Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz na LM3886 i OPA 1632


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tymbardziej.

Jakie to szczęśćie że bardziej rozbudowanych nie uznaję.

Trza było napisac że udoskonalałes przez 4 lata.... a nie budowałeś...

Wiesz czasem nawet KIT'y z AVT potrafią byc upierdliwe...

Kolego ...nie o ilość elementów tu chodzi,wierz mi.. tylko o poprawność układowa i stabilność punktów pracy.

Tylko w teorii powinnismy mieć lewe i prawe ucho takie same... i to wszyscy!

Miłych snów ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "prosty" układ ma w samym jednym kanale ( bez płytki sterownika i zasilacza ) 161 elementów, w tym 24 tranzystory - prosty, powiadasz ? Aby było śmieszniej, to egzemplarz testowy "odpalił" od razu, a odchyłki prądów w porównaniu z symulacją w spice nie były większe niż 2-3 mA.

No tak , w jednym scalaku masz i 100 tranzystorów to faktycznie moje układy "jesz na śniadanie".

Pozdrawiam MISTRZA :))

E-S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he.... fajno pises..fajno...

Za tyle tranzystorów ..to kurde chiba ze 4 szt.LM3886 mozna by miec... albo moze i Drakule by ktos ulepił?

Pomijam kwestje brzmieniowe.. czy układ sie tobie zwrócił?Czy takie hobby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ex-stożek, gdzieś czytałem, że układy z prądowym sprzężeniem zwrotnym zachowują stałośc parametrów (np. pole wzmocnienia ) przy wzmocnieniu >50. Poniżej tej wartosci zachowują sie podobnie jak układy z napięciowym sprzężeniem zwrotnym.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

>darkul masz małe pojecie o kosztach elementów używanych w przemysłowej produkcji :)

Ja nie miałem takich kłopotów finansowych jak Ty, miałem tylko niesolidnych podwykonawców.....

>jar1

Cóż mam odpowiedzieć ? Zapraszam do siebie na odsłuchy - jeżeli usłyszysz inne brzmienia przy zmianach wzmocnienia do końca życia będziesz mógł pić tyle piwa, ile będziesz mógł zmieścić w pęcherzu :))))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykujesz.... podziwiam Cię nasz kraj potrzebuje herosów!

Z tematem znajomości kosztów..też sie ,obśmiałem sie jak dziiiiki,he,he,he....

Twój słuch twój problem..lub nie.[Tak delikatnie sie zapytam..nie wiem czy moge.. jaki masz system w domu?].

Przypominasz mi czasem gościa któremu tłumaczy się ..cały czas że cos jest białe.. kiwasz głową na TAK i mówisz

nie czarne.

Moje czkawki finansowe tez wynikaja z powodu pseudo-kooperantów... czasem nieda rady bez nich cos ugryżć..tu ciebie rozumiem.. tylko ja to nadal ciagnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko...

np.znane BC546 czy BC556 z grupy c mozna zakupic np.dobierane ... wcale a wcale nie kosztuja 15 groszy....

i tak moze byc ze wsiech klamoctwem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darkul

NIektóre twoje powyższe zdania mógłbym śmiało przepisać i w tej samj formie napisać je jako odpowiedź.

Ale jak już wiem z doświadczenia nie ma sensu, Ty i tak wiesz lepiej...:))

Przy okazji, gdyby to tylko chodziło o mój słuch, ale jak ci powiem że było wielu innych to odpiszesz, że to winna systemu, napięcia w sieci lub promieniownia żył wodnych u mnei w pokoju. No bo przecież Ty nie możesz się mylić :))

Co do tego herosa, to przesadziłeś :)) Ale coś w tym było, walka z wiatrakami.....

Zresztą jeden heros hi-fi w kraju już jest - DARKUL :))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponawiam moj post napisany jakis czas temu:

 

"Cały czas piszemy o torze symetrycznym. (coc w tym juz momencie raczej o różnicy zdan miedzy dwoma osobnikami:) ) Zdaje sobie sprawe z tego, ze po to został stworzony ten scalak. Jednak czy jest mozliwe zastosowanie go do toru niesymetrycznego? Moze ktos ma sprawdzony (i dobry) schemat zastosowania OPA1632 do preampa? (niesymetrycznego). Czy to ma sens w jego przypadku?"

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze tym razem ktos odpowie na moje pytanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo... tam masz 2 pętle sprzężenia zwrotnego... rezystancja z każdego wejśćia i tak będzie mała... inaczej przy wejściach symetrycznycg (różnicowych), ale na upartego wszytko sie da, tylko czy warto za cenę tego OPA to robić. Lepiej chyba dać OPA 627/637 i nie kombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desymetryzacja..wejścia.... dla wejścia po RCA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory w szeregu od L do P...strony:

Np.10k+20K+100 Ohm

Kondziory

10uF,[blokujący 3p3...do 12pF] i wyjściowy o ile to konieczne 47uF[jezeli imp.RL wynosi 10 kOhm]

Gain+2V/v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko jasne :) notę katalogową też znam dobrze. Chodziło mi tylko o to ze wykorzystanie układu symetrcznego kiedy ani wejścia, ani wyjście nie będzie docelowo zbalansowane jest lekkim "marnotrawstwem", ale jeśli chcemy wykorzystać walory brzmieniowe tego układu, hm czemu nie.... ale ten układ ma jeszcze lepsze paramerty przy sterowaniu symetrycznym (przy symetrycznym też ma obłędne... 0.0004% thd :) więc - można!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam!.

>Darkul. Zapraszam do studiowania do aplikacji opa1632... tam wsiech opisali... jak cos jest niejasnego...no

>to sorry ...

>Google i jazda...

 

No i z tych Googli trafia człowiek na takie forum jak to, temat wydaje się trafiony, a tu niestety trwa spór, co do definicji GC. Wydaje się, że tylko, veteran przeczytał temat wątku, darkul w sumie też, ale niepotrzebnie dał się wciągnąć w jałową dyskusję.

Wiem już, czym się różni połączenie równoległe od symetrycznego,

Wiem, że OPA1632 jest stworzony do wykorzystania z sygnałem symetrycznym i poznałem schemat przedwzmacniacza,

Wiem też, jak zrobić mostek na układzie LM4780.

Wszystkiego dowiedziałe się z tego tematu, ale niestety, ponieważ dopiero raczkuję w tej dziedzinie zrobiłem sobie tylko pojedyncze niesymetryczne końcówki na LM3886, kiedyś na pewno wypróbuję rozwiązania symetrycznego, ale teraz chciałbym zrobić przedwzmacniacz na OPA1632 do tego, co już posiadam. W przyszłości przecież będę go mógł przerobić do wersji symetrycznej.

W związku z tym prośba do ciebie veteran czy mógłbyś kontynuując temat w przystępnym dla takiego laika jak ja stylu przedstawić schemat wykorzystania OPA1632 dla niesymetrycznej końcówki GC i niesymetrycznego wejścia do przedwzmacniacza. Niech przynajmniej następni, którzy tu trafią nie będą zawiedzeni.

Czy takie niesymetryczne wykorzystanie OPA1632 może być gorsze od zastosowania innego OPA stworzonego do rozwiązań niesymetrycznych?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.