Skocz do zawartości
IGNORED

Znani audiofile


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak z rana latam po programach i na TVN wpadlem

i byly rozmowy w toku ... czy cos takiego.

 

A ze lubie Janosika wiec ogladam chwile ...

 

no i mi sie uslyszalo, ze Pan Marek Perepeczko potrafi z kolega audiofilem wydoic 2 butelki wina w trakcie 5 godzinnej rozmowy na temat wplywu olejowych kondensatorow na brzmienie.

 

Czy ktos zna inne przyklady "zachorowalnosci" ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam znany nie jestem ale jak czasmi sobie wyobrażam że w moim pokoju stoja dwa marki levinsony i grande utopia to potrafie w godzine pol litra wodki wypic. sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu jeszcze nie tak dawno Marek P mieszkal w czestochowie i znany jest z tego ze jest mocno zarazony .mysle ze tym kolega z ktorym spedza wiele czasu rozmawiajac o tym i przy tym jest znany czestochowski amator konstruktor wzmacniaczy lampowych.mialem przyjemnosc posluchac jego poprzedniej konstrukcji ,wysoka klasa . obecnie zbudowal monobloki na odsluch ktorych jestem juz zaproszony.ze strony technicznej jestem calkowitym laikiem ale to co tam uslyszalem zachwycilo a jednoczesnie zalamalo mnie jak dluga droga jeszcze do takiego dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lechu

 

O jak mi sie marzy takie podziemie audiofilskie, kontakt z konstruktorem,

odluchy, moze jakies zamowienie.

 

Szkoda ze tak malo osob sie ujawnia albo tak ciezko wejsc w ten swiat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim Audioshow na schodach w Sobieskim widziałem T. Kamela, prezentera TVP1, czy jest audiofilem, czy może tylko znajomym audiofilki - nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstym klientem warszawskich salonów audio jest p. Jackowski z Maanamu. Klocki zmienia dość często a i systemy ma co najmniej ze dwa, prócz tego wybiera też sprzęt dla swojej byłej (wiadomo o kogo chodzi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była Jackowskiego (wiadomo o kogo chodzi) jest użytkowniczką Sonus Faberów i podobno stwierdziła, że nawet jej koty zaczęły inaczej mruczeć odkąd je posiada :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i owo potwierdzam ;) Swój aktualny wzmacniacz (fajny bardzo, a co ;)) kupiłem jako ex-demo, ze sklepowej półki, po baaardzo atrakcyjnej cenie. Już po kupnie dowiedziałem się, że "chodził" koło niego p. Jackowski właśnie, i bardzo był niepocieszony, żem mu ostatnią sztukę sprzed nosa sprzątnął...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że p.Jackowski miał kiedys Pliniusa SA100 napędzającego BC Acoustique Nile, ale skoro często zmienia klocki to pewnie bylo to parę ładnych systemów temu...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy_jeszcze_tylko_czytacz

(Konto usunięte)

Kiedyś znanego pianistę, chyba Olejniczaka, pytano jaki sprzęt posiada. Odpowiedział, że jakiegoś taniego japończyka. Po zdziwieniu interlukutora odparł, że słucha interpretacji no i dodatkowo ma wyobraźnię. Chyba by odleciał słuchając jakiegoś amerykańskiego pieca z elektrostatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiga

Przykro mi, że źle mnie odebrałeś. Chodzilo mi o tych, co to uszy maja od parady, a dowartościowują się coraz droższymi i nowszymi klockami. Ogólnie muzycy są fajni i opowiadaja niesamowicie pieprzne kawały.

Muzyka to muzyka, ale do niej przez klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Wiśniewski...hi,hi-w swoim kaszaniastym show "Jestem jaki jestem" miał w domu Denona-na oko 3803 lub niższy model + kolumny Ceratec-pełny wypas z "Media-Marketu"....naprawdę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy

Ależ nic nie szkodzi. Jak tak porównam swoje uszy i Olejniczaka i popatrzę na swój sprzęt, to robi mi się trochę głupio :-). Prawda jest taka, że większości artystów wcale się nie przelewa, i mój poprzedni wpis był bardziej serio niż żartem. Niedawno w wywiadzie znany i naprawdę dobry polski aktor stwierdził, że sprzedał Hondę HRV choć bardzo ją lubił, bo była za droga, i kupił tanią wersję Astry.

 

Wydaje mi się, że snobizmu audiofilskiego jest niewiele. Ludzie mający za dużo pieniędzy wolą je wydawać na co innego. Jeśli już, to raczej kupują plazmę na całą ścianę i zestaw kina domowego, najdroższy jaki był w Mediamarkt. Oczywiście z pewnością zdarzają się przypadki audiofilskiego grafomaństwa, jeżeli można tak to nazwać. Ale w końcu hobby i zainteresowania to coś, co się robi bo się to lubi a niekoniecznie coś w czym się jest mistrzem świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>zyzio

Dam mu dowodzenie w kosmiczym statku na marsa ...

Jak skonczy kursy lotnicze ... oczywiscie. Bo terorysci nie beda go chcieli,

za moco rzuca sie w oczy

 

... w morde co ja robie z moim postem, to wina ich trzech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość qwer

(Konto usunięte)

Podobno p.Materna tez ma dobry zestaw,a p.Mann juz jakies 2o lat temu mowil w "Zakloceniach odbioru"-radiowej audycji L.Michniewicza,ze ma kolumny Wharfedale.My wtedy sluchalismy kolumn...wiecie jakich.Natomiast p.Niedzwiedzki slucha na Technicsach i kilku Altusach,co ciekawe podlaczonych rownoczesnie.Ale to wiadomosc sprzed 2-3 lat.Co do zawodowych muzykow,faktycznie sprzet maja przewaznie z dolnej pulki np.Patricia Barber slucha na mikro wiezy RCA+Pro Ac Tablette Signature.Moj znajomy spiewak operowy twierdzil ze Technics mu wystarczy bo dzwieku jaki on slyszy na zywo i tak zaden sprzet nie odda.

A teraz sa w TV "Szerokie Tory"wiec koncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pamietam sesje zdjeciowa z domu jazzmana, chyba nawet byl to Stanko, ale w tej chili nie pamietam. Bylo duzo ochow i achow nad chalupa, czy tam jakimis gratami. A na srodku jednego zdjecia jak byk stala para ProAkow i system Densena. Zupelnie przeoczony przez panstwa dziennikazy. Wieza to wieza, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.Niedzwiedzki faktycznie w 1998r. miał Technicsa SU A 900 DM 2+CD 770+tuner 550+deck AZ 7, ale kolumny to były jakiś JBL-e, a nie Altusy! Wiem, bo czytałem swego czasu wywiad z nim w jakimś brukowcu, a że zamieścili też zdjątka to wyczaiłem to i owo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zdecydowanie limitowana. Tez bym nie sprzedal. Jakkolwiek wyglad zewnetrzny dyskusyjny. Ken Kessler okresli kiedys (na pismie!) design CD-ka z tej serii jako "stworzony dla zaspokojenia potrzeb estetycznych alfonsa w Miami lat 70-tych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.