Jump to content
IGNORED

marantz PM7000 -> PM8000

javo

Recommended Posts

nieprubował bym się w to bawić bo morzna coś uszkodzić a tak na marginesie klasa a nic do dzwięku nie wnosi tylko tyle że ogranicza dynamikę i daje trochę więcej ciepła ,lepiej wymien wzmacniacze operacyjne w przedwzmacniaczu da to 100 krotnie większy efekt nirz zmiana z klasy ab na a wiem co mówię bo sam mam pm 8000 i stuningowałem go na maxa iwiem co karzdy elemęt wnosi do dzwięku(trzeba oczywiście wziąść poprawkę na resztę toru)jako ciekawostkę podam że miałem w domu baltlaba i mój 8000 go dosłownie zmiarzdzył w karzdym aspekcie.pozd

piszesz o porównaniu z batlabem przy pracy A marantza, czy podczas pracy w klasie AB?

też mam przekopany wzmacniacz, jeszcze trochę zostało do zrobienia dlatego zastanawiam się czy po tuningu także w klasie A nie uda się uzyskać jeszcze ciekawszych efektów.

słuchaj ta klasa a w marantzu to prawie ściema na głośnikach powiedzmy do 3-4 kzł morzesz nieusłyszeć jakiejkolwiek ruznicy ze zmianami klas ,niewarto się wto bawić ruznica jest na granicy percepcji(naprawdę)a co do poruwnania z baltlabem to na klasie ab jak i na a (jak juz mówiłem ruznicy prawie niema )zmien operacyjki na 627 bb lub 797 ad a ruznica będzie duuuuurzo większa pozd

Nie wiem na jakich Ty głośnikach słuchałeś arongol, ale ja na moich byłych M5 (~2.5k zł) słyszałem różnicę. Może nie da sie pokazać komuś kto siedzi z boku o ten dzwięk jest inny bo niby z jakiej racji, to tylko zmiana klas. Ale słucha sie wzmaka CAŁKIEM inaczej w klasie A, wszystko jest o wiele bardziej "swobodne" i zwiewne. Jeśli ja bym miał PM7000 to pewnie bym podniósł prądy spoczynkowe końcówek.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

pisałem mozesz nieusłyszec rurznicy a nie ze jej niema ,pewnie ze jest ja tez kiedyś słuchałem na klasie a ale po kilku tuningach np obejście guwnianej płytki z przekażnikami (selektor żrudeł),dzwięk na klasie ab stał się bardziej przestrzenny i rzeczywisty natomiast na klasie a wyszło ze góra jest łagodna ale bez blasku a bas nietrzyma konturów,średnica natomiast jakby właśnie niby swobodna ale za ciepła i dzwięk się tak nieotwiera jak na ab są to rurznice małe ale zuwarzalne dla znającego ten wzmacniacz a co do kolumn to mam jedną z konstrukcji Witolda Albeckiego z akkus (moim zdaniem geniusz głośnikowy)

-> opteron

no właśnie można podnieść prądy spoczynkowe. według części schematu który był w radioelektroniku wynika, że do układu dołącza się równolegle do PR-ka drugi PR-ek zmieniając na czas pracy w klasie A rezystancję gałęzi zwiększając prądy spoczynkowez 50mA do 250mA, ale na schemacie nie ma nic o zmniejszeniu napięć, a napięcia zmniejszają sie z +-56V na +-26V - tylko jak to jest realizowane.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.