Skocz do zawartości
IGNORED

PROJECT 1,2


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Miłe Panie. Próbowałem o to zapytać kolegów na Chacie ale kolega Krzysztof dał mi rade żeby jednak tu zajrzeć. No więc zaczynam. Zakupiłem całkiem przyzwity gramowfon PROJECTA 1,2 z carbonowym ramieniem. Mam sporo płyt z zeszłej epoki to znaczy Kasa Chorych, Tlove, Kazik, Róże Europy etc.. Chciałbym żeby mnie to jęszcze pokreciło, a nie miałem do tej pory sprzętu. Chce więć kupić wzmaniacz, przedwzmacniacz i jakieś głośniki myślałem o nisko budżetwoym C320 BEE i PHONO BOX SE. Do tego potrzebuje jakieś kolumny - coby dzwięk miał się z czego wydobywać. No i oczywiście jakieś kabelki by się zdały. Pokój mam 20 m2 nie zagracony.Czekam na odzew i Pomoc kolegów audio.

 

Pozdrawiam

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Marku

też jestem posiadaczem prj 1,2 z wkładką benza.

Sluchałem ostatnio 3 preampów: proojecta lampowego, projecta analogowego i poskładanego w katowickim Puzonie preampa za 300 zł.

Kupiłem tego ostatniego.

Nie polecam do winylu cambrigea, lepiej coś z drugiej ręki.

obecnie słucham na faze performance 4.1 gra ok.

pozdrawiam

207 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dziękuje. Nie uzskałem od was porady co do wzmacniacza i kolumn i nie wiem dalej co dalej z tym fajnym gramofonem robic patrzec na niego nie będe, choc calkiem nieźle wygląda. Wkładke juz zakupiełem K-6.

 

Pozdrawiam

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Proste. Wzmacniacz - oczywiscie ProJect. Jeden tylko maja. Natomiast zestawy powinny byc w takim razie z tych bardziej skutecznych - moze Cabasse, moze JMLab?

Jeli ponadczasowa stylistyka ProJecta ci nie lezy, NAD BEE wyglada na dobry wybor. Z nim dobrzez zagra wiele kolumn, rowniez te wyzej wymienione. Mozesz jeszcze sprawdzic np. Mordaunt-Short. Ta nowa seria z metalowymi membranami zbiera pierwszorzedne recenzje. Do pokoju 20m2 - raczej podlogowe modele. Z zestawiena NAD - MS dostaniesz dzwiek bardzo poukladany, przyjemny. Z zestawienia z francuzami - zywszy, ale zapewne troszke ostrzejszy. Co wolisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być poziom cenowy 320-tki to nie masz za bardzo wyboru, zostaje jeszcze Cambridge Audio - jako alternatywa. (lub uwielbiany przez wszystkich rynek wtórny).Sam musisz posłuchać. Prócz Pro-jecta tanie Phono robi jeszcze Creek i Vincent. Kolumny? Jeśli do 2 tys - Avance, Phonar, B&W, Eltax, Audio Academy, Qba itd - do wyboru do koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>papamek - używam benza mc 20 e 2 , dodałem do tego preamp zrobiony przez chłopców z katowickiego sklepu Puzon, zrobiłem porównania paru pozycji z cd ( cocteau twins- treasure, tangerine dream - poland, sinead , i paru innych) i wyszło wyraźnie na jaw że dźwięk jest bardziej naturalny, glośniki schodzą wyraźnie niżej, nudziarza Cohena to tylko teraz słucham na winylu, ogólnie muzyka nabrała ciała. Pream mi trochę przyciemnia ale już rozmawiałem na ten temat i będziemy grzebali w częściach. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. W razie potrzeby slużę nsamiarami na Puzona.

=> droga hienko

prjota da się słuchać i to z dużą przyjemnością, dźwięk z winylu jest inny i nie mieszaj w głowie komuś kto chce odkurzyć sobie płytotekę tak jak było ze mną. I jestem bardzo zadowolony z tego co udało mi się z tego wydobyć.howg

=>marek nie przejmuj się hienką. określ budżet i do sklepu na odsłuchy, a jeszcze lepiej tam gdzie mają prjota. W Katowicach maja w Audiostylu na Roździeńskiego , jeśli ci się spodoba a będzie za drogie to kup z drugiej ręki , warto !!!!

pozdrawiam

miłego weekendu

jadę w górki na rower

do pn :))) 207

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie regulacje bardzo dobrze przestawił Robert Rolof (dostępne są na stronach RCM).

Niestety ta podstawowa o obszerna wersja kalibracji nie wyczerpuje tematu. Wszelkie regulacje skosów należy zacząć od sprawdzenia przewieszenia ramienia – jego długość należy wziąć z instrukcji obsługi lub tabel (eff length) ponieważ ta wartość deprymuje ustawienie wkładki w odpowiednim miejscu na główce ramienia i jest wprost zależna od długości igły (czyli miejsce jej styku z płyta nie jest dowolne – dlatego proponowany szablon jak popularny Linn-owski są zbytnio uproszczone choć dla osób o odpowiednim doświadczeniu wystarczające). Konkretnych „przepisów” używając przeglądarki znajdziesz z pewnością wiele a każda firma produkująca ma jakiś myk (patent) upraszczający wykonanie kalibracji – dlatego poszperanie może być bardzo pouczające . Problem jest natomiast dobry szablon osobiście używam tego poniżej (oryginalny jest na przezroczystej folii) i używa się go nanosząc nastawy na białą kartkę. Ponieważ różnicowe metoda nastaw bardziej skomplikowana proponuję użyć tego lub podobnego szablonu po prostu wydrukowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokonasz nastaw daj znać? Jak się nie uda spróbuje napisać w czytelny sposób metodę kalibracji gramofonu. Koniecznie sprawdź czy ramie trzyma poziom w całym przebiegu – to powinienem napisać na początku.

Rysunek niestety nie przechodzi – musisz poszukać takiego z podziałką w mm tuż przy osi gramofonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie,

Szczegolnie 207.

Do hieny. Stary je jeszcze zyje w Polsce - to taki pokomunistyczny kraj nad Wisłą i nie nauczyłem się jeszcze tłuc szyb i krasc radia sasiadowi.

 

Czy 207 może mi dac namiar na PUZONA?? Z góry dziekuje.

 

Posłuchałem KEF Q3 całkiem mi się podobały z XLO/PRO wzmacniacz oczywiście C320. Cambridge jakos mi nie leży, próbowałem go z GALE 3030 ale to możę za kiepskie kolumny.

 

Czekam na odzew.

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Marka

Nie wiem jak z Twoim czytaniem i rozumieniem czytanego tekstu, ale ja nigdzie o zadnych sasiadach ani gorszych rzeczach nie mowilem. Po prostu z doswiadczenia mojego kolegi z tym gramofonem jestem pelen obaw co do jego jakosci. Kilka zloty wyzej masz Rege, to pewny strzal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie Marku było uzasadnione, a Hienka dobrze Wie co pisze(co do gramofonu).Wierze, że nie wszystko stracone i mam na myśli justowanie Pro-Jecta 1.2. Namiary na Puzon-a 32 2581730.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dobra dobra, hienka, ale ramie weglowe ProJecta to rzecz nie pierwsza z brzegu, i niewykluczone ze moze Rege RB250 na drzewo poslac. 300 tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.