Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

recenzja W.Paculy:

http://highfidelity.pl/artykuly/0708/cyrus.html

redaktor blednie napisal, ze dodatkowy zasilacz przejmuje czesc pradowa czyli zasila stabilizowanym napieciem koncowke a na stronie producenta napisane jest, ze PSX sluzy preamp'owi:

 

"PSX-R applied to the preamp – The Cyrus Integrated 8 vs2 features an unusual strategy for PSX-R upgradeability, with the ultra-smooth, battery-like DC power of the PSX-R applied directly and only to the pre-amplifier stage through a solid-state switch. The internal power supply is then reserved entirely for the power amplifier"

 

Jak patrze na zdjecie wnetrzosci PSXa to dziwi mnie troche, ze zasilacz do preampa ma 2krotnie wieksza pojemnosc kondensatorow w zasilaczu w stosunku do 8vs.

No, ale jak to wreszcie jest, koncowki sa zasilane stabilizownym napieciem po podpieciu PSXa czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no niby nie wazne, ale ciekawy jestem:) Zasilanie koncowki stabilizowanym napieciem nie jest popularne, dlatego pytam:)

Skoro na stronie producenta pisza, ze do preampu to pewnie jednak tak jest. Cytat wyzej jest wlasnie z opisowego tekstu o 8vs.

Z drugiej strony solidnosc tego zasilacza, na logike powinna sluzyc koncowce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSX sluzy roznie w zaleznosci od tego gdzie go wepniemy...

jesli do:

CD - przejmie kontrole nad transportem - wowczas komplet zadziala jak zestaw typu DAC i transport

wzmacniacz - wystabilizuje napiecie i stworzy rezerwe pradowa i latwiej napedzi trudne kolumny - da wieksza moc w Watach

Pre - zadziala jak kondycjoner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman, 21 Sie 2007, 22:25

 

 

>wzmacniacz - wystabilizuje napiecie i stworzy rezerwe pradowa i latwiej napedzi trudne kolumny - da

>wieksza moc w Watach

 

Niezupełnie tak - podłączenie psx`a do wzmacniacza powoduje przełączenie wewnętrznego transformatora na zasilanie tylko końcówek mocy a zasilanie czułego toru przedwzmacniacza przejmuje właśnie psx. Producent milczy na temat wzrostu mocy po podłączeniu psx (myślę, że taki wzrost następuje, ale jest pomijalny)

 

Swoją drogą zabawne jest to, że psx`a można także podłączyć do tunera. Ciekawe co się zmienia w dźwięku z FM po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne to jest, ze przewidziano mozliwosc podlaczenia zasilacza nie tylko tunerowi, ale preampowi i koncowkce. Przedwzmacniacz i koncowka porzadne zasilanie powinny miec i bez dodatkowego PSXa moim skromnym zdaniem. Wlasnie po to sie je oddziela. To takie nabijanie klientow w butelke, wg mnie:)

Dodatkowy zasilacz powinien obslugiwac analog w cd-ku, jezeli rzeczywiscie sluzy transportowi, czyli najmniej wrazliwej na jakosc zasilania czesci odtwarzacza, to sie chlopaki nie popisali za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wzmacniacz 8vs2 ma 70W przy 8 Ohm i 110W przy 4 Ohm. Specyfikacja producenta nic nie mówi o

>wzroście mocy, ale w sumie to nie jest ważne - ważne, że fajnie gra.

 

 

i to sa slowa praktyka:)

 

kiedys czytalem w audio , chyba

ze cyrus na pomiarach zle blado wypada

a sam psx niewiele daje , a nawet jeszcze bardziej psuje pomiary

i badz tu madry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

wkamil, 5 Wrz 2007, 14:00

 

>Panowie i Panie, na allegro jest w tej chwili cyrusII z psx-em, cena to 1580 zl... warto za ta

>kase?

 

Jeszcze nie dawno ten sam Cyrus II z PSX byl za 1400 na allegro. Jeśli chodzi o jego stan techniczny to nie mogę nic powiedzieć, ale w rzeczywistości wizualnie nie prezentuje się tak dobrze jak na poglądowych zdjęciach (odpadająca farba na górnej pokrywie i na krawędziach).

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo bede sprzedawal swoj zestaw jesli ktos ma ochote na kultowego Cyrusa to zapraszam na priv cena z szafka 4200 zl a zdjecia sa w tym watku na 3 stronie.

 

Sorry za taka reklame ale mysle ze to dobre miejsce bo te urzadzenia nie pojawiaja sie czesto a kupic PSXa z drugiej reki graniczy z cudem w komplecie 2 piloty z czego jeden to systemowy ktorym mozna np wylaczyc wyswietlacz w CD wiec zapraszam do zakupu info pod nr tel 791 075 744 (tylko komplet)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany źródła (oczywiście w ramach sprzętów cyrusa ;-)) miałem okazję posłuchać przetwornika cyfrowo-analogowego połączonego z przedwzmacniaczem DACXP.

Panowie Cyrusowcy!

Zbierajcie pieniądze, bo naprawde warto! Słuchałem go przez ponad tydzień w swoim systemie domowym i jestem pod ogromnym wrażeniem tego niepozornego pudełka. Daruję sobie opisy charakterystyki dźwięku, ponieważ nie mają one większego sensu - po prostu trzeba posłuchać. Dla mnie dźwięk na najwyższym poziomie.

Kupiłem cd8x jako upgrade do dotychczasowego cd6, ale będę zbierał na ten przetwornik.

Nota bene w tej chwili mam u siebie dacmastera Cyrusa (dość stary DAC oferowany w latach 90-tych w komplecie z discmasterem: cyrusowym toploaderem) - i choć to bardzo porządne urządzenie, to widać, że przez lata Cyrus poczynił spore postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Właśnie się dowiedziałem, że pod koniec roku cyrus wprowadza do swojej oferty nowe odtawrzacze CD8SE i CD6SE i transport CDxtSE. Mają mieć nowe, opracowane w cyrusie transporty. Nowe ma być również opracowane także w cyrusie oprogramowanie sterujące transportami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krótkich żołnierskich słowach: różnica tkwi na skrajach pasma. Bas dacmastera trochę się rozłazi i brzmi kluchowato. Niskie w cd8x są lepiej kontrolowane i bardziej zróżnicowane. Średnica w obu przypadkach właściwie identyczna. Cd8x oddaje wiecej detali w wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.