyta MDF tania nie jest, obrabia się ją znacznie trudniej niż plexi, a ma tez swoje zalety - dość dobrze imituje drewno, co akurat przy gramofonach, czy kolumnach ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, Nil napisał:

Dobrze wykonana i wykończona naturalnym fornirem płyta MDF tania nie jest, obrabia się ją znacznie trudniej niż plexi, a ma tez swoje zalety - dość dobrze imituje drewno, co akurat przy gramofonach, czy kolumnach ma znaczenie.

Jakieś tam zalety ma, ale z tą obróbką to troszkę przesadzasz. MDF jesteś w stanie obrobić ręcznie, a akryl to raczej CNC pozostaje. Natomiast jeśli chodzi o zalety obu materiałów, to można sprawdzić bez pomiarów. Przy zatrzymanym talerzu opuść igłę na płytę i delikatnie postukaj w MDF a w akryl.  MDF wykorzystany przy budowie "kanapkowej" w połączeniu z innymi materiałami to już zupełnie co innego.

Tak z ciekawości sprawdziłem ceny. Akryl jest od 5 do 10 razy droższy od MDF, więc taki zupełnie tani nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marcinus napisał:

wadą jest niska masa

Dobre meblowa fornirowana płyty MDF ważą ok. 850-1050 kg/m3, pleksi (akryl) ok 1180/m3, nie są to jakieś straszne różnice.

2 minuty temu, Marcinus napisał:

MDF jesteś w stanie obrobić ręcznie

Ręcznie to możesz tylko MDF uciąć, albo wywiercić w nim dziurę.

Obróbka ręczna pleksi jest bajecznie prosta, cieci, wiercenie, szlifowanie, polerowanie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Nil napisał:

Dobre meblowa fornirowana płyty MDF ważą ok. 850-1050 kg/m3, pleksi (akryl) ok 1180/m3, nie są to jakieś straszne różnice.

Pewnie tak. Tyle, że tak jak napisałeś - dobre. A MDF może mieć rożną masę w zależności od tego jak bardzo jest sprawowany.

Tak czy inaczej, to wszystko są materiały oszczędnościowe w dobie tzw. optymalizacji kosztów produkcji.

Tutaj jest np produkt z czasów kiedy jeszcze nie znano takiego pojęcia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem przekonany, że konstruktorzy nawet przez chwilę nie pomyśleli o akrylu czy MDF 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Nil napisał:

płyta MDF tania nie jest, obrabia się ją znacznie trudniej niż plexi,

 

42 minuty temu, Nil napisał:

Ręcznie to możesz tylko MDF uciąć, albo wywiercić w nim dziurę.

 

Plexi i MDF to dwa zupełnie różne materiały.Ale jeden i drugi można łatwo obrabiać nawet ręcznymi narzędziami. Z delikatnym wskazaniem na MDF jako ten łatwiejszy do obróbki.

35 minut temu, Marcinus napisał:

A MDF może mieć rożną masę w zależności od tego jak bardzo jest sprawowany.

Taki bardziej sprasowany MDF to HDF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Marcinus napisał:

Tak z ciekawości sprawdziłem ceny. Akryl jest od 5 do 10 razy droższy od MDF, więc taki zupełnie tani nie jest.

Płyta akrylowa Plastics 2.05 x 3.05m gr. 20 mmm cena 761 zl netto  - 121.71 zł/m2

Płyta meblowa fornirowana dąb np. Kosmaz gr. 19 mm cena 289zł/m2, co prawda fornirowana obustronnie, ale przy gramofonie trzeba jeszcze uwzględnić obrzeża i lakierowanie, bo płyty są surowe.

Cen płyt MDF laminowanych (folia) gr. 18 mm to ok. 50-80 zł/m2

34 minuty temu, Marcinus napisał:

Tutaj jest np produkt z czasów kiedy jeszcze nie znano takiego pojęcia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem przekonany, że konstruktorzy nawet przez chwilę nie pomyśleli o akrylu czy MDF 🙂

1983 r, pewnie jest starszy od wiekszości uzytkowników forum 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, Nil napisał:

1983 r, pewnie jest starszy od wiekszości uzytkowników forum 🙂

Coś w tym jest 🙂 , ale sam powiedz, co nowego wymyślono w technice gramofonowej od 83r...?

Wg mnie nic, prócz taniej masowej produkcji. 

Zapewniam Cię, że mimo swojego wieku ( o ile jest dobrze utrzymany i nie ma wylanego oleju w ramieniu), raczej jest nie do pokonania przez dzisiejsze "topowe" produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Nil napisał:

Jak możesz ręcznie obrobić płytę meblową  MDF oprócz cięcia lub wiercenia?

Wiesz...jak się uprę, i to wcale nie mocno, to mogę ją obrabiać ręcznie .Dosłownie.Wystarczą mocne paznokcie.Oczywiście jakość takiej obróbki jest co najmniej dyskusyjna ,ale nie zmienia to faktu ,że się da.

19 minut temu, Nil napisał:

Pienisz się, a argumentów nie masz żadnych.

Nie lubię się chwalić.I tyle.Ale już coś w życiu w MDF-ie robiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, gitarrra napisał:

Taki bardziej sprasowany MDF to HDF.

BYć może, jednak rozrzut gęstości MDF jest dość spory. Byłem przekonany, że to zależy od siły sprawowania, a teraz to już nie wiem 🙂 . I w sumie zastanawiam się na co mi ta wiedza... 🙂 

Panowie, bardzo proszę o spokój 🙂 

A tak na marginesie, to @gitarrra zbudował osobiście i samodzielnie gramofon na plincie z MDF z tego co pamiętam konstrukcja warstwowa. Za co go podziwiam, bo ja bym nie umiał, a nawet gdybym umiał, to jestem za dużym leniem 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcinus napisał:

jednak rozrzut gęstości MDF jest dość spory

Pewnie w dużej mierze zależy to od producenta .Chociaż normy technologiczne dotyczące wykonania pewnie są.

3 minuty temu, Marcinus napisał:

I w sumie zastanawiam się na co mi ta wiedza... 🙂 

Jeśli nie pracujesz w tym materiale to pewnie do niczego.😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcinus napisał:

Coś w tym jest 🙂 , ale sam powiedz, co nowego wymyślono w technice gramofonowej od 83r...?

Wg mnie nic, prócz taniej masowej produkcji. 

Zapewniam Cię, że mimo swojego wieku ( o ile jest dobrze utrzymany i nie ma wylanego oleju w ramieniu), raczej jest nie do pokonania przez dzisiejsze "topowe" produkty.

Nigdzie nie twierdziłem, ze wymyślono coś nowego.

Ale niestety sprzętów typu tego Pioneera dostępnych dla "zwykłych" ludzi nie ma i jak mawiał klasyk nie będzie.

Zresztą w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku ten gramofon był dość wyjątkowy, powszechnie to stosowano na obudowy płyty wiórowe.

Co do taniej masowej produkcji, kiedyś ona też była. Gorzej że dziś nawet gramofony po 10-15 tys. zł są niestety też  tanią produkcją, tylko drogo kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.