Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjne wzmaki Marantza


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

ZbojMadej, zrób sobie upgrade klocka, na pewno mnie poprze kazdy kto mial z nim styczność, warto jak cholera!

Mozesz tez spróbowac podniesc prąd spoczynkowy żeby zblizyc się do pracy w klasie A, ale to na samym końcu. Był wątek o tuningu tych klocków, wiele tam naszych doświadczeń i prób zostało opisanych, włącznie z przerobieniem preampa do pasywki której efekty były dosyć kontrowersyjne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operton zbójowego PM-68 rozdziewiczył już McGyver ;) Więc z chęcią przyjmujemy go do klubu ;)

Mam pytanie statystyczne - czy gdzieś w Polsce są bliżej siebie dwa PM-75 niż mój i Krzycha? ;) Mamy tak na oko max 1000m do siebie, no może 800 :D Niezłe lokalne zagęsczenie PM-75 hihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie milo mi sie zrobilo ze to moj watek:):):):) Oczywiscie wpisuje sie do klubu Marantza z modelem PM 75. A swoja droga chcialbym Wam przypomniec moj temat na ktory nie bylo Waszej zadnej reakcji - kiedy mialem zamiar kupic PM 75:

http://www.audiostereo.pl/Wasza_ocena_brzmienia_Marantza_PM75_16799.html

Decyzje podjalem sam - ale dlaczego mi to zrobiliscie???

Wciaz nie mam czasu na fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> discomaniac71

W momecie zakładania przez Ciebie w/w wątku (marzec 2005) nawet nie przypuszczałem, że "przesiądę sie" z Primara A20 mk2 na Marantza PM75, zatem wówczas pomóc Ci nie mogłem... ;-D No ale dzięki swej pionierskiej i odważnej decyzji masz wielkie zasługi w popularyzacji Marantza PM75 (jak również Denona PMA1560 i kilku innych dużych, japońskich "hajfajów" ;-)

-> jaro4444

Tak, chyba obecnie największe zagęszczenie PM-75 na kilometr kwadratowy występuje na Żoliborzu ;-D

 

p.s. Panowie, czy ktoś mi pomoże w kwestii wymiany gniazd głośnikowych ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych ---> Jaro4444 najpóźniej w piątek (poźniej mam szkołe) przyjedzie i weźmie Yamaszkę wraz ze swoim CD.

 

Jaro4444 ---> Coś już dla Ciebie przyszło:) Sztuk 4;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zżera.

 

PM72 i PM68 to podobny poziom. Wymieniać nie ma sensu. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś szuka wzmacniacza to PM72 jest dobrym zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych ---> To jak masz się odzywać to się odezwij bo ja już wstępnie jestem na piątek umówiony z Jaro4444.

 

Jakby były jakies konkretne ustalenia to na tel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm 14

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wątku zagęszczenie PM75 - na Żoliborzu i gdzie indziej - przestanie chyba rosnąć, bo ceny pójdą ostro w górę. Już widzę te aukcje - "prawdziwy absolutny hi end, poczytajcie na forum Audiostereo, stan bardzo dobry, brakuje trzech gałek i przycisku, ale nie chodzi w końcu o wygląd tylko o dźwięk, cena kup teraz 1900 złotych"

 

Całe szczęście Niemcy z ebaya nie czytają tego forum (oby!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem na Allegro za nader uczciwą cenę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a Discomaniac71 kupił jeszcze taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cubino jak chcesz kupić w Niemczech ten wzmak od ręki to musisz dać min 220-250 E. Do tego koszt przesyłki, wpłaty... Jak trafisz dobrze w Polsce to kupisz taniej. Wszystkie widziane przeze mnie egzemplarze PM-75 były w idealnym stanie, to był za drogi wzmak dla młokosów. Co ciekawe Niemcy wyżej cenią PM-80 (ok.250-300

E)... Tak samo jest z PMA-1560. Na Ebay.de schodzą po ok 350-400E. Czyli zdecydowanie drożej od PM-75. Gdyby nie to, że sprzedałem swojego PMA-1560 w Polsce to bym go wystawił na Niemcy. Ale poszedł sobie w kraju i oby wiernie słuzył koledze z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ktory wzmacniacz byscie polecali: PM-16 czy PM-17 ?? Oba kosztuja mniej wiecej tyle samo (uzywane). Szukam wzmacniacza dla kobiety, najlepiej marantz ( bo taki ladny.... :P KOBIETY :))) bedzie gral z CD-17 (nie MK II ) i DVD DV6200 (najprawdopodobniej), glosniki (chyba) Jm Lab Chorus 716S (w fazie odsluchu poki co). CHodzi mi o to czy lepiej kupic 17ke ze wzgledu na nowsza konstrukcje, czy 16ke z racji tego ze "wiekszy i ciezszy" :) Z gory dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: preferowana muzyka - od klasyki po pop i hadr rock (zero jazzu ) czasem nawet house, fajnie by bylo jakby gral nie za ostro, tylko cieplo i przyjemnie z niskim basem. Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie demonizujmy z tymi kosztami przelewu i przesyłki. Przelewy ostatnio sporo staniały pod warunkiem że numer rachunku poda w prawidłowym formacie (międzynarodowy IBAN), a wysyłkę można zorganizować do jakiegoś wujka z NRF który nam sprzęt przy najbliższej okazji przywiezie, razem z solonymi orzeszkami z Aldika i misiami Haribo (ooops, dałem się ponieść wspomnieniom). W tej chwili np jest do kupienia PM72 za 130 euro od ręki.

 

A co do cen, faktycznie, w Polsce BYŁY niższe, ale jak to mówią w mojej branży, *)Wyniki są oparte na danych historycznych, nie gwarantuje się uzyskania podobnych w przyszłości. Myślę, że przynajmniej na Allegro ceny podskoczą, handlarze chyba uważnie śledzą to czy podobne fora.

 

Przy okazji, ponieważ połowicznie jestem w klubie marantza, tylko w innej sekcji (CD 63 KIS) pytanie do McGyvera - czy podejmujesz się jeszcze upgradów tego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem PM-75 uszkodzony ale mysle ze jak ktoś się zna to sobie poradzi z naprawą tym bardziej ze tanio stoi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zazdroszcze Wam tego cacka, jak niedawno szukałem wzmacniaczy też mnie ciągnęło z strone Marantz'a.

Niestety byli tacy co mi poradzili NAD320bee no i swoje 850zł ulokowałem właśnie w nim :(

Planuje jednak wziąć się za zrobienie GC pozbycie się NADa i zakup preampa Marantz 80. Mam nadzieję, że to razem ładnie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wlasnie rozebralem swojego PM 75 celem zrobienia zdjec: TDA 1541 A - wiem juz na pewno ze to ta wersja.

Jak gra? W porownaniu do PCM 63 PK - ciemniej z mniejsza przestrzenia. Schodzi nisko charakter brzmienia jest wyrownany ale PCM 63 PK w Akai CD 79 gra sporo lepiej. Jest tez wiecej detali. TDA 1541 A w PM 75 potrafi jednak pokazac pazur - mam 24-bitowo remasterowana plyte J.M. Jarre i momentami potrafi zagrac bardzo detalicznie i bardzo sugestywnie. Jednak stawiam na Akai podlaczone kabelkiem Audioquesta.

marekzawa podaj mi swoj adres na maila celem odeslania filtrow DA.

Pozdrawiam.

PS PM 75 jest podpiety kabelkiem koaxialnym DIY z czystego srebra do CD 79 na DAC Direct OUT, a takze optykiem Kimbera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.