Skocz do zawartości
IGNORED

Duch w lampie


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

6N30P jest odświeżoną wersją 6N6P stosowałem je w AN-Dac4 zamiast E88CC.Rożnice wynikajace w brzmieniu tych lamp są niewielkie jak przypadku zmiany na E88C Telefunken'a.Jednak na tle innych lamp lub podobnych do E88CC typu wyżej sobie cenie 6N6P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koteczek, 21 Lut 2006, 14:04

 

>Moze znajdziesz ten cytat ciekawym:

>

>

>

>Posted by [email protected] on April 12, 2003 at 18:28:26

>

>Why review? Because I think that it is my personal favorite 12AX7 tube.

>I ve tried many

>1 Telefunken ECC803S

>2 Mulard ECC83 long plate

>3 Siemens E83CC

>4 Valvo ECC83

>5 Philips miniwatt ECC83

>6 Telefunken ECC83 ribbed plate

>7 Sovtek 12AXTWA

>8 EI ECC83

>9 EI ECC83 short plate - ECC85 construction (best EI ECC83)

>10 Marconi 12AX7 (Italy)

>11 Hainz&Kaufman 12AX7 (Gammatron)

>12 Tungsram ECC83

>13 RCA 12AX7A

>14 Siemens 5751

>15 RCA COMMAND 5751

>16 RCA 5751 2-mica with rods

>17 GE JG-5751WA

>18 GE 5751 5-STAR

>19 Sylvania 5751 3-mica grey plate

>

>And after all great Tungsram ECC83. The pure musicality combined with great exstension at a top and

>bottom. Silky sweet high, great bass and extremly detailed mid. See trough, without any sign of

>agression. And yes nearly 50 hours to break in.

>

>Serbian Joe s

>

>Milos from Belgrade

 

Bardzo interesujący wpis Koteczka, który jakoś przeoczyłem.

- Zaraz, zaraz, a gdzie się podział Koteczek? Koteczku, gdzie ty? Kanikułę świętujesz na zamorskich plażach?

W moim teście o Tungsramach piszą, co następuje:

Pod względem budowy jest to węgierskiej roboty wierna kopia Mullarda ECC83. Dobry balans od góry do dołu, czysta góra. Cicha jak oryginalne Mullardy i z niezłą trójwymiarowością. Wadą jest, że pełnię swoich możliwości osiąga dopiero po 48 godzinach od włączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 11 Sie 2006, 09:13

 

>6N30P jest odświeżoną wersją 6N6P stosowałem je w AN-Dac4 zamiast E88CC.Rożnice wynikajace w

>brzmieniu tych lamp są niewielkie jak przypadku zmiany na E88C Telefunken'a.Jednak na tle innych

>lamp lub podobnych do E88CC typu wyżej sobie cenie 6N6P.

 

No toś pan dał czadu, panie Robtango ! Drugą razą wstaw pan w ten wtórnik (bo to chyba wtórnik jest w DAC-u) jakąś, powiedzmy KT88. Przy takich żonglerkach lampowych nie dziwię się że "słychać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, znowu przykład porównywania apples z oranges: 12TAX7WA to lampa o innych niż 12AX7 parametrach podobnie ECC803S to nie to samo co ECC83/12AX7. O lampie ECC803S mam jeszcze taką uwagę że jest bardzo często podrabiana (że niby Telefunken) !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi

 

Oczywiście, te lampy nieraz znacznie różnią się parametrami. Na przykład 5751 dają tylko 70% wzmocnienia oryginalnych 12AX7, a nieobecne w koteczkowym teście sławne Mazdy są dla odmiany od standardowych mocniejsze. Ale audiofil, zwłaszcza lampiarz, to takie zwierzę, które wetknie w gniazdko każdą lampę, jak mu powiedzieć, że lepiej zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Pomijając już zasadność, sens, przeprowadzania tego typu testów to jezeli już się je robi to powinno się testować lampy tego samego typu np. ECC83/12AX7 rożnych producentów.

Wspomniana wcześniej lampa 6N30P która bywa wstawiana zamiast 6N6P ma znacząco lepsze parametry więc może sensowniej byłoby zaprojektować taki układ który by je wykorzystał w pełni (wyżyłować ją, wycisnąć cały smak !) a nie tak jakoś na chybił-trafił, ślepy los się zdawać: zagra-nie zagra, tu zagra a tam nie (a lampa ta sama).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6N6P jak pamietam ma około 700mA żarzenia i bierze około 5 watów, natomiast napieciowo pracuje w tych samych warunkach co E88CC. Jeżeli sie dokona korekty żarzenia i jest zapas zasilacza to mozna jej użyć zamiast E88CC. Mechanicznie przekładać rzeczywiście nie ma sensu.

Wele osób twierdzi, ze jest to najlepsza lampa do preampów jaką dotychczas wymyślono. O wspaniałym pełnym brzmieniu, dynamice i fenomenalnych wręcz wokalach. Moze ociupinę mniej analityczna od E88CC (porównywałem z Telefunkenem, Philipsem,i Valvo, z początku lat sześciesiątych). Porównanie wiązało się z przekładaniem za każdym razem rezystorów w zasilaniu, więc było srednio obiektywne, ale klimaty z 6N6P są bardzo interesujące i przy niej zostałem.

W zbudowanym dla niej minimalistycznym układzie rzeczywiście zachwyca. No i kosztuje z 5zł. W preampie do gainclona to strzał w dziesiątkę.

6N30P jest wg producenta ulepszoną, typowo highendową konstrukcją-6N6P ze znacząco lepszymi parametrami, ale podobno tylko na papierze. Sporo jest głosów, żu juz nie ma tego "smaczku" co 6N6P, że gra zwyczajnie. Dlatego ciekawiło mnie kto jej słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi dotyczą tylko pierwotnego przeznaczenia i wykonywania- że wprawdzie lampa powstała na bazie 6N6P tylko na pewno , nie powstała na potrzeby audio. Tylko wyłącznie mi o to chodziło- dodam jeszcze że nie wiem jak jest w przypadku 6N30, ale w przypadku 6C15(wersja 6C45) jest duży.

Co fakt to fakt , że dużo ludzi twierdzi że 6N6 jest lepsza.

Jak ktoś chce to mam kompletny katalog wszystkich radzieckich lamp(no dobra prawie wszystkich bo nie ma tam prototypów i takich , których wyszło kilkaset sztuk lub trochę więcej).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6N6P to duża lampa (w porównaniu do typowych lampek sygnałowych serii ECC czy EF) i prądożerna.

Ja słyszałem cudzego chowu przedwzmacniacza wykonany na niej i miałem wrażenie że gubi szczegóły w porównaniu do ECC88. To nie jest optymalna lampa do stosowania na przedzie. Lepiej użyć ją jako sterującą do np. 6C33C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudivan nie wiem o co ci chodzi ale znowu teoretyzujesz.Przyjedź to Ci pokaże jak to działa i d...e Twoje gadanie bo z niego nic nie wynika.Zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym odgrzebać temat EL84 w konfiguracji single ended.

Znalzłem w sieci fajny i niedrogi wzmcniacz w tej konfigurcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu test w 6moons:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda na godnego konkurenta Almarro A205A MK II, którego opis umieściłem w tym wątku wcześniej.

Może ktoś miał z nim do czynienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a_men, 20 Wrz 2006, 21:10

 

Trochę żartem. Jako młody człowiek posiadałem byłem lampowy odbiornik radiowy, z gramofonem, a jakże, marki Sonata. Wzmacniacz m.cz. tego odbiornika zawierał lampę EL84 pracującą w konfiguracji SE i oddajacą coś ze dwa waty. Grało fantastycznie (tak przynajmniej pamiętam, ale było to ze 35 lat temu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_men, nie miałem do czynienia ale zapoznałem się z dokumentacją Zena.

EL84 SE - cóż tu można wymyslić? Rozwiązanie układowe oczywiste, lampy znane

(6N1P lub 6922 lub 12AX7, EL84 lub SV83, prostownik 5AR4 lub 5U4G lub 5Y3GT).

To musi grać i tyle. :) Tylko pamiętać należy że rto ledwie parę wacików!

Mnie akurat pasuje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam pytania do znawcow tematu.

 

W moim wzmacniaczu sluchawkowym asl otl 32dt wymienilem lampe prostownicza gz34 produkcji sino (wspolczesnie robiona, kilkanascie dolarow za sztuke) na lampe amperex dd getter bugle boy z roku 1960 (z ebay-a, 60 dolarow). Zrobilem to po sugestiach Piotra Ryki i Dudivana. W zasadzie Dudivan wspominal o mullardach, ale ja nie wiem czy amperex to mullard; bo podobno jedni robili dla drugich i chyba nikt dokladnie nie wie jak to bylo naprawde. Na lampie jest napisane, ze zostala wyprodukowana w Holandii.

 

Wiec to, co ta lampa zrobila z dzwiekiem jest po prostu niesamowite. To jak wejscie w inny swiat. Jestem nia zachwycony. To moj najlepszy zakup audio w historii (stosunek jakosc/cena nie do pobicia jesli idzie o upgrade). Pytanie moje jest: jak to jest mozliwe, ze lampy starsze graja o kilka klas lepiej niz te obecnie produkowane? Czym to jest powodowane, przeciez technika idzie do przodu, wiec produkcje wspolczesne powinny byc lepsze. A nie jest tak. Ten amperex miazdzy sino absolutnie w kazdym aspekcie brzmienia, w kazdym materiale muzycznym. Czy kiedys robili je prawdziwi fachowcy-mistrzowie a dzisiaj to tylko tasmowo, przez maszyny, z malym udzialem czlowieka?

 

Pytanie drugie: lampa pracuje juz jakies dwa dni i moj wzmacniacz burczy, dlaczego? Z tamta sino tak nie bylo. Z odleglosci okolo pol metra nic nie slychac. Ale jak przyloze ucho wtedy slychac to wyraznie, tak jak lodowka, tylko na o wiele mniejsza skale. W niczym mi to nie przeszkadza, bo w sluchawkach tego burczenia nie slysze; martwie sie o wzmacniacz, moze ta stara lampa mu szkodzi? Moze nie ma takich parametrow jak tamta sino i teraz wzmacniacz musi "ciezej" pracowac?

 

Pytanie trzecie: od poczatku zakupu wzmacniacza slysze delikatny szum w sluchawkach, czy jest to cecha wszystkich konstrukcji lampowych? Slyszalem o jakichs pierscieniach, ktore sie zaklada na lampy, czy to pomaga? Jesli tak, to jakie kupic i na jakiej wysokosci lampy sie je instaluje. No i oczywisci, czy takie pierscienie nie zdegraduja brzmienia...

 

Z gory dziekuje za pomoc i skladam forumowiczom audiofilskie noworoczne zyczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam preamp na 3 lampach 6H9C. Na co je wymienić, aby zagrało to lepiej. Dodam, że jeżeli chodzi o lampy to jestem kompletnie zielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron:

 

Jakiś czas temu widziałem na e-bay'u 5691 (=6SL7=6H9C) red-base RCA za grosze (kilkanaście usd - teraz może być drożej). Jeśli różnica między nimi jest taka, jak między 6H8C a 5692 red base, a pewnie jest, to spadniesz z fotela. Pomiędzy 6SN7 (lampa podobna do 6SL7, ale NIE zamiennik) sporą estymą cieszą się Sylvanie, zwłaszcze metal-base, Kenrady, wspomniane RCA... poszukaj, pewnie coś znajdziesz. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju

 

Gratuluję udanego zakupu. Nie ma to jak wejść w posiadania dobrej lampy. Pytasz, czemu stare są lepsze? Przede wszystkim dlatego, że produkcja lamp nie ma ciągłości; zarzucono ją na długie lata a potem wznowiono, bo ktoś odkrył, albo też wmówił nam, że lampy dają sprzętowi audio lepsze brzmienie. Oczywiście niektóre gatunki lamp produkowano cały czas (w tym właśnie 5AR4), bo były potrzebne do urządzeń koncertowych i studyjnych. Niemniej świat, najogólniej rzecz biorąc, poszedł w kierunku maksymalizacji zysków, a nie jakości, w efekcie czego mamy globalny zalew tandety i lampy nie są tutaj wyjątkiem. Dopiero w ostatnich latach pojawiły się wierne kopie dawnych konstrukcji, częstokroć, jak zapewniają producenci (czyli Chińczycy) i właściciele fabryk (czyli nie-Chińczycy), wytwarzane na oryginalnych starych liniach produkcyjnych. Niemniej taki powrót do przeszłości nie zawsze okazuje się możliwy. Na przykład Tesla, porzuciwszy produkcję, wystawiła onegdaj swoje linie (pochodzące od Telefunkena) pod gołe niebo, gdzie sobie ładnie zgniły, i teraz Czesi plują w brody, że ich w lepszych warunkach nie przechowali.

A Sino to zwyczajnie najgorsze lampy na rynku i każde inne lepiej zagrają. Już ruskie Sovteki sporo dźwięk poprawiają, a Amparex, Mullard, nie mówiąc już o Philips Metalbase (400 dol. za sztukę) i jeszcze droższy Gold Lion wydają się z nim czynić cuda, gdy Sino nimi zastąpić. Sam używam teraz prostowników RCA, które od Sino są dwa razy większe i dziesięć razy lepiej grają. Gdybym mógł, kupiłbym tego diabelskiego super Philipsa, ale 800 dol. za parę, to ponad moje bieżące możliwości i zakres zdrowego rozsądku, chociaż niewykluczone, że kiedyś jednak się skuszę.

Co do buczenia, to nowy nabytek być może bardziej albo inaczej obciąża lampy mocy. Najpewniej nic poważnego. A nie masz czasem na obudowie śrubek do regulacji buczenia? W T-H są i pomagają. Lampy mocy trzeba by lepsze dać. Natomiast ogólny szum tła powinien się zmniejszyć, gdy wszystkie lampy podmienisz lepszymi. Pierścienie z kolei kupuje się na wymiar. Ale Inżynier spróbował i nic mu nie dały. Brzmienia to one nie degradują, przeciwnie, poprawiać mają. Ja z tym jeszcze nie eksperymentowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei udało się kupić ostatnio 5u4g RCA. Muszę powiedzieć, ze po włożeniu w miejsce dotychczasowej radzieckej 5c3s zmiana nie była jakaś drastyczna, ale zauważalna. Trochę mocniejszy bas i trochę (jakby) czystsza góra.

I jeszcze - gdyby ktoś reflektował na Mullarda GZ34 (pod marką Valvo), pomierzonego i sprawdzonego - zapraszam na priv, co ma sie kurzyć w szufladzie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->miron333

Jeżeli masz we wzmaku 6H9C (6SL7), a nie 6H8C (6SN7) to tylko się cieszyć. Tych pierwszych od wyboru do koloru na ebay'u za parę dolarów (RCA, Sylvania), te drugie też są, ale niestety kilkukrotnie droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka

 

Wlasnie z tymi philipsami to sam nie wiem. Ja u siebie we wzmacniaczu mam tylko jeden prostownik wiec moglem zaszalec i kupic to cudo. Sprawdzalem ceny i wachaly sie one od 250 do 400-iles-tam za sztuke. Dobrana para duzo wiecej. Zapytalem sie wiec jednego ze sprzedawcow-kolekcjonerow czy te metalbase sa rzeczywiscie az takie dobre. Powiedzial, ze w porownaniu z mullardami sa lepsze ale nie za te roznice ceny (znaczna). Metalbase sa bardzo zadkie i dlatego za tyle ida, ale podobno jest w tym tez troche marketingu; nie wierze, ze nie ma!

 

Nie wiem natomiast co to jest za firma genalex i te jej oslawione gold lion. Wszedzie gdzie nie wejde na strony sprzedawcow lamp, lampy tej firmy sa tak strasznie drogie. Co w nich jest?

 

Mam pytanie odnosnie terminologii: nos = new old stock, a co to znaczy nib? Albo czasem sprzedawcy podaja: nos/nib.

 

Mam na pokrywie wzmacniacza kilka srubek. Ale to sa jedynie montazowe. Obejrzalem dookola wzmacniacz i nic. Wiec chyba regulowac nie trzeba. Nim go kupilem wymienilem kilka mailow z konstruktorem. Powiedzialem, ze to moja pierwsza konstrukcja lampowa, i ze nie jestem elektronikiem. Zapytalem, czy w zwiazku z tym nie bede mial zadnych problemow z uzytkowaniem jego, regulacja biasu itp. Moje pytanie o bias zignorowal kompletnie, powiedzial tylko, ze jest tak zaprojektowany, ze nic tam nie trzeba majstrowac. Wzmacniacz ma oznaczenie "otl", to chyba znaczy output transformer less, jak mi sie zdaje. Moze to znaczy, ze taki typ wzmacniacza nie potrzebuje takiej regulacji? Ja nie wiem.

 

Spodziewalem sie po tym prostowniku jeszcze wiecej ciepla w srednicy. Jak bedzie ostatecznie, nie wiem. Jeszcze caly czas sie grzeje. Mam nadzieje, ze za kolejne dwa dni bedzie jeszcze lepiej. A mam te nadzieje w zwiazku z zakupem, wlasnie, lamp mocy. Otoz zamowilem zmaczowany quad telefunkenow. Zaplacilem juz wiec klamka zapadla. Podobno juz ida ale sa jakies problemy, nie wiem kiedy dojda. Tak czy inaczej czytalem na internecie, ze sa one szybkie i detaliczne, ale raczej chlodne. Mam po prostu nadzieje, ze tego chlodu nie poczuje, bo teraz Diana Krall brzmi swietnie, akurat tak jak trzeba. Acha, no i ten bas. Pamietasz Piotrze jak narzekalem wlasnie na niego? Zapomnij. Teraz mam fajne miesko na dole, szybkie i zroznicowane barwowo, co - musze przyznac - bardzo mi odpowiada. I tu dochodzimy do troche innej sprawy...

 

Jako, ze amperexy zafundowaly mi wyborna wrecz przestrzen i detalicznosc (wciaz porownujac do sino) pokazaly mi rowniez jak kiepskie sa sluchawki zamkniete. Wlasnie jesli idzie o przestrzen. Trudno to opisac, ale sino graly jedna (czasami dwiema, smieszne, nie?) plama dzwieku, a to co robi amperex przeszlo moje oczekiwania. Muzycy sa rozstawieni, jest to prawdziwe przedstawienie muzyczne. Niestety ta przestrzen dusi sie w tych sluchawkach (beyerdynamic 770pro - zamkniete). To sie po prostu czuje, ze chce wyjsc dalej. Takie mam wrazenie, jest ono naprawde ewidentne. W zwiazku z tym planuje zakup sluchawek otwartych. Z tego co czytalem otwarte maja lepsza przestrzen, czy to jest rowniez Twoje doswiadczenie, Piotrze? Wiem, ze z grona sluchawkowcow na tym forum, przesluchales najwiecej sluchawek roznej masci. Chcialem cos kupic juz teraz, lecz sledzac watki o sluchawkach natknalem sie na informacje, ze podobno maja byc jakies nowosci beyerdynamica i sennheisera w tym roku. Podobno jakies wybitne produkty, czy to prawda? Czy wiadomo mniej-wiecej kiedy to bedzie, moze w zwiazku z jakas wystawa audio? Czy warto czekac i, poki co, cieszyc sie tym co sie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej->

NOS- New Old Stock, czyli lampa ze starych zapasow, nigdy nie uzywana, np wyprodukowana 40 lat temu i zmagazynowana doczekala pieknego roku 2007 w swojej dziewiczej postaci. NOS-em moze byc takze lampa wyciagnieta z jakiegos starego urzadzenia, ktore nigdy nie bylo pod pradem.

 

NIB - New In Box, czyli nowa i w oryginalnym pudelku. Podkresla fakt, ze lampa oznaczona jako NOS/NIB nie zostala wyciagnieta z jakiegos nieuzywanego urzadzenia i jest tym samym w 100% dziewica.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.