Skocz do zawartości
IGNORED

KODA KD 261


tolek

Rekomendowane odpowiedzi

Powracając do tego wątku chcę napisać że kupiłem radmora 5512 i dla mnie gra lepiej od kd 261. Co do tego wychwalania "wynalazków" typu kd to przeglądałem kolejny raz forum i znalazłem wpisy odnośnie wzmacniaczy diory (najwięcej) że dzięki kilku forumowiczom (ich pozytywne opinie) ceny tego sprzętu na allegro niewspólmiernie poszły do góry. Niektórzy twierdzili nawet, że było to celowe działanie aby ci forumowicze bądź ich znajomi mogli sprzedać za cenę której ten sprzęt nie był wart. Myślę, że z tym kd jest podobnie. Kilka osób chce nakręcić koniunkturę na ten sprzęd bo sami go kupili i okazało się że to żadna rewelacja. Bo jak sprzęt który jak sami twierdzicie ma w środku wszystko "no name" może tak zachwycać skoro wszystkim na forum, pytającym o zmiany, doradzacie że te badziewiaste kondy, diody, itp. należy wymienić na firmowe typu ....., a po takiej wymianie to sprzęt będzie grał cudownie. Poza tym moc transformatora co przekłada się na moc wzmacniacza nie musi oznaczać, że napędzi on trudne kolumny co podajecie jako zaletę kd. Sprawdźcie co sami pisaliście na temat np. technicsów, które nie miały ani słabych transformatorów ani małej mocy a twierdziliście, że nie dają sobie rady z napędzaniem trudnych kolumn jak o wiele słabsze np nad-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rewelacyjnego dzwięku za 300 lub 700zł.Ale po Audio Show zaczynam się zastanawiać....Czy taki jest za 30000 lub 70000zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolek

Bałem sie porównania ,szczególnie wysokoch tonów.Mojego nieszczęsnego Conrada z wypasionymi sprzetami na Audio Show.Nie bede pisał o wrazeniach porównawczych bo zostanę wysmiany.Ale (talerze perkusji brzmiały tak samo).

Mam dzielony zestaw.Niby koncówka mocy jest sprzetem estradowym.Wykończenienie zadne hiendowe.Ale ten zestaw jest prawie zupełnie przezroczysty.Prawie zadnego wpływu na dzwiek.

Cały mój zestaw jest wart obecnie razem z kabelkami gdzies 2500zł.Czyli tyle co nędzna wkładka gramofonowa.

Gratuluje ci zakupu Radmora za rozsadne pieniadze.To dobry sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Czy dobry to się wyjaśni jak pogra jakiś czas i się nic nie będzie z nim działo. Jeżeli tobie twój się podoba to najważniejsze i też gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy powinno się porównywać wrażenia odsłuchowe, które każdy ma inny czy raczej na forum powinno się muwić o stronie technicznej - awarie sprzętu, jak naprawić, co może być przyczyną, na co należy zwrócić uwagę itp. Bo to, że na tym forum są wybitni znawcy to nie ulega wątpliwości, są obeznani i potrafią wyjaśnić każde zjawisko i powiedzieć czy dany model powinien tak się zachowywać czy nie. Jedna czy ci znawcy nie tracą na zaufaniu jeżeli wydają tak różne i skrajne opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli byłes na Audio Show to wiesz o co chodzi.Jesli nie to, straciłes tylko naukę.Że czym drozej tym gorzej.Kupujac niewiadomo co za jakies miliony,kupujesz sobie tylko kłopoty.Potem zostają miesiace na przekonanie samego siebie że zestawik w cenie ferrari jest boski....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię zrobić, by zestaw za nędzne grosze grał dużo lepiej od wypasionego hiendu za miliony. W moim pokoju, bez żadnych voodoo, ingerencji w elektronikę. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chyba rozsadna cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako posiadacza tego wzmaka najbardziej rzuca sie w oczy beznamietnosc brzmienia. Bas nie schodzi nisko, wokale nie wciagaja a instrumenty maja krotkie wybrzmienie (denerwuje mnie to) niczym w polskiej unitrze ws304. Jednym slowem oceniam brzmienie jako plytkie bez charakteru. Z drugiej strony ma duza moc i mozna glosno posluchac muzyki bez znieksztalcen.

Wg mnie ten wzmak jest dobry w swoim przedziale cenowym i nie pokusilbym sie o sztampowe stwierdzenie w stylu "wymiata konkurencje do 800zl " :)

Jest po prostu bezpiecznym zakupem do 400zl. Sa lepsze wzmaki w tej cenie a sa gorsze w wyzszej cenie takze roznie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.