Skocz do zawartości
IGNORED

Kolce pod kolumny i jakie przewody!!


czubekst-ce

Rekomendowane odpowiedzi

=> gutekbull

Czy nie prosciej byloby kolce wkrecic bezposrednio w podstawy kolumn, kupic dwie granitowe plyty i wtedy na nich postawic kolumny?

Rozwiazanie sprawdzone na Forum, proste i skuteczne. Sam tak mam. Efekt dzwiekowy zdecydowanie lepszy.

To, ktore zaprezentowales wydaje sie jakies przekombinowane.

Czy pod tymi metalowymi podkładkami sa jeszcze gumowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czubekst-ce>

Jeżeli chodzi o kable, to te Twoje Jamo są dosyć kiepskie. Sam kiedyś takie miałem. Dźwięk wyraźnie stłumiony, wysokie tony ostre i brak przestrzeni, dosyć mocny ale kiepski bas. Nie ważne czy to będzie 1,5 , cz 2,5 mm. Jamo i tak są do d.....Proponowane Resony - zdecydowanie tak, będziesz mieć kabel, który starczy ci na długo, nawet do kolejnego systemu. Warto dopłacić ! Jeżeli chodzi o kolce, to kup sobie na początek takie po 6-10 PLN za sztukę i będzie dobrze. W twoim systemie i tak kolosalnej różnicy nie odczujesz. Jednak kolce dają prawie zawsze pozytywne efekty w brzmieniu. Bas bardziej konturowy, dużo szybszy, a co najdziwniejsze poprawie ulega też wyższe pasmo. Soprany stają się delikatniejsze. Dźwięk nie będzie "bił" w podłogę, zagra tylko kolumna. Nie bój się o podłogę. W zestawach z kolcami dostajesz podkładki, do których można przykleić filc, lub coś innego. Później jak napisał gutekbull można jeszcze podłożyć pod kolce granitowe płyty i będzie miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep snow!!Wielkie dzieki!!A te resony??gdzie konkretnie w wawie moge dostac? w tej chwili przebywam w wawie u dziewczyny i zabardzo nie wiem gdzie sa jakies sklepy, a tam gdzie mieszkam to straszne zadupie(wszedzie tylko alpierd i dibessi w ofercie i kable po 50gr za metr) wiec u siebie nie mam w czym wybierac.wczesniej wlasnie mialem te tanie kable(bylem mlodszy i glupszy, przewody sztukowalem jak sie dalo, kiedys miale przewod do kolumny zlozony z 5 kawalkow, ale na szczescie zmadzalem:). Myslalem ze te jamo okaza sie dobrym zakupem, po czesci tak bo w stosunku do tych starych przewodow byla poprawa, ale jezeli moze byc jeszcze lepiej to kupie te Resony.A kolce narazie poczekaja, moze cos wymysle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszecisze => ja już wszystko testowałem ,płyty też i nie zawsze jest lepiej ,a wydatek aby sprawdzić spory !!!

Kolega dociążył spód płytami granitowymi i kolce do tych płyt, kolumny Triangle i dźwięk zrobił się lekko ciężki ,związał się na stałe z kolumnami ;-)

Nie ma reguły, ja chciałem raczej zachować lekkość konstrukcji i sztywność i udało mi się ,dźwięk odrywa się bez problemu od kolumn, no jest stabilniej - mam psa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Z psem rzeczywiscie moze byc klopot. U mnie w domu zamieszkuje krolik. Kolumn wprawdzie z tych granitowych plyt nie jest w stanie zepchnac, ale dochodze do wniosku, ze kable to chyba jego najwiekszy przysmak.

 

Rozwiazanie z plytami zaproponawalem na podstawie swoich doswiadczen. Oczywiscie nie wymyslilem tego sam. Wczesniej juz wielokrotnie sie z nim spotkalem na Forum. W moim przypadku sprawdzilo sie na tyle dobrze, ze nie wracam do wersji poprzedniej tzn. kolce + podkladki. Dzwiek ulegl poprawie doslownie w calym pasmie. Byc moze roznica nie jest jakas tam kolosalna, jednak wyraznie slyszalna ze wskazaniem na +. Poza tym kolumny wygladaja zdecydowanie lepiej, bardziej elegancko co dla mnie jest rowniez nie bez znaczenia. Obecnie mam duzo wieksza przyjemnosc ze sluchania, a i duzo przyjemniej patrze na te moje kolumny (Tannoy Revolution R2), jakies takie szlachetniejsze mi sie wydaja.

 

Jakos tak intuicyjnie wyczuwam, ze Twoje rozwiazanie moze spowodowac zmiekczenie dzwieku i wtedy byloby to uzasadnione bo o ile pamietam to B&W graja dosyc twardo. Popraw mnie jesli sie myle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hi,zakladajac z 99,9999% pewnoscia ze wypowiedz "Kolce .... Sa wiec swojego rodzaju izolatorem" to bzdura, mozna by zapytac jaki sens (oczywiscie poza optyka, ktora sama w sobie moze byc wystarczajacym argumentem -> wyglada bardzo "powaznie") ma stawianie kolcow na gumowych podkladkach. "

 

@xajas

Jezeli dobrze rozumiem twojego wpisu, to zakladasz z 99,9999% pewnoscia, ze moja wypowiedz jest bzdura.

Twoja pewnosc jest niewiele warta, bo wlasznie te 0,0001% sa rzeczywistoscia. Niedawno byl tutaj na temat watek w ktorym i ja miedzy innymi tlumaczylem, ze kolce sluza na minimalizacje stycznosci z podlozem po to, by stanowic swego rodzaju "waskie gardlo" dla przenoszenia energii mechanicznej na otocznei kolumny. Napewno znasz naprz. formulke energii kynetycznej i sprobuj ja aplikowac na minimalny punkt stycznosci z minimalna masa.

To byl punkt wyjsciowy, dla ktorego w latach 70tych zczelo sie z uzywaniem kolcow w sprzecie domowym i nic na tym fakcie niezmieni, ze w naszym tysiacleciu probuje sie aplikowac na wszytko magie.

Inaczej mowiac - jak sprobujesz przegonic fale tsunami rurka wodociagu o srednicy 3cm stwierdzisz - ze cala energia tsunami tym waskim gardlem nieprzejdzie i musi byc pochlonieta gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> IvanM

Nie chce byc adwokatem xajasa, ale o ile dobrze zrozumialem jego wpis, to nie m On nic przeciwko kolcom wkrecanym w kolumne. Poddaje tylko pod watpliwosc sens stosowania gumowych podkladek pod te kolce i tu w wiekszosci przypadkow ma racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz niespodzianka:

Moje kolumnmy to Altus 300...ciekaw jestem ile sie teraz posypie postow w stylu "do tych kolumn to nie warto nic kupowac", "wymien je na inne", "spal je w piecu" lub "im juz nic nie pomoze"..hmm..co wy na to??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanM, 8 Sie 2005, 12:08

Niedawno byl tutaj na

>temat watek w ktorym i ja miedzy innymi tlumaczylem, ze kolce sluza na minimalizacje stycznosci z

>podlozem po to, by stanowic swego rodzaju "waskie gardlo" dla przenoszenia energii mechanicznej na

>otocznei kolumny.

 

Jest dokładnie na odwrót. Kolce nie są "waskim gardlem", czyli swego rodzaju "izolatorem", lecz raczej "przewodnikiem" dla przenoszenia energii mechanicznej do otoczenia kolumny. Kolumna mniej podskakuje czy przesuwa się, bo jej energia zostaje przez kolce lepiej odprowadzona do podłoża niż w przypadku gumek, mat i.t.p. I na tym sprzęgnięciu z podłożem polegają główne zalety stosowania kolców. Ze stabilniejszej kolumny płynie stabilniejszy i precyzyjniejszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Wawy, aj jestem z Zagłebia. Chociaż tam w stolicy jest podobno pełno takich sklepów. cena ok. 50/m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo:/za drogo...;(....nie mam narazie tyle kasy bo musze jeszcze oddac za altusy....moze za miesiac..zreszta..kable nie zajac, nie uciekna:P..poczekamy to moze wymysla cos lepszego a te stanieja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne!!bez problemu,bardzo czysto i ladnie gra..naprawde te 25wat na kanal duzo potrafi. Bylem z tym radmorem w Media Expert i podlaczalismy pod Voyagery chyba 350(nie pamietam oznazcen ale te najwieksze i bez problemu je napedzil)na poczatku wszyscy stali i patrzyli sie z pogarda na Radmora, ale jak uslyszeli to im szczeki opadly:)a potem byly Altusy 300 i znow zdziwienie w ich oczach, ze radmor ("taki stary analog") moze takie kolumny napedzic i ze na nim tak ldnie moga brzmiec altusy. Wczesniej w Media expert altusy byly podlaczone do amplika Yamahy(tez nie pamietam oznaczen, ale kosztowal cos ok 4 tys zl.)to chyba mowi samo za siebie..Altusy garja tak jak im na to pozwala wzmacniacz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo pozytywnie. Radmor mimo tych 25W ( nie są to naciągane parametry) potrafi zagrzmieć. Też dawno temu miałem jakiegoś radmora i moc robiła wrażenie. Ten radmorek to chyba w klasie D pracuje i dlatego taki ma wykop. Pewnie nie jeden Technics w klasie A wymięka. No to do Altusów Radmor na razie wystarczy. Pomyśl teraz nad źródełkiem. Czego źródło nie poda, tego reszta nie nadrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie kupic jakis odtwarzacz Cd. bo to sluchanie muzyki mp3 z komputera jest troche meczace..:/tylko znow problem z kasa i co wybrac..same problemy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto moje altusy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i radmor na ktorym teraz graja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>eMIL>

Przeczytaj sobie cały post od początku, to będziesz wiedział, że kable polecił kto inny. Poza tym, to czubekst-ce dopiero przed chwilą oświadczył jakie ma kolumny. Sam najpierw pomyśl a dopiero krytykuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad, to rzeczywiscie nie Ty:)

Pomyslalem i nadal uwazam za zabawne podlaczanie kabli za 50zl do radmora. A to ze to altus domyslilem sie po pierwszym wpisie po wymiarach podstawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@less

To ze stwierdzisz, ze jest dokladnie na odwrot niekoniecnie oznacza, ze tak jest. Rozstrzygniecia, kto ma racje sie chyba niedoszukamy - wiec pozostawmy temat kazdemu na posadzenie wlasne w zaleznosci od podanych argumentow. Jezli kogos wiecej to interesuje, to znajdzie watek dyskusyjny, ktory to omawial lub milion tematow w sieci.

Dodam tylko, ze jezeli bede chcial odprowadzac energie do podlogy (i bedzie ona w stanie jej przyjac), to przykrece kolumne do niej 8oro stalowymi srobami przekroju 30mm zamiast stawiania jej na szpilkach.

 

@slyszeciscie

Wiec mniej wiem o co mu chodzilo z tymi gumkami - jednak slowo "bzdura" znalazlo sie w bezposrednim okresleniu mojej wypowiedzi - dle tego moja reakcja. Jak jednak nieslusznie zrozumialem - to przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.