Skocz do zawartości
IGNORED

Osobna linia elektryczna


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

Bo mnie ogarnęła Furutechowa obsesja i w końcu muszę sobie przynajmniej tą listwę od nich zakupić, jak przyjdą, bo pewnie przez moje wpisy wszystkie wyprzedali ;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonarek

W opcji gniazdo z bolecem i mostek na bolec zawsze mam pewność że nie włożę kabla odwrotnie (u mnie to ważne), Natomist nie wiem jak wyjdzie to w schuko.Patrząc na gniazdko chyba się da a wówczas na obudowie może pojawić się faza. Być może się mylę, nie znam tych gniazd.

 

Piotrek608

Instalacja w ekranie to zalety, ale również jedna wada. Wadą tą jest jej pojemność.

Takie zasilanie może negatywnie wpłynąć na brzmienie końcówek mocy i przedwzmacniaczy.

Patrz temat "zapisy na kable sieciowe" i przypadek rekina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazę badasz sobie po prostu na wtyku sieciówki, który wchodzi np. do wzmaka - w gniazdku schuko - mozesz sobie obracać kablem - tam gdzie jest bolec nie ma takiej mozliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już etap budowy oddzielnej instalacji do sprzętu audio mam za sobą. Teraz myślę już nad zamontowaniem na mojej posesji własnego transformatora 15 kV/230V, by nie korzystać z tego, do którego podłączone jest całe osiedle (wiadomo jak to jest: tam ktoś coś spawa elektryczną spawarką, inny coś tnie szlifierką, jeszcze inny tnie drewno na opał, a potem w sieci pełno zakłóceń i jak tu słuchać muzyki). Akurat tuż przy moim płocie biegnie podziemna linia kablowa 15 kV, więc jak znalazł, mógł bym się do niej podłączyć. Tylko skąd taki "audiofilski" transformator wykombinować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ja o tym wiem zgadza sie ta pojemnosc z jednej strony to wada z drugiej zaleta w kazdym razie fakt jest pojemnosc na odcinku 20m bedzie to około 21nF dla wyzej wymienionego kabla..z tym ze np jezeli zastosujemy kabel ekranowany o mniejszej srednicy i przekroju zył to pojemnosc wzrosnie do 44nF np 3x2,5mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem, czytałem i wyciagnąłem następujące wnioski:

(poprawcie jak coś pomylę)

 

1. Mam już pomysł na ominięcie piorunochronu

2. Pociągnąć muszę dwa kable ;-(

a) lapp ekranowany do cd i innych

b) nieekranowany do wzmaka i pre

3. Do skrzynki załaduje mi elektryk zaproponowane przez Piotrka608 "ustrojstwa". Nie wiem tylko czy te "ustrojstwa mają iść do jednego i drugiego kabla...

 

Czekam na Wasze uzupełnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.