Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witaj

 

mam nadzieję, że zanim podłączyłeś cyrusa:

 

- porządnie podlączyłeś go z kolumnami i źródłem

- kolumny nie miały 4 ohm

 

 

pozdrawiam i życzę szybkiego znalezienia dobrego serwisu

 

jeśli chodzi o eposy słyszałem, że bardzo trudno je dobrze ustawić...

 

pozdrawiam wszystkich cyrusowców

rafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

8vs ma niezły wzmacniacz słuchawkowy, ale czy doskonały? Do doskonałości jednak sporo mu brakuje. Ten temat pojawił się niedawno na forum brytyjskich użytkowników Cyrusa - chodziło o porównanie wzmaka słuchawkowego 8vs i Projecta Headboxa mk2. Ktoś kto porównywał bezpośrednio 8vs i Headboxa twierdził, że ten ostatni jest o niebo lepszy. Ja sam miałem kiedyś Projecta Headboxa SE i oceniam go jako wzmacniacz dość przeciętny. Niestety nie miałem możliwości porównania go z Cyrusem.

W tej chwili używam Grado RS-2. 8vs ma dedykowany wzmacniacz słuchawkowy - zachęcony takim opisem w instrukcji przeprowadziłem odsłuchy i muszę powiedzieć, że zasadniczo Grado można spokojnie polecić do Cyrusa - grają w tym połączeniu zrównoważonym dźwiękiem i poprawnie. Jednak jeśli chodzi o szczegółowość, przejrzystość, dynamikę, barwę, "dyscyplinę" basu oraz przestrzeń wokół instrumentów to pomiędzy wewnętrznym wzmakiem słuchawkowym a dedykowanym dobrym wzmacniaczem słuchawkowym jest po prostu przepaść - oczywiście na korzyść tego drugiego. Ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigi

 

Nie można stawiać znaku równości pomiędzy wzmacniaczami 6 i 8. Teoretycznie, wewnętrznie one różnią się "tylko" wielkością transformatora, możliwością podłączenia PSX-R: w ósemce taka opcja jest a w "szóstce" nie - a to naprawdę bardzo istotne. Pozostałe elementy są takie same łącznie z tranzystorami na wyjściu. Charakter brzmienia jest oczywiście podobny. Szóstka to bardzo dobry wzmacniacz. Diabeł jednak tkwi, jak zawsze, w szczegółach. A jak się przyjrzeć bliżej to jednak zdecydowanie dwa różne urządzenia. Ósemka gra po prostu znacznie lepiej pod każdym względem.

Dlatego trzeba porównywać osobno trzy różne urządzenia: II, 6 (obecnie 6vs2) i 8 (obecnie 8vs2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoarkady, 4 Kwi 2007, 10:35

 

>nigi, 4 Kwi 2007, 01:39

>two nie ma wyjscia sluchawkowego:-(

>two mialem i mam teraz 8 , roznia sie dzwiekowo

>two szedl byl w barwy natomiast 8 w szybkosc

>to tak pobieznie

 

 

Fotoarkady dzieki, czy jestes pewien ze two nie ma wyjscia sluchawkowego?

Na http://www.audioreview.com/mfr/cyrus/amplifiers/PRD_115744_1583crx.aspx jeden uzytkownik pisze ze two ma, inny narzeka ze jest... z tylu:

"Weaknesses:

Headphone socket is at the rear of the unit. "

Sprawdzales? Slyszalem ze bylo ze 3 wersje dwojki, moze dodali potem?

 

 

Na 8 to mnie nie stac (moja lepsza polowa mowi ciagle nie teraz audio, najpierw dom), na 6 byc moze uzywke, ale bym musial ja polaczyc z badziewnymi glosnikami sony, kombinuje sobie ze moze na two+psx+epos 11 albo 14 uda mi sie w domu wytargowac, te uzywki sie pojawiaja tu tanio w UK. Chcialbym miec tez opcje na sluchawki wieczorem/noca (male dziecko w domu).

Ale glupi bylem z tym av yamahy... gra to ale jakos tak bez jaj...(patrz w o mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigi, 5 Kwi 2007, 03:14

widze ze wiesz z czym cyrus moze grac

do eposow doskonale polaczenie dodaj jeszcze dynaudio

i atc

oraz harbeth

ja nie widzialem cyrus two z wyjsciem sluchawkowym

..nawet na zdjeciach

cyrus to bardzo atrakcyjna przestrzen i duza wydajnosc pradowa szkoda zmarnowac to slabymi glosnikami

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój kolega ma RS-1 i niedawno robiliśmy sobie odsłuchy porównawcze: jego lampowy cayin i mój cyrus a rs-1. Co prawda wtedy miałem jeszcze zintegrowaną "szóstkę", ale Monitor Audio wypadły bardzo dobrze w zestawieniu z Cyrusem. Niestety nie zabrałem swoich Dynaudio 52SE i nie mogłem porównać bezpośrednio obu kolumn, ale wszystko przede mną. Teraz będę mógł porównać zestawienie MA RS-1 i 52SE z 8vs co pewnie Ciebie (fotoarkady) najbardziej interesuje. Spróbuję w najbliższych tygodniach zorganizować taki odsłuch i dam znać co wysłuchaliśmy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Odsłuchy Monitor Audio się na razie nie odbyły. Tymczasem korzystam z uroków wiosny i zamiast pilota od integry wybieram zdecydowanie rower, ale wszystko w swoim czasie...

Kimber sprawdza się u mnie rewelacyjnie, zwłaszcza w połączeniu z ostatnim upgrade`m mojego cyrusowiska w postaci PSX`a do intergy. Dźwięk się wygładził, uspokoił a bas nabrał bardzo przyjemnego dla ucha, głębokiego, nieco gardłowego charakteru. Przymierzam się do wymiany mojego Cd na cd8x, ale to pewnie na jesieni. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany. Miałem na odsłuchach nowiutki, wyciągałem go z fabrycznych folii, egzemplarz tego odtwarzacza i muszę powiedzieć, że nie usłyszałem jakiejś drastycznej różnicy w stosunku do mojego CD6. Z pewnością wynika to z faktu niewygrzania cd8x. A może cd7q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić trochę kabla Power Plus firmy DHLabs i zrobić z niego sieciówki na jakiś przyzwoitych wtykach. Napisałem do jedynej chyba polskiej firmy handlującej tym kablem w polskim internecie, ale nawet nie odpowiedzieli na mojego mail`a. Wziąłem to za dobrą monetę i odpuściłem sprawę sieciówek na etap "po upgradzie cedeka". Do tej pory w moi systemie słuchałem jedynie kabli Audionovy (razem z ich Powerstation) i wrażenia były pozytywne, chociaż uważam, że odsłuch sieciówek musi trwać dłużej niż kilka dni, bo to delikatna sprawa, a nie miałem aż tyle czasu. Na razie używam zwykłych cyrusowych sieciówek.

Udało Ci się posłuchać kimbera 8vs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.