Jump to content
IGNORED

Vifa XT18WH z drewnianą membraną


Darek G

Recommended Posts

Czy robił już ktoś kolumny na głośniuku Vifa XT18WH z "drewnianą" membraną, drewnianą w cudzysłowiu ponieważ nie jest ona całkowicie z drzewa a z jakiegoś kompozytu z dodatkiem włókien drzewa .Głośnik wygląda ciekawie, macie może jakieś z nim już doświadczenia ??

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Ten głośnik gra u mnie w przerobinych esach meritum2 jako nisko-średnio (basowce zostały XG) i bardzo mi sie podoba. Zwrotnicę robił McGyver, ja się na tym niestety nie znam więc wiele nie podpowiem. Początkowo tuning robiony był bez wymiany głośników, ale po wymianie na XT to dopiero jest granie. Krzykliwości żadnej nie stwierdzam. Słuchałem też zestawu dwudrożnego AudioAcademy Thesys II na tym głośniku - grało inaczej ale rówież bardzo ładnie.

Link to comment
Share on other sites

Senicz Ty i Twoja wszechwiedza są budujące :P

 

Co do tej Vify - super głośnik za umiarkowane pieniądze. Doskonały do obudówy BR, ładna średnica (nie doskonała ale bardzo dobra), bardzo dynamiczny bas. Osobiście bardziej podoba mi się od M18WH, choć ta ma znów lepszą ciut średnicę. Warty swej ceny.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Właśnie miałem przyjemność być dziś w pewnym salonie w Krakowie i połazić między tym morzem lampowców , kolumn , rozmaitych kefów , quadrali , wszystkich rodzajów ES ( żałuję że akurat OSTINATO 2005 nie było , bo chciałem porównać i wykonanie i brzmienie oryginału ze swoimi :)

Świetne uczucie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu zbudowałem zestaw XT1 ( taka jest chyba nazwa u Akustyka ) z tym głośnikiem w roli średnioniskotonowego z podziałem na 3kHz z filtrem 2 rzędu 1,5mH+6,8mF. Za te pieniadze trudno o lepszy. Otwarta średnica bez ocieplenia czy oschłości, zwinny i całkiem niski bas chociaz niezbyt potężny. Detaliczna. Ta membrana jest naprawdę sztywna. Ten głośnik ma wszystko co powinien mieć w roli średnioniskotonowego. Teraz mam magnezowe seasy i z tęsknotą wspominam skrzypce i bas z Vify XT , którą sprzedałem jakieś dwa lata temu.

...there is no spoon...

Link to comment
Share on other sites

W taj chwili mam monitory na m18wh. Słucham i słucham....w końcu pojechałem na odsłuch do pewnego maniaka audio ...4444 :) posłuchałem i... Stwierdzam że xt18 brzmi dużo cieplej i dynamiczniej. Nie spodziewałem się czegoś takiego po monitorze bo zabrzmiał jak podłogowiec. W mojej opinii dla preferencji basowych, mięsistych jest świetnym rozwiązaniem.Nie robie suba dopóki nie usłysze tych przetworników u siebie

W ciagu 2 tygodni zrobie podmianę "dołu" i zobaczymy jak sie zmieni brzmienie. Obudowa zostaje ta sama 16l BR.

Pozdrowienia dla wszystkich "chodziaży" z AS :)

Link to comment
Share on other sites

Orientuje się może ktoś jak wysoko można ciąć tą Vifę. Planuję za jakiś czas zrobić coś na wstędze, więc chcialbym, żeby midbas pracował możliwie wysoko. Wstęgę chciałbym dać od 3,8-4K filtrem 3 rzędu. Tylko, czy memebrana tej Vify w tym zakresie zanadto nie rozrabia?

ech, pomiary by się przydały. Wogóle jestem zdziwiony, że dystrybutorzy nie robią pomiarow głośnikow w jakichś standardowych skrzynksach.

Wszystcy idą na łatwiznę i wklejają fotki spl pomierzone przez producenta w odgrodzie.

Link to comment
Share on other sites

Z ceną oczywiście nie jest tragicznie, ale M18WH są na wyciągnięcie ręki każdego.

Tego XT nie ciął bym natomiast wyżej niż 3-3,5kHz. Słyszałem opinie, że robi się rzeczywiście krzykliwie. Wadą tego głośnika jest mała moc i efektywność, ale to jest raczej mało ważne w typowych 20m2 pomieszczeniach.

 

 

Focal oczywiście jest świetny, ale już trudno dostępny. Z tego co wiem, kontynuują tylko produkcję głośników samochodowych. Takich cukierków jak TDX niestety już nie ma na rynku.

 

pietro - jesli chodzi o opampy to już wysłane. Jeśli chodzi o pomiary, to najpóźniej w poniedziałek. Nie kojarzę ksywki :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Lancaster:

 

To co by się przydało to pomiary amplitudy i fazy z informacją gdzie jest "centrum akustyczne", mogą być ma IB. Bo modyfikację tego do konkretnej odgrody można łatwo zrobić programami typu np. edge. Zresztą niektórzy producenci robią to czego byś chciał - ja mam całą serie pomiarów wszystkich 18cm midwooferów Seasa (z wyjątkiem najnowszego Excela) wraz z większością ich gwizdków na odgrodzie 20cm szerokości. Nic tylko zamodelować dowolną kombinację.

 

W sprawie tych głośników sięgających 4k - chyba jednak 2-way będzie trudno zrobić jako że nawet najlepszy woofer 18cm będzie miał problemy z kierunkowością tak wysoko.

Link to comment
Share on other sites

>igod

Opampy.

Zapomniałem tylko spytać czy nie masz przejsciówek z 2 pojedynczych OPA w gniazdo DIP8 podwójnego.

Teraz będę musiał albo szukać po sklepach , albo szybciutko wytrawić maleństwa.

 

A tak wogóle czy to jest prawidłowy rozkład końcówek przy OPA 627 :

2 we -

3 we +

6 wy

Masa i zasilanie jak przy podwójnych ?

( Nie chciałbym coś skopcić )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.