Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie ECC83-Gold Electro-Harmonix


Advocat

Rekomendowane odpowiedzi

jak to nie ma "praktycznego dowodu"?

Dowód z tysięcy świadków to raczej mocny dowód.

 

Na triodzie nie zamieszczę takich "rewelacji", bo moim celem było uzyskanie opinii od tych co słyszą, a nie dowodzenie, że słyszeć nie mogą.

Celem tego wątku naprawdę nie było przekonywanie Ciebie ani nikogo innego, że różne lampy grają różnym dźwiękiem, lecz dyskusja właśnie nad tymi różnicami. A dyskusja ta miała się rozpocząć od momentu, gdy , że różnice są. To wstępne założenie, wynikające z samego tytułu wątku, miało określone zadanie - miało być filtrem eliminującym głosy inżynierów nie przyjmujących w ogóle do wiadomości faktu istnienia tych różnic. Niestety, filtr zawiódł...

Naprawdę podziwiam Twoją wiarę w to, iż uda Ci się mnie przekonać, że to co słyszę ja i słyszy kilkunastu moich znajomych podczas odsłuchów i słyszy kilka tysięcy audiofilów na całym świecie to czyste urojenia. Bo tylko tym mogę wytłumaczyć Twoje wpisy. Kiedyś czytałem w Playboyu rady na Nowy Rok dla faceta. Jedna z nich brzmiała: nigdy nie wdawaj się w dyskusję o polityce- i tak nikogo nie przekonasz a tylko narobisz sobie wrogów. Jak widać z brzmieniem lamp jest podobnie, bo mnie raczej nie przekonasz, że mam urojenia, a jeśli na to liczysz to Cię rozczaruję. Ja Ciebie też nie przekonam. Dlatego na tym kończę wpisy niemerytoryczne w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6C33-B

 

 

Na Triodzie to raczej piszą o naprawach telewizorów i magnetowidów i się dziwią że kabel połaczeniowy może kosztować więcej niż 5zł.,,tak że nie jest to chyba miejsce aby dyskutować o Takich sprawch.

Druga sprawa to przykre jest to że osoba wykształcona np.inżynier zamyka się w tym co wie i dalej nie idzie do przodu w zdobywaniu wiedzy a jak widać po powyższych wpisach jest jeszcze dużo do zdobycia .Jak dla mnie to wyjaśniać takie sprawy powinni specjaliści a nie zwyczjni słuchacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dowód z tysiecy świadków to raczej mocny dowód.

 

A kto powiedział, że te tysiące świadków mają jednakowo wykształcony i rozwinięty słuch .... zresztą, mały odsetek z tych tysięcy ma pojęcie o technicznym aspekcie tego co słuchają i tego na czym słuchają. Słowem łatwo im wcisnąć ciemnote.

 

>filtrem eliminującym głosy inżynierów nie przyjmujących w ogóle do

>wiadomości faktu istnienia tych różnic.

 

Jakie różnice znowu ?! no chyba w typie lampy.

 

>Naprawdę podziwiam Twoją wiarę w to, iż uda Ci się mnie przekonać, że to co słyszę ja i słyszy

>kilkunastu moich znajomych podczas odsłuchów i słyszy kilka tysięcy audiofilów na całym świecie to

>czyste urojenia

 

Wiara czyni cuda ...

 

>nie wdawaj się w dyskusję o polityce- i tak nikogo nie

>przekonasz a tylko narobisz sobie wrogów. Jak widać z brzmieniem lamp jest podobnie

 

Bo są realiści mający solidne podstawy teoretyczne i czasami praktyczne, są i też tacy ludzie którym można wmówić, że 2 + 2 = 5

 

>mnie raczej

>nie przekonasz, że mam urojenia

 

I wcale nie mam zamiaru tego robić, nie chce nikomu burzyć audio - ideologii

 

>Dlatego na tym kończę wpisy niemerytoryczne w tym wątku.

 

No i PLONK. Szkopuł w tym, że praktycznie co drugi wpis jest niemerytorycznym "wypełniaczem" objętości serwera tegoż działu.

 

->vinyledemon. jak na Triodzie mogą pisać o naprawie magnetowidów, skoro nigdy nie były budowane na lampach ?!. Prędzej zgodze się, że chodzi o elektrode.

Widocznie taki technika los.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6s33s

 

Teorie są zawsze uproszczone i nie biorą pod uwagę wszystkich czynników bo byłyby niezrozumiałe. Dziwi mnie takie podejście u osoby z wykształceniem technicznym. Tego raczej bym sie spodziewał po teologach i filozofach którzy wymyslają sobie najprzedziwniejsze teorie i nie przyjmują do wiadomości że świat funkcjonuje inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są realiści mający solidne podstawy teoretyczne i czasami praktyczne, są i też tacy ludzie którym można wmówić, że 2 + 2 = 5

 

Właśnie, właśnie - REALISTA mający podstawy TEORETYCZNE....czyli ktoś kto jest kompletnie głuchy ale na temat dźwieku przeczytał wszystko co jest na ten temat do przeczytania jest najbardziej kompetentną osobą do oceny urzadzeń audio....

Taki ekspert na pewno nie ulegnie autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie audiofile. Prosze mi wybaczyć sceptycyzm i realizm. Wątku nie chce dłużej napędzać swymi przekonaniami których nie zmienie, więc daje sobie w tej materii spokój. Pytanie tylko, czemu nie słyszycie grającyh kabli sieciowych wmurowanych w ściany, które to kable zasilają wasz cudowny i jakże czczony sprzęt markowy. Czyżby kondycjoner złożony najczęściej z 1-dno ogniwowego filtra LC dawał aż takie efekty ? Czyżby przewód zasilający na linii kondycjoner zestaw audio dawał tyle, że to wybitnie i perfidnie słychać ?. Może i tak ..... zakopuje "wojenny topór" , wasze niech jest na wierzchu. Pozdrawiam wszystkich biorących udział w "dyskusji" :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy może i słyszą i dla tego wymieniaja instalacje czy nawet ciągna sobie osobne linie energetyczne. Tym których nie stać na takie zabawy próbują poprawiać to co maja. Poza tym audiofile w wiekszości wypadków i tak muszą zadowalać sie dżwiekiem gorszym niż by chcieli ze wzgledu na finanse. To co z kondycjonera wychodzi i tak jest lepsze od tego co do niego wchodzi. Dzwieku raczej nie porównuje sie do jakiegoś absolutnego wzorca ale do tego jaki był przed podłączeniem kondycjonera, kabelka czy kondensatorka. Złej instalacji nie słychać natomiast różnice miedzy dobrą a złą instalacją moze i tak(bo sam nigdy tego nie sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecc83 porownywalem z lampami chinskimi jolidy i rft.

 

Jolida - ziarnista gora i ogolnie nie jest brzmienie zbyt wyrafinowane (ale tesowalem juz troche uzywane),

RFT - czystsza gora niz jolida i ogolnie bardzej "lampowo" i przyjemnie,

EH gold - precyzyjne, neutralne - wrecz malo "lampowe" (ale testowalem nowe prawie z pudelka),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czytam Was już długo ale nie mam czasu żeby ciągle czytac te same argumenty od słyszacych i od nie słyszących ,ale nie chcę nikogo do niczego przekonywać. Przecież Panowie wystarczy się umówic ,zrobić plan , przygotować lampki rózne, wziąść jednego faceta żeby te punkty pracy wyrównywał bo tak musi być z uwagi na rozrzut parametrów (sakramencki), Lampki różne ale po parę z każdej firmy. Każda rozgrzewać długo żeby nie było wątpliwości że osiągnęła stan krytyczny. Lampy reagują na wszystko ,nawet na 2% zmiany napięcia żarzenia zależnie od stopnia zużycia. Mając nawet ten sam punkt pracy mogą być wysterowywalne różnie jeśli chodzi o max jak i minimalny prąd dlateg mówiło się że jedne mają długi ogon inne nie (Zależny też od jakości katody a więc ilości ziem rzadkich których na pewno w komuniżmie było jeszcze mniej).Nie wiem czy lampy brzmią różnie ale w końcu zróbcie coś co będzie miało sens a napewno musi to być próba ślepa .A tak na marginesię opowiem wam coś co piszę w każdej dobrej książce o lampach a mnie uczyli w szkole. Każdą lampę można przedstawić jako mnóstwo połączonych równolegle lampek których suma prądów stanowi prąd płynący przez lampę jako całość.Jeśli te lamki są jednakowe , a tak jest jeśli lampa ma wybitne parametry fizyczne tzn idalne równolegle siatki, anode, katodę , to wszystkie te lampki przy jakimś napięciu puszczają taki sam prąd co stanowi sumę prądu, stanowiąc prąd lampy. Tak nigdy nie jest .Normalnie jedna w danej chwili puszcza większy prąd drugą mniejszy i to jeszcze zależy od wielkości napięcia siatki i ciągle się zmienia rozkład prądów w poszczególnych lampkach Takie to są zmiany dynamiczne.Dobre firmy robiły dobrą fizyczność parametrów lamp, kontrolowały jakość( czyt. zach) inne nie. Zachowanie Paramtrów fizycznych jest trudniejsze lub nie zalężnie od kształtów elektrod i one mogą sie nieco lub więcej róznić. Tak więc lampy mimo podobnych parametrów statycznych moga mieć troche różna konstrukcję mechaniczną a wię pewnie i trochę rózne parametry dynamiczne.Ale na miły Bóg zróbcie coś zeby przekonać resztę a nie nadymajcie się.Połową tego forum jest o tym co kto myśli a lepiej by było gdyby można było poczytać - sprawdzilęm, jest tak - albo pomózcie jak to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz

"W przypadku lamp mocy roznice moga byc znaczne. Gdyz uklad jest optymalizowany na np. impedacje wewnetrzna lamp - szczegolnie trafo. "

Stopień końcowy nie jest optymalizowany na impedancję wewnętrzną lamp!!!!!!!

 

"Co do lamp napieciowych to najwazniejsze aby mialy one katalogowy punkt pracy."

Co to jest katalogowy punkt pracy?????

 

"Jesli w katalogu dla ecc83 podaja Ia=1mA to taki powinien byc. Wtedy rozno radzaje lamp beda dzialaly podobnie."

Nie jest to prawdą!!! A co będzie według Ciebie jeżeli mamy dwie lampy dla których katalog podaje Ia=1mA, a jedna ma wzmocnienie 20 a druga 65?? Będą działały podobnie??

 

"I ogolnie warto sprawdzic czy pracuja w katalogowym punkcie pracy."

Punkt pracy jest wybierany przez konstruktora danego urządzenia. W katalogach podaje się rodziny charakterystyk na podstawie których konstruktor wybiera sobie np. punkt pracy. Nie ma czegoś takiego jak jeden punkt pracy dla edanej lampy!!!

 

" Wedlug mnie jesli lampa napieciowa jest katalogowa to roznic nie powinno sie slyszec. Jednak ostatnio pokazalo sie duzo wynalazkow a te????"

A według mnie będą słyszalne różnice, nawet wtedy kiedy ch-ki statyczne będą identyczne.

 

"Bylem kiedys uczestnikiem trioda.com ale mnie wylali z listy."

Na ich miejscu zrobiłbym to samo z powodu opowiadania bzdur i wprowadzania innych w błąd!!!!

 

"Ta lista jest miejscem napedzania klientow firmie fonar no i rozumiecie wszystko."

Nie widzę związku listy z interesami Fonaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Advocata

Odpowiadając na Twoje pytanie, moge powiedzieć tyle, że zarówno Brimar jak i EH to bardzo dobre lampy. O ich brzmieniu (dotyczy wszystkich lamp) nie można mówić w oderwaniu od urządzenia w którym pracują. W jednym wzmacniaczu lepiej zagra EH, w innym np. Brimar. Lampy o identycznych punktach pracy i o identycznych charakterystykach statycznych mogą mieć różną konstrukcję geometryczną. Wystarczy porównać np ECC83 RFT i ECC83 Tungsram. pierwsza ma małą wąską anodę druga wysoką i dużo szerszą. Zakładając nawet że obie mają identyczne ch-ki statyczne, nie będą one pracować tak samo. Jednym z powodów jest to, że pierwsza ma większe pojemności międzyelektrodowe i pojemność Millera. W związku z tym układ w którym pracuje "zareaguje" nieco inaczej na obie lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Uff.

Juz myslałem, że nie doczytam do konca ale jednak.

Jestem pełen podziwu dla stylu w jakim odbywała sie ta dyskusja. Elegancko.

Martwi mnie jednak fakt, że po tylu wpisach nie dowiedziałem sie praktycznie nic wiecej niz wiedziałem wczesniej.

Pozdr. miłośników lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa refleksja odnosnie "slepych testow":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.