Skocz do zawartości
IGNORED

żegnaj Hi-Fi, witaj muzyko


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

ARGOS, 18 Gru 2007, 23:05

 

>głaz, 18 Gru 2007, 22:05

>

>>Argos,

>>

>>Instrumenty dęte, jeśli zagrają na otwartym powietrzu, będzie słychać pewnie z odległości

>kilometra

>>(lub więcej z wyczuwalnym ich naturalnym blaskiem pomimo dużej odległości od grającego), a

>>tradycyjną kolumnę przestaniemy słyszeć po oddaleniu się na 100m. I w tak rozumianym teście

>kolumny

>>typy Rehdeko wypadną lepiej.

>>Co Ty na to, że ta energia w jednych kolumnach jest bardzo tracona, a w innych mniej? Nie warto

>tego

>>poprawić?

>

>Człowieku o czym ty mówisz? chcesz słuchać kolumn z odległosci 100 m? Widziałeś, żeby koś słuchal z

>większej odległosci niż 10 m? W oczywisty sposób dźwięk odtwarzany w pomieszczeniu 5x6m musi być

>przeskalowany, kup sobie tąbkę, zabierz do domu i zagraj, jak cię żona nie potraktuje patelnią po 5

>minutach to będzie wielki sukces. Zaproś ulicznych grajków do siebie do domu i każ im zagrać, jak

>sam wytrzymasz 10 minut to wyślę list gratulacyjny, bo to będzie prawdziwa rzeźnia. Co do Rehdeko -

>co z tego że w takim teście wypadłyby lepiej? Co taki test twoim zdaniem mówi o jakości dźwięku,

>który z natury rzeczy musi być pomniejszony, żeby nie spowodować nerwicy w trakcie słuchania?

>dlaczego twoim zdaniem bardziej subtelna, oddalona prezentacja jest lepsza od blizszej? Bo taką

>wolisz? To nie jest żaden argument, to jest sprawa preferencji.

 

 

Nie zrozumiales tego co napisal glaz.

Po prostu wystarczy przyciszyc!!!

Normalne glosniki tez nie prezentuja dzwieku ze 100m.....ha...ha...ha

Chyba ze nagrywasz w kosciele przy wejsciu. A rehdeko prezentuja nagranie tak jak bylo nagrane ( czy tam zmiksowane) - jest przestrzen i to super - najlepsza!!!- przebywasz z muzykami w tym samym pomieszczeniu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 19 Gru 2007, 14:48

 

>....jest oferta ARGOS ...jest okazja -wzorzec mozesz miec na miejscu....

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i co mam takie potworki postawić u siebie w domu? Never!!! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie zrozumiales tego co napisal glaz.

>Po prostu wystarczy przyciszyc!!!

>Normalne glosniki tez nie prezentuja dzwieku ze 100m.....ha...ha...ha

>Chyba ze nagrywasz w kosciele przy wejsciu. A rehdeko prezentuja nagranie tak jak bylo nagrane ( czy

>tam zmiksowane) - jest przestrzen i to super - najlepsza!!!- przebywasz z muzykami w tym samym

>pomieszczeniu!!!

 

A skad ty wiesz jak co było nagrane?

 

A skoro już jesteśmy przy porównaniach koscielnych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak grają rehdeko? Fajniuśnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, 19 Gru 2007, 16:40

 

>Może zadam dziwne pytnie gdzie w tych Rhedeko na zdjęciu jest głośnik wysokotonowy?

 

To u góry to jest głośnik wysokotonowy. Podobno ciągnie do 200 kHz ;-) Generalnie użycie takiego dziwadła było wymuszone przez bardzo duzego mida, tylko coś tak dużego zapewnia równowagę dynamiczną, a żeby był w stanie jako tako sypnąć nawyższą górą Rehde wkleił mu tą śmieszna tulejkę na środku. Do dziś próbuję rozgryźc w czym to ma pomóc i na jakiej zasadzie działa, podejrzewam, że rozprasza krótkie fale, dzięki czemu głośnik ma w miarę normalne charakterystyki kierunkowe w odróżnieniu do tradycyjnej szerokopasmówki. Jeśli będę robił podobne kolumny to zastosuję raczej super tweeter, najlepiej wstęgowy. To wbrew pozorom prostsze rozwiązanie tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>ARGOS, 19 Gru 2007, 16:39

a co tam na tym zdjeciu wygryzło Rhedeko znacznie wieksze potworki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie zrozumiales tego co napisal glaz.

>Po prostu wystarczy przyciszyc!!!

 

Tym razem całkiem poważnie - jeśli scena oddala się lub przybliża w wyniku kręcenia gałką Volume, albo przy ściszaniu gubisz szczegóły to z kolumami jest coś mocno nie halo. Bardziej jednak bym obstawiał ze to raczej ty sprowadzasz temat wyłacznie do głosnosci i dynamiki, a to dowidzi że chyba jednak nie wiesz o czym mowa, nie słuchałeś zbyt wiele symfoniki w dobrych salach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Arek__45, 19 Gru 2007, 14:48

 

>....jest oferta ARGOS ...jest okazja -wzorzec mozesz miec na miejscu....

 

ciekawe jaka będzie cena transakcyjna

 

niestety:

 

>Die hochwertigen Lautsprecher möchte ich nicht versenden, daher nur Selbstabholung in 59302 Oelde.

>Alternativ bin ich Weihnachten nach Österreich, bei Interesse könnte man sich auf der Strecke treffen.

 

:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: ARGOS, 18 Gru 2007, 23:05

 

>Człowieku o czym ty mówisz? chcesz słuchać kolumn z odległosci 100 m? Widziałeś, żeby koś słuchal z

>większej odległosci niż 10 m? W oczywisty sposób dźwięk odtwarzany w pomieszczeniu 5x6m musi być

>przeskalowany, kup sobie tąbkę, zabierz do domu i zagraj, jak cię żona nie potraktuje patelnią po 5

>minutach to będzie wielki sukces. Zaproś ulicznych grajków do siebie do domu i każ im zagrać, jak

>sam wytrzymasz 10 minut to wyślę list gratulacyjny, bo to będzie prawdziwa rzeźnia.

 

IMHO nie o to chodzi w przypadku zagadki Rehdeko, że one właśnie coś takiego dają odczuć

 

ale poruszyłeś ciekawy temat - owego "zeskalowania"

 

pisałem tu nie raz, nawet w osobnych wątkach, ile w istocie decybeli i watów potrzeba dla realizmu "osiągalnego" w pomieszczeniu mieszkalnym

 

i o co w związku z tym chodzi w tych wszystkich multiwatowych superwzmacniaczach w kontekście normalnej skuteczności głośników

 

no ale to temat osobny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 19 Gru 2007, 17:07

 

>=>ARGOS, 19 Gru 2007, 16:39

>a co tam na tym zdjeciu wygryzło Rhedeko znacznie wieksze potworki ?

 

 

Wygryzly je ..........Rehdeko 175...!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf, litosci, indiański jeszcze jakoś ogarniam, nie tak dobrze jak łacinę podwórkową, ale jak sie sprężę to zatrybię, ale pruskiego to już ni hu-hu, nigdy nie kochałem tego narodu a tym bardziej tego języka, weź to przetłumacz!!

 

Poza tym całkowicie zgadzam się z twoimi poprzednimi wywodami na temat mocy i efektywnosci, do normalnego słuchania przy którym nie ma pęknąć dynia wcale nie potrzeba dużo decybeli, lubię cobie czasem odkręcić głosniej, czasem nawet tak, że szklanki w kuchni zaczynają tańczyć, ale 99% czasu nie przekraczam 90 dB w szczytach dymicznych. Na pewno jednak w większych pomieszczeniach zapotrzebowanie na ciśnienie akustyczne jest większe.

 

Co do przeskalowania dźwięku - no właśnie, zawsze jakieś ono jest. Mniejsze lub większe, ale na pewno nie ma kolumn które nie skalują dynamiki w dół. Rehdeko moze grają większym dźwiękiem, ale wstaw to w 15 metrów to łeb urwie. Vector powie że przeciez można przyciszyć. No pewnie, ale po co komu taki zapas, tym bardziej że efektywnosc i dynamika mają swoją cenę - duże gabaryty (spróbuj znaleźć optymalne ustawienie czegoś tak wielkiego w pomieszczeniu 4x3,5 metra) i słabo rozciągniety bas.

 

W jedym przypadku muszę się jednak z Vectorem i spółką zgodzić - gros burczybasów jest zbudowanych według zasady 2 drogi i silnie pracująca dziura. Z głosnika 18 cm wyciaga się duży, ale nie do konca kontrolowany bas, zapewniający pasmo zaczynające się poniżej 40Hz. Wstawienie czegoś takiego do pomieszczenia okolo 15 m2 (a do takich zasadniczo zalecam Bety, dadzą sobie radę i w 30 metrach, ale nie da się w ten sposób uzyskać całkowicie swobodnego dźwięku) zaowocuje dudniącym basem, z kolei w 25-30 m2 istotnie zabraknie siły przebicia, da się tym zrobić duży hałas, ale będzie się robił jeden kocioł. I tutaj faktycznie trzeba przyzać rację, takie kolumny z załozenia są kompromisowe, nabywca musi się liczyć z pewnymi ograniczeniami ale kurde - nawet jako nówki takie kolumny są tańsze niz Rehdeko po 10 latach od zaprzestania produkcji, więc jak najbardziej mają prawo być gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS,

Zaczynam tracić cierpliwość czytając Ciebie. W wielu miejscach masz dużo racji, ale na Allaha, rusz wreszcie swoje przyciężkie dupsko i skocz do Vectora, by na własne uszy przekonać się jak cudowne pudła spłodził świętej pamięci Rehde - naprawdę warto. Będzie to z pożytkiem dla ciebie jak i przyszłych nabywców twoich wyrobów. Upierasz się przy swoich koncepcjach teoretycznych(w typowy sposób dla wykształciuchów elektroników) i dobrze,ale czasami jest dobrze skonfrontować własne manie z rzeczywistością, i by się z nią zderzyć, trzeba niestety ruszyć się z miejsca. Jeżeli nie stać Ciebie na przejazd z Bydzi do Poznania to mogę to sfinansować, nawet dostaniesz na pół litra,byś mógł je wypić z Vectorem( po odsłuchu oczywiście).Nie zasłaniaj się też brakiem czasu, bo naprawdę można jeden dzień z życia wygospodarować by posłuchać rzeczywiście czegoś wyjątkowego.

 

Co do kabli Reson, to Rehde okablował swoje kolumny nimi wewnątrz i stąd również osobiście bardzo je zalecał jako głośnikowe, a on jako konstruktor doskonale wiedział, że idealnie spasowały się z jego głośnikami,więc należałoby iść za jego mądrą radą. Resony to bardzo słabe kable, ale właśnie i tylko z Rehdeko grają prawie perfekcyjnie- kolejne czary mary odkryte przez Rehdego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dobre rozwiązania prędzej czy później próbują skopiować inni. Legalnie lub mniej legalnie. O dobre rozwiązania często toczą się wojny. Poza garstką entuzjastów żaden z wielkich koncernów ani mniejszych firm nie interesuje się takimi rozwiązaniami jakie zostały zastosowane w Rehdeko. Pozostaje pytanie: dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steq, 20 Gru 2007, 14:51

 

>ARGOS,

>Zaczynam tracić cierpliwość czytając Ciebie.

 

nie ty pierwszy i pewnie nie ostatni.

 

W wielu miejscach masz dużo racji, ale na Allaha, rusz

>wreszcie swoje przyciężkie dupsko i skocz do Vectora, by na własne uszy przekonać się jak cudowne

>pudła spłodził świętej pamięci Rehde - naprawdę warto. Będzie to z pożytkiem dla ciebie jak i

>przyszłych nabywców twoich wyrobów.

 

Niby z jakim? niech mi to ktoś do ch... wacława wytłumaczy - jakiż to pożytek mogę mieć z tego odsłuchu? Myślicie wszyscy że co, że nie miałem możliwości słuchania różnej maści hi-endowych kolumn? Dotąd jakoś nie skorzystałem z NICZYICH rozwiązań, co więc takiego genialnego jest w Rehdeko że należy to skopiować? łaczą dużą efektywność i niski bas? NIE! Mają dobre barwy - a bo to one jedne? Mają dużą dynamikę - jak wezmę głosnik o średnicy 10 cali na środek to też będzie miał megadynamikę. te kolumny nie łamią żadnych znanych mi barier, a kopiować metod Rehdeko nie zamierzam, brzydzę się takimi praktykami, poza tym za bardzo szanuję innych konstrukotorów.

 

 

Upierasz się przy swoich koncepcjach teoretycznych(w typowy

>sposób dla wykształciuchów elektroników)i dobrze,ale czasami jest dobrze skonfrontować własne manie

>z rzeczywistością, i by się z nią zderzyć, trzeba niestety ruszyć się z miejsca.

 

 

Nie jestem ani elektronikiem ani wykształciuchem (no, chyba że lic. przesądza o wykształciuchostwie) , pudło koleś... Upieram się nie przy koncepcjach teoretycznych tylko PRAKTYCZNYCH, skonfrontowanych z REALNĄ MUZYKĄ którą prawdopodobnie miałem okazję poznać znacznie lepiej niż Ty, Vector, Lancaster i Krystian Majer razem wzięci więc sorry, nie mówi mi co mam robić bo sam wiem najlepiej, a nawet jak nie wiem to tyłącznie moja strata.

 

Jeżeli nie stać

>Ciebie na przejazd z Bydzi do Poznania to mogę to sfinansować, nawet dostaniesz na pół litra,byś

>mógł je wypić z Vectorem( po odsłuchu oczywiście).Nie zasłaniaj się też brakiem czasu, bo naprawdę

>można jeden dzień z życia wygospodarować by posłuchać rzeczywiście czegoś wyjątkowego.

 

Mogę wygospodarować, ale nie na pierdoły. To że znalazła się garstka gostków z klapkami na oczach którzy nie dostrzegają oczywistych wad takich rozwiązań nie zmienia faktu, że na świecie jest całe stado różnych wybitnych kolumn i życia nie wystarczy, żeby je wszystkie posłuchać. Dawno wyleczyłem się z podniecania sie czymkolwiek, nawet gdyby to był Bugatti Veyron to i tak bym olał temat. Będzie okazja to się zapoznam, ale sorry, nie będę się zrywał po to zeby posłuchać średnio interesujących mnie francuskich dziwadeł tylko dlatego ze kilka osób uważa że powinienem, bo to jest niby kamień milowy w technice audio. Przyjmijcie do wiadomosci że nie jest, bez względu na to jak dobrze to gra.

 

 

>

>Co do kabli Reson, to Rehde okablował swoje kolumny nimi wewnątrz i stąd również osobiście bardzo je

>zalecał jako głośnikowe, a on jako konstruktor doskonale wiedział, że idealnie spasowały się z jego

>głośnikami,więc należałoby iść za jego mądrą radą. Resony to bardzo słabe kable, ale właśnie i tylko

>z Rehdeko grają prawie perfekcyjnie- kolejne czary mary odkryte przez Rehdego.

 

 

>Co do kabli Reson, to Rehde okablował swoje kolumny nimi wewnątrz i stąd również osobiście bardzo je

>zalecał jako głośnikowe, a on jako konstruktor doskonale wiedział, że idealnie spasowały się z jego

>głośnikami,więc należałoby iść za jego mądrą radą. Resony to bardzo słabe kable, ale właśnie i tylko

>z Rehdeko grają prawie perfekcyjnie- kolejne czary mary odkryte przez Rehdego.

 

 

Taaaaaaaaaa... kolejne epokowe odkrycie Rehdego! K...a takich odkryć to ja zrobiłe 150 jak projektowałem swoje kolumny i takich odkryć dokonują ciągle wszyscy audiofile. Weźcie się zapiszcie na jakąś terapię bo od dawna emocje przysłaniają wam racjonalne myślenie. Facet poeksperymentował z różnymi kablami i wybrał Resony, które same w sobie są średnie ale dobrze wpasowały się w ten system NO I CO W TYM NIEZWYKŁEGO? Własnie takie opowieści sprawiają, że wszyscy jesteście dla mnie niewiarygodni, najpierw były kity, że pasmo RK 175 to 16-200 kHz przy efektywnosci 108 dB, potem , że bas jest niesamowity, podczas gdy połowy basu tam nie ma w ogóle, a na koniec bajeczki o wyjątkowości Resona, którego akurat znam dosyć dobrze. Sprawdź sobie kiedy pisałem o synergii w systemach audio, ale wtedy zostałem obśmiany, no bo przecież te klocki są genialne, absolutnie nieskazitelne... to wszystko jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniuże nie są, są być moze inne niż wszystkie, ale to tylko kolumny, podlegające takim samym ograniczeniom jak wszystkie inne i z całą pewnością nie łączące w sobie sprzecznych ze sobą w sensie konstrukcyjnym cech. A jeśli uważasz że tak to sam przywieź Rehdeko do mnie, a ja fundnę flaszkę jesli to się okaze prawda. To nie ja próbuje udowodnić że Rehdeko nie są dobrymi kolumami, to wy próbujecie udowodnić, że Rehde przekraczał prawa fizyki (tak tak, nawet do takich stwierdzen posunął się Vector) i posiadał wiedzę tajemną, której nie posiadł żaden inny konstruktor, ani Gerhard, ani Zoller, ani Bowers, ani Serbin... To wasze tezy są obrazoburcze i jeśli ktoś ma cos komus do udowodnienia to właśnie wy a nie je, wiec jeśli tak wam zależy to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, 20 Gru 2007, 15:40

 

>Wszystkie dobre rozwiązania prędzej czy później próbują skopiować inni. Legalnie lub mniej

>legalnie. O dobre rozwiązania często toczą się wojny. Poza garstką entuzjastów żaden z wielkich

>koncernów ani mniejszych firm nie interesuje się takimi rozwiązaniami jakie zostały zastosowane w

>Rehdeko. Pozostaje pytanie: dlaczego?

 

Odpowiedź jest trywialna - wystarczy przeczytać negatywne opinie o Rehdeko by ja znać. Te kolumy nie łamia żadnych barier, mają wyciagnięte pewne cechy kosztem innych, są kontrowersyjne, na pewno nie są uniwersalne. Niezwykle wąska grupa osób chce je mieć, dlatego właśnie nikt nie jest zainteresowany forsowiem takich konepcji, tym bardziej że głową i tak muru nie przebijesz. Na zachodzie ludzie są bardziej osłuchani i nie podniecają się tak łatwiutko jak Polacy, przez lata kapitalizmu nauczyli się dzielic wszystko co wyczytają w folderach reklamowych przez 2 albo i przez 4, nie sugeruja sie także niczyimi opiniami, przede wszystkim dużo słuchają sprzętu wysokiej klasy, bo mają do takiego dostęp. A u nas - chłopaki wzięli jakieś ProAki, jakieś B&W ze sredniej półki, jakieś AP też z sredniej półki i na tej podstawie twierdzą, że Rehdeko sa w stanie wykosić wszystko. Za wcześnie panowie na takie wnioski!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argos,

 

Rozumiem, ze wszyscy wymienieni przez Ciebie nie maja sluchu - tylko ty jeden go masz!!!!.....:-)

Po prostu SUPER!!!!

 

>(to wy próbujecie udowodnić, że Rehde

>przekraczał prawa fizyki (tak tak, nawet do takich stwierdzen posunął się Vector)

 

....juz wszystko Ci sie miesza..........mowie serio.....!

 

A ogolnie to zenujacy wpis pod wplywem niskich pobudek. Zalosc i wstyd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian Majer, 20 Gru 2007, 16:47

 

>ARGOS>

>Ale dlaczego tak bardzo się denerwujesz...?

 

Się nie denerwuję, wyrazam się jedynie nieco dosadniej niż zazwyczaj, bo do niektórych nie dociera łagodnieszy język. Milion razy tłumaczyłem dlaczego nie pali mi się do Rehdeko jak moherowej babie na Jasną Górę, nie dotarło więc tłumaczę w nieco mniej wyrafinowany sposób. Steq albo pojmie aluzję albo się obrazi, w obu przypadkach na pewno się odklei...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vector, 20 Gru 2007, 17:11

 

>Argos,

>

>Rozumiem, ze wszyscy wymienieni przez Ciebie nie maja sluchu - tylko ty jeden go masz!!!!.....:-)

>Po prostu SUPER!!!!

 

Ależ oczywiscie, jesteś całkowicie głuchy bo takie pudło to nie ma prawa grać - takie coś własnie słyszę bez przerwy z twojej strony, nie wprost, ale takie z tego można wyciagnać wnioski. Ty stwierdziłeś, że te kolumny grają jak na żywo (co jest bzdurą) i wszyscy muszą się koniecznie z tobą zgodzić... I wcale nie przeszkadza ci ze dyskutujesz z człowiekiem, który ma praktykę w muzyce i w konstruowaniu, nie odparłeś w logiczny sposób zadnego z moich argumentów, ale żadnego nie chcesz uznać tylko bez przerwy powarzasz że powinienem posłuchać tych dziwadeł, bo przecież ja jestem głupi, nie mam własnego rozumu i powinienem podpatrywać innych bo pewnie sam nie mam pojęcia o niczym. Takie gadanie jest w gruncie rzeczy dla mnie obraźliwe, dlatego jeszcze raz powtórzę - tak, oczywiscie, jesteś głuchy i nic nie wiesz, za to ja wiem, właśnie to próbujesz mi cały czas powiedzieć więc i ja sobie pofolguję.

 

 

 

>>(to wy próbujecie udowodnić, że Rehde

>>przekraczał prawa fizyki (tak tak, nawet do takich stwierdzen posunął się Vector)

>

>....juz wszystko Ci sie miesza......mowie serio.....!

 

 

 

Chyba żeś się za dużo browca opił (Carlsberg to wyjątkowy ściek, rzeczywiscie źle działa na mózg powiedz swojemu producy managerowi zeby cos zz tym zrobił), pozwolę sobie zacytować dokładnie:

 

 

vector, 26 Lis 2007, 18:00

 

>Argos

>

>Nie wiem co zrobil Rehde ale wiem jedno - wszystkie Twoje wnioski wyciagniete w oparciu o prawa

>fizyki sie nie sprawdzaja. Wiec:

>

>1. Albo prawa fizyki sa do bani albo

>2. Nie rozumiemy praw fizyki albo

>3. Nie potrafimy teorii przelozyc na praktyke albo

>4.stosujemy niewlasciwe prawa dla zrozumienia fizyki albo

>5. sa jakies inne przyczyny, ktorych nie rozumiemy

>6. albo kombinacja wszystkiego po trochu.

 

 

 

 

>A ogolnie to zenujacy wpis pod wplywem niskich pobudek. Zalosc i wstyd!

 

 

Za to twoje pobudki - piramida Maslowa się kłania, potrzeba akceptacji i uznania - zobacz jak niziutko lezy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS, 20 Gru 2007, 17:07

>Odpowiedź jest trywialna - wystarczy przeczytać negatywne opinie o Rehdeko by ja znać.

 

Argos, to było pytanie retoryczne. :-) Raz w życiu słuchałem Rehdeko i mi się ten dźwięk nie podobał. Również nie wierzę kosmicznym osiągnięciom tych kolumn, które wypisano w kartach katalogowych. Ale może trzeba po prostu zostawić w spokoju tych którzy kochają takie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, vector, zapomniałbym - jak nie słuchałeś Alf to nie wiesz o czym mówisz, to jest jedyny i prawdziwy dźwięk na żywo, jak tego nie słuchałeś to nie jesteś prawdziwym audiofilem a jedynie teoretykiem. To są najlepsze kolumny na świecie, słuchałem już prawie wszystkiego, a one i tak są lepsze... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, 20 Gru 2007, 17:37

 

>ARGOS, 20 Gru 2007, 17:07

>>Odpowiedź jest trywialna - wystarczy przeczytać negatywne opinie o Rehdeko by ja znać.

>

>Argos, to było pytanie retoryczne. :-) Raz w życiu słuchałem Rehdeko i mi się ten dźwięk nie

>podobał. Również nie wierzę kosmicznym osiągnięciom tych kolumn, które wypisano w kartach

>katalogowych. Ale może trzeba po prostu zostawić w spokoju tych którzy kochają takie brzmienie.

 

 

Przepraszam, ale przy tym poziomie absurdalnego zachwytu nad tymi kolumnami przestałem jż odróżniać, co jest pytaniem retorycznym, co kpiną, a co próbą zrozumienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zostawiania w spokoju tych co kochają brzmienie piękne inaczej to jestem jak najbardziej za, pod warunkiem, że przestaną każdą próbę dyskusji na temat sposobów prezentacji dźwięku traktować jako niesłuszny atak na majestat ich ołtarzyka. Zobacz, z Graafem kiedyś się pogryźliśmy, ale jednak okazuje się, że dyskuzja z nim może być pożyteczna i prowadząca do logicznych wniosków, to właśnie z graafem chciałem wymienić opinie i tutaj szykowała się całkiem przyjemna dyskusja, ale nie, wpadło kilku obrażonych snobów co to stwierdziło że skoro wątek jest o muzyce to mozna mówić tylko i wyłącnie o Rehdeko... Uderz w stół, nożyce się odezwą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS

Dlaczego teraz wszystko przekręcasz.

Forum służy wymianie informacji. Ktoś posłuchał kolumn i pisze że to są najlepsze kolumny jakie do tej pory słyszał. Nie pisze że są najlepsze na świecie.

Do tego zaprasza żeby zainteresowani mogli sobie je posłuchać.

Czy coś w tym złego. O co ci teraz dokładnie chodzi.

Z tego co mi wiadomo kilka osób które odsłuchało te kolumny nie było niezadowolonymi. Niektórzy już sprzedają swoje kolumny żeby zmienić je na Rehdeko.

 

W czym masz taki wielki problem.

Może boisz się że jak posłuchasz Rehdeko to będziesz chciał się pozbyć Bet....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się że jak zobaczę Rehdeko to puszczę na nie pawia, a nie mam 30 koła na odszkodowanie. Syf zepsuję a za hi-end będę musiał płacić... A to że przekręcam - sorry, Krystian, ale z wami od dłuższego czasu nie da się podyskutować na iny temat niż wielbienie Rehdeko, a to po pierwsze skłania mnie do jeszcze większej niechęci do tych kolumn, a po drugie do udzielania głupich odpowiedzi...

 

 

A jak ci powiem że znalazł się juz ktoś kto wyżej ocenił Alfy od Rehdeko to powiesz że był głuchy czy ze Rehdeko są gorsze? to pytanie jest całkiem poważne - był taki precedens, jak ja tłumaczę tą sytuację to wiadomo, ale zgodnie z proponowanym przez was tokiem myślenia tylko te dwie opcje wchodzą w grę, a przecież nie przyznacie że miałem rację, bo przecież wszystko można porównac i ocenić no nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS

Nie słyszałem twoich kolumn więc nie mogę powiedzieć że są gorsze od Rehdeko mogę tylko podejrzewać. Czy ten ktoś kto ocenił wyżej twoje kolumny od Rehdeko był ich właścicielem. Jeżeli kolumny Rehdeko są przypadkowo zestawione to mogę się zgodzić że Bety bardziej mu się podobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie był ich właścicielem i słuchał Rehdeko w dobrym zestawieniu, "najlepszym"... Zdziwiony? No tak, przecież to niemożliwe, że ktoś nie zasugerowany mógł stwierdzić coś odwrotnego, przecież Alfy to pudełeczka i biedny człowiek musiał sie pomylić... Nie oceniasz, ale przypuszczasz - otóż ja też przypuszczam że Rehdeko to szmelc, wygląda jak Altus i pewnie tak samo gra... fajnie? Ale przecież nie przyznasz racji i nie stwierdzisz że ktoś inny mógł świadomie ocenić coś innego wyżej, zamiast tego się miotasz i usiłujesz kwestionować wiarygodność tych ocen, że niby człowiek był zasugerowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę tu w tym watku zabrac głos.Już nie mogę wytrzymc aby coś nie na skrobnać. Byłem u Vectora, Argosie słuchałem słuchałem i ja jestem po tej ,,niby jasnej stonie,,. Nie bedę opisywał w jaki sposób one przekazują dzwięk ,tyle już zostało napisane że kazda argumentacja za i przeciw nie ma żadnego sensu. Po odsłuchach 175 Vectora ,i to mam mu za złe ,nie mogłem słuchac muzyki ,nie mogłem bo nic potem do mnie nie docierało ,zaden dzwięk . Żadne znane nagranie które bardzo lubiłem i podczas słuchania w jakiś tam osobisty sposób przeżywałem nie potrafił juz dac tego po POSŁUCHANIU tych kolumn.Musiało minąc sporo czasu zeby wykasowac dzwiekREHDEKO z muzgu . A i tak wszystko co teraz posiadam wysprzedaje . czekam na jakąkolwiek aukcje gdzie licytowane będą 175. Jesteś taki dobry w konstruowaniu kolumn to bardzo proszę ,zapraszam do siebie z twoimi flagowcami i posłuchamy .Przywiez swój wz,cd ,kabeliki i co tam jeszcze chcesz i pokaż co potrafisz . Może w styczniu sie spotkamy i posłuchamy .I ZOBACZYMY JAK SIE DLA CIEBIE ZACZNIE NOWY ROK ,KLĘSKA CZY SUKCESEM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.