Skocz do zawartości
IGNORED

Wplyw lamp pre na brzmienie zestawu


nikaudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i potrzebuję rady ,niedługo czeka mnie wymiana lamp 6SN7 w mojej lampie , mam mozliwość taniego kupienia RCA Red Base 1966 ,czy ktoś zna i słyszał te lampy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A poza tym: co to znaczy "tanio"? Redy tanio? Kupuj bez namysłu. Odsprzedasz bez straty... no, chyba, że to nie są Redy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są RCA 5692 Red Base z 1966 r. ,z tego co czytałem to całkiem przyzwoite lampki , zachęciliście mnie do kupna , mam wzmacniacz ASL KI FOX 22 na chińkich lampach 6SL7 oraz rosyjskich 6C33C , właśnie skompletowałem do niego okablowanie i teraz przymierzam się do zmiany lamp i bardzo jestem ciekawy ich efektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila... stop... 5692 czy 5691? 5692 to 6SN7, a 6SL7 zastępuje się przez 5691... Faktycznie, red'y 5691 bywają (wyraźnie) tańsze od 5692, choć też niełatwo je upolować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory , oczywiscie 5692 6SN7 , wczoraj byłem trochę zmęczony a te wszystkie oznakowania mi się czasami mylą , ile można zapłacić za te lampki ?

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za zamieszanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

NIE WYTRZYMAŁEM!!!!!..........kupiłem ostatnio za namową (na allegro) lampki 6SN7GTB RCA NOS lata 50-60te (polecane mi przez kilku ludzi) do swojego piecyka. Myślę sobie wytrzymam i poczekam z odsłuchem, aż przyjedzie zamówiona jeszcze para 6SL7 TUNGSOL do kompletu i dopiero pojadę na maxa. No ale że miły allegrowicz nalegał z wystawieniem mu komentarza, więc mówię dobrze włączę na chwilkę zobaczę czy "cykają"; sprawdzę i wystawię stosowny komentarz. Wzmak nagrzewał się 40min i ruszyło..... ....tak przesiedziałem 2h słuchając i nie dowierzając!!!....zmieniło się wszystko....(warto tu zaznaczyć że lampy były już wygrzane przez poprzedniego właściciela)........leciała moja dobrze mi znana VAYA CON DIOS Night Owls - bas pięknie pulsował, kontrabas schodził jeszcze niżej niż przedtem i było słychać każdą strunę, dół stał się jeszcze lepiej kontrolowany - wokal w pierwszych kilkunastu minutach odsłuchu myślałem że się "deczko" cofnął do tyłu, tak jakby wokalistka dała dwa kroki w tył sceny, jak się później okazało bardzo duża ilość informacji, sygnałów jakie się pojawiły w tle - średnicy i górze pasma "zagłuszyły" śpiew (odwróciły moją uwagę). Dopiero później zorientowałem się że wcale tak nie jest. Wokal był w miejscu gdzie powinien, ciepły i muzykalny, gitara w środku pasma brzmiała teraz przepięknie, słyszalne każde szarpnięcie struny, dużo powietrza w dźwięku - góra tak jak wspomniałem przed chwilą pełna "informacji" o których istnieniu na tej płytce wcześniej nie miałem pojęcia... ... nie mająca teraz żadnych wyostrzeń - audiofilska, bardzo wyraźnie były słyszalne wszystkie "przeszkadzajki" ............To ja głupi wcześniej myślałem że mój CAYIN gra audiofilsko...He....He....He.... , tak teraz sam się z tego śmieję. Piękne są takie momenty w życiu audiofila, wtedy człowiek wie, że zabawa z tymi wszystkimi ustrojstwami jak kabelki, płyty granitowe, stożki czy kable zasilające itp. ma sens!!! .......JEZU!!!.....aż się boję pomyśleć jakby zagrało ze słynnymi 6SN7W Sylwania "metal base" za ok. 2000zł para .........Eee!..wolę nie wiedzieć, bo cena kompletu lamp przewyższyłaby wtedy koszt mojego "Cejna", a żona jakby się jakimś cudem dowiedziała....Ooooo!!!.... nakładłaby mi ścierek przez łeb (w najlepszym wypadku) .....KURDE!!.....a może kiedyś, za 4 latka, jak przyjdzie czas na wymiankę tych RCA. Ale na razie muszę jeszcze pomyśleć o kwartecie KT88.

Tak wogóle to polecam wszystkim tym, co nie mają w swojej kolekcji tego "rodzynka" jakim jest zapewne ta płyta, kupno, ja sam również zakupiłem ją na allegro, często się pojawia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdaję sobie sprawę że osoby które mają u siebie jeszcze droższe i lepsze 6SN7 w swoich "zabawkach", uśmiechną się czytając ten post, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że ja właśnie zmieniłem swoje seryjne chińskie 6N8P, które stoją w rankingu lamp preampu na samym dole określane jako nieużyteczne i nadające się na złom, na całkiem niezłe o bardzo dobrym stosunku jakość/cena RCA (250zł para). To tak jak przesiąść się z Wartburga na BMW serii 3. Kolejna przesiadka z "3" na serię "5" nie była by już tak szokująca, dlatego ja podczas tej pierwszej przesiadki jestem po prostu w szoku!!! Tu ranking lamp, który mnie zainspirował do działań w tym kierunku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Życzę wszystkim forumowiczom jak najwięcej takich audiofilskich doznań!!! -Robert-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy pośród świrów :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli lampowego brzmienia , ja ostatnio kupiłem lampy6SN7 Ken-Rad , rewelacja , jeszcze nie spotkałem tak szczególowej lampy , która tak porządkuję scęnę muzyczną , można dokładnie określic położenie każdego instrumentu .Wcześniej uzywałem Sylvani green label z lat 50-tych ale to juz nie to samo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobiłeś z tymi Sylvaniami? W ogóle to istnieje jakiś obrót lampami używanymi, z drugiej ręki? Wszędzie tylko oferty NOS-ów a gdyby ktoś chciał przerzucić i wypróbować dużą ilość lamp o różnych smakach, nie wydając na to fortuny (ważne szczególnie w przypadku DIY, gdzie czasem lampy płoną żywym ogniem, hehe), to takie kamienie odrzucone przez innych mogłyby się stać kamieniami węgielnymi dla innych. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc NOS-ów jakie kupujesz to są lampy mniej lub więcej używane .Sylvania była kupiona jako nowa uzywałem jej przez miesiąc więc zużycie jest niewielkie .Niedawno kupiłem Ken-Rad w dużej mierze z ciekawości jak zmieni się brzmienie mojego wzmacniacza ale są niestety używane i długo juz nie posłużą i Sylvania uznaję jako zapas .Jeżeli chciałbyś je kupić proszę o wiadomośc na Priv .Przy okazji zapraszam wszystkich na moja aukcje na alegro , pierścieni antywibracyjnych wykonanych z podobnego do sylikonu elastycznego materiału , likwidują efekt mikrofonowania i znacznie poprawiają brzmienie i to w kazdym zakresie.W moim wzmacniaczu głównie wyostrzyły dźwiek i znacznie powiększyła się scena dzwiękowa i lokalizacja instrumentów. NIe chce tu prowadzić reklamy ale jak ktoś chce to zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

od pewnego czasu zacząłem sam ulepszac mój sprzęt i na tyle mi starczyło wiedzy i zdolności do majsterkowania że zająłem się róznego typu podstawakmi antywibracyjnymi z sylikonu , róznego rodzaju gumy i pianek oraz elastomeru .Od kilku miesięcy używam pierścieni do lamp sterujących 6SN7 i efekt jest naprawde niezły . Teraz realizują moje zamówienie na pierścienie do lamp 6C33C i niedługo zamontuje je w moim wzmacniaczu , ciekawy jestem efektów bo teoretycznie zakładanie pierścieni ma sens w przypadku lamp sterujących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję renomowanego zamiennika rosyjskiej lampy 6N3P czyli ECC42 lub 5670. Czy ktoś miał do czynienia z takimi lampami i jaki producent jest godny polecenia? Może ktoś ma na sprzedaż 4 szt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek>

 

Nie radzę. Nic nie zastąpi dobrej radzieckiej 6N3P-E. Poszukaj takiej, co ma trzy mikowe ekrany w środku. Moje dwie pary 5670 amerykańskie mikrofonują w preampie. Nie mam natomiast doświadczenia z ECC84.

 

Pzdr

tt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taipan3, 4 Lis 2006, 14:12

Zakupiłem od Ciebie pierścienie nawet nie wiedząc że jesteś jednym z forumowiczów. Działanie na plus potwierdzam w 100%.

Po założeniu pierścieni dzwięk się jeszcze bardziej otworzył, nabrał sprężystości i szybkości. Sądziłem że ze swojego systemu mam już wszystko a jednak..... taki drobiazg jak kawałek gumki wprowadził znaczącą poprawę.

Polecam więc stosowanie bo warto. Stosunek wpływu na brzmienie a cena 10/10 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ciesze sie że jesteś zadowolony z zakupu , sprzedażą zająłem sie zupełnie przypadkowo , chciałem je sprowadzic ale najmniejsze zamówienie wynosiło 50 szt. , zamówilem dla siebie i dla kolegi to co zostało wystawiłem na elegro .Aktualnie oczekuje na dostawę pierścieni dla moich lamp mocy 6C33C , to niestety duża lampa i duże pierscienie , bardzo jestem ciekawy efektu .Teoretycznie poprawy nalezy oczekiac jedynie przy lampach sterujących , przy lampach mocy zmiany powinny byc znacznie mniejsze , ale zobaczymy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.