Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjne wzmaki Marantza


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra trzeba dwa kondy na płycie audio wymienic na nippon chemicon Lxy 2700/35V ktore sprzedaje javoreczek na allegro w fenomenalnej cenie 1,50zL maja taki sliczny blekitny kolorek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co, faktycznie to cos daje? btw, jesli mozna opisac co zrobic, to moge to zrobic lokalnie, nie zawracajac Ci glowy drobnostka :) z czyms grubszym sie kiedys zglosze lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jesli chodzi o nieakceptowalne w tym przedziale cenowym podzespoly Krella swiadczace o oszczednosci to przykladem niech beda zalosne kondy Nichicona po 6800uF (razy 4 ale wzmak katalogowo ma 2 razy 150 watt a realnie sporo lepiej)"

 

 

albo mi sie zdaje albo kiedys pisałes ze wieksze pojemnosci sa nie zawsze odpowiednie,i jest to zalezne od konkretnego projektu itd,no a teraz jest znówi inaczej,ehh czesto zmieniasz zdanie.....:) albo moze to przez te emocje itd:) to jak widzisz jeden przykłąd jak wyglada z toba dyskusja,wogóle ta cała dyskusja,moze to taki chwyt zeby mnie zmanipulowac:).

 

 

I czekałem czekałem i wreszcie sie doczekałem,jestem głuchy,inny mam słuch,no i wreszcie ostatnie:PMA1560 nie słuchałem....ciekawe co jeszcze bedzie...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Faktycznie wzmaki Krella zaczynają się od modelu KAV-500 , masz rację :)"

Nawet chyba dalej, ale jak w tych z nizszych serii wymienimy takie np. kondy to moga zagrac piekielnie dobrze,

skaczac nawet o dwie klasy w gore. A to dlatego ze producent musi poszeregowac swoja oferte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA-"Piotrek608 - Faktycznie wzmaki Krella zaczynają się od modelu KAV-500 , masz rację :)"

 

Nieprawda, na KAV-500 to się wzmaki Krella kończyły,dalej panie to tylko końcówki były.

A dobre to i tak są ze starych serii np.KSA

:-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

pavulon - ten poglad juz dawno zrewidowalem zreszta pod wplywem MC Gyvera m innymi - uwazam ze PMA 1560 warto wziasc pod uwage kupujac wzmaka nawet majac spora kase na pewno jest konkurencja do 10.000zl ale czy wymiata? kwestia konfiguracji - podobnie jak elfan czytasz wybiorczo jak widze

elfan - co do kondow poczytaj post ciut wyzej gdzie kolega pisze ze rzeczywiscie Krell oszczedza na kondach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

co do Avatara - faktycznie mamy inne gusta i oczekiwania byc moze dlatego ze u niego dominuje muzyka taneczna i wspolczesny dance a u mnie wiecej klasyki rocka i muzyki instrumentalnej a byc moze to kwestia podejscia dlatego nie porownuje juz PM 75 do KAV 300i bo to zupelnie inna filozofia dzwieku - z brzmienia podobnego do KAV 300i sam sie wyleczylem sprzedajac PMA 1560

Avatar nie powinien tez wypowiadac sie nt mojej konfiguracji bo sluchal jej ponad pol roku temu w okresie kiedy bylem w fazie experymentow (nie napisalem jeszcze slowa o tym jak brzmi u niego KAV 300i z B&W 602s3 bo zwyczajnie tego nie slyszalem - opieram sie na razie na jego slowach i zakladam ze dobrze) - ostatnio jakos nie mozemy sie spotkac... praca praca praca...

Podobnie nie porownuje CSA 8 do PM 75 - inna filozofia dzwieku za to nadal uwazam ze PMA 1560 jest lepszy od Coplanda - poza tym pisanie ze piec ktory ma z palcem w d... 2 razy 150 watt nie ma kopa w porownaniu z raptem 60 wattowym klockiem jest troche zenujace tym bardziej ze inni forumowicze ktorzy znaja PMA 1560 maja bez wyjatku inne zdanie - nie znam nikogo kto napisalby ze Denon jest kaszlakiem... Wlasnie ten fakt swiadczy przeciw elfanowi i powtarzam poraz kolejny ze poki nie zdecyduje sie na odsluchy nie biore jego zdania pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71,

 

"ma o wiele mniejsze osluchanie ode mnie bo w sprzecie siedzi jednak sporo krocej szkoda tylko ze

>wydaje mu sie chwilami ze wszystkie rozumy pozjadal "

 

Przyznaje, to prawda.... Slucham sprzetu krócej od Ciebie Disco, ale od ostatnich kilku miesiecy obsluchuje sprzety z innej polki niz ty, i mam inne poczucie jak Hi-End gra. JA czesto obsluchuje sprzetu z granicy 15K-30K, a ty poruszasz sie najczesciej w sprzecie z drugiej reki na granicy 1-3K. Np Ty dalej twierdzisz ze kazdy monitor jest do niczego i z natury gorzej gra niz podlogowka, i nic nie moze cie przekonac do tego, ze moze byc inaczej.... posluchaj Gamut L3 - tak dla przykladu...

 

"Mam za

>to w pamieci jak za moja namowa pozbywal sie badziewnych kolumn JBL i sprzedal marnego cdeka

>Technicsa jak dwa lata temu entuzjazmowal sie NAD'em 5000.."

 

To tez prawda, za twoja namowa kupilem CD Pioneer 9300, bo go wtedy miales i mowiles ze nie ma nic lepszego. Potem kupiles Yamahe i twierdziles ze Pioneer gra zalosnie w porownaniu z Nowym CD. Teraz masz Akai 79 i twierdzisz, ze to jest nie wiadomo co....

 

To samo ze wzmakami... Miales Harmana i Denona.... Byly nie do pobicia, dopuki nie kupiles PM75.... Mam nadzieje, ze wkrotce kupisz tego PM95, bo chce posluchac wtedy twoich opini na temat PM75 :)

 

Ciagle krytykujesz moj wybor sprzetu - i nie tylko bo innych ludzi tez... To ze moj wzmak nie zagral dobrze u Ciebie i Adama, swiadczy, ze on potrzebuje lepszych glosnikow, a nie konstrukcje DIY takie jak masz Ty Czy Adam....

Wpakowanie Fostex'ow pudla nie koniecznie uczyni, ze glosnik bedzie gral znakomicie, co Ci za kazdym razem mowie. I powtorze jeszcze raz....Zmien Kolumny, to uslyszysz, ze dzwiek gra inaczej, a jak sie przyzwyczaich, to zobaczysz ze to inaczej jest lepsze....

 

Sam, czasto sobie zaprzeczasz... raz piszesz "Nie potrzebowalem dlugiego odsluchu zeby stwierdzic ze KAV 300i gra badziewnie (dokladnie tak jak

>opisal Piotrek608 z natarczywa srednica i zbyt jasno"

 

a innym razem piszesz, ze sprzet nawet najwyzszej klasy potrzebuje odpowiedniego okablowania, i komponentow by zagral....

 

Nie wiem czego spodziewales sie od Krell'a w swoim systemie, podlaczajac CD Akai, i DIY kolumny poloczone kablem QUED Silver....Ja podlaczylem swojego wzmaka do kolumn za 16K (Gamuty) oraz CD (Audio Aero) za ok 20K, i zapewniam cie ze gral znakomicie, i watpie by w tej konfiguracji Marantz by zagral lepiej niz przecietnie...

 

"Avatar niech sie cieszy ze KAV 300i zgrywa sie z jego kolumnami (B&W 602s3)

>bo z innymi niewiadomo jak by zagral..."

Jak napisales....dawno sie nie widzielismy....masz stare dane....

 

"Avatar podepnij do swojego systemu PMA 1560"

Po co? przeciez ostatnie jak gadalismy to smiales sie z dzwieku tego wzmaka... to po co mi znowu chcesz wciskac ten kit...:)

Pozdrawiam Cie

Nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę, ze rodzi się konflikt pomiędzy Avatarem i Disco71.....miejmy nadzieję, że nie urośnie do rangi konfliktu Disco71-Elfan:) Może sprawę rozwiążemy honorowo - niech wszyscy stojący po obydwu stronach spotkaja się na lesnej polanie i dadzą sobie po ry....ach:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeszcze nikt. Rozmawiałem z tym Panem i ktoś mu zaoferował cenę zaporową więc gdzieś pod koniec tygodnia się okaże czy będzie on wystawiony jeszcze raz czy też nie. Zachęciłem tego Pana do odwiedzenia naszego forum i napisanu paru słów o tym marantzu bo jak twerdzi porównywał go do kilku wzmacniaczy i z każdym marantz przegrał w jego systemie oczywiście. Modele moge wypsać ale później bo zaraz wychodze.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 6 Lis 2005, 13:19

 

>Oj, widzę, ze rodzi się konflikt pomiędzy Avatarem i Disco71.....miejmy nadzieję, że nie urośnie do

>rangi konfliktu Disco71-Elfan:) Może sprawę rozwiążemy honorowo - niech wszyscy stojący po obydwu

>stronach spotkaja się na lesnej polanie i dadzą sobie po ry....ach:D

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Avatar

Klikam : zaufany :) To co napisałeś powyżej doskonale podsumowuje nzwijmy to "przywary" discomaniaca, nic dodać nic ująć - świetne :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

co do konfliktu to zludne wasze nadzieje:):):) tak sie sklada ze z Przemkiem (Avatarem) znamy sie dlugo i szanujemy wzajemnie - dziesiatki razy jezdzilismy razem na odsluchy i pewnie bedzie tak dalej... Przemo pozdrowionka:):):)

a teraz do rzeczy: rowniez masz stare dane jesli chodzi o brzmienie mojego systemu kolumn przynajmniej na razie nie zmieniam chyba ze znajdzie sie cos lepszego - wtedy z mila checia:):):):) najwieksza bolaczka bylo okablowanie Marantza PM 75 nie zmieniam bo odpowiada mi jego "lampowy" sposob prezentacji

co do cdekow: najwieksza moja wada tu na forum jest chyba kategorycznosc niektorych sadow - przyznaje sie bez bicia i staram sie z tym walczyc

nie uwazam zeby moje Akai CD 79 bylo koncem swiata jesli chodzi o cd natomiast uwazam ze jest co najmniej przyzwoite - znam sporo lepszych cdekow

uwazam tez ze lepiej zrobilbys kupujac np Meridiana 508.24 niz KAV 250CD ale to moje zdanie...

jestes caly czas w Wawie wiec nie wiesz na jakie odsluchy chodze i gdzie a zebralo sie tego trche w tym sprzetu z przedzialu 10 - 30.000zl

PM 75 nie bede opluwal nigdy tak jak nigdy nie oplulem PMA 1560 ani zadnego innego Denona z tej serii, nigdy tez nie oplulem PD 9300 ani Akai CD 73 Reference Master - dziwie sie troche ze masz taki dystans do tego cd bo sam byles swiadkiem jak poplynal MF A 5 i Copland CDA 822 - na tescie bylismy razem...

w sprzecie jest tak ze nawet w tym wysokim przedziale cenowym zdarzaja sie knoty niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Aha i jeszcze jedno: Przemo nie siej zametu z laski swojej bo NIGDY nie oplulem PMA 1560 podczas zadnej rozmowy telefonicznej - jedynie stwierdzilem ze PM 75 moim zdaniem gra lepiej i bardziej mi odpowiada...

Nie chce zebys takimi stwierdzeniami robil mi zla opinie tu na forum tym bardziej ze to nie jest prawda... Dlatego prosze badz dokladny jesli cytujesz moja wypowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco ,powinniście się spotkać w tym hotelu i wyjasnić wszelkie wątpliwości raz na zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

za to z jednym sie zgadzam: na pewno KAV 300i potrzebuje innej konfiguracji niz moja i adamhienda'a... nie zastanawiam sie jakiej bo jego sposob prezentacji mnie nie interesuje - mam nieco inne wymagania - dlatego prosze nie porownuj KAV 300i do PM 75 tak jak ja tego nie robie - zupelnie inny typ brzmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany wy panowie to macie zdrowie....

Pitdogu w 555es nie trzeba robic niewiadomo jakich modyfikacjii ale mozna z niego cocnieco jeszcze wycisnac poczytaj watek na DIY o modyfikacjii sony 559ES i o filtrze dolnoprzepustowym zaprojektowanym przez Stożka ktory i u ciebie doskonale sie moze sprawdzic...ja poki co mojego 707 odstawiłem na bok bo dzieki radom jednego z przyjaciół moj Denon DCD2700 zaczyna grac tak ze ojojoj co ciekawe układ wyjsciowy ma podobny do 555es własnie i 559es zmiana kilku kondków na kondy lepsze ale o innej wartosci CZYNI CUDA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> disco

Cokolwiek zarzucał Ci Avatar to zgodnie z prawdą to robił, wszystko to było, sam już nie pamiętasz ;-)))

Ale zostawmy to już :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te wzmacniacze Marantza są takie dobre to dlaczego są takie tanie (kilkaset Euro)? Znam CD80, które można mieć za 1500 pln. I dokładnie tyle ile kosztuje ten CD, tak gra . Czyli jest to poziom dzisiejszego taniego Nad-a, CA czy Rotela:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.