Jump to content
IGNORED

Efektywne głośniki dla A klasy...które??


wovo

Recommended Posts

Witam. Stanąłem przez dylematem wyboru głośnikó do mojej drógiej konstrukcji w te wakacje ...pierwsza jużstoi... TC18 + DX Vify, ale tak jakoś z nudów zrobiłem sobie ZEN`a Pass Laba...10W A klasa Single End na dość dobrych elementach i dzwięk mnie bardzo mile zaskoczył tylko że ... TC18 na tym nie zagra ... Potrzebuje zrobić wysokoefektywne kolumny do tego. Na głośniki moge daź max. 650 zł ... myślałem nad 2xW130S + G25FFL...kolumna miała by 90dB ale mój dobry internetowy i forumowy znajomy, który notabene wie co mówi polecił mi 2x GDN16/50/6 + DX.... i wszystko fajnei , cacy ale 12ohm to za dużo, a 3 ohm za mało ponieważ kolumny nie bądą napędzane tylko przez A klase...równie przez mocną AB a dla niej 3 ohm to zdecydowaie za mało ...

 

Teraz prośba. Co sądzicie o tych dwóch wyżej wymienionych połaczeniach, i ewentualnie co byście doradzili ??

Z góry prosze o nie gadanie bzdur że Visaton to lepszy Tonsil...

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Beyma i Manacor raczej odpadają, z tym że na Manacora no może ...może z wielkim zgryzem bym poszedł .

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Wovo:

 

A może coś w rodzaju 2.33 way na 3 Tonsilach GDN13/50/9 (wersja 12 a właściwie to 16 ohm, z membranami z włókna szklanego) - d'Appolito przetwarzające niskie i średnie, a dolny głośnik filtrowany wcześniej do częściowej kompensacji baffle step (dlatego nie oznaczam tego 2.5 way jako że sekcja "basowa" to jeden głośnik a "niskośredniotonowa" ma 2 głośniki). Takie coś dałoby uczciwe 6 ohm impedancji, tylko niestety trudno na podstawie katalogu określić efektywność - trzeba by może kupić najpierw dwa wooferki i zmierzyć, na pewno jednak 3 woofery równolegle cicho grać nie będą.

Link to comment
Share on other sites

Pokoik 15m^2, zaadaptowany jako pokój odsłuchowy i tylko do tego przeznaczony. Preferencje .... przedewszystkim wokal...wysokie detaliczne, kunktowe, ale nie zasyczałe. Bas powiedzmy na poziomie 50Hz ma być ..potem jużto nie ważne bo jak wiadomo wychylenie głośnika chrzani wokal. Powiedzmy że gdy kolumienki będa dopasowane do odtwarzania Jazzu i New Age to mi spodobają ... poczekać nie mam zamiaru ponieważ kolumny na TC18 + DX to mają być moje odsłuchowe klocki...chce sięteraz zabrać tylko i wyłacznie za elektronike Audio a ESA Vivace 1 bardzo mi się spodobały, dlatego zrobiłem ich klona. Ty drógie, dla A klasy to poprostu takie widzimisie, ale dobrze mieć inaczej brzmiaco, wysokoefektywne kolumny bo nikt nie powiedział że będe siezapuszczał w tranzystorowe potwory ... wręcz przeciwnie ... uważam że dobry wzmacniacz , to prosty i nie za mocny wzmacniacz, jakdnak zbudowany na najlepszych dostępnych elementach. I właśnie w tym kierunku zmierzam . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wovo

 

Jak do 10W to po co sie pchac w 2 lub 3 drogi, ja z mojej strony zaproponuje ci jakas szerokopasmowke np.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na czyms takim, przegladnij sobie konstrukcje solo50 solo200, moze cie to zainteresuje.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Link to comment
Share on other sites

więc tak ... o technologii szerokopasmowych głośników zamkniętych w liniach transmisyjnych i obudowach tubowych słyszałem. Dosyćczęsto na zdięciach obok klocków w A klasie stojawłaśnie takie konstrukcje ...tylko że raczej za mało o tego typu konstrukcji słyszałem, nie mówiąc już o tym, że nigdy w życiu nie słyszałem takiego głośnika. Po wykresie wydaje mi się że ten Visaton zagra słabą górą. Bez detali, przytłumioną.

 

Wybór prawdopodobnie padnie na 2x Vifa TC14SG-08 + TC26 (lub DT100 jeśli dostane je po 100zł za sztuke). To wszystko w de`appolito. Da mi to ok 90dBi będzie dobrze bo i w budrzecie siezmieszcze.

Link to comment
Share on other sites

wovo

 

Dobra szerokopasmowka daja naprawde wielka satysfakcje z opcowania z dzwiekiem. O ilosc detali mozesz sie nie martwic bo bedzie ich naprawde sporo. Gra to troche inaczej ale naprawde jest w tym cos uzekajacego. Mozesz przeprowadzic eksperyment ( jak cie stac oczywiscie na wywalenie conajmniej 25zl ) i kupic arz6604 tesli.

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.