Skocz do zawartości
IGNORED

modyfikacje CD


ack1

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewijalo sie to o tym sporo w swoim czasie

temat tunningu odtwarzaczy wywolal to sporo emocji i podzielil uczestników forum na grupe zwolennikow i grupe przeciwnikow - pamietacie Koledzy, oj, goracy był ten watek :-) !!!

tak czy inaczej, na pewno 2 namiary sa godne polecenia - Garmin i LCAudio

namiary znajdziesz tu bez problemu, skorzystaj z wyszukiwarki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Garmin nie odpowiada na tel. i na mail od 3 miesiecy. Ostatnio zamowilem u niego AD825 i LM6172- to doszlo ale nastepne zamowienie plytek przejsciowek do OP627 Brown Dog juz nie. Czy ktos ma z nim kontakt bo potrzebuje kondensatorow Elna Silmic i Cerafine oraz Panasonic FC. I jeszcze jedno pytanie czy ktos z zacnych forumowiczow posiada (moze wykonac) przejsciowke z SIP8 na DIP8 takie jak Arek (garmmin) montowal w TEAC VRDS na swojej stronce. Czce wymienic Mitsubishi M5218 SIP na jekiegos BB lub AD825 a moze LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto skontaktować się z Madralem - www.madral.pl . Zdaje sie, że mają te kondensatory, oferowali też kiedyś clocka, więc nie wykluczone, że mogą też mieć przejściówki. Ja sam zastanawiałem się kiedyś nad wymianą M5520 w tunerze, znalazłem nawet pdf-y z parametrami M5220 i M5518, ale nie bardzo wiem, co najlepiej wstawić zamiast M5220... Ciekaw jestem, czy wymiana kondensatorów Elny Cerafine na Silmic lub jakieś inne (Tonerex, Black Gate?) mogłaby spowodować "wygładzenie" brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory Panasonic FC można kupić w RS Components i to o połowę taniej niż u Garmina. Przynajmniej w stosunku do cen które podaje u siebie na stronie.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało o tym wiem, ale czy nie lepiej kupić slynną, również na tym FORUM Technicsa, zamiast modyfkować jakies starocia ?

 

7 kosztuje chyba 700-900zł, więc powinno byc po sprawie, a zabawy ze starociami to jednak kasa i ryzyko.

Inne rozwiązanie to sprzedanie takiego zabytku za 200-300zł i zakup Panasonica "75" - pełne DVDAudio, 24/192, Nowy Remaster itp. itd. cokolwiek miałby to oznaczac. Wszystko za 700zł w hipermarkecie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Trojka to akurat nie staroc, tylko ze taniocha. Siodemka powinna faktycznie byc lepsza, rowniez od budzetowego DVD-V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pana Tomka "Kaszio"

 

Troszke zaskoczyla mnie Twoja wypowiedz wiec postanowilem moim nosem wszystko wywachac i wyjasnic. Znam bowiem czlowieka, znaja inni i jakos nie narzekaja. Wrecz przeciwnie. A oto i odpowiedzi na nurtujace Cie pytania:

 

1. Czy domyslasz sie czemu zlozone w lipcu "zamowienie" nie doszlo? (to akurat w formie pytania ale jak odpowiesz to bedziesz mial odpowiedz gotowa).

2. Ostatniego maila wyslales 29 sierpnia. Niektorzy maja urlopy i odpoczywaja i trzeba poczekac pare dni. A komorka podobno zmieniona bo Ktos ma dosc telefonow miedzy 22 a 24:)

3. A poza tym nie trzeba mailem, wystarczy gadu-gadu. Masz przeciez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ack1

 

Andrzej i Jozwa maja racje, nie ma sensu modyfikowac SL-PG3 (jak go otworzysz dowiesz sie dlaczego - tam nie ma czego modyfikowac :) ), lepiej kupic SL-PS7, ten model w razie potrzeby zmodyfikujesz i to z bardzo dobrym skutkiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie jestem. Wiele razy powtarzalem ze mieszkam w Radomiu, natomiast Garmin jest z Olsztyna.

Wiedzialem ze ktos po mojej wypowiedzi bedzie cos podejrzewal, ale prawda wydala mi sie w tym momencie wazniejsza. I tak nie napisalem calej, choc jesli Kaszio nie odpowie publicznie na zadane pytanie to sie moze pokusze...

Natomiast bardzo sobie chwale Garmina, tak jak i wielu (chocby Andrea) z tego forum. Ech, panowie, zeby chociaz Neel czy Stand Art takie sieciowki robili...

A mi jest milo po prostu, ze ktos w domu w tak skromnych warunkach moze zrobic cos dobrego (ja np zmienilem Siltecha SQ 28 na jego kabelek za 150zl + wtyki).

Tylko chlopak ma bardzo duzo roboty i czasem ciezko mu sie wyrobic :):):)

 

A poza tym Arek jest sto razy milszy od Hienki:) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem, naprawdę, ale powiem: po raz drugi zamówiłem u garmina ten sam interkonekt. Kosztowało mnie to trochę więcej, niż się spodziewałem, ale garmin powiedział mi, ile te cholerne druty go kosztowały i zamknąłem jadaczkę, bo w tej sytuacji głupio było się targować. (Za b. go szanuję, jaki jest i co umie zrobić. Nie bałbym się dać mu drogi sprzęt do naprawy - po gwarancji oczywiście. Umie i wie dużo - gada b. mało. Jest skromny (nie to, co ja hihihihi). Umie zbliżyćsie do dźwieku "na życzenie" zamawiajacego i chyba dlatego wciąż funkcjonuje.

 

On nie drze cen, "wiem", ile na mnie "zarobił" i mu wierzę.

Nie musiał mi tak naprawdę mi tego mówić. Tak po prostu wyszło.

czułem, że będzie to trochę więcej kasy, ale czego się nie robi, gdy ma się tę pewność, że ten interkonekcik na mich WBT "jest do szczęścia niezbędnie potrzebny". Wiecie, że takie rzeczy czasem się wie i czuje, i koniec, basta. Zdanie innych mi wisi, gdy kupuję. Mam swoje. Jak zapraszam na odsłuchy to... to mniej mi wisi..., ale nawet gdyby opinia innych była niezbyt przychylna ( nie zdarzyło mi się chyba) to mało mnie to wzrusza. Wiem, czego chcę i podążam w poszukiwaniu lepszego dźwięku do swego wirtualnego o nim wyobrażenia, w miarę upływu lat i doświadczeń. Na razie mi nie ucieka i nie obchodzi mnie to, czy to dobrze, czy źle.

Ekstrema ? - Tak, ale nie za wszelka cenę. (Jestem rozsądny, jak mi się wydaje.) Dość tych wynurzeń.

 

* * *

Nie łączą mnie z nim żadne układy wspólnobiznesowe, albo solo biznesowe, ani trochę. Wiem, gdzie mieszka, że tuninguje sprzęt, Jest typem pasjonaty, 'technicznego poprawiacza" - chyba. (Sam to kiedyś ostro przechodziłem). Czy dźwiekowego - nie wiem, ale słyszy na pewno.

I tyle.

B. pracowity i nadzwyczaj skromny. Ta jego druga cecha, cholernie mię ujmuje. Nic, tylko brać przykład.

Może nie wierzycie - miałem coś jeszcze dodać, ale zapomniałem ; )

Może kiedy indziej.

Nie mam jednego faworyta. Doceniam to, co dobre. Mam ProAc, a wyżej podoba mi się VA Mozart, niż "125". To taki przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD tuninguje również p.Darek Kulesza (QAudio) tel (22)6415884. Słyszałem, że z b.dobrym efektem. Sam słuchałem jego zmodyfikowanej Yamahy, ale nie porównywałem z innymi urządzeniami.

>andrea29

On też się zna, ale dla odmiany dużo mówi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam dokładnie ale bodajże ostatnie 4 tracki na tej płycie to test na VTA, moja rega przechodzi tylko 2 tracki (i to 2-gi z delikatnym bólem), na trzecim się wykłada ... niesłyszałem jeszcze o TT który by przeszedł wszystkie 4 ... najlepsze przechodzą 3...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Witam. Odpowiem na publiczne wzdledem mnie pomowienia przedstawione przez Pana Hienka-podrobka.

1. Nie mam pojecia o co Ci choci w tym pytaniu ale jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Oplete za Op ampy uiscilem zgodnie z umowionym z Panem Arkiem terminie przelewem. (jesli chcecie to pokarze zdjecie polecenia przelewu). W ustaleniu telefonicznym zamowilem 2 szt. plytek do OP627. Majl byl wyslany 14.07 i Pan Arek odpowiedzial ze wysyla w biezacym tygodniu.

2. Nigdy by mi nie przyszlo do glowy dzwonic do kogos po 22.00. (chyba ze to moj dobry kumpel i idziemy na wodke). Jezeli Pan Arek nie chcial ze mna rozmawiac wogule to mogl napisac.

3. Nie mam zadnego Gadu-Gadu.

A tak wogole to jaki masz w tym interes aby na forum wobec mojej osoby wysuwac insynuacje. Jak do tej pory z Panem Arkiem moje kontakty byly bardzo pozytywne i nigdy nie mialem do niego zadnych zastrzezen. W moim watku chcialem sie tylko dowiedziec czy ktos ma z nim kontakt i tyle a zadnym przepadku go oczerniac. To bardzo konkretny i porzadny czlowiek. Jezeli nie chcial mi czegos wyslac wystarczylo napisac. Pozdrawiam Pana Arka i Hienke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się wetnę z pytankiem: czy warto modyfikować Rotela 991AE i czy ktoś się tym zajmował? Moze wiecie, kto czy jakaś firma robi takie rzeczy. LC Audio modyfikowało zdaje się tylko niższe modele Rotela i nie wiem, czy dalej jeszcze istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.