Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>broy, 6 Paź 2007, 23:21

 

>CD6 i 8SE - skoro mają mieć lepsze transporty to dobrze, bo te obecnie montowane w 6s/8x chyba nie

>są najlepsze

 

Nie przeceniam znaczenia samego transportu w cedeku, ale rzeczywiście te montowane w cyrusie oględnie mówiąc nie odpowidają klasie tego sprzętu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj wygrałem na allegro Cyrusa Two i mam pytanie odnośnie tego oto egzemplarza: http://www.allegro.pl/item250766424_mission_cyrus_2_wzmacniacz_hi_end.html

A mianowicie - co to jest to "oczko" umiejscowione na panelu z prawej strony w górnej części?

 

Wygląda jak wyjście słuchawkowe, a z tego co wiem Cyrusy Two nie miały tego udogodnienia. Oglądałem zdjęcia cyrusów na angielskim ebayu i żaden nie miał tego "oczka". Może ktoś z was spotkał się z takim dziwnym egzemplarzem?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz@tynbury, 7 Paź 2007, 17:42

 

>Wczoraj wygrałem na allegro Cyrusa Two i mam pytanie odnośnie tego oto egzemplarza:

>http://www.allegro.pl/item250766424_mission_cyrus_2_wzmacniacz_hi_end.html

>A mianowicie - co to jest to "oczko" umiejscowione na panelu z prawej strony w górnej części?

>

>Wygląda jak wyjście słuchawkowe, a z tego co wiem Cyrusy Two nie miały tego udogodnienia. Oglądałem

>zdjęcia cyrusów na angielskim ebayu i żaden nie miał tego "oczka". Może ktoś z was spotkał się z

>takim dziwnym egzemplarzem?

 

Było kilka wersji 'dwójki'. W jednej z nich było wyjście słuchawkowe.

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Też mam nadzieję, że nie był grzebany. Pytałem się wcześniej sprzedawcy - powiedział, że na 99% wszystko jest oryginalne. Stan wizualny jest taki sobie ale najważniejsze jest to czy z elektroniką jest wszystko OK. Chciałbym jeszcze coś zdziałać w kwestii źródła i nie wiem czy zostawić sobie Philipsa 960 i za jakiś czas zlecić tuning jakiemuś forumowemu specowi od Philipsów (po dobrym tuningu podobno gra wyśmienicie), czy sprzedać go i od razu kupić sobie za te pieniądze coś co zagra lepiej od niego. Najpierw posłucham jak się zgrają wszystkie elementy, później podejmę odpowiednią decyzję.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dave37

 

Niby można przemalować ale dla mnie wygląd nie jest ważny, niech sobie będzie odrapany. To tak jak ze starszymi osobami - przygarbione sylwetki, pomarszczone twarze, ale ze względu na swoje doświadczenie życiowe zasługują na szacunek :)

 

Wciąż czekam na wzmacniacz gdyż poprzedni właściciel dopiero co wrócił z wojaży po górach i wszystko się troszkę opóźniło. Pojutrze Cyrus powinien być już u mnie.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym, ale na razie mam inne wydatki niestety i w najbliższym czasie nie przewiduję zmian. Gdy już zmienię sobie samochód, pomyślę nad ulepszeniem/wymianą odtwarzacza CD i kupnem standów, gdyż moje obecne kolumny stoją na starych kolumnach :). Cyrusa powinienem mieć za kilka dni.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

co ciekawsze sa to slotowe napędy made in teac ( takie jak w Classe )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam:

Cyrus III -fenomenalne granie! (na audiowave 141).

Stereofonia, detal, tempo i pazur o jakich ani creek 4330mkII ani MFA1 czy NAD352 można pomarzyć moim zdaniem (te sprawdziłem bo były moją własnością).

Zamienniłem na cyrusaIIIi którego chwalą i co?

i nic... typowe angielskie flaki z olejem ;)

To samo co trzy wymienione powyżej może z lekko zmienionymi proporcjami.

Ale tych co lubią poczuć atmosferę sali koncertowej radzę posłuchać III tak często opluwanej za "niebrytyjskie" granie.

Poluję na dobrze zakonserwowany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnej stronie jest ogłoszony Cyrus III za 1100zł.

 

Mój przyjdzie we wtorek przy dobrych wiatrach. Jeśli się tak stanie, będzie to moja najdłużej realizowana transakcja - bity miesiąc i pół :)

 

Pozdrawiam

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaziq >>> To co napisales o Cyrus III i jego nastepcy IIIi to kompletne banialuki( bez obrazy) bo jak mozna porownywac III do legendarnego juz wzmaka IIIi ktory to pod kazdym wzgledem bije na glowe poprzednika!

 

Jest mocniejszy o cale 30 W ma balans i dzwiek bardziej szczegolowy ,kontrolowany ,wyrafinowany a przy tym hektary przestrzeni.

 

Ogolnie mowiac mialem oba urzadzenia u siebie w domu i jeszcze jeden wzmak ze stajni Cyrusa wiec wiem co pisze i nie jest to tylko moje zdanie a wielu osluchanych ludzi przebywajacych u mnie na odsluchach.

 

Zestaw Cyrusa ktory posiadalem przeszlo 1,5 roku bronil sie przy tak drogich urzadzeniach ku mojemu i znajomych zdziwieniu iz nawet nie myslalem o jego zmianie.

 

Dodam tylko ze wzmak Cyrus IIIi + PSXr rozjechal piec Elektrokompanieta ECI-1 jak walec drogowy nie pozostawiajac mu zadnych szans.

 

Oczywiscie trojka to fajny wzmak tyle ze troszke slabowity i nie tak szczegolowy a w przekazie wcale nie rozniacy sie od reszty stada Cyrusa tyle ze mniej wyrafinowany.

 

Dokonujac porownan wykorzystywalem kolumny SF Minima Amator ,SF Minuetto,Thiel CS 0.5,JML 906 Signature oraz AN -J/Sp przy tym dodajac zewnetrzny DAC tak do CD dAd1 jak i transportu Audiomeci po tuningu zegara wiec wylapanie roznic bylo dziecinna igraszka.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie jak go dzisiaj podłączyłem było ciekawe. Słyszę co jest do wuja wacława! Wszystko daleko bardzo daleko i scena nie rozszczepiona. Okazało się że chwileczkę, się nagrzał w kilkanascie sekund i banan na twarzy. Mało co nie wysłałem kuponu, szczęście się w czas zorientowałem że nie mam kuwety pod fotelem. Może trochę przesadzam, ale atmosfera jak w studiu nagraniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wzmacniacz wreszcie do mnie dotarł. Od kilku dni słucham go na słuchawkach z trzema różnymi CD (Marantz CD-73, Sony CDP-790, Tchnics SL-PG490. Kabelki to bardzo stare zwykłe czincze. Luxman L-430 i Cyrus Two grają w podobny sposób - spójnie i gładko (szczególnie w średnicy). Cyrus chyba jest trochę jaśniejszy. Ma także sporą przewagę w kilku aspektach. Ma lepszą przestrzeń, szczególnie głębię. Luxman stawia pierwszy oraz dalsze plany blisko siebie. Cyrus ma lepszą rozdzielczość - poszczególne dźwięki nie zachodzą na siebie i mimo tego że japończyk w swojej cenie pd tym względem prezentował wysoki poziom, różnica jest odczuwalna. Bas bardzo podobny do tego z Luxmana. Nie trzęsie ścianami ale jest lepiej kontrolowany i zróżnicowany. Średnica jest na prawdę magiczna. To właśnie ona oraz przestrzenność dźwięku dają uczucie największych zmian na + w stosunku do Japończka. To są jedynie pierwsze spostrzeżenia "na gorąco". Więcej będę wiedział gdy wepnę Cyrusa w docelowy system i wreszcie będę mógł posłuchać go z kolumnami.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz@tynbury, 27 Lis 2007, 23:32

 

Nie chcę Cię martwić, ale słuchawki są napędzane osobnym układem i nie sposób na podstawie odsłuchu przez słuchawki rozstrzygać o właściwościach integry. Tym nie mniej zapewniam Cię, że to dobrze - np. 8vs jest sam w sobie znacznie lepszy niż jego skądinąd niezłe wyjście słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus Two z PSX jest nieporównywalnie lepszy od One też świetnego). W jedynce trochę brakuje skali, choć ma wszystkie zalety tzw. angielskiego brzmienia na czele ze świetnym wokalem najlepiej nim grać na monitorach). To daje mu przewagę nad każdym wynalazkiem z tzw. dużej firmy. Natomiast Two + PSX, to kompletny piecyk mogący zagrać każdą muzykę - także rockowa, do której sie świetnie nadaje. Cyrus III jak dla mnie, to zupełnie inna konstrukcja i zupełnie nie w mój deseń. W trójce scena ucieka daleka, brak pazura i wykopu, jest za delikatny i za mało angażujący. Wg mnie Two z PSX może być nawet wzmacniaczem na całe życie - jedyny mankament, że wtedy jeszcze nie wyposażali wzmacniaczy w piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po cyrus 2 z PSX można się spodziewać większej rozdzielczości jak w cyrus 1? Cyrusek 1 fajny, tylko że najlepsze efekty na moich kolumnach są jeżeli kurek nie przekracza 1/10 skali :) Także trzeba słuchać w nocy, lodówka i piec wyłączone :P Producent podaje taki sam stosunek sygnał szum dla tych dwóch modeli to jest 86dBA, w nowszych już jest więcej, ale parametry techniczne przeważnie bywają złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.