Jump to content
IGNORED

pomoc w wyborze kolumn

wi??

Recommended Posts

Mam prośbę aby mi ktoś doradził w wyborze sprzętu. Zaraz na wstępie powiem że nie mam praktycznie szans na odsłuch kolumn. Interesują mnie kolumny od 1300-1500zł. Wiem że to nie za dużo ale musi mi wystarczyć. Reszta też nie jest rewelacyjna. Wzmacniacz- Yamaha 550rs, CD-Yamaha 530Ers. Proszę o pomoc w dobraniu czegoś w tej cenie. Myślałem o B&W ale słyszałem że trochę męczą słuch. Może Mission M32 lub coś podobnego? Słucham różnej muzyki. Dance,rock, pop, trochę starych kawałków. Dzięki.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja tam sie nosze z zamiarem zrobienia przez np. McGyvera kolemienek typu DIY bo zadne sklepowe w tych przedzialach cenowych mi sie nie podobaja :D (mam tannoy m2 i jakos inne nowe konstrukcje mnie nie powalaja)

Ktos zapyta-a skad pewnosc ze te robione mi sie spodobaja....

No coz-jak narazie to tylko rozmyslania wiec daleko jeszcze do ewentualnej decyzji zwlaszcza ze potem sprzedac "takie cos" w podobnych pieniadzach jak sie kupilo to tez problem

Ale mozesz zrobic tak: idz do MM kup sobie tannoy fusion 4 w promocji za 1000zl a potem zaopatrz sie w lagodny wzmak i bedziesz happy :)

Hidden Content

Z Fusionów lepiej grają trójki, natomiast czwórki mają duży potencjał tuningowy, ale spapraną zwrotnicę. Wymiana zwrotki daje ogromny postęp, tylko czy warto kupować nowe kolumny po to, żeby od razu w nich grzebać? Można też przecież zrobić projekt DIY od zera, z bardzo dobrym efektem.

Yamaha AX550 mimo wieku jest dość rozsądnym wzmacniaczem. CD jest akceptowalne, ale coś lepszego nie zaszkodzi. Jednak najważniejsze są kolumny.

Hidden Content

Jakie kolumny? Z monitorów? Acoustic Energy Aegis Evo 1 są OK, ale najlepszy stosunek cena/jakość da w tym przedziale cenowym DIY.

Co złego jest ze zwrotnicą w Fusion 4 ? Otóż Fusion 3 gra dość dobrze. Fusion 4 oparte na tych samych przetwornikach gra znacznie gorzej. Zatem skoro same przetworniki potrafią zagrać dobrze, a w tym konkretnym modelu kolumn grają słabo, to świadczy to o tym, że skaszaniona została ich aplikacja.

Czy Tannoy potrafi? Tak, potrafi. Ale częstoprojektuje niektóre ze swoich kolumn niedbale i niefrasobliwie.

Polecam lekturę wątku:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

M32 - w swojej cenie są naprawdę zaskakująco dobre. Niedawno miałem okazję porównać je u kolegi bezpośrednio z Dynaudio Contur 1.3 i wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że się wybroniły, choć to przecież przepaść cenowa. Twój wybór jest więc moim zdaniem strzałem w dziesiątkę.

Hidden Content

• 3 months later...

Witam,

odebrałem właśnie Tannoy Fusion 4 po długich odsłuchach w domu i różniastych sklepach. Porównywałem z różnymi głośnikami. Pytałem sie również Was na forum o radę :)

Ostatecznie, odstrzeliłem m.in Dali 5005( coś nie tak z górą), Kef iq5 (za słabiutkie), Avance Dana503.

Istotnie jest to, że odsłuch odbywa sie w pomieszczeniu o pow. 45m2 z duzą pustką powietrzną nad głową - aż do jętek, czyli krótko mówiąc salon ma prawie 6m wysokości.

Na koniec na ringu ostały się Fusiony4 i JBL e90. Czytałem uważnie wątki Norwidos'a, Elfana, McGyvera i wielu innych zacnych bywalców tego forum na temat w/w dwóch par.

Oto do jakich konkluzji doszedłem po konfrontacji Waszych opini z rzeczywistością (odsłuch w domu):

Otóż, że z zresztą jak sami podkreślaliście wielokrotnie, nie ma jak własne ucho, subiektywne upodobania muzyczne, "osobiste" pomieszcenie odsłuchowe i jeszcze wiele, wiele innych czynników indywidualnych.

McGayver( którego bardzo cenię - zresztą jak każdy) twierdził, iż Tannoy Fusion3 jest dużo lepszy od Fusion4 - ja porównywałem obydwa modele i musze przyznać, ze fusion 3 wypadł przy 4-ce dość blado. Grał oczywiście bardzo poprawnie (szczególnie za tą cenę) ale było wg mnie zdecydowanie za słaby - 87dB a 91dB zrobiło tu różnicę.

JBL E90 którego posiada i poleca Norwidos grał ok. Ale jak dla mnie ujawnił sporo problemów w basie i no i był jak dla mnie zbytnio agresywny. No i czasem zadudnił nieprzyjemnie.

Tanszy o jakieś 600-700 pln Fusion 4 w moim układzie wypadł po prostu najlepiej. Jest wg mnie kolumną o charakterystyce miękkiej, spokojniejszej od jbl'a z dobrym niskim basem. Taka kolumna w połączeniu z amplitunerem, który posiadam (ONKYO TX-SR702) a który charakteryzuje się brzmieniem rozjaśnionym, szczegółowym z delikatną ostrością, cofniętym środkiem pasma oraz stosunkowo twardym delikatnym basie zagwarantował brzmienie spójne, pełne i najważniejsze niemęczące.

Wszystko to po prostu potwierdza jedynie w/w fakt iż należy słuchać samemu, zasięgać oczywiście porad fachowców na forach, ale nade wszystko zdać się na swój własny zmysł słuchu.

Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim za pomoc w wyborze głośników.

Pozdrawiam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.