Skocz do zawartości
IGNORED

Wrażenia po Audio Show 2005


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Zydelek => przyznasz, że to bardzo dyplomatyczne podejście do sprawy ze strony Sonus Oliwa,

po naszych entuzjastycznych wpisach to nic tylko zapomnieć kabli na Audio S. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pokój (uwaga!) Velum. Serio-serio. Hilary Hahn (płyta "plays Bach") zastępowana była skrzypcami na żywo - warto. Nie twierdzę, że trza od razu kupić te kable, ale posłuchać naprawdę warto.

 

(uff, mam nadziieję, ze powyżssze napasdałem be zblędów, jestem własniue po forumowycm piqwie ;))

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisja bylem tylko w Bristolu .Troszke po 17-ej. Tloku zbytniego nie stwierdzilem, przykrego zapachy w salach tez nie. Najwieksza porazka to muzyka ktora zapuszczali panowie z obslugi stoisk. Kto normalny tego slucha? Najwieksze kuriozum to "cztery pory roku" w sali ancient audio zagrane na akordeonie. Ile osob w Polsce tego g.... slucha. No ile? Moze 5 moze 6 w porywach do 8. Czy Ci panowie nie rozumieja, ze to najnormalniej w swiecie wygania ludzi z pokojow. Przynajmniej mnie. I jeszcze paru innych , ktorzy wyszli w tym samym czasie co ja. To jest po prostu meczace. Albo jakies beznadziejnie nudne samplery. Przeciez tego sie nie slucha.Co roku mowi sie o tym, pisze sie na forach, ale to jest jak widac niereformowalne. Smenty swiadcza widocznie ich zdaniem o wyrobieniu audiofilskim sluchaczy. To tak jak testowac zawieszenie samochodu na super rownym asfalcie. Najwiekszy pozytyw to jedna z Pan ze stosika "hi-fi clubu"....Majac do wyboru Ją czy thiele w zestawieniu z makiem wybieram Ją. Bo i mniej krzykliwa i pewnie cieplejsza. No i chcialoby mi sie dla niej pracowac. Na thiele i maki nie chce mi sie reka ruszyc. Siedzialem w tej sali. Zgaszono swiatlo. Rozsiadlem sie wygodnie w fotelu trzymajac kieliszek z czerwonym winem i myslalem ze znajde sie w niebie. Ze osiagne absolut i nirwane jednoczesnie. A tu dupa blada. Nie podobalo mi sie. Czulem szacunek i rodzaj pewnego podziwu tak jak podczas ogladania trylogii Tolkiena. To robilo wrazenia, ale to nie moj film i nie moja bajka. Nie zaangazowalem sie zupelnie. Noga nie tupnela. Bylo chyba zbyt glosno, fragmentami zbyt ostro ( 4 osoby wyszly wczesniej zatykajac sobie uszy) i muzyka wybrana tez chyba niezbyt szczesliwie przez skadinad fajnych ludzi z Kopernika ( pozdrawiam Pana Pawla) Za bardzo po aptekarsku. Dzwiek skojarzyl mi sie ze skalpelem z chirurgicznej stali. To zdecydowanie nie moje brzmienie. Bylo zimno i malo muzykalnie. To za cholere nie chcialo zagrac.To bylo rozczarownie jednym slowem. Nie porazka, ale rozczarowanie.

A porazka to sala linna. Jak mozna prezentowac cos tak cholernie beznadziejnego na jedynej tego typu imprezie w roku. No jak? Czy Ci Panowie nie slyszeli co prezentuja? Wstydu nie maja? Glusi sa? To byly kolumny za ponad 100000 Pln. Niewyobrazalne. Nie zaplacilbym za nie 500. Tych ktorzy tam byli i to slyszeli prosze o opisanie basu. Ja nie znajduje slow.

Zadnego wrazenia nie zrobily na mnie prezentacje Szemis Audio Konsultant (monobloki kondo i kolumny FAl) i Audio Classic/ Linnart. Ta ostatnia byly wrecz slaba. Bez energii, bez polotu. Czasami brzmialo mi to jak jakies stare ruskie radio. Do tego te kolumny byly brzydkie. Bardzo brzydkie.

Zdecydowane plusy to sala voxala (bat + legacy-) ale trzeba miec wielkie pomieszczenie odsluchowe. Ten dzwiek robil wrazenie, a podczas utworu hugh masekela ( jutro kupuje plyte) pierwszy raz pojawil mi sie usmiech na pysku pod nosem i po skonczeniu tej piosenki chcialo mi sie klaskac. Bardzo dobre esy z jadisem. Naprawde fajne brzmienie i na koniec najlepszy pokoj - ancient audio. Podchodzilem bardzo sceptycznie do tej firmy, ale po tym co uslyszalem wielki szacunek. Chcialbym miec tak brzmiacy system. Nie moglem sie do niczego przyczepic. A poki co mysle sobie, ze dobrze, ze tam bylem bo uswiadomilem sobie, ze to co mam jest calkiem dobre i kilkukrotny wzrost nakladow przynioslby kilkunasto- procentowy wzrost jakosci brzmienia. W zwiazku z tym biore ukochana i za kasa na nowe klocki jade na super wypasione wakacje. A jutro sobieski....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Audio show byłem po raz pierwszy. Moje wrażenia sa bardzo mieszane. Po pierwsze to wielka frajda moc obejrzeć i posłuchach tak wiele sprzętu w jednym miejscu i o jednym czasie, z drugiej jednak strony doskwierała zbyt wysoka temperatura, ogromna ilość zwiedzających i czasami fatalne warunki odsłuchu. W hotelu Bristol warunki były dużo lepsze, ale i sprzęt tam eksponowany to była pierwsza liga. Pozwolę sobie przedstawić moje wrażenia z odsłuchów.

 

Hotel Sobieski

1. Avantgarde - kolumny tubowe prezentowane przez obcojęzycznego czlowieka, zdaje sie Niemca i chyba załozyciela firmy. Prezentacja była gorsza niz sie spodziewalem. Te kolumny maja swietna markę, ktorej nie potwierdziły. Grały halasliwie i sucho. Faktem jest ze warunki do odsluchu - tragiczne

 

2. JMlab - fatalna prezentacja, fatalny dzwiek. Stały Utopie i nowe Elektry plus TACT i NAD MASTER series. ZLE ZLE ZLE

 

3. Akkus- byłem tam tylko chwile, ale podobało mi sie. Dynamiczny i dosc spojny dzwiek.

 

4. Kustagon plus Audio Academy - polski zestaw, ktoremu kibicowalem, ale nieststy grał tragicznie. Niespojny, halasliwy napompowany. Beznadzieja

 

5. Sound ART - tragiczne brzmienie polskieggo zdaje sie zestawu wzmaczniaczy podpietych do porzadnych przeciez Mini Utopi. To była karykatura dzwieku. Plaskie, zniiekształcone, skompresowane - brrrr

 

6. Sound&Line - Marton - polączenie łodzkeigo wzmacniacza za 6 tys Eur Marton pana Marka Knagi z kolumnami naszego forumowego kolegi niestety nie zaowocowalo dobrym dzwekiem. Brak przestrzeni oraz silne rozonansy to najwieksze wady.

 

7. GLD - całkowicie przychylam sie do opini napisanych wczesniej. - Dramat

 

8. Kuriozum w postaci panelu otwartego z glosnikami PHY. Jeden z kandydatów do miana najgorszego brzmienia. To cos grało kompletnie bez basu i dynamiki z wypranym z barwy srodkiem.

 

9. Audio Phisic - spedziłem tam mało czasu. Nowe Caldery grały za glosno, moim zdaniem kompletnie nie zasługiwały na swoja cecne.

 

10. Stoisko firmy Fast - wielkie Ushery - wielka klapa. Totalnie nienaturalny dzwiek za wielkie pieniadze. Dla zachowania proporcji powiem ze male Ushery, ktore grały w pokoju obok były OK.

 

11. Zoller - !!! Elektronika Audionet towarzyszyła nowym Zollerom Imagination. Napisze o nich wiecej pozniej, bo to moim zdaniem była jedna z 2 najciekawszych prezentaji. Terazz w skrócie powiem jedno - R E W E L A C J A. Te kolumny maja kosztować 4200 zł komplet, a grały jednym z najlepszych dzwieków całej wystawy. Z uwagi na zmiane glosnikow z Focala na wlasne nieco zmienilo sie brzmienie, ale to ciagle jest slodki, spojny dzwiek Zollera. Moje stare Imagination maja wiecej tła i jeszcze kilka innych roznic, ale moje kosztowały 3000 euro a te 4000....zł. Te kolumny wykosza konkurencje i za pol roku beda kosztowac 5000. Zobaczycie!

 

 

 

 

Hotel Bristol

Prezentacje były ciekawsze, lepiej naglosnione, staranniej zorganizowane. Pokoje znacznie obszerniejsze, było tu poprostu fajniej.

 

1. Najlepszy, zdecydowanie, najwspanialszy dzwiek wystawy!!!! Lowther i Linnart. Coz moge powiedziec. To moim zdaniem jedyna w pelni zasługująca na miano Hi-Endowej prezentacja. Absolutnie wspaniały dzwiek, oderwany od kolumn o wielkiej skali, spójnosci ale nienatarczywy. Wszystko miało piekneą barwe. Orkiestra była jednoczesnie duza i nie męczyła. Skrzypce znakomite. Ogomne wrazenie obecnosci muzykow. Dzwiek niespektakulany, ale naprawde mi sie podobał. Tego własnie oczekuje od Hi-Endu.

 

2. Thiel - McIntosh - K A T A S R O F A nr. 1 - Jesli bym kupił ten zestaw za te pieniadze to chyba zapadłbym w spiączke z depresji i rozpaczy. Tragicznie amuzykalny, halasliwy, epatujacy wyłacznie skalą dzwiek. Zero przsestrzeni, barwy swobody. Beznadzieja.

 

3. LINN - K A T A S R O F A nr. 2 a własciwie nr 1!!! To co sie wydobywało w tym pokoju to juz jawna kpina z audiofilow. Jazgot. Poprostu brak słow. Najgorszy dzwiek w Bristolu

 

4. ESA - na miłym godzinnym zamknietym pokazie zaprezentowano nam elektronikę Jadis i kolumny ESA (28 000). Z Francji specjalnie przyjechał na tę okazje człowiek z Jadis, który cos tam wydukał ze mu miło...i w sumie milo. Prezentacji kolumn dokonał ich konstruktor. Jag grały? Mozna powiddziec ze bardzo dobrze, zarowno ograny Marie C. Alain jak i moja symfonia Brahmsa nie połozyły ich na łopatki. Dynamika, ladne barwy to plus minus to moim zdaniem cena 28000 to duzo i musze powiedziec ze dzwiek Zollera był bardziej spojny i słodki (choc miał mniejsza skalę) a kosztuje tylko 4000 zł. Ogolnie bardzo mi sie ta prezentacja podobała i uwazam ja za najlepsza z polskimi kolumnami. Zachęcano nas do sluchania własnych plyt (zreszta nigdzie mi nie robiono trudnosci)

 

5. Audio Note - !!!!!!!!!!!!!! coż powiedziec 800 000 zł piechota nie chodzi. Fajnie było sobie psluchac urzadzen Kondo. Powiem jednak, ze nie powalilo mnie na kolana, ale biore pod uwage fakt ze tam zawsze byly tłumy ludzi, którzy puszczali najrozniejsza muzykę. Grało dobrze, ale nie miare moich oczekiwań. W sumie, rozczarowanie.

 

6. Ancient Audio - bardzo miły, profesionalny pokaz. Duzo informacji o samym sprzecie, mily klimat. A dzwiek? Moim zdaniem bardzo dobry, choc mialem wrazenie ze kolumnyczasami przy wysokich poziomach sie przesterowują i slyszalem niemiłe cykania. Wlasciciel nazwał wątek z forum o Lektorze Grand: fenomenem socjologicznym :). Ale grało bardzo dobrze.

 

7 Legacy & BAT - niepodobało mi sie. Za glosno, za jasno i ogolnie nie moj swiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000691 1170278820_thumb.jpg

post-243-100000692 1170278818_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000688 1170278825_thumb.jpg

post-243-100000689 1170278823_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000685 1170278830_thumb.jpg

post-243-100000686 1170278829_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000682 1170278836_thumb.jpg

post-243-100000683 1170278834_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000678 1170278844_thumb.jpg

post-243-100000679 1170278842_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-243-100000676 1170278847_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi- tak, nie bylem, nie ma mnie obecnie w kraju.

Mars - fajne zdjecia... ona musi sie przebrac w cos bardziej....kobiecego, natomiast Zollery, czy naprawde obiektywnie? I czy naprawde 4,000 zl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wróciłem.. i dla mnie to już po wystawie . byłem drugi ras więc nie będę komentował warunków odsłuchowych bo wiedziałem czego się spodziewać.

Sobieski .

1.kino Denona -ful wypas

2.ferguson-ciekawa budżetowa konstrukcja .konkuręcja dla kodyi JbL balboa

3 .TRIMEX- bezpośrednie sąśiectwo kina denona i '’gwar'' skutecznie rozpraszały dźwięk i uwagę ...ale po 20stej jak jusz wyłączyli Denona a ludzie się zmyli i zrobiło się pusto udało mi się zasiedzieć w trimexie(prawie do 21;00) z panem dystrybutorem któremu widocznie się nie śpieszyło jak i mnie ,bo autobus z dworca miałem dopiero o 22;00, .no to był odsłuch to był dźwięk .tact -to jest wzmak!!! non stop grania i się nie grzeje jak jakiś kaloryfer!, gałka volume cudo. dźwięk po kalibracji akustyki pomieszczenia którą wykonaliśmy jeszcze ras wstawiając małe poprawki przes procesor Tda2200 ...szczena mi opadła. to jest korektor! a nie jakieś psełdo korektory techniksa 70 . sony czy diory .no i to mi się naprawdę podobało!!!!

 

O brystolu jutro cosik napisze bo zara ranek .idę spać

 

jakby ktoś się mógł pofatygować to może mi przesłać na [email protected] jakieś zdjęcia ,bo niestety aparatu nie posiadam ;-) z góry dzięki .

pozdo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, półprzytomny póki co, 7 godzin pociągiem robi swoje.

 

Wrażenia mieszane, podobnie jak audioszołowe zapachy, ale pewnie za rok i tak się wybiore :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katastrofa. inaczej tego nie mozna nazwac. Po prostu. Ogolna katastrofa byla tak wszechobejmujaca, ze sklania do szerszej refleksji na temat kondycji rynku i kierunku rozwoju sprzetu.

Po powrocie do domu, bylem zaszokowany tym ze moj dosc zalosny sprzet (stary 16 bitowy teac plus B&w 610 plus wynalazkowy, skladany z kita, dual mono wzmacniacz) rozklada wszystkie "prezentacje"-WSZYSTKIE oprocz moze trzech. Bo gra zrownowazonym dzwiekiem! W przeciwnienstwie do 98% prezentowanych systemow.

 

I to nie jest kwestia , kabelkow , pomieszczen, innych, to jest kwestia kierunku rozwoju sprzetu tzw "audiofilskiego". Mam wrazenie ze wszystko poszlo w efekciarstwo i nieznosny manieryzm "uwypuklania" mikroszczegolow, mlaskniec, szurniec.

Dazenie do podniecania sie nieslyszalnymi w normalnym odslchu MIKRO-szczegolami zupelnie niszczy idee high fidelity.

Mam wrazenie ze polaczenie nowoczesnych kopulek (vifa!!!) i wysokobitowych przetwornikow tworzy jakies kompletnie niszowy rodzaj dzwieku, wlasciwy tylko i wylacznie dla specyficznego rynku poszukiwaczy mlaskniec i szurniec.

Szczytem tego podejscia prezentacja ESY.

 

Wolne od tego byly oczywscie prezentacje na lampach, ale te z kolei oprocz jednej-dwoch sal byly jak zwykle kluchowate i przygluszone..

 

W zasadzie jedynym miejscem gdzie odbywaly sie CZARY byl pokoj audio classic. Dzwiek minimalnie przygluszony w cichszych fragmentach, ale zaskakujacy jak na lampe rozpedzony, bez tracenia kameralnosci i ciepla. To byl JEDYNY zestaw ktory mnie pozytywnie zaskoczyl.

 

Pomijajac 1000 pokojow w sobieskim (tam poprawnie "jako-tako" dla mnie zagraly traby kefa) gdzie bylo duzo prezentacji i kazda byla po prostu zla, latwiej pisac o bristolu.

 

A wiec na lewo od schodow (nie pamietam , bo szybko wyszedlem) - glosno i sprzet za pareset tysiecy -katastrofa

 

Linn- spektakularna katastrofa! zadziwiajace ze za taka gore pieniedzy mozna sprzedawac taki szajs.

 

ESA - modelowy przyklad szajsu. To miejsce ktore jest studium upadku tego rynku w polsce. Japonskie tanie klocki z lat 80 przy tym to szczyt wysokiej wiernosci. Tak biegunowo innego od rzeczywistosci dzwieku, nie mam nawet na swoim komputerze na "glosnikach" logitecha!!!! :O SZOK. Po prostu jakas parodia.

 

No i McIntosh - to miala byc prezentacja ktora kiedys pelnila prezentacje 802 i levinsona, czyli miejsce do ktorego sie pielgrzymkuje, po 30 minut "nieziemskiego" przezycia, po 30 minut CZAROW.

W tym roku nic z tego nie wyszlo. Zestaw zagral po amerykansku glosno i w miare poprawnie. Wbrew zapowiedziom prezentera duzo gorzej niz w zeszlym roku. POdejrzewam ze z powodu niewygrzanych wzmacniaczy, do zego przyznal mi sie prezentujacy. Stwierdzil ze koncowki graly "pare dni" co biorac pod uwage zawodowa przesade zapewne znaczylo pare godzin. Zero czarow. Rozczarowanie.

 

Do tego dodajmy brak wiekszosci bardzo powazych graczy na rynku (przyklad braku sprzetu dystrybuowanego przez audio clan - czyzby ta firma posprzeczala sie z kislem??). no i mamy pelny obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4kowal, 12 Lis 2005, 21:43

>Na koniec zdradzil mi nazwe roboczą kabla ktora brzmi : "O kur.." dlatego ze kazdy po wpieciu tego

>kabla tak wlasnie reagował z niedowierzaniem

 

Reakcja jest dokladnia taka jak piszesz "O kur ..... ale wtopiłem kase" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Ja wrócę do pokoju pana Nykiela i po przespanej nocce wydaje mi się że to był mój dzwięk i według mnie dzwięk wystawy .Zagrało poprostu muzykalnie bez natarczywości większości prezentacji bez dudniącego i wszechobecnego basu chciało się tego słuchac.Wzmacniacz lampowy właśnie tutaj pokazał pełnie swoich mozliwośći i tak grającej lampy chciałbym u siebie w domu.Niestety pozostaje jedno ale nie bardzo wiem do jakiego kręgu nabywców dzieło pana Nykiela jest skierowane po miłym wykładzie na temat zgodności falek w czasie i przestrzeni usłyszeliśmy cenę urządzenia 12000zł no tak co z tego że zagra i ze słabym transportem kogo bedzie na to stać.Właścicieli drogich urządzeń raczej też nie zainteresuje , po prostu trzeba to traktować jako ciekawostkę i realizację pasji konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco dziwne, że najbardziej krytyczne głosy pochodzą od osób, które słuchają muzyki na bardzo kiepskim sprzęcie.

 

Dla tych, którym nic się nie podobało - proponuję sprawdzić pokój Harpia Audio w Sobieskim - ja słuchałem tam największej konstrukcji za 12,900 PLN i to był bardzo dobry dźwięk (czy bezwzględnie najlepszy, to nie wiem, ale na pewno dorównywał klasą kilku zestawom kilka lub kilkanaście razy droższym). W pokoju nie było popychającego się tłumu, dzięki czemu chwilowo warunki akustyczne były bardzo dobre. Źródłem była Wadia 830, a wzmacniacz (końcówka?) jakaś niewielka gabarytowo. Wpadnę tam jeszcze dzisiaj - z ciekawości chciałbym posłuchać tańszej konstrukcji.

 

Tym razem w Bristolu jest dość nieciekawie, w Sobieskim zdążyłem odwiedzić w sobotę zaledwie kilka pokojów na 2 piętrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu Force są w Audio Systemie (chyba w pokoju Gamuta), ale wczoraj stały i nie grały.

 

Jazz -> myślę, że powinienes zatrudnić się nako konsultant w dziale technicznym Sobieskiego. Those who work there (obvously) do not know their shit.

 

Hostess jest więcej, i ta ze zdjęcia wcale nie jest najfajniejsza :-)

 

Mój typ (tu na zdjęciu z innej imprezy), na AS w barwach Trimexu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars => Czyli znowu Thiel z MacIntoshem się pogryzł ;-)

 

Czy nie odnosicie wrażenia,że często klocki są zestawiane na siłę, na zasadzie,

MAM TAKIE DOBRE TO MUSZĄ GRAĆ RAZEM , a to niezupełnie tak i obraz sprzętu - tego co potrafi jest wypaczony,

to trochę podcinanie gałęzi na której się siedzi, albo zwykła bezmyśloność.

Mając w ofercie sprzęt rasowy - wybitny zestawiłbym go z tym z czym najlepiej by grał, przecież to logiczne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarzabek jak chcesz to zapraszam na odsluch. Jak posluchasz czegos grajacego normalnym zrownowazonym dzwiekiem, to ci zachwyt troche ostygnie.

A harpia byla faktycznie niezla. NIEZLA. Ale nic ponad to nie da sie powiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zaskakują mnie dramatyczne oświadczenia na temat tragicznego dźwięku na AS. Na żadną wystawę hi-fi, w tym na AS, nie przychodzi się aby posłuchać najlepszego na świecie dźwięku. Najlepszy na świecie dźwięk ma się we własnym, miesiącami lub latami meblowanym i uzdatnianym pokoju, ewentualnie w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu odsłuchowym. Od czasów wystaw światowych gdzie prezentowano patefony z tubą wszyscy wiedzą, że pokoje hotelowe tego warunku nie spełniają. Może być lepiej lub gorzej, ale oczekiwanie absolutu jest naiwnością. Że czasem bywa tragicznie w stopniu nieusprawiedliwionym, to inna sprawa. Ponieważ jestem podobno dziennikarzem, nie wypada mi podawać drastycznych przykładów z wczorajszej imprezy. Zresztą inni mnie już wyręczyli. Ale mimo wszystko, na AS przychodzi się popatrzeć i posłuchać jednym uchem, nie zaś oczekiwać olśnień. Jeśli coś zabrzmiało dobrze - tym lepiej. Jeśli nie, to jeszcze nie świadczy o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn => ale przyznasz trochę powinien grać bo to końcu wystawa audio, jakby ludzie chcieli tylko oglądać to by poszli na wystawę foto ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz, jestesmy tu po to, zeby zepuc obiad takim mieszczanom jak ty. A propos, czy byly wystawiane urzadzernia Magnum Dynalab i czy obsluga pokoju byla grzeczna czy jak zwykle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiecie kto wykonuje utwór, gdzie w refrenie pewna pani powtarza słowa "i don't we could leave tomorrow"? Bardzo fajny, prosty kawałek, puszczał go jakiś angol w pokoju Audio Classic tam gdzie stały Lother'y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak juz taka prywata leci, to tez mam pytanie.

 

Co to byl za film kung-fu u Denona? Co sie tymi bambusami tak trzaskali i fruwali w powietrzu:) Smieszne bylo, obejrzalbym w calosci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.