Skocz do zawartości
IGNORED

Thiel CS3.7 - i wszystko jasne !


americano

Rekomendowane odpowiedzi

americano>

Cheers mate! (mówi się tak w Stanach?)

Po tym wyjaśnieniu turboodrzutowe posągi nabierają innego wymiaru:)

Zresztą, nikt tu nie podejrzewa, jak sądzę, że mogłaby to być forma bez treści, ale jest w tym połączeniu kształtu i koloru pewna doza formalizmu...a formalizm, jak wiadomo z filmu na wodzie, jest niebezpieczny;)

PS.A gdyby sreberka były czarne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano -> a czy jak już kupisz, będzie sie można z tobą razem pomodlić ? może jakieś pielgrzymki byś zorganizował ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

jak mowisz o balwankach Nykiela to wole jednak forme CS3.7

Doskonale pod ty wzgledem sa MBL 101E (bardzo dobre kolumny, ale tylko 81dB sensitivity i cena nieladna)

 

Elberoth

Twoj zartobliwy sarkazm zdradza Twoj niepokoj i slusznie. Masz powody ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdogowi raczej chodziło o nowe kiełbasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele 3.7 ... niezbyt piekne, zwlaszcza po trepanacji ;) Moze graja lepiej jak inne Thiele ktore znam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, geba mi sie smieje od ucha do ucha jak czytam Wasze krotochwile.

 

A tak w ogole to 'dyskutujemy' o czyms, czego jeszcze nikt nie widzial i nie slyszal, racja?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocie - daj mi sobie jaja porobić z americano ;-)

 

Ja do Avalonów nie jestem jakoś szczególnie emocjonalnie przywiązany (kto wie może je zamienię na Marten Design Coltrane Supreme :-) ) natomiast bawi mnie bycie wyznawcą jakiejkolwiek marki (tu: Thieli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy opracowany przez Jima mid-tweeter z neodymowym magnesem, duza aluminiowa cewka w ukladzie short-coil long-gap (stosowanym rowniez przez ATC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supremy nie są może piękne, ale za to jako pierwszy głośnik na świecie mają diamentową kopułkę średniotonową. Niestety koszt tego głośnika zabija - 25.000$ za parę w wersji OEM. Nic dziwnego, że Coltrans Supreme kosztują 250.000$.

 

Inny głosnik który mógłby zdetronizować u mnie Avalony to Acapella High Violon mk III i wszystkie wyższe modele Acapella (np. Sphaeron Excalibur - mniam, mniam).

 

Pytanie do americano - dlaczego Jim pofalował te membrany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbys wyjasnic Elberoth,co takiego dobrego wynika,mam na mysli nowe pozytywy brzmieniowe, z samego zastosowania diamentu ?

 

ps. z takim diamentowym głosnikiem to należy chyba uważac,bo przy bardzo gorącym brzmieniu moze on przeistoczyc sie w grafitowy ; D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cles - doskonale wiem po co to zrobił. Jim Thiel pisze to na swojej stronie:

 

"The entire sonic spectrum is completely uncolored by any resonances, ringing, or energy storage from either the midrange or tweeter diaphragms."

 

Pytanie ma zwrócić uwagę na odwieczny problem wszystkich kolumn wykorzystujących metalowe membrany: rezonanse. Jest to dla mnie osobiście jeden z powodów, dla których np. Thiele CS7.2 były zawsze niestrawne - bardzo słyszalny rezonans wysokotonowca (i maskowany średniotonowca).

 

Oczywiście Jim zdaje sobie z tego sprawę i dlatego pofalował membrany aby przesunąć rezonans o kilkaset lub kilka kHz w góre i sprawić aby był mniej dokuczlliwy.

 

Jednak w dalszym ciągu są to moim zdaniem półśrodki które nie wyeliminują podstawowych wad wynikających ze słabosci zastosowanego materiału. Ceramiczne głosniki Accutona są twardsze i bardziej sztywne (wasza idea tłoka), lżejsze, a co najważniejsze mają daleko dalej umiejscowiony swój rezonans. Dla przykładu Diamentowy tweeter Accutona ma rezonans w okolicach chyba 80kHz ... daję sobie głowę uciąć że rezonans tweetera Thiela nie doszedł nawet do 30kHz.

 

Jim Thiel pisze: "The new midrange driver diaphragm technology allows unprecedented purity and sweetness of midrange reproduction.". Ma rację. Głosniki Accutona osiagneły to już dawno. I w znacznie wyższym stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wartość w okolicach chociażby 30kHz ma realne przełożenie przy odsłuchach?

 

PS.Ciekawe są parametry zwrotnicy Coltrane'ów. BTW, Supreme to system (warte zaznaczenia).

PPS.Przynajmniej wiadomo, co i kto jest dla kogo ważniejsze- Coltrane czy Davis...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylak, 11 Lut 2006, 18:06

 

>Ale czy wartość w okolicach chociażby 30kHz ma realne przełożenie przy odsłuchach?

 

 

Teoretycznie nie powinno, a w praktyce ma ogromne. Gdy po raz pierwszy posłuchałem Acccutonów, miałem wrażenie niesłychanej gładkości i naturalności brzmienia. To, poza szybkościa i przejrzystością, było pierwszą rzeczą rzucającą się w ucho. Teraz, po roku użytkowania, gdy niezwykłe stało się normalnym, wyczuwam ten rezonans w innych kolumnach na odległość. Kiedyś tego zupełnie nie słyszałem - rezonans odbierałem jako cos normalnego i nie wyobrażałem sobie, że może byc inaczej.

 

W Thielach jest to o tyle bardziej słyszalne, że tam matalowe są również membrany nisko i średniotonowe, których rezonans jest usytuowany znacznie nizej niż rezonans wysokotonowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Ceramiki accutona maja rezonanse tak samo jak metalowe, w przypadku sredniotonowych sa one zawsze w pasmie slyszalnym (C79 uzyty w eidolon ma silny rezonans na ok. 9kHz). Zwrotnica ma to maskowac. W przypadku nowego sredniotonowca thielach CS3.7 rezonanse NIE WYSTEPUJA w pasmie slyszalnym co jest precedensem i pod tym wzgledem jest on lepszy od wielu tweeterow a ze jest lepszy od accutona C79 to raczej pewne. I bedzie schodzic nizej przy mniejszych znieksztalceniach dzieki lepszemu ukladowi magnetycznemu.

 

Skoro nawiazales do Accutona to oczywiscie z uwagi na firme Avalon, idac dalej tym sladem dochodzimy do firmy Eton. Czy rowniez basowce Etona sa takie lepsze od Thiela ? Otorz Eton do przetwornikow basowych Thiela ma sie jak jamnik do pitbula (mocowo) i jak KIA do Lexusa (jakosciowo). Tak samo Eton ma sie do ATC. W glosnikach takich jak Thiel czy Avalon, gdzie zbocza zwrotnicy sa lagodne, jakosc basowca przenosi sie na low midrange i tu ja mam pewne zastrzezenia do Avalonow zwlaszcza ale nie tylko w kontekscie ich ceny.

 

Co do rezonansu metalowych tweeterow to ewolucja w Thielu eliminuje ten problem (juz w CS2.4 peak +10dB jest na 30kHz). Jesli wydaje Ci sie ze slyszysz roznice miedzy rezonansem tweetera dajmy na to 21kHz (CS7.2) a 30kHz to jestes raczej w bledzie. Jesli jest roznica to z innych powodow. W CS7.2 mogles slyszec maly rezonans na 6kHz przy nieodpowiednim ustawieniu kolumn (badz ew. interakcja z reszta toru). Slyszalem juz CS7.2 w konfiguracjach, gdzie byly zbyt lagodne na gorze... Poza tym w teeterach sztywnosc membrany to nie jest jedyny i najwazniejszy problem. Przetworniki accutona sa bardzo dobre oczywiscie (i dobrze, ze zauwazyles, ze jest to osiagniecie Accutona a nie Avalon) jednak nie sa pozbawione wad jak np. znaczacy "energy storage" przez zawieszenie co zostalo stwierdzone juz przez Likwitza. Pod tym wzgledem jak rowniez pod wzgledem innych znieksztalcen wynikajacych z bodowy ukladu magnetycznego przetworniki Thiela sa moim zdaniem lepsze od Accutona. Choc tweetry accutona uwazam za swietne, to jednak dostrzegam spora dawke marketingu i przesady ze strony producenta w ich promocji, diamonda slyszalem pare razy i jestem przekonany ze ten rezonans na 80 czy 100kHz to marketingowy bullshit, bo przy takich czestotliwosciach inne czynniki jak sztywnosc membrany maja znaczenie (interakcja cewki z ukladem magnetycznym, energia magazynowana przez zawieszenie).

 

Za duza wade accutona trzeba uznac tez mala efektywnosc, co Thiel rowniez przezwycieza, nowe CS3.7 maja 90dB podczas gdy Avalon Eidolon Diamond i Vision tylko 87dB, a co znaczy roznica 3dB to nie musze Ci raczej tlumaczyc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano - Accuton udostępnia pomiary swoich głosników, Thiel - nie. Tak długo jak ich nie zobaczę, nie mamy o czym rozmawiać. To co tu uprawisz, to czyste spekulacje nie poparte faktami. Oczywiście dobrze, że czasami dodajesz "moim zdaniem są lepsze", bo inaczej miałbym totalnego ROTFL i chyba nie tylko ja.

 

PS. Dziekuję, za uświadomienie mnie co do rezonansu tweetera w Thielach - 21kHz to jest gorzej niz myślałem. Jeżeli myślisz że tego nie słychać - jesteś w bardzo dużym błędzie (inaczej nikt by sie tym nie zajmował - logiczne chyba nawet dla przedszkolaka). To ci dopiero technologia ... chyba późny czwartorzęd :-) Zwykły metalowy Scan Speak 9600 ma rezonans na 26 czy 28kHz, LOL. 100kHz Accutona nawet nie wspomnę, bo nie lubie znęcać sie nad słabszymi.

 

PS2. Kup wreszcie sobie jakieś Thiele (jakiekolwiek), to przestaniesz sie może tak onanizować. Na razie tylko bijesz pianę i robisz klasyczny pissing contest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Jakkolwiek bys sie nie staral zdeprecjonowac thiele, to raczej Ci to nie wyjdzie, zwlaszcza w tak prymitywny sposob.

Nie chce wchodzic na argumenty personalne ;) Sam juz doszedles do tego, ze accutony to najlepszy element w Avalonach bo tak pijesz o tych nudnych ceramikach.

Pomiary glosnikow thiela sa robione przez niezaleznych recenzentow i nie musi ich udostepniac Jim, ale tu masz wstepne pomiary CS3.7, szerzej bedzie napewno w recenzjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS. Zmien wkoncu te avalony na jakies sensowne glosniki bo widze ze nie osiagasz orgazmu, tylko nie na marteny, bo bedziesz zamienial siekerke na kijek. Na Acapelle masz blogoslawienstwo ;) Do Thieli Cie nie namawiam, za tanie na Twoje aspiracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano - mówiłem o niezależnych pomiarach, np. w Klang und Ton, a nie takich robionych w Photoshopie i wklejanych do prospektów, aby fanatycy marki i onanisci mieli co robić przed snem.

 

Aby zakończyć tę (niewatpliwie głupią) debatę, proponuję uznać, że Thele to najlepsze głośniki na świecie ! Kropka.

 

Co prawda jak dotąd, jeszcze nikt prawie się na nich nie poznał (popatrz jaki ciemny ten naród) i większość osób która ich słuchała ma je za zupełnie przecietne (czytaj: ani lesze, ani gorsze niz konkurencja. po prostu inne), ale to na pewno dlatego, że ludzie sa głusi, a recenzenci przekupieni. No ale przecie przed propokiem americano jeszcze całe życie !

 

Proponuję americano abyś założył niezależny wątek na Audio Asylum pt. "Why Thiel makes the best speakers in the world." czyli dlaczego Thiel robi najlepsze głosniki na świeice. W ten sposób będziesz mógł oświecić tym co przeczytałeś w katalogu Thiela nieporównywalnie większą i niewatpliwie bardziej majętną widownię, niz masz szansę tu na Audio Stereo.

 

Ja tylko czasami wejdę, aby zobaczyć jak się z ciebie świeja ... bo pisac już mi sie nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.