Skocz do zawartości
IGNORED

Thiel CS3.7 - i wszystko jasne !


americano

Rekomendowane odpowiedzi

americano

Przepraszam za podważanie wiary (w firmę Thiel,) i pomyłkowe uznanie modelu 2,4, za bezkompromisowy model 3.7.

Wynikło to z mojej zazdrości & wzburzenia ego i braku wiary (w to, że tylko firma Thiel potrafi).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t.

nie ma sprawy, niedlugo powinienem miec mozliwosc posluchania CS3.7 gdyz dealera thiela mam 10 mil od domu. Szkoda tylko ze nie maja tam wzmacniacza AirTight ATM-2 albo CAT JL2 bo taka konfiguracja mnie najbardziej interesuje.

 

A wracajac do poruszonego "dizajnu" to mnie osoboscie nie raza te "tortownice" tylko te srebrne srubki wokol driverow. Pierwsze co bym zrobil to je wykrecil i prysnal czarnym sprayem jedna po drugiej. To samo w innych modelach thiela :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No, nareszcie Thiel zrobił brzydkie kolumny. Jeśli grają tak dobrze, jak strasznie wyglądają, to muszą być bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano

>zabija raczej widok trumny (eidolon) jesli juz mamy byc zlosliwi ;)

 

Avalon kojarzy się tak w naszym kraju w juesej raczej nie mają takich skojarzeń ich trumny są inne.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie u nas mozna kupic trumnę w kształcie Avalonów ? Chętnie bym kupił i zachował na gorsze czasy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli by mnie najpierw skremować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by mnie na przykład wsypać do komory średniotonowego a potem na wieki zakręcić Accutonem :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiesz jak bedziesz wygladal po latach, zycie audiofila jak wiemy to nieustanne odsluchy, siedzenie w pokoju ze sprzetem i nasluchiwanie... mozna sie od tego skurczyc na stare lata (uszy zostaja duze). ponoc po 60latach audiofilstwa czlowiek zmienia sie w cos takiego jak gollum.

poza tym sa dwa avalony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 9 Lut 2006, 15:28

 

>Mogli by mnie na przykład wsypać do komory średniotonowego a potem na wieki zakręcić Accutonem

>:-)))))

 

 

Właśnie tak zrodziła się koncepcja diy. Jak wytłumić komore średniotonowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

A gdzie u nas mozna kupic trumnę w kształcie Avalonów ?

 

Poszukaj "produkcja trumien"...

Jest troche stron w internecie, ja znalazlem zdjecia ktore sie kojarza dla mnie jednoznacznie z Avalonami (ale nie bede zamiaszczac w tym watku zeby nie zasmiecac). Oczywiscie sa to raczej trumny w stylu starym "low budget" bo nowe sa juz bardziej wyrafinowane. Cos w stylu starych trumien w podziemiach starych kosciolow, w ktorych chowano ludzi niezamoznych, skromne siostry zakonne itp... No coz, za swoje skojarzenia nie odpowiadam. Tak mi zostalo jak pierwszy raz zobaczylem w Stereophilu eidolony wiele lat temu. Nie tylko ja mialem wtedy to skojarzenie...

 

Jesli komus CS3.7 kojarzy sie z robotem to tez jest tylko skojarzenie i nic wiecej. Sprawa indywidualna. Mnie z robotem bardziej kojarza sie pewne B&W...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne bw z pewnym mieczakiem sie moga tez kojarzyc ;)

>americano nie martw sie, kolumny mojej ulubonej firmy kojarza mi sie z ulami dla pszczol mojego dziadka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

jesli to te o ktorych mysle to mnie z pralka Frania ;) Z robotem jeszcze Gallo Reference 3. Kotowi Filemonowi Avalony kojarza sie tak samo jak mnie (co widac po jego wpisie na 1 stronie watku "najpiekniejsze zespoly glosnikowe swiata")...

Brytwanki dzwiekiem sie obronia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie z maskownica i bez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5140-100006779 1170284928_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wrsji z maskownicą przypominaja mi trochę Ushery. W wersji bez maskownicy mogliby ich nie pokazywać;)

Chociaż ten górny glośnik średniowysokotonowy bardzo mi się podoba. Natomiat basowce widziałem chyba na jakimś hiphopowym klipie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ładne tylko ten kształt kopóły na górze. Można tego thiela położyć na "plecy",a w foremki nałożyć biszkopta lub babke albo strucla ewentualnie makowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dział marketingu Thiela powinien zakazać publikacji gołych 3.7 - bez maskownic jest to bezapelacyjnie jedna z najbrzydszych kolumn dostępnych na rynku.

 

A że americano się podoba - cóż, każda potwora ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla estetów firma Thiel mogłaby dodawac do powyzszego modelu piłe gratis oraz zestaw róznokolorowych głosników,jak komus kształt nie pasi to przejezdza po krawedziach piła wedle gustu i nastroju,nie podobaja sie felgi w kolorze srebrnym to zakładamy sobie czarne i kaźdy zadowolony.

 

ps. mnie osobiscie odpowiada stylistyka kazdych kolumn jesli tylko przekłada sie to na jakosc brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylak

taki ksztalt membran ma techniczne uzasadnienie. Chodzi o zapobieganie przelamywania membrany, przesuniecie break-up point w wyzsze rejony (gdzie glosnik juz dostaje znikomy sygnal po zwrotnicy). Jest to szczegolnie istotne w zwrotnicach 1-go rzedu, jakie stosuje Thiel. Takie odsrodkowe uksztaltowanie wyzlobien jest tez bardziej uzasadnione jak zlobienie okregow. Dzieki takiej membranie powinnismy uzyskac: lepsze wypelnienie tonalne (mniej energii pochlanianej na diaphragm noise, wieksza "cisza" pomiedzy instrumentami a co za tym idzie mikrodynamika, lepsza integracja miedzy glosnikami. Prawdopodobnie rowniez po czesci dzieki temu udalo sie podwyzszyc efektywnosc do 90dB !! Jest to wspaniala wiadomosc.

 

A co do ksztaltu obudowy, to Panowie krytycy zwroccie uwage na jej GENIALNOSC. Im blizej glosnika wysoko-sredniotonowego tym luki sa coraz wieksze. Od gory jest juz prawie kula. Wspaniala forma. Absolutnie ZADNEJ dyfrakcji fal. Scena dzwiekowa i materializacja instrumentow powinny byc najwyzszej proby.

 

Aktualnie nie istnieje bardziej przemyslana kolumna dynamiczna na rynku. To bedzie poprostu NOKAUT :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.