Skocz do zawartości
IGNORED

KONIEC FIRMY THOMPSON !!!


KingKong

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nie placze ;-)

 

nie wiem,skad u Was taki sentyment do tej firmy,ktora praktycznie poza telewizorami ( i to tez nie najwyzszej klasy..no moze poza czasami kiedy weszly na rynek 100 Hz ) nie zrobila nigdy nic porzadnego dla rynku AUDIO.

Ja juz pomijam sprzet klasy sredniej,ale nawet na polu sprzetu popularnego jak zwykle radioodtwarzacze,walkmany i inne "zabawki" nigdy nic godnego nie prezentowala,przynajmniej na rynku polskim...tak wiec,strata niewielka,zeby nie powiedziec ZADNA !;-)......

niech spoczywa w pokoju....i oby juz nie odzyla :-)))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie spokój.

 

Biorąc pod uwage jakie to forum muszę z czystym sumieniem napisać że chyba zmieniło nazwe na:

 

RASIZM W STEREO

 

Nie wydaje wam sie że te listy nie są w temacie audio szeroko lub wąsko rozumianym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mozna miec turkom za zle...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wylądował. Przefrunął z tematu swoich odkrywczych teorii na temat napędu w Pianocrafcie na tematy bardziej społeczne tj. rasizm itd.

Co rasizmu: poznałem ludzi z Azji, Hindusów Pakistańczyków, Turków bardzo dobrze i to nie tylko w pracy takze w czasie wolnym, zabawie, odpoczynku, ogólnie życiu codziennym i dzięki temu mogłem sobie wyrobić o nich swoją subiektywną opinię jeśli ktoś ma inne zdanie to jego sprawa.

Na tym kończę swoje wpisy w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie pouczał mnie człowiek a raczej wielka małpa (King Kong) która nie umie nawet czytać!

 

Pomylił THOMSON z Thompson i zrobił z tego aferę ale za to jaki złośliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A raczej nie Orzeł tylko Gołąb albo najwłaściwiej GŁĄB - to tobie pomylił się Pianocraft z Mantą, Philips z Toyotą a Panasonic z FSO.

Co do Thomsona czy Thompsona to jeden szajs ,który teraz na dodatek będą robić hindusi :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian. =>

 

Czy Ty zwiedzasz i poznajesz inne kultury "naocznie" czy Twoja wiedza opiera sie tylko na programach przyrodniczych, ze tak bronisz ta nacje? Napisanie o nich brudasy i buraki to chyba nie jest to od razu do rasizm? Swojego sasiada tez tak mozna nazwac i co? Jakis problem? ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Witam nowego forumowicza. I jak to jest w zwyczajach tego forum przypominam o napisaniu cos w "O mnie". Bo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wyrobione zdanie o Hindusach, niestety bardzo zle. Jeden nawet kelner w hinduskiej restauracji ( w Anglii ) bezczelnie podrywal mi dziewczyne w trakcie podawania posilkow nawijajac jakas gadke i ignorujac moje uwagi na temat jego zachowania?! bylem wtedy w niezlym szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomson to także wraz z SGS marka ST dobrych półprzewodników (SGS-Thomson), w sporym i ciekawym asortymencie - podstawa rynku europejskiego - od diod po procesory, ukł. analogowe itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poplotkowali, a teraz trochę faktów.

 

Oczywiście THOMSON, nie Thompson, przedał firmie Videocon nie dział Audio-Video (nie było takiego), tylko Displays & Components, czyli po ludzku mówiąc produkcję kineskopów, obejmującą oprócz polskiej fabryki w Piasecznie (dawny Polkolor) także zakład w Meksyku oraz dwa w Chinach. Wcześniej sprzedano, również Videoconowi, fabrykę we Włoszech. THOMSON nie tyle kooperował z GE, co odkupił od GE dział RCA, czyli amerykańską technologię produkcji kineskopów oraz markę i sieć dystrybucji sprzętu av – było to dość dawno temu, bo w 1988 roku. Co do produkcji gotowych telewizorów, to THOMSON swój dział Consumer Products, obejmujący również pozostałe wyroby av, nie tyle sprzedał, co wszedł w fuzję z chińskim koncernem TCL (nie TTE).

 

Wszystko powyższe oraz czym aktualnie zajmuje się koncern można w 3 minuty przeczytać na stronie internetowej THOMSONa, tylko nie należy go pomylić z podobnej wielkości amerykańskim THOMSONem, działającym w zupełnie innych branżach i bedącym zupełnie inną firmą (W USA francuski THOMSON jest znany wyłącznie pod markami RCA, Grass Valley i Technicolor).

 

Co do Philipsa, to swój dział Displays połączył z LG już chyba ze 4 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce precz od Thomsona.... Na ekonomię nie ma rady i żadne zaklęcia tu nie pomogą. Pomimo ich używania pobratymcy Lolusia, Frycka i Włodka przepadli, a kapitalizm ma się nadal dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mądra decyzja.Po co THOMSONOWI potrzebna fabryka kineskopów!

Większość firm pozbywa się tej przestarzałej technologii.

Lcd i plazma zdominują rynek szybciej niż nam się zdaje,stało sie to już na rynku monitorów komputerowych.

Dobrze zresztą napisał Darkul,ta firma to gigant i podjęła słuszną decyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig napisał:

>Co do produkcji gotowych telewizorów,

>to THOMSON swój dział Consumer Products, obejmujący również pozostałe wyroby av, nie tyle sprzedał,

>co wszedł w fuzję z chińskim koncernem TCL (nie TTE).

 

Ze strony Thomsona _>

 

June - Official creation of TCL-Thomson Electronics (TTE), a worldwide leader in the development, manufacturing and distribution of television sets.

 

A właśnie że TTE. Kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście całość się nazywa TTE, nie zwróciłem uwagi na skrót od TCL-Thomson Electronics. Ale kto produkuje, to niekoniecznie jest związane z właścicielem. Kineskopy dla Thomsona produkowali od dawna również Chińczycy w zakładzie w Foshan. A telewizory dla TTE w Żyrardowie nadal robią Polacy. Jak ktoś uogólnia, że taka czy inna narodowość to buraki, to sam jest burak i to cukrowy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.