Skocz do zawartości
IGNORED

SR7013 brak LFE, brak opcji itd.


fetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ratujcie bo do okna niedaleko.. kilka lat nie miałem amplitunera i mnie już jasny.... strzela.

info, opcje, setup
na początku działały, po obejrzeniu kilku próbek filmu przestały, projektor wywala no input. Ponowne włącznie / wyłącznie wszystkiego niczego nie zmienia. HDMI ustawiony na standard.

LFE/subwofer
- test kanałów, ustawienia głośności wszystko działa.
- Netflix/AC3/DTS - tylko w pure direct działa poprawnie, samo direct nie działa
- TrueHD / DTS MA - brak LFE

Subwoofer ustawiony jako LFE 120hz, głośniki bez znaczenia choć  ustawione na małe ma zdecydowanie więcej basu niż duże.

Sygnał wejściowy i wyjściowy się zgadza.

Jakieś pomyły ?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • fetek zmienił(a) tytuł na SR7013 brak LFE, brak opcji itd.
3 minuty temu, STELVIO napisał:

Ale co Ci nie działa? Czego nie możesz zrobić?

subwoofer ? opcje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to dla mnie chaotyczne. Piszesz, że projektor coś wywala. Brak suba. Ale co? Oglądasz film na ampli, kolumny, projektor. I co? Suba nie ma? Obrazu z projektora na ekranie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, STELVIO napisał:

Troszkę to dla mnie chaotyczne. Piszesz, że projektor coś wywala. Brak suba. Ale co? Oglądasz film na ampli, kolumny, projektor. I co? Suba nie ma? Obrazu z projektora na ekranie?

wchodzisz w info, opcje, setup - obraz ginie, wyłączysz obraz wraca.

sub jest tylko w DTS / AC3 i tylko z pure direct.

czego tu nie rozumieć ? serio pytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, poleciał reset + update softu, problem z setup się rozwiązał zaś info  i opcje nie wyświetlają się już jako osobny ekran tylko jako overlay

ustawienie w konfiguracji dwóch subwooferów i przełączenie na drugi port zaowocowało pozytywnym efektem w każdym trybie. Nie wiem o co tutaj biega i nie wiem co się dzieje z sygnałem.

LFE brakuje jedynie w atmos, input się zgadza ale output już nie, sub jest off.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ogarnij się!!!

Zdjęcia menu po to by widzieć co masz ustawione, jak mamy Ci pomóc skoro nic nie wiadomo! Tyczy się to także i znikającego menu, jest tam opcja by to wyłączyć ale nie pamiętam gdzie a po drugie nie mam sprzętu już ponad rok więc z fusów ja wróżyć nie będę zresztą użytkownicy Marantza też nie wiedzą o co chodzi bo gdyby było inaczej to @RAF77 już dawno by Ci pomógł … a tak to wiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Stary200 napisał:

Zdjęcia menu po to by widzieć co masz ustawione, jak mamy Ci pomóc skoro nic nie wiadomo!

😁  to doprecyzuje, jakich pozycji konkretnie ?

46 minut temu, Stary200 napisał:

Tyczy się to także i znikającego menu, jest tam opcja by to wyłączyć ale nie pamiętam gdzie

Nie ma żadnego znikającego menu,  miałeś projektor więc chyba wiesz co oznacza i jak wygląda "no input". Opcja wyłączania czego ?

Ponawiam pytanie, czego nie rozumiesz ? albo inaczej czy rozumiesz co nie działa ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tutaj komuś pisałem że używając dwa źródła obrazu trzeba ustawić wyjście na stałe na danym wyjściu HDMI. To po pierwsze, na TV też Ci wywala no input? Czy tam jest?
 

Dalej,  masz Blu Ray? Tam też nie masz LFE przy oryginalnej ścieżce? Jeżeli tak to coś w menu masz nie tak ustawione, natomiast jeżeli masz sygnał to nie wina Ampli… ale obstawiam że źle ustawione w menu skoro podczas Kalibracji sygnał na suba idzie… 

Też tak miałem gdy pierwszy raz uruchamiałem Denona 4700 ale w tedy raf77 mi pomógł dzięki zdjęciom które udostępniłem menu amplitunera… ale skoro na innym forum pomogli to po co to dalej Ciągniesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Stary200 napisał:

Już tutaj komuś pisałem że używając dwa źródła obrazu trzeba ustawić wyjście na stałe na danym wyjściu HDMI. To po pierwsze, na TV też Ci wywala no input? Czy tam jest?

Dwa źródła czy dwa wyjścia ? bo tak trochę ciężko zrozumieć o czym piszesz.

Na stałe HDMI przypisujesz tylko w przypadku gdy korzystasz z passthrough, dotyczy zarówno wejścia jak i wyjścia. Nie mam TV. 

25 minut temu, Stary200 napisał:

Dalej,  masz Blu Ray? Tam też nie masz LFE przy oryginalnej ścieżce? Jeżeli tak to coś w menu masz nie tak ustawione, natomiast jeżeli masz sygnał to nie wina Ampli… ale obstawiam że źle ustawione w menu skoro podczas Kalibracji sygnał na suba idzie… 

Czyli jednak zrozumiałeś w czym problem.

To co mam nie ma znaczenia, pisałem w pierwszym poście że sygnał wejściowy i wyjściowy się zgadza, różnica jest jedynie w TrueHD bo mimo że kanał LFE jest dostępny to amplituner nie aktywuje SW, czytaj ikonka się nie świeci na pomarańczowo 😎

Dzisiaj wiem że źle zdefiniowałem  problem bo nie dotyczy on  subwofera tylko kanału LFE. Wyłączając SW amplituner nie rozłożył LFE na pozostałe kolumny, po prostu go zignorował.

25 minut temu, Stary200 napisał:

Też tak miałem gdy pierwszy raz uruchamiałem Denona 4700 ale w tedy raf77 mi pomógł dzięki zdjęciom które udostępniłem menu amplitunera… ale skoro na innym forum pomogli to po co to dalej Ciągniesz? 

Ja ? nie ciągnę, prowadzę z Tobą rozmowę.

To nie jest problem konfiguracji, po za tym bądźmy szczerzy tam za bardzo nie ma czego konfigurować.

Mój problem to durny soft lub jeśli ma być to moja wina brak głośników. Jakiś czas temu wszystko sprzedałem został mi tylko jeden śmieciowy sub i moje fronty. Producent spartolił obsługę 2.1 wystarczy dodać jakikolwiek inny kanał wtedy dopiero zaczyna działać procesor i wszystko co za tym idzie czyli np zwrotnica dla subwoofera. Eureka wszystko zaczyna działać jak powinno.

Miałem różne amplitunery i procesory, nawet bardzo tanie i takich numerów nie było.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, fetek said:

To nie jest problem konfiguracji, po za tym bądźmy szczerzy tam za bardzo nie ma czego konfigurować

Nie wiem jak w SR7013 ale w moim 7010 jest całkiem sporo "miejsc" w ktorych coś mozna wyłączyć lub zle ustawic.

25 minutes ago, fetek said:

Mój problem to durny soft lub jeśli ma być to moja wina brak głośników. Jakiś czas temu wszystko sprzedałem został mi tylko jeden śmieciowy sub i moje fronty.

Ja od kilku dni jadę na 2.2 bo ze względu na reorganizację okablowania (zmiana kabla hdmi, wymiana uchwytow głosnikowych itp) wolałem wszystko odłączyć bo była straszna plątanina przewodów. Wszystko mi działa prawidłowo w ustawieniu 2.1 (dwa suby). Wyłączyłem po prostu głosniki ktore są fizycznie odłączone w tej chwili i nie zauwazyłem zeby subwoofer działał wybiorczo dla roznych formatow dzwięku. Moze masz ustawioną inną konfigurację dla odtwarzania stereo, a np w odtwarzaczu plikow/BR przestawiłes na stereo i wysyła rozkodowane 2.0 do ampli zamiast bitstream dolby truehd...

Moze nawet sie nie zorientowałes skoro masz tylko fronty plus sub.

Tak czy inaczej uwazam ze raczej cos pokręciłes w konfiguracji amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, brewka87 napisał:

Tak czy inaczej uwazam ze raczej cos pokręciłes w konfiguracji amplitunera.

Stawiam dobrą Whisky że tak jest… 

 

46 minut temu, fetek napisał:

Producent spartolił obsługę 2.1 wystarczy dodać jakikolwiek inny kanał wtedy dopiero zaczyna działać procesor i wszystko co za tym idzie czyli np zwrotnica dla subwoofera. Eureka wszystko zaczyna działać jak powinno

Nic nie spierdolił tam wszystko idzie ustawić… 

47 minut temu, fetek napisał:

Ja ? nie ciągnę, prowadzę z Tobą rozmowę

To dobrze, bo wiesz że dzięki nam możesz to ustawić😉

12 minut temu, brewka87 napisał:

Nie wiem jak w SR7013 ale w moim 7010 jest całkiem sporo "miejsc" w ktorych coś mozna wyłączyć lub zle ustawic.

Jest jeszcze bardziej rozbudowany może nie tak że się nie da tego w cale ogarnąć ale jest więcej pozycji podczas ustawiania…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Stary200 said:

Jest jeszcze bardziej rozbudowany może nie tak że się nie da tego w cale ogarnąć ale jest więcej pozycji podczas ustawiania…

Czyli więcej potencjalnych miejsc w ktorym mozna popełnić błąd, a wiadomo ze czasem jedno zbędne kliknięcie w menu nie tam gdzie trzeba i juz problem gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolego ogarnij się!!!
Zdjęcia menu po to by widzieć co masz ustawione, jak mamy Ci pomóc skoro nic nie wiadomo! Tyczy się to także i znikającego menu, jest tam opcja by to wyłączyć ale nie pamiętam gdzie a po drugie nie mam sprzętu już ponad rok więc z fusów ja wróżyć nie będę zresztą użytkownicy Marantza też nie wiedzą o co chodzi bo gdyby było inaczej to [mention=63713]RAF77[/mention] już dawno by Ci pomógł … a tak to wiesz
Na tak chaotycznie napisane pytanie, nawet nie starałem się zagłębiać w problem, bo jak jemu się nie chce zastanowić nad tym co pisze, to po co ja mam się męczyć.

Menu półprzezroczyste jest tylko wtedy jak źródło jest 1080p. Jak jest źródło 4k, to menu jest na czarnym tle.
Ja ? nie ciągnę, prowadzę z Tobą rozmowę.
To nie jest problem konfiguracji, po za tym bądźmy szczerzy tam za bardzo nie ma czego konfigurować.
Mój problem to durny soft lub jeśli ma być to moja wina brak głośników. Jakiś czas temu wszystko sprzedałem został mi tylko jeden śmieciowy sub i moje fronty. Producent spartolił obsługę 2.1 wystarczy dodać jakikolwiek inny kanał wtedy dopiero zaczyna działać procesor i wszystko co za tym idzie czyli np zwrotnica dla subwoofera. Eureka wszystko zaczyna działać jak powinno.
Miałem różne amplitunery i procesory, nawet bardzo tanie i takich numerów nie było.
 
U mnie jakoś działa stereo z subwooferem, bez problemu.
Jak nie masz głośników, to po co mu podajesz sygnał wielokanałowy.
Wybierz ścieżkę stereo i wybierz stereo na AVR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

tak chaotycznie napisane pytanie, nawet nie starałem się zagłębiać w problem, bo jak jemu się nie chce zastanowić nad tym co pisze, to po co ja mam się męczyć.

Ja też nie chciałem odpowiadać choć piąte przez dziesiąte zrozumiałem o co chodzi… ale udzieliłem się tylko dlatego iż w innym temacie miał kompleksy wieku dziecięcego… 

Dla mnie to proste jak barszcz tylko muszę widzieć menu, ale jeśli księciowi się nie chciało zrobić parę fotek to wiesz… 

3 godziny temu, RAF77 napisał:

Wybierz ścieżkę stereo i wybierz stereo na AVR.

Dokładnie, w menu ustaw jeszcze jakie głośniki, czy sub ma działać cały czas, częstotliwości odcięcia i po problemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RAF77 napisał:

Menu półprzezroczyste jest tylko wtedy jak źródło jest 1080p. Jak jest źródło 4k, to menu jest na czarnym tle.

Nie prawda w 4k również jest overlay, jedyne opcje główne są osobnym ekranem w 1080p

5 godzin temu, RAF77 napisał:

U mnie jakoś działa stereo z subwooferem, bez problemu.
Jak nie masz głośników, to po co mu podajesz sygnał wielokanałowy.
Wybierz ścieżkę stereo i wybierz stereo na AVR.

Nie rozmawiamy o stereo, tam nie masz LFE. dlaczego? bo nie mam w filmach ścieżki stereo a naturalnym miejscem do downmixu jest AVR.

Powtarzam problemem nie jest SW a sam kanał LFE. Pisałem o tym wczoraj, SW działa poprawnie ale AVR nie odtwarza i nie rozkłada ścieżki LFE.

1 godzinę temu, Stary200 napisał:

Dokładnie, w menu ustaw jeszcze jakie głośniki, czy sub ma działać cały czas, częstotliwości odcięcia i po problemie

Nie bardzo bo gdzieś musisz wykonać downmix a AVR zrobi to najlepiej.. w każdym razie zawsze tak było...

9 godzin temu, brewka87 napisał:

Nie wiem jak w SR7013 ale w moim 7010 jest całkiem sporo "miejsc" w ktorych coś mozna wyłączyć lub zle ustawic.

w porównaniu do tego co miałem to opcji jest bardzo mało, nawet tania emotiva  MC200 oferowała więcej.

Przypominam że większość opcji w trybie głośniki duże i 2ch jest NIE AKTYWNA, nie działają zwrotnice i inne pierdoły.

9 godzin temu, brewka87 napisał:

Moze masz ustawioną inną konfigurację dla odtwarzania stereo, a np w odtwarzaczu plikow/BR przestawiłes na stereo i wysyła rozkodowane 2.0 do ampli zamiast bitstream dolby truehd...

pisze to trzeci raz "Sygnał wejściowy i wyjściowy się zgadza." A wczoraj napisałem że nie jest to problem SW tylko LFE.

9 godzin temu, brewka87 napisał:

Wszystko mi działa prawidłowo w ustawieniu 2.1 (dwa suby). Wyłączyłem po prostu głosniki ktore są fizycznie odłączone w tej chwili i nie zauwazyłem zeby subwoofer działał wybiorczo dla roznych formatow dzwięku

zrób test kanałów i potwierdź że działa Ci LFE. Jak masz ustawioną zakładkę bass w głównym menu?

Przy ustawieniu 2 subów drugi też działał, pierwszy cisza.

9 godzin temu, Stary200 napisał:

Nic nie spierdolił tam wszystko idzie ustawić… 

no to dajesz.. określ jakikolwiek kierunek, może faktycznie do czegoś dojdziemy.

Opcje powiązane z głośnikami:
- standardowa konfiguracja głośników
- poziomy głośności
- ustawienia bass gdzie ustawiasz tryb pracy i odcięcie
- tryb 2ch dla stereo, który można pominąć.
- przy 2 SW aktywują się tryby dynamiczne i synchronizacja.

innych opcji nie znalazłem, nie masz nawet zwrotnicy dla kolumn. Mało tego w trybie pure direct czyli jedynym w którym działa SW wszystko jest wyłączone nie działa zwrotnica dla subwoofera i leci pełne pasmo.

Wszystkie eco pierdoły wyłączyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, fetek napisał:

Opcje powiązane z głośnikami:
- standardowa konfiguracja głośników
- poziomy głośności
- ustawienia bass gdzie ustawiasz tryb pracy i odcięcie
- tryb 2ch dla stereo, który można pominąć.
- przy 2 SW aktywują się tryby dynamiczne i synchronizacja.

To nie tutaj się to ustawia☺️ 
 

ale skoro ręce masz ciężkie by trzymać aparat to powodzenia😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować…

Tak że tak, musiałem się wspomóc YT by przypomnieć sobie menu, tam gdzie masz ustawienia subwoofera ustaw LFE+Main i powinno w tedy śmigać na wszystkich kodekach 

A ustawienia odcięcia kolumn są tylko w tedy gdy masz ustawione na małe głośniki, przy dużych tego nie ma… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tak masz gdy używasz trybu stereo… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i dlaczego LFE + Main bo w tedy dublujesz sygnał z Subwoofera na kolumny tz pasmo czy jakoś takoś😅🤦‍♂️ W trybie Pure Direkt będzie działał bo to tryb analogowy i nie ma żadnej obróbki cyfrowej za pomocą procesora☺️ Panie fachowcu😏

I daj znać czy działa, jeśli łaskaw😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

I daj znać czy działa, jeśli łaskaw😎

Oczywiście że nie działa bo nie tędy droga. Ściągasz sygnał z kolumn do subwoofera i to owszem działa w każdym trybie ale nie rozwiązuje problemu który dotyczy tylko i wyłącznie kanału LFE.

Po za tym możesz to ustawić globalnie w innym miejscu a tu zostawić wszystko na auto.

4 godziny temu, Stary200 napisał:

A tak masz gdy używasz trybu stereo… 

Nie używam, zawsze jest multi in albo konkrety kodek ale też to sprawdzałem.

Powtarzam jeszcze raz, problem dotyczy tylko i wyłącznie kanału LFE, nie ważne czy ma go grać subwoofer czy kolumny frontowe.

brewka87, ma zbliżoną konfigurację więc czekam na jego test.

3 godziny temu, Stary200 napisał:

Aha i dlaczego LFE + Main bo w tedy dublujesz sygnał z Subwoofera na kolumny tz pasmo czy jakoś takoś😅🤦‍♂️

odwrotnie..

4 godziny temu, Stary200 napisał:

ale skoro ręce masz ciężkie by trzymać aparat to powodzenia😉

mam rozwalony telefon, po za tym nie ma mnie na miejscu.

4 godziny temu, Stary200 napisał:

Tak że tak, musiałem się wspomóc YT by przypomnieć sobie menu, tam gdzie masz ustawienia subwoofera ustaw LFE+Main i powinno w tedy śmigać na wszystkich kodekach 

Ten tryb dotyczy tylko i wyłącznie stereo i 2ch direct a SW ustawiasz w menu  "bass" globalnie dla wszystkich trybów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fetek napisał:

Ten tryb dotyczy tylko i wyłącznie stereo i 2ch direct a SW ustawiasz w menu  "bass" globalnie dla wszystkich trybów.

Sprawdzałeś? Nie bo Cię nie ma w domu!  Więc po co te głupoty piszesz? O co chcesz się założyć że jest? Nie tylko w stereo! 
 

Kolego @brewka87 czy mógłbym Cię prosić byś cyknął zdjęcie temu niedowiarkowi że jest w ustawieniach subwoofera LFE/LFE+Main/ i jeszcze jedno chyba nie pamiętam. 
 

Zresztą tu masz wyjaśnione!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, Stary200 said:

Kolego @brewka87 czy mógłbym Cię prosić byś cyknął zdjęcie

Jesli nie zapomnę  to tak. Nie ma mnie teraz w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stary200 napisał:

Sprawdzałeś? Nie bo Cię nie ma w domu!  Więc po co te głupoty piszesz? O co chcesz się założyć że jest? Nie tylko w stereo! 

sprawdzałem na samym początku

Napisałem Ci wyraźnie że tryb o którym piszesz jest tylko dla direct 2ch i stereo a globalnie ustawiasz to w menu bass.  I co mi wklejasz ? Po za tym co to ma za znaczenie ? To ustawianie nie ma nic wspólnego z moim problem.

Pisałem Ci o tym w poście #16 a Ty skromnie skomentowałeś "To nie tutaj się to ustawia☺️" więc się zdecyduj... zakład przegrałeś zanim go wymyśliłeś. Co wygrałem ?

5 godzin temu, Stary200 napisał:

Zresztą tu masz wyjaśnione!!!

w instrukcji również...wielu producentów różnych klocków.

4 godziny temu, brewka87 napisał:

Jesli nie zapomnę  to tak. Nie ma mnie teraz w domu.

Zrób lepiej test LFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek gdy ja miałem 7012 to nie miałem takich problemów, nie podajesz żadnych danych od swojej strony!!! Pytałem czy z Płyty też nie masz sygnału odpisałeś że to nie ma znaczenia… 

Brak jakiegokolwiek zainteresowania z Twojej strony! Po prostu napisałeś coś tam i dalej masz wywalone…

 

Więc grzecznie Ci napiszę tak samo, mam wywalone na twoje ustawienia! Jesteś kiepski w dziale KD! Nie wiem co ty tutaj jeszcze robisz skoro twoje kolumny kosztują więcej niż nie jedna salka tutejszego użytkownika… sprzedaj go w diabły i kup sobie preamp stereo i końcówkę mocy do tych twoich super-hiper-de-lux kolumn. 
 

Ja odpadam, jeżeli kolega brewka i raf bedą chcieli kontynuować to ich sprawa, ja się nie mieszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Stary200 napisał:

Fetek gdy ja miałem 7012 to nie miałem takich problemów, nie podajesz żadnych danych od swojej strony!!! Pytałem czy z Płyty też nie masz sygnału odpisałeś że to nie ma znaczenia… 

Brak jakiegokolwiek zainteresowania z Twojej strony! Po prostu napisałeś coś tam i dalej masz wywalone…

Oczywiście że nie ma znaczenia, na samym początku napisałem że ampli sygnał widzi i identyfikuje poprawnie. Jakie dane chcesz ? pytałem kilka razy czego potrzebujesz.

Po za tym chłopie gdzie ja Ci odtwarzacz znajdę 😛 

Może nie miałeś, może nie wiedziałeś że masz.. nie bez powodu zapamiętałeś jedyną opcję, której nie powinno się stosować gdy wszystko działa poprawnie.

16 minut temu, Stary200 napisał:

Więc grzecznie Ci napiszę tak samo, mam wywalone na twoje ustawienia! Jesteś kiepski w dziale KD! Nie wiem co ty tutaj jeszcze robisz skoro twoje kolumny kosztują więcej niż nie jedna salka tutejszego użytkownika… sprzedaj go w diabły i kup sobie preamp stereo i końcówkę mocy do tych twoich super-hiper-de-lux kolumn. 

bez przesady kupiłem okazyjnie 🤗 stereo ma monobloki do reszty musi wystarczyć ampli.

Niby starasz się pomóc a we wszystkim muszę Cie poprawiać, mieszasz nawet podstawowe pojęcia, dziękuje za Twój czas i chęci ale chyba sam widzisz że punktu zaczepienia brak.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek-u guru TY nasz 

Proszę, co tutaj jest napisane?! Robisz ze mnie durnia i oczerniasz mnie! a ja wiem co piszę…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

EA02A31F-CC48-4644-BBC7-7B26C8003ABD.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Stary200 napisał:

Proszę, co tutaj jest napisane?! Robisz ze mnie durnia i oczerniasz mnie! a ja wiem co piszę…

To samo co mówił koleś na filmie i to samo co ja pisałem wyżej (post #20) a Ty pomyliłeś.

Nie oczerniam tylko poprawiam bo babole strzelasz ale chyba faktycznie wychodzi na to że kolega który dostał bana miał 100% racji.

Powtarzam rozmawiamy o LFE, nie basie z innych kanałów. Zaraz wyjdzie że tu co drugi ma źle ustawiony sprzęt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

To samo co mówił koleś na filmie i to samo co ja pisałem wyżej (post #20) a Ty pomyliłeś.

Nie oczerniam tylko poprawiam bo babole strzelasz ale chyba faktycznie wychodzi na to że kolega który dostał bana miał 100% racji.

Powtarzam rozmawiamy o LFE, nie basie z innych kanałów. Zaraz wyjdzie że tu co drugi ma źle ustawiony sprzęt.

 

Ale ty jesteś jakiś cichociemny czy jaki? Chodzi Ci o subwoofer!!! Masz tam jak Wół napisane! Front i Center na Large to nie będzie we wszystkich dekoderach dzwięku/sygnału dla subwoofera dopiero gdy ustawimy LFE+Main wtedy każdy kodek bedzie go odtwarzał!!! Sytuacja jest inna gdy masz małe kolumny wtedy LFE i odcięcie odpowiednie kolumn!!!
 

Czego ty jeszcze nie rozumiesz!!! 
 

Ręce dosłownie opadają… 

 

😞😞😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.