Skocz do zawartości
IGNORED

Heco aurora 700 + Cambridge audio CXA61 - zmiana na coś lepszego (krok muzyczny na level wyżej) - porady


tocolubie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Mój set:
CA CXA61 + heco aurora 700 + do filmów włączam subwoofer HECO phalanx 203. 
Mimo, że dźwięk jest dobry, to po niemal 3 latach, szukam skoku do przodu.
Dodam, że już troszkę porozmawiałem z branżą, krótkie wiadomości, ale może nakierujecie mnie na jakiś trop.
Pokój około 18m2/ Odległość miejsca odsłuchu do głośników około 3m. Budżet +- 5.000 PLN. Rozważam używane. Chociaż wolę nowe.
Na początku myślałem nad zmianą na amplituner do filmów, bo zacząłem oglądać ich dużo więcej, nim dokonałem zakupu stereo. Jednak większość odradza amplituner w takiej kasie, bo jakość stereo mocno spadnie.
Dlatego pomyślałem zmienić może wzmacniacz może  głośniki, a może to i to na inne.
Dźwięk mojego zestawu zaczął mnie trochę męczyć ( pewnie już przyzwyczajenie i czas na coś nowego), w tym zestawie jest dużo dołu, a zaczęło brakować mi szczegółów w  utworach, dynamiki, brak Powera na górze i środku, chciałbym w dźwięku teraz więcej cykania i jakości talerzy, więcej przestrzeni w dźwięku, ale żeby bas utrzymywał się na dobrym poziomie. To takie odczucia po ponad 2 latach słuchania, na moim zestawie ( pewnie też średnio opisane, ale może odczytacie, co miałem namyśli 😉 )
O to moje pytania:
1. Jeżeli zmiana wzmacniacza, to chętnie z podobnymi funkcjami sieciowymi - głównie bazuje na Spotify premium i YT premium z telefonu przez BT. - może tutaj macie jakiejś propozycje, jak inaczej, żeby było lepiej.
2.Jestem otwarty również na zmianę heco, mogą być również monitory. 

Możecie coś zasugerować? Czy może jakaś zmiana wzmacniacza pod heco? Czy odwrotnie, wzmacniacz zostawić, a inne kolumny? A może kompletnie zmiana wzmacniacza i kolumn?. Pytanie czy po sprzedaży, tego i tego uda się coś kupić sensownego w takich pieniądzach, aby zrobić progres w dźwięku, żeby zrobić krok do przodu.
Czekam na sugestie i podpowiedzi. Oczywiście przed zakupem ustawię się na odsłuch.
Pozdrawiam Jakub 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów, o których piszesz Heco podlega nawet tu - na forum - pewnym "modyfikacjom"

łącznie z wymianą głośników. Może jakieś Monitor Audio czy Fyne, ale przy 3 m odległości

lepiej byłoby wziąć je do domu na próbę.

Jak szukasz średnicy czy niezłej góry Cambridge raczej zostanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś poszukać czegoś na forum, ale zwykle tematy polegały zmiany na heco, a nie z heco. Powiem szczerze o żadnej "modyfikacji" nie myślałem i raczej nie myślę, powód? Obawiam się później sprzedaży. Zostawiając CA, właściwie patrząc, na sprzedaż heco to pewnie przedział - 2,2-2,5k za nie mogę dostać. Monitor audio, w budżecie pewnie bronze 500, może naciągając budżet Monitor Audio Silver 200 7G. Ja się tylko zastanawiam, czy to wszystko nie za duże do mojego metrażu. Chociaż od heco nie odczułem, ze są za duże, a szczerze powiem, monitorów zawsze się bałem o podstawę basową, wcześniej dzieciaki były małe, teraz jest inaczej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5tys. na nowe to chyba mało żeby uzyskać na prawdę sensowną poprawę. Wiadomo, można kupić coś nie co lepszego, ale pytanie jakie będzie zadowolenie bo dołożysz sporo a jakości wiele więcej nie złapiesz. Aurora 700 to bardzo dobre paczki, ciężko jest jest je przebić nawet w nie co wyższych kwotach, aczkolwiek znajdzie się tu Dali Oberon 7 czy Monitor Audio Bronze 500 które grają niby lepiej aczkolwiek często są porównywane z Heco na równi. Moja rada dołożyć albo szukać używek.

Możesz spojrzeć na:
1. Sonus Faber Lumina V
2. Focal Theva No3
3. Dali Opticon 6 MKII
4. Acoustics Energy AE320

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)

No tak, tutaj zależy mi bardziej już na innej jakości. Dali Oberon 7 czy Monitor Audio Bronze 500 i właśnie pytanie, czy taka zmiana coś zmieni. Chciałbym coś zmienić ale nie na siłę. Pewnie dlatego, że chciałbym usłyszeć coś innego, coś nowego. Wiadomo, dla mnie CA i Heco było przy zakupie ogromnym skokiem muzykalności, Ale z czasem chce się więcej.
Możesz spojrzeć na:
1. Sonus Faber Lumina V
2. Focal Theva No3
3. Dali Opticon 6 MKII
4. Acoustics Energy AE320
No te używane już sporo kosztują, ale pewnie dadzą też skok jakościowy, o którym myślę. Jakieś propozycje z używek? A co powiecie o popularnych Kef'ach? Mówię o nowych i używanych.
Pewnie ciężko będzie w tym momencie dać mi więcej za głośniki niż 6k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tocolubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tocolubie napisał:

Witajcie!
Mój set:
CA CXA61 + heco aurora 700 + do filmów włączam subwoofer HECO phalanx 203. 
Mimo, że dźwięk jest dobry, to po niemal 3 latach, szukam skoku do przodu.
Dodam, że już troszkę porozmawiałem z branżą, krótkie wiadomości, ale może nakierujecie mnie na jakiś trop.
Pokój około 18m2/ Odległość miejsca odsłuchu do głośników około 3m. Budżet +- 5.000 PLN. Rozważam używane. Chociaż wolę nowe.
Na początku myślałem nad zmianą na amplituner do filmów, bo zacząłem oglądać ich dużo więcej, nim dokonałem zakupu stereo. Jednak większość odradza amplituner w takiej kasie, bo jakość stereo mocno spadnie.
Dlatego pomyślałem zmienić może wzmacniacz może  głośniki, a może to i to na inne.
Dźwięk mojego zestawu zaczął mnie trochę męczyć ( pewnie już przyzwyczajenie i czas na coś nowego), w tym zestawie jest dużo dołu, a zaczęło brakować mi szczegółów w  utworach, dynamiki, brak Powera na górze i środku, chciałbym w dźwięku teraz więcej cykania i jakości talerzy, więcej przestrzeni w dźwięku, ale żeby bas utrzymywał się na dobrym poziomie. To takie odczucia po ponad 2 latach słuchania, na moim zestawie ( pewnie też średnio opisane, ale może odczytacie, co miałem namyśli 😉 )
O to moje pytania:
1. Jeżeli zmiana wzmacniacza, to chętnie z podobnymi funkcjami sieciowymi - głównie bazuje na Spotify premium i YT premium z telefonu przez BT. - może tutaj macie jakiejś propozycje, jak inaczej, żeby było lepiej.
2.Jestem otwarty również na zmianę heco, mogą być również monitory. 

Możecie coś zasugerować? Czy może jakaś zmiana wzmacniacza pod heco? Czy odwrotnie, wzmacniacz zostawić, a inne kolumny? A może kompletnie zmiana wzmacniacza i kolumn?. Pytanie czy po sprzedaży, tego i tego uda się coś kupić sensownego w takich pieniądzach, aby zrobić progres w dźwięku, żeby zrobić krok do przodu.
Czekam na sugestie i podpowiedzi. Oczywiście przed zakupem ustawię się na odsłuch.
Pozdrawiam Jakub 😉

Przede wszystkim to polecał bym ci zmienić punkt pierwszy, a więc zmienić Spotify i YouTube na serwis o dużo lepszym brzmieniu, choćby Tidal, który od następnego miesiąca ma kosztować w najlepszej wersji tylko 22zł miesięcznie. Tidala mam już długo, ale od pół roku posiadam też Qobuza i ten jest dla mnie lepiej brzmiący, ale z nim trzeba wiedzieć jak go ściągnąć i opłacać bo oficjalnie w Polsce jest niedostępny. Druga rzecz to Bluetooth, który też ogranicza jakość dźwięku, to musisz zmienić a dzwięk na pewno się poprawi.

A możesz napisać w jaki sposób puszczasz muzę, bo czytałem, ale się nie doczytałem. Może trzeba zainwestować w streamer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego założyłeś dwa wątki o tym samym tylko w różnych działach

 

Budżet który wybrałeś to zdecydowanie na sprzęt używany. 

I to też na zasadzie zmiany dla zmiany. Mocno Przemyśl co chcesz uzyskać.

Jaki efekt finalny.

Akustyka pomieszczenia bardzo często wynosi do systemu więcej niż wzmacniacz więc warto abyś wszystkie tego typu kroki podejmował jednak w docelowym pomieszczeniu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączą zalety brzmieniowe charakterystyczne dla różnych kolumn np. pod względem dynamiki

można je porównać z Klipschem i JBL-em i mimo niewielkich gabarytów brzmią niemal tak,

jak podłogówki   - taki cytat z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To tak bardziej do poczytania 😉 bo nie zawsze muszą być podłogowe, jednak trzeba mieć 

albo poważny mebel do postawienia, albo równie poważne statywy.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tocolubie napisał:

wzmacniacz zostawić, a inne kolumny

 

Jak chcesz dynamicznie, z muzykalnym sprężystym dołem i wyraźną, detaliczną (trochę słodką) górą to

Paradigm Studio 60 v.3

(tylko nie wiem czy z cxa61 to nie będzie kłuło w uszy? ;|)

Jakość podskoczy w porównaniu z ałrorą .

 

(a tak poza tym: jaki repertuar)?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, treinerek napisał:

Przede wszystkim to polecał bym ci zmienić punkt pierwszy, a więc zmienić Spotify i YouTube na serwis o dużo lepszym brzmieniu, choćby Tidal, który od następnego miesiąca ma kosztować w najlepszej wersji tylko 22zł miesięcznie. Tidala mam już długo, ale od pół roku posiadam też Qobuza i ten jest dla mnie lepiej brzmiący, ale z nim trzeba wiedzieć jak go ściągnąć i opłacać bo oficjalnie w Polsce jest niedostępny. Druga rzecz to Bluetooth, który też ogranicza jakość dźwięku, to musisz zmienić a dzwięk na pewno się poprawi.

A możesz napisać w jaki sposób puszczasz muzę, bo czytałem, ale się nie doczytałem. Może trzeba zainwestować w streamer?

Muzykę puszczam z telefonu na wzmaka, streamer  też szukam tutaj rozwiązania, żeby telefon był dodatkiem stereowania, a puszczać muzykę za pomocą streamera. Może faktycznie trzeba zacząć od tego. Szukam rozwiązań, a może to okazać się równie bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jaki efekt finalny

no właśnie, a na taki metraż spokojnie dadzą radę dobre monitory jak np. s16hz canto grand new które fajnie mruczą basem i góra jest szczegółowa (wersja podstawowa z cat298);

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

sprzęt używany.

 

2 minuty temu, tocolubie napisał:

Muzykę puszczam z telefonu na wzmaka, streamer  też szukam tutaj rozwiązania, żeby telefon był dodatkiem stereowania, a puszczać muzykę za pomocą streamera. Może faktycznie trzeba zacząć od tego. Szukam rozwiązań, a może to okazać się równie bardzo ważne.

odłóż więcej pieniędzy jak chcesz nowe kolumny oraz streamer (kolumny używane ok 5kzł. streamer nowy ok. 2kzł.)

 

ode mnie tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem dlaczego założyłeś dwa wątki o tym samym tylko w różnych działach

 

Budżet który wybrałeś to zdecydowanie na sprzęt używany. 

I to też na zasadzie zmiany dla zmiany. Mocno Przemyśl co chcesz uzyskać.

Jaki efekt finalny.

Akustyka pomieszczenia bardzo często wynosi do systemu więcej niż wzmacniacz więc warto abyś wszystkie tego typu kroki podejmował jednak w docelowym pomieszczeniu. 

 

Już Powiem szczerze w punkt, wszędzie gdzieś czegoś brakuje. A przeskok faktycznie pewnie odczuję od 10 k. Odsłuchy robiłem ponad 2 lata temu, jeżeli dobrze pamiętam wrażenie z heco zrobił na mnie vincent o ile się nie mylę "500" wtedy grubo ponad budżet i nie miał funkcji z których korzystam CA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tocolubie napisał:

Muzykę puszczam z telefonu na wzmaka, streamer  też szukam tutaj rozwiązania, żeby telefon był dodatkiem stereowania, a puszczać muzykę za pomocą streamera. Może faktycznie trzeba zacząć od tego. Szukam rozwiązań, a może to okazać się równie bardzo ważne.

No gdy to zmienisz to już się poprawi.

Na twoim miejscu na sam początek spróbował bym kupić Wimm PRO PLUS za niecałe 1000zł i będziesz miał lepiej i telefonu będziesz używał z nim po wifi.

Jeśli cię stać to spraw sobie Eversolo DMP A6 za około 3500zł, to już poważniejszy i ładny streamer z w miarę dobrym dackiem.

A dopiero pózniej zmieniaj kolumny czy wzmaka.

No i lepiej Tidal zamiast Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, quatross napisał:

 

Jak chcesz dynamicznie, z muzykalnym sprężystym dołem i wyraźną, detaliczną (trochę słodką) górą to

Paradigm Studio 60 v.3

(tylko nie wiem czy z cxa61 to nie będzie kłuło w uszy? ;|)

Jakość podskoczy w porównaniu z ałrorą .

 

(a tak poza tym: jaki repertuar)?!?

repertuar, naprawdę wszystko może jazz odpada. Tak to pop, hip-hop kortez OSTR Radiowa, klubowa. Wiem też, że Heco jest uniwersalne. Zdaję sobie z tego sprawę.

 

 

14 minut temu, quatross napisał:

no właśnie, a na taki metraż spokojnie dadzą radę dobre monitory jak np. s16hz canto grand new które fajnie mruczą basem i góra jest szczegółowa (wersja podstawowa z cat298);

 

odłóż więcej pieniędzy jak chcesz nowe kolumny oraz streamer (kolumny używane ok 5kzł. streamer nowy ok. 2kzł.)

 

ode mnie tyle

jaki streamer brać pod uwagę? Oczywiście tutaj używka spokojnie wchodzi w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tocolubie napisał:

repertuar, naprawdę wszystko może jazz odpada. Tak to pop, hip-hop kortez OSTR Radiowa, klubowa. Wiem też, że Heco jest uniwersalne. Zdaję sobie z tego sprawę.

 

 

jaki streamer brać pod uwagę? Oczywiście tutaj używka spokojnie wchodzi w grę.

Pisałem ci już wyżej na początek Wimm Pro Plus za około 1000zł,aq jeśli chcesz lepiej no i zdecydowanie ładniej to EversoloDMP A6 za około 3500zł.

W tym wypadku będziesz już miał ładny klocek do którego z czasem dokupisz sobie lepszy wzmacniacz.Ma on też na pokładzie niezłego daca, i może już dzięki temu sprzęt ci lepiej zabrzmi.

tps://www.youtube.com/watch?v=UP7nFOYXK4E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co byś nie kombinował, to i tak najwięcej w torze zależy od kolumn i jeśli znajdziesz

powiedzmy "docelowe" to wtedy przyjdzie pora na inne elementy zestawu.

Bo jeśli nadal kolumny będą mało przejrzyste ( chyba o to chodzi ), to zmiany wnoszone

przez inne klocki pozostaną albo wcale, albo ledwo - ledwo zauważalne.

Zawsze decyduje najsłabsze ogniwo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, audioburak napisał:

Ale co byś nie kombinował, to i tak najwięcej w torze zależy od kolumn i jeśli znajdziesz

powiedzmy "docelowe" to wtedy przyjdzie pora na inne elementy zestawu.

Bo jeśli nadal kolumny będą mało przejrzyste ( chyba o to chodzi ), to zmiany wnoszone

przez inne klocki pozostaną albo wcale, albo ledwo - ledwo zauważalne.

Zawsze decyduje najsłabsze ogniwo ...

W jego przypadku najważniejsze do wymiany jest zródło, kolumny pózniej.

Źle wkleił im się link

Eversolo DMP-A6 | Hit 2023 | Q21 (youtube.com)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wyjątkowo łatwo zweryfikować - wystarczy CD'k albo byle jaki napęd

nawet stare DVD i można sobie porównać z posiadaną lub pożyczoną płytą materiał

ze streamingu. Oba porównywane oczywiście przez DAC CXA61 i wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tocolubie napisał:

Muzykę puszczam z telefonu na wzmaka, streamer  też szukam tutaj rozwiązania, żeby telefon był dodatkiem stereowania, a puszczać muzykę za pomocą streamera. Może faktycznie trzeba zacząć od tego. Szukam rozwiązań, a może to okazać się równie bardzo ważne.

Wiim. Jeśli zostanie Cambridge to wiim jaki transport ci wystarczy. Chodź moim zdaniem malina gra lepiej.

12 godzin temu, quatross napisał:

właśnie, a na taki metraż spokojnie dadzą radę dobre monitory jak np. s16hz canto grand new które fajnie mruczą basem i góra jest szczegółowa (wersja podstawowa z cat298);

Miałem i canto grand i new. Przy słabej akustyce te kolumny będą bardzo mocno dudnić basem. Nie wiem jak jest tu ale generalnie też uważam że to jest dobry produkt.

 

 

12 godzin temu, tocolubie napisał:

Już Powiem szczerze w punkt, wszędzie gdzieś czegoś brakuje. A przeskok faktycznie pewnie odczuję od 10 k. Odsłuchy robiłem ponad 2 lata temu, jeżeli dobrze pamiętam wrażenie z heco zrobił na mnie vincent o ile się nie mylę "500" wtedy grubo ponad budżet i nie miał funkcji z których korzystam CA. 

Vincent to jednak inne brzmienie od Cambridge.

W takim razie jesteś raczej za wymiana wzmacniacza z tego co rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zgodnie z waszymi wskazówkami ogarnę inne źródło. 
Wspomniane było od dvd, a czy xbox one, może służyć jako alternatywa, żeby to sprawdzić? Pobrać spotify lub tidala i wtedy połączyć  cyfrowo ze wzmacniaczem? Czy to to słaby pomysł? 
Jeżeli zobaczę różnicę, wtedy Wimm Pro Plus będzie priorytetem, ciekawie wygląda Cambridge Audio CXN v2  od kompletu. Używka za 2,5 do kupienia.
Na odsłuchu ( ponad 2 lata temu ) mając heco już w swoim pokoju i szukając wzmacniacza, w mojej 1 kolejności chciałem kupić cyrusa one, nie było jeszcze serii cast. Do tego audiolab 6000a i cambridge audio cxa61.
I powiem, że jeszcze jak nie było na świecie CA CX61, a jedynie 60 i 80 po wcześniejszym odsłuchu 60 nie brałem pod uwagę cxa61, w salonie mnie namówili, żeby go sprawdził.
Wrażenia były takie:
o ile na dziś dzień nie pamiętam brzmienia cyrusa, jednak pamiętam czegoś wtedy mi brakowało ( może właśnie dołu).
Audiolab wrażenie- nie dawał wgl kopa Heco, natomiast CXA61, był zdecydowanie najbardziej uniwersalny i dobrze uzupełniał względem ww. Pan w salonie podpiął, coś ciekawego względem tego co słuchałem, powiedział że mi się spodoba i tak było, wtedy był to vincent chyba model " 500" wtedy koszt chyba 8k grubo ponad budżet, CA połowa tej ceny.  A faktycznie dźwięk nabrał dodatkowego koloru, więcej jakości ( to w salonie).  Ale źródłem było dokładnie to co u mnie obecnie w mieszkaniu ( telefon przez BT). Jednak wtedy taki vintent nie miał BT, co dla mnie też było kluczem, teraz jak widać, streamer robi robotę. Może też tego szukam? - tylko było to bardzo dawno. Może wziąć właśnie to na wypożyczenie. Bo szczerze, wypadł mi z głowy ten pomysł.
A i  nie mówię, że to co mam jest złe, ale może potrzebuje zmian, żeby usłyszeć coś nowego, innego w dźwięku 😉 A co istotne, to nie jest tak, że Heco zalewa mi resztę dźwięku basem również nie dudnią, ale tak jak pisałem chciałbym uzyskać więcej jakości na górze pasma. -Zaczynam od źródła 😉 - może okazać się kluczem do mojego problemu.

Podsumowując, zacznę od zmiany źródła i będę pisał o moich odczuciach wrażeniach.  a i dajcie znać, czy Xbox na taką próbę będzie dobrym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiim. Jeśli zostanie Cambridge to wiim jaki transport ci wystarczy. Chodź moim zdaniem malina gra lepiej.

Miałem i canto grand i new. Przy słabej akustyce te kolumny będą bardzo mocno dudnić basem. Nie wiem jak jest tu ale generalnie też uważam że to jest dobry produkt.

 

 

Vincent to jednak inne brzmienie od Cambridge.

W takim razie jesteś raczej za wymiana wzmacniacza z tego co rozumiem?

Ja jestem otwarty na wszystko. Jak widać zdania są również podzielone. Jedni mówią wzmacniacz zostaje, drudzy wzmacniacz do wymiany bo heco ma potencjał. Tak jak pisałem wyżej i tak jak polecają koledzy, zacznę od zmiany źródła. Tutaj wygląda na to, że żeby zrobić krok do przodu, zakładany budżet jest zbyt mały. Ciężki temat do rozgryzienia. Bo też każdy traktuje to inaczej, kwestia zmiany dźwięku, a jego polepszenie. Jak też mówili, to będzie tylko "skok w bok" czy faktycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Najważniejsze wyjść z tego Blue jako źródła. W drugiej kolejności sprawdź czy coś z akustyką, ustawieniem kolumn nie da się poprawić. Dopiero wtedy kolejny krok jaki bym zrobił to posłuchał z Aurorami innej elektroniki. Posiadam Aurory 1000 i raczej w kwocie do 5kPLN do mojego metrażu nie znajdę innych kolumn zdecydowanie lepszych, co najwyżej trochę innych. Przerobiłem z tymi kolumnami też kilka wzmacniaczy: CA CXA60 - szczegłówo,jasno ale za lekko, Roksan K3 - mocniej ale ciągle zbyt jasno, NAD C357 - fajny do rocka, nóżka chodziła ale za dużo gubił w średnicy, potem była lampa Haiku Origami 6550 - nie dawała rady rozbujać tych kolumn, potem prawie 3 lata Cayin A55 też na lampie 6550. A teraz znowu wróciłem do tranzystora bo pojawił się na rynku nowy Arcam Radia A15. Możesz go sobie odsłuchać - gra mocnym dołem, niską gęstą średnicą, wyższa średnica trochę uspokojona, wyższe też ale generalnie gra bardzo poukładanym dźwiękiem łącząc moc z barwą, szczegółem. Jestem zachwycony tym wzmacniaczem. Porównywałem go z Arcamem A5 i Denonem PMA900. Do 5kPLN uważam że to świetny wzmacniacz - DAC, wejście Phono, dwukierunkowy BT. W zasadzie ma wszystko czego potrzebuje człowiek do szczęścia 🙂 Oczywiście w twoim pomieszczeniu możesz mieć zupełnie inne odczucia no i Ty masz 700-ki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tocolubie napisał:

Ja jestem otwarty na wszystko. Jak widać zdania są również podzielone. Jedni mówią wzmacniacz zostaje, drudzy wzmacniacz do wymiany bo heco ma potencjał. Tak jak pisałem wyżej i tak jak polecają koledzy, zacznę od zmiany źródła. Tutaj wygląda na to, że żeby zrobić krok do przodu, zakładany budżet jest zbyt mały. Ciężki temat do rozgryzienia. Bo też każdy traktuje to inaczej, kwestia zmiany dźwięku, a jego polepszenie. Jak też mówili, to będzie tylko "skok w bok" czy faktycznie?

Na twoim miejscu jednak wybrałbym te droższe wyjście i wybrał albo tego cxn2 za 2500zł, lub Eversolo DMP A6 za około 3500zł.Oba mają dość dobre dacki co może ci zmienić sposób grania 61ki, jeśli streamera połączysz po analogu.

Jeśli możesz wziąść na test czy na próbę tego cxn2 by sprawdzić efekty byłoby super. Tak samo możesz zrobić z Eversolo.Nie wiem dokładnie jak to jest czy z salonu jak weźmiesz to czy możesz zwrócić, raczej tak jest jak bierzesz przez internet.

W każdym razie dobrze by było sprawdzić co ci się w graniu zmieni.

Podejrzewam ,że jak weźmiesz Eversolo to już go nie oddasz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam, ale już parę razy czytałem, że xbox jest równie dobry jako źródło, więc podłączenie

go do DAC'a Cambridge daje możliwość porównania jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podłącz co masz cyfrowo po kablu i tidal. Zobacz czy poprawa idzie w tą stronę którą chcesz. 

Będzie dobrze to faktycznie pomyśl o cxn V2 z rynku wtórnego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wczoraj byłem mało czasowy. Podłączyłem xboxa ale było już późno i słuchałem sporo muzyki bardzo cicho. Teraz weekend i będę robił testy, oczywiście tematu nie zostawiam, będę zdawał relację. 
Xbox jako odtwarzacz:
- wady:
Długo się włącza, jest tylko spotify, żadnych innych możliwości.
- zalety:
 telefon nie jest potrzebny do puszczania muzyki.
- jakość dźwięku jest inna - czy lepsza? Dam znać po weekendzie.

Odczucia po słuchaniu późnym wieczorem:
Zdecydowanie bas zrównał się z resztą - ( ze środkiem i górą  utworu ) bas nie jest tak głęboki, a wokal jest bardziej na przodzie - czytaj wychodzi bardziej na 1 plan. 

Podsumowując: Robię update po weekendzie, postaram się również poszukać źródła na którym odtworzę analogowo lub cyfrowo tidala. To tyle na ten moment.
Udanego weekendu dla wszystkich 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż mu jakąś płytę CD ( może pożycz od sąsiada ) i porównaj ze streamem choćby Spotify,

bo o to chodzi głównie w takich zestawieniach - czy to przepaść, czy nie.

Jeśli kolumny wreszcie zagrają jak lubisz - rozglądaj się za streamerem, ale jeśli nie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak wnioski przy końcu niedzieli?

Jeżeli już jest jakaś zauważalna poprawa to może warto rozważyć malinkę albo wiim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No i jak wnioski przy końcu niedzieli?

Jeżeli już jest jakaś zauważalna poprawa to może warto rozważyć malinkę albo wiim.

 

No powiem tak, xbox w ten weekend chodził jako odtwarzacz dłużej, niż kiedyś się na nim grało;) 
Stwierdzam, że dam jeszcze szanse mojemu zestawowi. Słuchało się dużo bardziej przyjemniej, tzn słuchałem długo i cały czas przyjemnie, bez zmęczenia 🙂. Jednak dodam, że do wszystko ze spotify. W tygodniu, powinienem otrzymać płytki od znajomego i będę mógł opisywać dalej, będę też w tygodniu próbował opcji jakiegoś odtwarzacza, na którym jest tidal - mam nadzieje że wypali. Jestem bardzo ciekawy różnic.
Oczywiście temat zostawiam otwarty, będę zdawał relację, aż do finału jak to się skończyło.
Jedyną poważną rzeczą, którą jest nowością w mojej głowie, chodzi mi zamiana cxa61 na 81 ( ze względu, na bezpieczne poprawienie jakości, mam na myśli ta sama firma ) - ale to na spokojnie, na ten moment jestem z tym co jestem.
Priorytet na ten moment, zakup odtwarzacza sieciowego.
Tutaj możemy dalej rozwijać myśl.
-wiim pro plus 900-1.000 PLN
- malinka? Możecie rozwinąć, podesłać konkret? 
- poważnie rozważam odtwarzacz sieciowy CA CXN v2 - używany 2.500 PLN
Czy coś jeszcze jeszcze godnego polecenia? - bardziej chodzi mi o sprzęt z którym mieliście doświadczenie i dobrze się sprawdza. Nie ukrywam bardziej podobają mi się te z wyświetlaczem, ale i kwota wyższa. 
Też zastanawiam się czy w moim przypadku warto na dzień dobry wydawać 2,5k lub więcej, a okażę się że to nie to czego szukam? czy najpierw może wybrać te tańsze opcje.
Dziękuję.  Fajnie że każdy podchodzi z dystansem i pomocą. Tak powinno to wyglądać. Super!
Zapraszam do dalszej dyskusji 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 11:05, tocolubie napisał:

No powiem tak, xbox w ten weekend chodził jako odtwarzacz dłużej, niż kiedyś się na nim grało;) 
Stwierdzam, że dam jeszcze szanse mojemu zestawowi. Słuchało się dużo bardziej przyjemniej, tzn słuchałem długo i cały czas przyjemnie, bez zmęczenia 🙂. Jednak dodam, że do wszystko ze spotify. W tygodniu, powinienem otrzymać płytki od znajomego i będę mógł opisywać dalej, będę też w tygodniu próbował opcji jakiegoś odtwarzacza, na którym jest tidal - mam nadzieje że wypali. Jestem bardzo ciekawy różnic.
Oczywiście temat zostawiam otwarty, będę zdawał relację, aż do finału jak to się skończyło.
Jedyną poważną rzeczą, którą jest nowością w mojej głowie, chodzi mi zamiana cxa61 na 81 ( ze względu, na bezpieczne poprawienie jakości, mam na myśli ta sama firma ) - ale to na spokojnie, na ten moment jestem z tym co jestem.
Priorytet na ten moment, zakup odtwarzacza sieciowego.
Tutaj możemy dalej rozwijać myśl.
-wiim pro plus 900-1.000 PLN
- malinka? Możecie rozwinąć, podesłać konkret? 
- poważnie rozważam odtwarzacz sieciowy CA CXN v2 - używany 2.500 PLN
Czy coś jeszcze jeszcze godnego polecenia? - bardziej chodzi mi o sprzęt z którym mieliście doświadczenie i dobrze się sprawdza. Nie ukrywam bardziej podobają mi się te z wyświetlaczem, ale i kwota wyższa. 
Też zastanawiam się czy w moim przypadku warto na dzień dobry wydawać 2,5k lub więcej, a okażę się że to nie to czego szukam? czy najpierw może wybrać te tańsze opcje.
Dziękuję.  Fajnie że każdy podchodzi z dystansem i pomocą. Tak powinno to wyglądać. Super!
Zapraszam do dalszej dyskusji 😉

No powiem tak jeżeli masz do dyspozycji ten odtwarzacz sieciowy używany w idealnym stanie za 2 500 zł To bierz i się nie zastanawiaj. Świetny dac. Długie lata wsparcia aktualizacji i gotowy produkt.

Malina to rasberry pi. Mini komputerek do którego możesz dokupywać poszczególne elementy typu lepsze wyjście cyfrowe przetworniki oraz zmieniać jego oprogramowanie. 

Wiim pro + znasz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.