Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny do 7 tys zł.


TZ6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, NRK said:

Zadzwoń do źródła i zapytaj.

To nic nie kosztuje.

Ja korzystam z usług innej manufaktury, więc w przypadku tej ci nie pomogę.

OK więc czy ta twoja inna firma akceptuje zwroty ???.i jak to jest ze metkowca trzeba odsluchac w domu a te z ogłoszenia podłogówki czy nie istniejące jeszcze monitory polecane wcześniej można śmiało brać w ciemno, ktoś mi to wyjaśni???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

OK więc czy ta twoja inna firma akceptuje zwroty ???

Moja firma większość zamówień ma według indywidualnych kaprysów klientów. W skrócie coś dla ludzi którzy wiedzą czego chcą. Aczkolwiek mają parę produktów z tak zwanej stałej oferty i raczej nie powinno być z tym problemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ronaldo9 napisał:

OK więc czy ta twoja inna firma akceptuje zwroty ???.i jak to jest ze metkowca trzeba odsluchac w domu a te z ogłoszenia podłogówki czy nie istniejące jeszcze monitory polecane wcześniej można śmiało brać w ciemno, ktoś mi to wyjaśni???

Dostroi się pod klienta. Zwrotów nie ma - ratowanie sprzedaży TAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ronaldo9 napisał:

a te z ogłoszenia podłogówki czy nie istniejące jeszcze monitory polecane wcześniej można śmiało brać w ciemno, ktoś mi to wyjaśni???

Ja mogę wyjaśnić (zrobiłem to już we wcześniejszym poście): żadne kolumny nie grają "świetnie" i "idealnie" - to subiektywne określenia, które przy różnych uszach oznaczają co innego. Dlatego nawet najlepsze recenzje userów na forum nie zastąpią własnych odsłuchów. Kolumn w ciemno się nie kupuje, szczególnie drogich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MCHammer2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2024 o 18:57, TZ6 napisał:

Witam.Co polecilibyście z uzywanych kolumn podłogowych do pomieszczenia 20 m?Obecnie posiadam Yamahe RN803 i Magnata MR780.Ale docelowo za jakis czas bede chcial kupic jakis porzadny wzmacniacz.Lubie dzwiek zywy, detaliczny, szczegółowy ale lubie tez by temu towarzyszyły mocne niskie tony.Obecne kolumny Heco Aurora 700 nie daja ani dobrego basu ani odpowiedniej góry pasma.Najpierw myslałem o zakupie innego wzmacniacza ale na sasiednim forum zaproponowano wymiane kolumn.Wiec pomyslałem ze tu Was zapytam o jakies dobre propozycje uzywanych kolumn do kwoty 7 tys zł.

Castle Howard.

Linia transmisyjna.

Obudowa czyste drewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TZ6 napisał:

Doszly Silvery.Poslucham przez swięta.

Najlepiej gdybyś podjechał też gdzieś i posłuchał przynajmniej jednej pary używek z proponowanych wcześniej w tym wątku. Miałbyś już jakieś porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MCHammer2022 napisał:

Kolumn w ciemno się nie kupuje, szczególnie drogich

Jesteś w totalnym błędzie. 
Masa użytkowników którzy mają kolumny na indywidualne zamówienia, według swoich wytycznych jest zadowolona. Są osoby które na takie projekty wydały bardzo dużo pieniędzy i nie żałują nawet grosza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, NRK napisał:

Masa użytkowników którzy mają kolumny na indywidualne zamówienia, według swoich wytycznych jest zadowolona.

Jeżeli ktoś formułuje "wytyczne" to znaczy, że jest audiofilem bardzo doświadczonym, osłuchanym. Tym sposobem udowodniłeś, że odsłuchy są konieczne.

Inna sprawa, że ja kolumn dyi na zamówienie bym nie kupił, bo kupuje się jednak kota w worku. No i potem problemy z odsprzedażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MCHammer2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, MCHammer2022 napisał:

że ja kolumn dyi na zamówienie bym nie kupił,

Zdobędziesz trochę więcej doświadczenia, to kupisz. 

16 minut temu, MCHammer2022 napisał:

No i potem problemy z odsprzedażą

Argument z d….y wzięty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, NRK napisał:

Zdobędziesz trochę więcej doświadczenia, to kupisz. 

Audio zajmuję się od 2014r., więc niezbędne doświadczenie już zebrałem. I całą pewnością dyi nigdy nie kupię.

 

17 minut temu, NRK napisał:

Argument z d….y wzięty.

Argument wzięty z mojego doświadczenia, bo miałem sprzęt dyi, który następnie mozolnie sprzedawałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MCHammer2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MCHammer2022 napisał:

Audio zajmuję się od 2014r.

Lata nie mają z tym nic wspólnego.

20 minut temu, MCHammer2022 napisał:

mozolnie sprzedawałem.

Widać, że zakup był nie przemyślany i dlatego miałeś takie problemy. 
Ja na przykład mam odwrotnie, po kolumny od polskiego producenta robi się już pomału kolejka, a jak sprzedawałem ostatnio końcówkę mocy dobrej firmy i za dobre pieniądze, to bujałem się z nią z miesiąc.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NRK napisał:

Lata nie mają z tym nic wspólnego.

Jak się domyślasz przez te 10 lat trochę sprzetów odsłuchałem. Wystarczająco dużo, żeby się zorientować, że sprzętu markowego jest na pęczki i bez problemu można znaleźć swoje brzmienie bez wchodzenia w dyi.

3 minuty temu, NRK napisał:

Widać, że zakup był nie przemyślany i dlatego miałeś takie problemy. 

To fakt. W sposób nieprzemyślany zapakowałem się w dyi dając się oczarować jednemu z producentów i jego kwiecistej autoreklamie. 

A jeśli chodzi o twoje opinie to są one niemiarodajne jako że jesteś przedstawicielem branży i musisz zachwalać własny interes. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że sporo zależy od tego, czy zakładamy pewną "docelowość" sprzętu, czy też stale

szukamy nowych "wrażeń" akustycznych. Dla mnie to taka chwiejna dla wielu równowaga pomiędzy

samą muzyką, a wymianą gratów. Jak docelowe graty, to bym się nie bał DIY, ale jeśli stale coś

wymieniamy to trzeba się trzymać z daleka od DIY ... Bo trzeba się na tym znać, zakładając

nawet możliwość ingerencji - dla drobnych poprawek. A sprzedać niełatwo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audioburak napisał:

Jak docelowe graty, to bym się nie bał DIY

Odwrotnie:

W profesjonalnych firmach produkt tworzy ZESPÓŁ ludzi.
W DIY (odpowiednio do terminu) - jeden człowiek. On nie zna się najlepiej ze wszystkich na wszystkim.

Gdyby się znał tak dobrze: NIE SIEDZIAŁBY w DIY.

Robiąc samemu (pół-)komercyjnie nie zarobi dużo. Korporacje płacą lepiej. Nie ma argumentu za DIY.
To jak audio na wózku inwalidzkim. Ewentualnie ktoś nie szukał punktu odniesienia albo omamili go, że zrobią mu taniej.

Jeśli chcesz mieś dobrą jakość - idź w kosztowniejsze kolumny profesjonalnych firm.
Ale za 7 000 zł DIY może mieć sens, jeśli zaplanuje się coś, czego rynek w tej kwocie NIE OFERUJE.

A żeby takie założenie zrobić, trzeba ten rynek znać. A jak się będzie go poznawać, to pewnie trafi się na tzw. swoje brzmienie i nie trzeba będzie się uciekać do DIY. Tak czy siak DIY jest dla tych, co ROBIĄ SAMI dla SIEBIE.

Zmienianie tego jest aberracją.

Wniosek: rynek używanych kolumn - przeszukany w ramach ofert.
Na dziś lub trzeba założyć np. pół roku na poszukanie sobie najlepszego zakupu. Z odsłuchem jako weryfikacją.

*

W tej chwili w ogłoszeniach są kolumny TOTEM lub GATO AUDIO - sprawdzone, sensowne, a nawet świetne.
Na pewno z wielu powodów WIĘCEJ warte niż DIY.
Jeśli w dobrym stanie i zagrają satysfakcjonująco - nie trzeba więcej szukać. Są daleko ponad średnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak kupi gotowiec DIY z katalogu np. Troelsa G. czy nawet niezbyt tu poważanego Visatona

w świetnie wykonanej skrzynce, to moim zdaniem Gato z budżetowymi SBA czy "kultowy" Totem

mogą im czyścić buty. Bo np. Mite też tu klonowano i co z tego - reklama i opłacone hurra recenzje

bywają jak widać bardzo skuteczną metodą na wielu klientów.

Chyba, że chodzi o zdarzające się "pomysłowe" składaki na Alphardach czy Tonsilach; wtedy to błąd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

moim zdaniem

Kluczowe - nie bazujesz na doświadczeniu z testów, tylko teoretyzujesz.

TOTEM czy GATO AUDIO jest najzwyczajniej lepsze niż wytwory forumowe czy domodorosłe.
Coś też o tym wiem, mając kolumny takiego producenta, jakiego mam.
Klonów i prób było jak mrówków i NIKT się nie zbliżył do tego, co tzw. fabryka daje.
 

Jeśli celem dla AUDIO jest poprawa samopoczucia braci DIY, to niech tam to DIY funkcjonuje w zakładkach ogólnych.
Jeśli jednak opieramy sądy na testach - Niech nie wymawiają nawet nazwy TOTEM czy GATO.

A jeśli masz takie DIY kolumny, które chcesz sprawdzić - to zapraszam na test z markowymi : -)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakbym miał swoje monitory w Polsce, to chętnie bym przyjechał z nimi do ciebie by zobaczyć jak ci mina zrzednie w porównaniu do twoich markowych. 
Nawet dałbym ci fory, twój set razy 2 wartości mojego.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał ci fory, że mój będzie 10 x tańszy.

36 minut temu, NRK napisał:

jakbym miał swoje monitory w Polsce

Czyli masz jedyne na świecie i one są najlepsze ze WSZYSTKICH.

Farciarz jesteś.

Tylko ze statystyką zdecydowanie nie teges.

Bo zrobione w 1 sztuce bez prototypów NIE MAJĄ SZANSY być lepsze od zawodowo przygotowanych.
Ale dobre SAMOPOCZUCIE też jest WLICZONE w cenę kolumn DIY, więc masz zakup udany...

38 minut temu, NRK napisał:

jak ci mina zrzednie

Bym nie zapraszał, gdyby już niejednemu zrzedła.
Nie byłbyś jedyny, jak... twoje kolumny.

Zobaczymy, co wybierze autor tematu. Ma olej w głowie, czy wykaże się ryzykanctwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wuelem napisał:

Bo zrobione w 1 sztuce bez prototypów NIE MAJĄ SZANSY być lepsze od zawodowo przygotowanych.

Oczywiście, że jedyne w swoim rodzaju. No, ale mnie interesuje jakość a nie jak ciebie ilość sprzedanych produktów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkukrotnie mierzyłem różne metkowce,niektóre dosyć drogie,w pomiarach bardzo dobrze wychodziły np.spendory czy kefy,natomiast niektóre inne dosyć znane marki miewały charakterystykę pogiętą i problemy ze zgraniem fazowym,co niestety było słychać i to nie na plus...co do diy ,to zależy kto robi...ale prawda jest taka ,że faktycznie są nieodsprzedawalne...

ja zrobiłem swoje kolumny,bo szukałem swojego brzmienia i napiszę nieskromnie że mi się udało🙂

mam też metkowe dobrze grające kolumny,żeby nie było....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, NRK said:

Wiesz, jakbym miał swoje monitory w Polsce, to chętnie bym przyjechał z nimi do ciebie by zobaczyć jak ci mina zrzednie w porównaniu do twoich markowych. 
Nawet dałbym ci fory, twój set razy 2 wartości mojego.😀

Chwila jeżeli kolumny były robione pod ciebie i strojone pod ciebie to ich brzmienie może mi sie kompletnie nie podobac??czy się myle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Chwila jeżeli kolumny były robione pod ciebie i strojone pod ciebie to ich brzmienie może mi sie kompletnie nie podobac??czy się myle

Jeśli chodzi o moje monitory, to możesz je sobie stronić jak chcesz, kiedy chcesz i ile razy chcesz. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz co robisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, NRK said:

Jeśli chodzi o moje monitory, to możesz je sobie stronić jak chcesz, kiedy chcesz i ile razy chcesz. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz co robisz. 

A zdradzisz ile cię one kosztowały???.

56 minutes ago, szpotek73 said:

kilkukrotnie mierzyłem różne metkowce,niektóre dosyć drogie,w pomiarach bardzo dobrze wychodziły np.spendory czy kefy,natomiast niektóre inne dosyć znane marki miewały charakterystykę pogiętą i problemy ze zgraniem fazowym,co niestety było słychać i to nie na plus...co do diy ,to zależy kto robi...ale prawda jest taka ,że faktycznie są nieodsprzedawalne...

ja zrobiłem swoje kolumny,bo szukałem swojego brzmienia i napiszę nieskromnie że mi się udało🙂

mam też metkowe dobrze grające kolumny,żeby nie było....

Oo proszę i to mi się podoba. Ja od zawsze mam metkowe,ale ja nic nie mierzę, i nie interesuje mnie ile kosztowała zwrotnica czy jakie przetworniki zostały użyte bo mnie to nie  interesuje, a jeżeli brzmienie mi się podoba to je kupuje. Ktos może napisać ze poco wydawać tyle kasy skoro za połowę można mieć lepiej,OK rozumiem to ale są ludzie których stać  wyłożyć 60kzl na kolumny.ja swoje tannoy  kupilem ze 4 lata temu  i mam na nie kupca który mi zapłaci tyle za ile je kupiłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

mam na nie kupca który mi zapłaci tyle za ile je kupiłem

A ja mam trzech kupców, którzy są gotowi dać więcej niż ja zapłaciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, NRK said:

A ja mam trzech kupców, którzy są gotowi dać więcej niż ja zapłaciłem.

I super  każdy jest szczęśliwy. Nie mogą sobie zamówić takich ja ty masz?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ronaldo9 napisał:

I super  każdy jest szczęśliwy. Nie mogą sobie zamówić takich ja ty masz?????

Odpowiem ci tak, 4 lata temu śmiało mogliby to zrobić. Teraz niestety nie. 
No chyba, że pogodzą się z ceną jaka teraz jest za nowe.

 

7 minut temu, TZ6 napisał:

Dajcie sobie na luz.Jest Wielka Sobota.Kazdy za wszelką cene chce byc "najlepszy".

Spoko, tak sobie tylko piszemy.

Ja akurat nie świętuje bo jestem w pracy.😭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, NRK napisał:

Oczywiście, że jedyne w swoim rodzaju.

To twierdzenie i to:

2 godziny temu, NRK napisał:

mnie interesuje jakość

się WYKLUCZAJĄ.

Dobra, właściwa, najlepsza jakość - jest OBIEKTYWNA. Powiedzmy = LIVE.

Jeśli masz kolumny jedyne w swoim rodzaju - brzmienia, jakości, to masz BARDZO ZŁE!

A jeśli masz na nie 4 kupców, to obracasz się też w złym towarzystwie...

Cofam ci zaproszenie 🙂

46 minut temu, TZ6 napisał:

Jest Wielka Sobota

Nie przesadzaj. Niektórzy mają to w dupie. Patrz statystycznie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.