Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  243 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

czesc fotoarkady,

mysle ze moszna kombinowac z kablami az sie przekombinuje,

wielu drucikow sluchalem z cyrusem i eposami, nawet ostatnio jakies recznie robione plecionki ze srebra firmy albedo no i.. jak podlaczylem obecnego mojego audioquesta midnight 2 zlozonego z 16 zylek to juz go raczej nie sprzedam, a inne podlaczam ale dla zabawy

oczywiscie gdyby budzet moj byl nie ograniczony to bym pewnie poszukal...

 

przede wszystkim nie ma co wogole podlaczac kabli jakis samozwanczych amatorskich firm ktorym sie wydaje ze cos wiedza o przewodach, bo chociaz w pierwszej chwili nam sie to podoba to po podlaczeniu dobrego sprawdzonego przewodu zastanawiamy sie co to bylo...

 

o kablach moszna dlugo rozprawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach, 8 Maj 2006, 20:08

jak milo ,ze sie odezwales

bardzo Cie prosze napisz cos jeszcze o kablach do systemu , czy przpadek sprawil ze takie wybrales audioquesty

ja probowalem type6 i jakos sie nie sprawdzil

jakos tak z muzykalnoscia nie bardzo , za to ten AQ sprawdza sie musical fidelity a1 , dodaje powietrza

acha kiedys rowniez sprawdzalem bedrocka tez jakos nie bardzo

ale wiem ze AQ roznia sie miedzy soba sluchalem kiedys CV6 tylko na trianglach , mial slaby bas ale za to piekne barwy

napisz cos o swoich przygodach z kablami

szczegolnie jak ma sie ten midnajt do wyzej wspomnianych?

ps

ja rowniez mam podobne obserwacje dotyczace kabli niefirmowych-niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

bedrok to chyba nastepca midnajta ale wszyscy zgodnie twierdza ze o wiele gorszy, nie wiadomo dlaczego...

ja posiadam Midnight 2 (jest jeszcze mlodszy Midnight 3 ale nie sluchalem) - prawdziwa technologia Hyperlitz, sluchajac tych kabelkow zrozumialem o co chodzi firmie AQ,

oczywiscie rozmawiamy o przewodach za rozsadna cene czyli po prostu budzetowych - osobiscie uwazam ze grzebanie w budzetowce to najwieksza frajda,

sluchalem tez wielu interkonektow AQ... i po prostu powiem tylko PYTHON!! nic dodac nic ujac, smiem zaryzykowac stwierdzenie, ze zagra co najmniej dobrze w kazdym systemie!!!!!!!

jest duzo kabli na swiecie np Tara Labs - jedna z najstarszych i najlepszych firm, AQ czerpal z niej wzorce,

ogolnie to jestem za miedzia, srebro do lamp, ale totalnym nieporozumieniem sa kable srebrzone - bzdura moim zdaniem,

oj dlugo by mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To jest mój debiut na tym forum. Poszukuję instrukcji obsługi wzmacniacza Cyrus Two, ew. także z PSX.

Liczę na odzew elitarnej kadry cyrusologów. Może coś da się ściągnąć z netu?

Przy okazji mam pytanie. Na AS 2005 rzucił mi się w oczy (i w uszy :-) sprzęt Cyrusa na stoisku Tonsila,

grało to z jakimiś prototypowymi kolumnami Tonsila ( chyba Bolero), bardzo mi się to podobało. Czy ktoś wie

co to za klocki tam były? Były tam cztery cyrusowskie pudełka, chyba pre, końcówka, Cd i tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tangens, 25 Maj 2006, 21:25

.........grało to z jakimiś prototypowymi kolumnami Tonsila ( chyba Bolero), bardzo mi się to podobało. Czy

>ktoś wie

>co to za klocki tam były? Były tam cztery cyrusowskie pudełka, chyba pre, końcówka, Cd i tuner.

 

 

rzeczywiscie dzwiek byl ok , byly to chyba najnowsze zabawki Cyrusa , czyli cyrus 8

spiete glosnikowymi kimbera jakims tanim modelem , panowie z tonsila mieli niewyrazne miny

chociaz byl fajny dzwiek , ogladajacy bylo nieduzo , wszyscy chyba owczym pedem omijali / chyba mozna tak napisac/ , olewali nasza fabryke

tak to juz jest , ze jak nam sie mowi ze cos jest be , to obiekt automatycznie wymazujemy z naszych zainteresowaniach

i omijamy szerokim lukiem

 

forum cyrusowe przymarlo na chwile , to chyba dobry znak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pierwszym liście były trzy wątki, postaram się je rozwinąć.

Z forumowego tematu o cyrusologii dowiedziałem się wiele nt TWO, ale natknąłem się na pewien problem. są tam wewnątrz dwa bezpieczniki (były wyjęte) 3,15A i 4,0A , a opis jest niejednoznaczny, na wszelki wypadek włożyłem oba 4A. Chętnie bym sobie poczytał manual, a może i serwisówkę ze schematem.

O Cyrusie czytałem trochę miłych rzeczy na tym forum, ale do zakupu TWO+PSX skłonił mnie właśnie zasłyszany na AS zestaw u Tonsila. No i nie zawiodłem się, to moje gra to b. dobrze, lepiej niż współczesny CA Azur 540, mimo swoich 15-u lat.

Konstrukcyjnie rzecz jest całkowicie oryginalna, poczynając od formatu pudełka na buty, przez POZIOMĄ b. wygodną listwę z zaciskami i gniazdami, odlewaną z aluminium obudowę, niską temperaturę obudowy, no i

ten PSX. A że mam jakiś tam cenzus elektroniczny, chciałbym prześledzić także elektronikę, może też jest coś ciekawego?

Sądzę też, na podstawie pewnej konsekwencji w stosowaniu konstrukcji mechanicznej, że to co było w dwójce zapewne znajdzie się i w ósemce, wzbogacone, powiedzmy o zabezpieczenia przeciwzwarciowe itp

W nowym sprzęcie serii 8 niezwykle ciekawa i oryginalna jest także koncepcja umożliwiająca rozbudowę systemu przez użytkownika, zastosowanie (uniwersalnego!) PSX-R itp.

Moze ktoś ma system 8, chociaż wątpię bo jest to bez reklamy na polskim rynku, a ceny wysokie. Chociaż....

snobistyczne lampowce biją rekordy cenowe :-).

Nooo..., to dopiero jeden wątek, a muszę już kończyć, przepraszam (po polskiemu sorry) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

witam

po dlugiej nieobecnisci

uplynelo wiele wody w rzece , troszeczke sie pozmienialo

udalo mi sie w tym czasie dokonac wielu przesluchan

i cyrus sie wybronil :-)

sluchalem cyrus 8

w komplecie

ostanio recenzje w pismach sie pojawily

mysle , ze u nas do tej pory byl niedoceniany

a to fajny wzmacniacz jest i basta

/zgadnijcie czyje to ulubione powiedzenie?/

w zwiazku z tym ze cyrusowcy przysneli

nie reaguja na recenzje w prasie itd itp..

dodam na zachete ze cyrus 8 z dynaudio

zachwalany jest przez renomowane pismo jako najtansza droga do hiendowego dzwieku

pozdrawiam milosnikow i sympatykow cyrusa

a wiem ze jest ich troszke , ale sie nie ujawniaja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoarkady, 7 Wrz 2006, 13:41

>dodam na zachete ze cyrus 8 z dynaudio

>zachwalany jest przez renomowane pismo jako najtansza droga do hiendowego dzwieku

 

od modelu 3 w gore cierpi na brak kopniecia z basu. A w tym samym pismie jak i HiFi World wyzej stawiaja 6-tke vs !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee !!!!

widze , ze nie jest tak zle

z tym zainteresowaniem cyrusem:-)

8 sluchalem z eposem 14 i harbeth 3

......w dupie z kopnieciem

reszta jest super , szczegolnie z eposem 14

szkoda , ze nie mialem wonych14tys zl

odnosnie zestawu hiend za15tys zl to chetnie bym posluchal

moze niebawem bedzie taka okazja i cos powiem

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoarkady, 7 Wrz 2006, 14:25

 

 

>......w dupie z kopnieciem

 

Jak pamiętam ,zawsze jedno z drugim pasowało :-)

 

Najpierw posłuchaj 6tki vs ! I nie wywalaj kasy bez potrzeby. Kupisz w Anglii z kurierem za dużo taniej niż u nas.

A zresztą,mając 2 i PSX, na ch... Ci to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze praktycznie zostalem wywolany do tablicy (patrz w o mnie) to skrobne cos od siebie.

 

Cyrusem zarazilem sie przez przypadek bo najpierw kupilem cd ktory mial byc jako temat przejsciowy ale dokopal duzo drozszym klockom wiec sie ostal.

 

W miedzyczasie urodzil sie pomysl zeby dokupic do niego wzmak i zlozyc system na tej bazie co zreszta zrobilem i mnie zamurowalo poniewaz zagral tak iz nie brakowalo mi dzwieku z lampy AN Oto SE a to o czyms swiadczy! Byl to Cyrus 3. Teraz udalo sie zamienic na legendarnego 3i + PSX R i jest jazda na maxa poniewaz oprocz amplifikacji zamienilem tez kolumny z SF Minuetto na SF Minime Amator i w ten sposob stalem sie wlascicielem dzwieku na tyle satysfakcjonujacego ze nie zamierzam nic zmieniac tylko kupowac plyty.

 

Cyrusa nie sprzedam tylko dam corce do pokoju a sobie planuje kopic Krella 400 Xi i CD tej samej marki a kolumny zamienie z czasem na SF Elekte Amator i dam na wstrzymanie.

 

Krell + SF to ladunek wybuchowy naszpikowany slodycza i emocjami podparte ogromna dynamika czyli to czego oczekuje od systemu do odtwarzania muzyki.

 

A w HI Endowe bajeczki to nie wierze bo w naszych warunkach mieszkaniowych (zdecydowana wiekszosc) to mozna sobie tylko pomarzyc - POMIESZCZENIE to polowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa chyba nigdy nie opanuje tej klawiatury zawsze zrobie jakiegos byka -kupic mialo byc oczywiscie a nie kopic.

 

Co do Cyrusowej amplifikacji to chyba jednak nie trzeba szarpac sie na nowe klocki bo te starsze daja rade i nie maja takich drastycznych zabezpieczen ktore wylaczaja urzadzenie przy glosnym sluchaniu (nowe podobno tak maja) a to jest irytujace.

 

Jesli chodzi o zrodlo to postep w stosunku do starych jest ewidentny na korzysc tych nowych i to nie tylko u Cyrusa ale we wszystkich firmach.

 

Dzisiejsze CD ze sredniej polki sa w stanie dokopac 10 letniej Wadii za kupe kasy i to sa fakty.

 

 

Jeszcze w sprawie szafki do Cyrusa oryginalna kosztuje cos okolo 3klz a ja zamowilem u kolesia firma Divine Acoustic za smieszne pieniadze a do tego swietny projekt plastyczny co w moim przypadku jest nie bez znaczenia.

 

Jak dotrze do mnie to postaram sie zamiescic fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooo!!!

panowie wywolani do tablicy:-)

nareszcie duzo faktow

a co z kabelkami

w cyrusie 8 ic to chyba firmowo jakis reson

generalnie polaczenie jest niewrazliwe na kable

tak przynajmniej wyszlo w odsluchach

a glosnikowy?

jaki , jest oryginalny?

jakiego uzywacie!?

u mnie roznica pomiedzy 2 a 8

to 8 pokazuje wieksza palete barw

czekamy na fotki stolika:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale dałeś ciała fotoarkady...

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

sprzedać eposy.....................

to się ktoś ucieszył................

 

ps

a ja pół roku temu kupiłem po wieloletnich poszukiwaniach tak dobrych egzemplarzy i wymiękam po prostu, uważam że zestawienie cyrus2+psx z epos es14 to rewelacja absolutna, tylko dobre kabelki......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach, 10 Wrz 2006, 22:08

>to się ktoś ucieszył......

 

zostalo w rodzinie forumowej

 

niestety u mnie cyrus 2 lepiej zagral z harbeth

ale to co uslyszalem z wzm cyrus 8 +cd cyrus 8

to byla jazda

kable nordost gold , lub blue haven , ic kimber kcag

byly tez glosnikowe naim , ale za miesisto i bez finezji graly w tym zestawieniu

 

tylko ta cena za cyrusa 8

..............ot , czemu sie podlamalem:-(

 

 

>prostu, uważam że zestawienie cyrus2+psx z epos es14 to rewelacja absolutna, tylko dobre

>kabelki......

 

no wlasnie , nikt nie chce powiedziec jakie to dobre kabelki

u mnie nordost gold i ic kimber graly

 

epos 14 jest fajny

magicznie fortepian brzmial

...no wlasnie , brzmial :-(

 

...ale harbeth "chiba" neutralniejszy jest

szczegolnie , ze mam duzo muzyki klasycznej

i latwiejszy do wysterowania harbeth niz epos

harbeth nawet musical fidelity A1 graly , natomiast eposy postekiwaly i pokazywaly jaka to badziewiasta ta kultowa A1

 

ps kiedys mialem mogami niebieska rakieta

chetnie wrocilbym do odsluchu tych kabli

moze ktos na forum posiada >>>> MOGAMI BLUE ROCKET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach>>> Nie ktos pisal tylko robix i nie o III tylko IIIi z PSX R em a to wielka roznica jes chlopie!

 

Pisalem ze dzwiek mi nie przeszkadzal po przesiadce z lampiszona wiec nie przesadzaj i nie przekrecaj.

 

Sluchalem tez wczesniej Cyrusa 5 i uwazam ze byl od III nieco gorszy wiec nie ma regoly a IIIi to legenda i jest genialny jak na takie pudelko po butach a PSX dodal swoje DUZE trzy grosze i jest moj akcept to tyle-posluchaj kiedys a przekonasz sie jak powinien grac Cyrus koniec kropka.

 

Co do dAD 1 to byl nieznacznie tylko gorszy od Meridiana 506.18 choc nie ukrywam ze wolalbym dAD 3 Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix =>

 

Ja nie posiadam wzmacniacza Cyrus ale muszę przyznac , że model 8vs baaaardzo mi się podobał. Cyrus 8vs był pierwszym od jakiś 4-5 lat wzmacniaczem tranzystorowym którego słuchałem przez całą noc z czystą przyjemnością i bez zmęczenia dźwiekiem. Naprawdę znakomity wzmak i gdybym szukał dla siebie wzmaka tranzystorowego w cenie do powiedzmy 10000zł to istnieje duze prawdopodobienstwo żebym sobie go kupił :-)

 

Natomiast co do Krella 400xi to jest to typowe tranzystorowe brzmienie - ze wszystkimi tego konsekwencjami czyli z jednej strony dynamika i nachalna szczegółowość , a z drugiej płaska barwa i sterylność. Jeżeli więc lubisz brzmienie Cyrusa to Krell może Cię zmeczyć przy dłuższym słuchaniu, nawet jeżeli po pierwszych kilku minutach będziesz zachwycony dynamiką i szczegółowością.

 

pozdr.

Arkadix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix>>>Dzieki za wsparcie chyba wiesz co chcialem powiedziec o Cyrusie.

 

Krella oczywiscie sam poslucham w systemie ale wiem ze z SF gra Z....cie.

 

Padlo pytanie czym rozni sie Cyrus IIIi od III-odpowiedz jest nastepujaca : Jest o 20 Wat mocniejszy i ma lepsza przezroczystosc oraz ogolnie lepsza kulture brzmienia natomiast maja oba to cos co nazywamy muzykalnoscia tego nie da sie im odmowic.

 

Odebralem dzisiaj szafke na Cyrusy i musze powiedziec ze w koncu wygladaja tak jak graja czyli godnie.

 

Jutro wkleje foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.