Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc-wzmacniacz do ESA Vivac


lech

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule...Widzę, że jest tu wlele osłuchanych i znających sprzęt osób. Potrzebuję wamacniacz do kolumn ESA Vivace. Cena oczywiście jak najniższa bo w kieszeni dosyć pusto, jeśli jest jakiś w miarę dobry o ciepłym brzmieniu za 1500,- to ekstra, ale kwota nie może być wyższa niż 2500 - 3000. Teraz mam NAD`a 302 i brzmienie jak dla mnie jest za ostre, potrzebuję jakiegoś ocieplenia. Słucham różnej muzyki - od progressive, przez jazz po awangardę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Thule Spirit. W Warszawie możesz posłuchać z ESA np. w Hi-Fi Clubie na Kopernika. Do tego np. CD Thule lub Rega Planet 2000. Nie wiem niestety ile teraz kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia z Vivace wskazują, ze trudno bedzie wycisnac z nich miekki, ciepły dzwiek. Te kolumny maja zupełnie inny charakter - ekspresja, szybkość, wyeksponowanie górnej średnicy, zwłaszcza wokali i gitar.

Z tanszych wzmaków - moze jakiś tańszy Arcam z drugiej reki wyciągnałby trochę plastyczności i nasycenia barwy (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kandydaturę Thule, to świetny, bardzo muzykalny wzmak, na pewno cieplejszy w barwach niż Creek, choć ten z kolei jest bardziej przejrzysty. Warto też pomysleć o Operze. Nie jest to taka rewakacja jak piszą, ale za 2000 zł można spróbować. W systemie z Eposami M12 i CD Micromega Stage 1 dźwięk był przyciemniony, bez wyostrzeń, brakowało trochę ekspresji i dynamiki, ale VIvace - sądząc z opisów - mogą tu coś dodać od siebie. Ocieplone brzmienie ma też ponoć najtańsza Rega(2000 zł) ale jej nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 1060 kosztuje przecież 3700 i w tej cenie jest tylko niezły, biorąc pod uwagę, że Thule60 kosztuje 2500 zł, ten wybór wydaje mi się trafniejszy. Za 3700 można już mieć Exsposure - nie wiem czy będzie dobry do Vivace - ale od Rotela jest moim zdaniem lepszy o jedną klasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztował 3,7k, tera razem z cd wyjdzie jakies 2,8 za klocek, a to juz niezła cena za ten wzmak; a na RCD1070 na pewno chetni się znajdą ...:), i wtedy mamy dwóch szczęsliwych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. a ten Exsposure, to czy o klasę lepszy to nie wiem, nie porównywałem, ale jak piszesz to pewnie miałeś tą okazję, ofc. z pozostałymi identycznymi elementami toru; Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam trochę brzmienie NADa 302 i jeżeli z nim jest za ostro, to obawiam się, że niezbyt dobrze dobrałeś kolumny do swoich upodobań brzmieniowych. RA 1060 raczej nie będzie najlepszym wyborem, no i znacznie przekracza budżet. Ale gdyby trafiła się jakaś promocja, to posłuchać warto. Może rzeczywiście ten Creek? Z kategorii do 3000 można by jeszcze spróbować Primare A10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostanie mi sie za ten wpis, ale u mnie Vivace graja bardzo przyjemnie i cieplutko z amplitunerem Onkyo :-)

Podlaczylem do nich Marantza PM17 i bylo sucho i ostro. Nie dalo sie sluchac. Jako zrodlo najpierw byl DVD Onkyo a potem Marantz Arch z serii style.

Teraz przymierzam sie do odsluchu z Exposure 2010 i wymienionym wczesniej Creekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mik

 

Jak mogłeś, ty zdrajco.... ;-)))))))))))))

 

Ale w O MNIE piszesz, że zamierzasz go wymienic na wzmak stereo

 

Kwestia odbioru wysokich częstotliwości, to może być całkiem indywidualna sprawa,. Jednemu za ostro, drugiemu w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mozesz jeszzce sprobopwac jakas lampe, np. chinska, niby zakup troche na wyrost, ale kto wie. Zreszta na przyszlosc moze byc jak znalazl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za porady. Spróbuję posłuchać Waszych propozycji, pojeżdżę po sklepach i zobaczymy...Teraz już wiem w czym wybierać. Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.