Skocz do zawartości
IGNORED

Bowersy 603 S3 do Yamahy AX-593 - ?


Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Namierzam się na B&W 603 S3, aktualnie mam Yamahę AX-592 + CD także Yamahy, prosiłbym o opinię Szanownych Kolegów jak zagra powyższe zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi po krótce napisać jak grają te yamahy i do jakiego to ma być pokoju? Słuchałem trzy dni temu 603 S3 i uważam że są to świetne kolumny, tylko jak dla mnie mają zbyt dużo basu. Napisz proszę coś więcej, to i ja więcej napiszę:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu mogo miec za duzo jesli pokoj jest maly, ale zawsze mozna kupic 602,5 bez niskotonowego, natomiast moze byc za duzo wysokich tonow, koniecznie posluchaj przed zakupem, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy 602,5 to nie jest podłogowa wersja 601? zdaje mi się, że coś o tym czytałem na stronach bowersa - może grupowicze potwierdzą/zaprzeczą. Co do 603 to jak słuchasz rocka/club/pop to czemu nie, ja mam 603 ale pierwszą serię, jakby było mnie stac to pewnie, że wziąłbym serię trzecią z uwagi na lepszy-twardszy bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Superficially incorporating the same drive units as the bookshelf DM601 S3, the bass / midrange in fact uses a larger magnet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest twardy - owszem. Poza tym sprężysty, masywny i jest go naprawdę dużo. Na przebasowionych płytach czasami dudni i dlatego te kolumny najlepiej byłoby przetestować w docelowym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oczywiście 602.5 to rozwiniecie 601, a nie 602. Rozwinieciem choc troche duzym 602 sa 604. Praktycznie 602.5 to te same kolumny co 601 ale w obudowie podłogowej. Dolna czesc komory pozostaje niewykorzystana. Dopiero w 603 do dolnej czesci wlozono aluminowy glosnik niskotonowy.

Podstawowa roznica miedzy 601, 602.5, 603, a 602, 604 jest wielkość głośników 16,5cm i chyba 18cm

 

Jeśli chodzi o 603s3 (sam uzywam - pokój 20m2) to nie ma problemu z tym nadmiarem basu (oczywiście jeżeli nie uzywamy tych kolumn w 10m2). B&W daje w komplecie zatyczki do bassreflexu. Przy zatkaniu przedniego otworu od glosnika subniskotonowego wszystko zaczyna byc w normie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, zagrają ale potrzebują lepszy wzmacniacz, wiem żę AX-593 hi-end 'em nie jest, ale chyba poradzi sobie lepiej od takiego creeka 4330. lub CA 500, Yamaha jest wydajniejsza prądowo i mocniejsza, oraz także sam dźwięk jest bardziej dynamiczny, chyba że się mylę to proszę mnie skorygować. B&W 603 S3 chyba już kupię na 100% ale od innej strony zapytam się jak myślicie który z wymienionych przezemnie wzmacniaczy zagrałby z nimi najlepiej Yamaha-AX593, Creek 4330 czy CA500 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.