Skocz do zawartości
IGNORED

Lenco L 75


stefanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jerry,

Ładne to Twoje Lenco :) trochę picowania będzie jak nowe ;-)

Co do stroboskopu - żarówka jest średnio odpowiednia bo bezwładność włókna wygląda pulsacje i niewiele widać, dużo lepsza jest 'noeonówka' można też użyć małego transformatorka obniżającego napięcie do kilku wolt, reststorka i jasnego leda połączonego równolegle ze zwykłą diodą w przeciwnym kierunku.

Za to do łożyska nadaje się dobry silnikowy olej syntetyczny, np castrol slx 0W30 czy Mobil 1 0W40 5W50 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę ożywić wątek, z racji, że jestem na ukończeniu renowacji Lenco, kilka moich doświadczeń. Zauważyłem że istotnym punktem w konserwacji Lenco jest smarowanie łożyska talerza i łożysk silnika i idlera. Reszta z reguły jest w stanie sklepowym :). Przynajmniej tak było u mnie. Wyczyszczenie i nasmarowanie tych łożysk odpowiednimi specyfikami to kluch do sukcesu. Z racji, że gramofon pracuje w domu, czyli temperatury rzędu 20 kilku stopni to łożysko najlepiej nasmarować i napełnić wysokiej jakości olejem do urządzeń precyzyjnych. Olej 0W30 jest również dobry, lecz jeszcze trochę za lepki (zmieniałem 4 razy różne typy:)). Do łożysk silnika smar MotorLife3. Jest to wysokiej jakości smar plastyczny do łożysk ślizgowych, zawierający jakiś specyfik uszlachetniający metal - zmieniałem 3 razy nasmarowanie, po użyciu tego jest cisza i najmniejszy i równomierny pobór prądu przez silnik. Idler potraktowałem tym samym co łożysko talerza. Muszę skończyć stolarkę i zmontować wszystko na powrót. Problemy się zaczną z ramieniem pewnie - vblocki zamówiłem, ale jego ustawienie i tak pewnie zajmie trochę czasu. Chyba, że bardziej mi się spodoba akito lub basik, które posiadam i zamierzam na nim wypróbować. Problem mam z wiedzą na temat ustawienia VTA (przyrządy, sposoby - nie na ucho), ale może ktoś pomoże?

pozdrawiam wszystkich miłośników Lenco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bryan,

mam jeszcze pytanie co do ramienia Linna - w moim pierścieniu Linna jak odkręcę tą śrubę na imbus do regulacji VTA to ramię wpada dość nisko bo ten pierścień nie jest okrągły - na zewnętrznej średnicy ma wpust na dźwignię do opuszczania ramienia - czy wtedy będzie dalej za wysoko? Bo wydaje mi się, że może być nawet niżej niż oryginalne Lencowe ramię.

Jeszcze nie mogę przymierzać bo kończę stolarkę i w międzyczasie dopasowałbym ramię. Szukam rozwiązania z oryginalnym pierścieniem Linna - estetyka bierze górę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jerry

u mnie ramie dolna część podstawy jest około 10 mm nad powierzchnią blachy. Pierścień linna jest o 3-4 mm za wysoki. Jakąś alternatywą może być zastosowanie grubszej maty, albo podkładki pomiędzy wkładką a ramieniem.

Ja żeby nie niszczyć oryginalnego pierścienia kupiłem na ebayu drugi za kilka funtów i teraz szukam dobrego tokarza, który mi go obniży maksymalnie ile się da (z tego co mierzyłem można zejść do 10mm -skrawając górną część) pozostanie kwestia estetyczna, ale aluminium da się przecież polakierować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan,

hmm... nie da się ukryć, że jest o wiele grubszy... Będę musiał to przymierzyć jak go trochę poskładam. Jeśli będzie nie tak to spróbuję dorobić taki jak ten Lenco, tylko pasujący do średnicy Linna - tak będzie chyba prościej - zobaczymy...

Wlecze sie to wszystko bo czasu mało :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry,

na początek spróbuj osadzić ramię Linna w pierścieniu od Lenco + adapter zrobiony np z kubka ekranujacego do lamp.

Ustaw wysokość ramienia tak, aby przy igle postawionej na płycie rurka ramienia była równoległa do płyty. Zablokuj ramię na tej wysokości i zmierz odległość podstawy ramienia od blachy. Wtedy zobaczysz jaka powinna być wysokość pierścienia mocującego. Co do pierścienia Linna, to trzeba mierzyć tylko grubość tego co wystaje ponad blachę - ten mniejszy pierścień u dołu ma zostać. Z górnego trzeba na tokarce delikatnie ściąć trochę materiału na górze, ale wcześniej trzeba sprawdzić jaka jest głębokość otworów pod śruby mocujące pierścień do plinty, żeby nie zebrać za dużo materiału i odsłonić dziur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o Lenko, ale zainspirowany nim zacząłem odkrywac na nowo możliwości swojego Duala 1229. Napęd idlerowy. Ramię duala ale wydaje mi sie bardzo fajne. Po nasmarowaniu łozysk silnika i minimalnym natarciu idlera talkiem(zasypką do stóp), zaczął chodzić całkiem cicho. Oryginalną obudowę zdjąłem, i osadziłem go na nóżkach ze stali. Dlaczego nie buduję innej plinty? Właśnie pod wpływem wpisów stwierdziłem, że wystarczy go stabilnie posadowić. No i widać, że granitem stoi. Wkładka to Shure VST III. Niestety oryginalna igła eliptyczna została uszkodzona i chwilowo gram na odpowiedniku z Northa. Jak gra? Bosko. Basu i przestrzeni tyle ile na płycie zapisano. Phonostage to kit AVT z tym, że w tor sygnału na wejściu i wyjściu dałem wieksze pojemności rzędu 3uF zbocznikowane ruskimi teflonami z allegro. Zasilam phonostage-a z baterii. Wzmacniacz to końcówka z MF A2 z preampem lampowym na E88CC. Powinienem założyc pewnie nowy temat, ale tutaj "siedzą" chyba wszyscy zainteresowani. Talerz Duala jest wagi ok 3kg i zasila go silnik asynchroniczny. Zachwiac mu obroty jest niemożliwe. Raz ustawiony nie zmienia prędkości przez całe dni. Problemy? Ano właśnie. Dostałem igłę do mojego referencyjnego shura i mam teraz brumo-bzyczenie przy większym poziomie głośności. Poprzednio grałem na Goldring Elan i Excel, na których to wkładkach ten efekt nie był taki dokuczliwy. Starałem się prowadzić masy w rózny sposób i nic. Może ma ktoś receptę na tą przypadłość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-708-100009227 1195496100_thumb.jpg

post-708-100009228 1195496100_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-708-100009225 1195496164_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie bzyczy. To neonówka od stroboskopu. Wykonałem wyłącznik i tylko na początku sesji sprawdzam prędkość. Odetchnąłem z ulgą. Jedyny ból to brak dobrej jakości płyt. Mam sporo z młodości ale Muza i Pronit to nie były potęgi jakościowe. Może tak powoli odbuduję płytotekę o tytuły bardzej słuchalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>burza

miałem okazję słuchać takiego Duala tyle że w oryginalnej plincie i z oryginalną igłą - też jestem zdania że bardzo dobrze gra - a Twojej plincie co się stało?

 

 

Mam pytanie do użytkowników ramion Linna z Lenco - pomóżcie z doborem wkładki... Zostanę przy Linn Basik Plus, bo mam je w sklepowym stanie - muszę tylko teraz dobrać jakąś wkładkę i bardzo proszę o sugestie...

Bryan, do tego Linna zamówiłem pierścień wzorowany na oryginale z Lenco tyle że ze średnicą dla Linna Basika - oryginał może się kiedyś jeszcze przydać, bo z tym ramieniem ciężko się będzie rozstać... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->jeRRymojej plincie nic sie nie stało,. Właściwie to jest taka jaka była. Zamiast plastkiowego pudła, na którym stała firmowa plinta wykonałem nóżki ze stali z kolcami. Drewnina fitmowa obudowa nie jest niczym inny jak tylko atrapą wiszącą na owym "pudle" z tworzywa. Teraz mój gramofon poprostu stoi stabinie na granitowej płycie. Mankamentem sa widoczne mechanizmy ale to przejściowe. Pogram jeszcze i jeśli nie stwierdzę jakiegos błądu w odbiorze, to wykonam plintę trochę lepszej jakości, chocby wizualnej. Obecnie przestałem słuchac CD-ka. Tylko gramofon. Może to oznaka starości? Jednak jest miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yul za dobre słowo. Pewnie tego oczekiwałem. Ot ludzka natura. Na poważanie to myślę o wykonaniu nowej plinty z pobudek czysto estetycznych. Sprzęt stoi w bardzo eksponowanym miejscu w salonie, więc powinien "wyglądać", bo zwraca uwagę wszystkich. Podkresli napewno moją osobowość (czytaj szajbę) i jej zaangażowanie w melomanię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie. Szajbę to on podkreśla najlepiej w takim stanie, w jakim jest obecnie. Jak go wprawisz w mahoniową albo hebanową obudowę, a części ramienia oddasz do ponownego pochromowania, itp., itd., to zacznie podkreślać zupełnie co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Chromowac czy nie chromować oto jest pytanie? Czyż surowizna swą nie podkresla Dual dążenia do doskonałego brzmienia bez zbędnej fanfaronady? Wysłuchałem właśnie Ciemnej strony z drugiej strony. Mam remaster na CD i dźwięków na niej jest jakby więcej ale brzmienie z winylu wciąga. Nastepna płyta, którą kupię nie bedzie CD. Dryfuję z tematem w kierunku zgoła innym. Wszakże o Lenco pisac wypada. Znalazłem na allegro trochę Duali i chyba nie są gorsze. W młodości niedoścignionym marzeniem był dla mnie Fonomaster. Dual obił mi się o uszy natomiast o Lenco nie słyszałem nic. Czy naprawdę to taki ideał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ideale to my już nie rozprawiajmy, bo niejeden się na tym słowie wyłożył... Natomiast powiem Ci, że ja też wcześniej o Lenco nie słyszałem - ale z racji że ten temat jest w miarę merytoryczny a nie pogawędką teoretyków, bo takich tu jest wiele - dał mi do myślenia. Wpadł mi w ręce Lenco i mnie zaczarował. Porównywałem z dwoma fabrycznymi konstrukcjami i zero kompleksów. Teraz kończę renowację plinty i przegląd części mechanicznych, zmieniam ramię na Linna i gramy. A gramy pięknie... No raczej to on gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mało czasu na prace przy Lenco, ale małymi krokami i już jest prawie gotowy. W międzyczasie wpadł mi w ręce silnik i łożysko talerza w stanie fabrycznym, silnik zwłaszcza jest niesłyszalny. Żeby nie zaczynać nowego wątku, mam pytanie: mam jak już wspominałem mam dwa ramiona Akito i Basik - wydaje mi się, że Akito jest ciut cięższe - zatem czy AT440 ML da sobie radę na obu ramionach? Czy lepiej kupić Denona DL103? Klasa obu ramion myślę, że jest zbliżona, na korzyść Akito ale myślę, że wielkiej różnicy nie będzie na samym ramieniu.

Będę wdzięczny za opinie użytkownikow :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

składam podanie o przyjęcie mnie do klubu. Wczoraj kupiłem L78, a dowiozą mi go dopiero pod koniec roku. Przyjedzie ze Szwajcarii. Podobno jest od pierwszego właściciela i w doskonałym stanie. Zobaczymy.

Na razie nie mam żadnego pre i zastanawiam się nad proponowanymi przez oskar20051 transformatorami np. Sowter 9580.

Liczę na Wasze wsparcie, sam również szybko się edukuję (na razie teoretycznie) przegladając wszystkie możliwe fora internetowe.

Z ciekawostek - znalazłem paragon zakupowy z Saturna (nie jest to mój egzemplarz). Zobaczcie, ile taki Lenco kosztował w 1975 roku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robi,

paragon robi wrażenie :)

Co do transformatora, pewnie to wiesz ale wspomnę, jest ci potrzebny tylko w przypadku rozważanej tu wkładki Denon DL 103 ze względu na niski poziom napięcia na wyjściu. Można też w inny sposób - kupić phonostage'a z niskimi poziomami wejściowymi. Udało mi się już przetestować Projecta i Grahama Slee 3 - oba świetnie sobie radzą z Denonem. Denon musiał wrócić do właściciela, a ja aktualnie zakupiłem AT 440 MLa, którą obsłuży raczej każdy phonostage - zobaczymy jak z nią gra Lenco i Linn Akito (lub Basik, bo ciągle nie podjąłem decyzji, które zostawić:)) Jak znam siebie to Denona też pewnie kupię - ale to trochę później.

W twoim pewnie będzie oryginalne ramię, nie wiadomo w jakim stanie będą vblocki, więc czeka Cię przy nim trochę pracy :) No i przy napędzie - chyba, że nie będzie budził zatrzeżeń.

Ja już zakończyłem prace na swoim - jeszcze tylko wykonanie pokrywy na zamówienie z jakiegoś poliwęglanu i miodzio.

Mam tylko pytanie do użytkowników Lenco: czy po złożeniu silnik nie ciągnie trochę w dół tyłu obudowy? U mnie niewiele, ale jednak do poziomu trochę brakuje, "pieje" prawy przedni róg. Można to wypoziomować podstawą, mam taką możliwość - ale czy ktoś równoważył to umieszczając jakiś obciążnik z przodu obudowy? Czy może założyłem odwrotnie podstawę a sprężyny mają różną długość? Bo ten silnik to jednak jest kawał żelastwa :) i trochę ciąży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>robi,

przemyśl jeszcze sprawę z tym trafo - po prostu robi się spory sznurek: gramofon - kabel - trafo kabel - preamp - kabel - wzmacniacz... Sporo tego jest, a dobry preamp załatwia sprawę w jednym klocku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->jeRRy

 

Mój A21SE ma czułość wejścia liniowego na poziomie 110mV i impedancje wejściową 50Kohm. Czy mam rozumieć że na razie mogę podłączyc Lenco bezpośrednio do niego licząc się ze spadkiem mocy wyjściowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->jeRRy

 

Odnośnie sprężyn to w poniższym linku jest wszystko o ich rozmieszczeniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

Czy wiadomo Wam coś na temat modelu Lenco L75/S ?

W sieci po pobieżnych poszukiwaniach trafiłem na stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ponoć (wg wyżej wymienionej stronki) oznaczenie "S" wzięło się od ramienia, które jest właśnie w kształcie tej litery.

 

Na lenco-lovers ani słowa o tym modelu.

post-4291-100006468 1198011997_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK, trochę znalazłem więcej na lenco - lovers.

 

Proszę o sugestie: jak zabezpieczyć taką maszynę do transportu?

Poza solidnym opakowaniem oczywiście.

 

Jakieś śruby mocujące silnik? Talerz zapakować osobno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kubedes

z tego co gość pisał to nie ma pokrywy - będziesz musiał pewnie robić ale w transporcie ciężar z głowy bo o rozwalenie jej jest najłatwiej. Niech przykręci silnik (2 śruby) - widać gdzie je wkręcić po zdjąciu talerza - znajdziesz na lenco-lovers. Trzeba zdjąć talerz - dobrze go zapakować i owinąć i dać POD SPÓD gramofonu. Niech zapnie i przypnie np gumką ramię do podstawy spoczynkowej - lepiej niech go nie klei bo będziesz potem tydzień czyścił klej - chyba, że nie zależy ci na ramieniu. Potem dobre owinięcie gramofonu (ideał to gąbki) i do mocnego pudła bo trochę to wszystko waży. Od wypełnienia dużo zależy, żeby nic w środku nie latało jak rusza podłem, bo nie ma najmniejszej gwarancji, że pudło będzie zawsze "górą do góry". Dobrze go kupiłeś, ciekawe jak mechanika, ale stan niezły.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robi

dzięki ale ten link dotyczy sprężyn silnika a to już znam na pamięć po kilku demontażach i montażach silnika :) Chodziło mi o sprężyny między podstawą a plintą - już wiem że są takie same - muszę coś wymyślić, żeby to zrównoważyć...

Co do wzmacniacza - to dużo za mała czułość. Denon ma na wyjściu nie pamiętam dokładnie ale coś rzędu o,34mV więc sam widziśz jakiego rzędu jest to różnica... Wkładka MM jaką jest Audio Technica AT440 MLa ma wysoki poziom, ale to jest ciągle 4mV ! Poza tym, wejście liniowe może ci posłużyć tylko wtedy jeśli wcześniej użyjesz preampu, który załatwi korekcję RIAA, której gramofon wymaga.

Prościej: albo wejście phono wzmacniacza (posiada korekcję RIAA i czułość dla większości wkładek MM) albo preamp gramofonowy i jakiekolwiek wejście wzmacniacza.

Różnie bywa z jakością wejść phono w integrach więc koncepcja osobnego preampu z reguły bierze górę - to musisz ocenić sam - nie wiem jak w Twoim wzmacniaczu.

Jeśli zostałbyś przy koncepcji wkładki MC jaką jest Denon DL103, to preamp musi posiadać czułość wejścia na poziomie 0,3 mV. Jeśli przy wkładce MM jaką jest np AT440MLa to 99% preampów posiada wystarczającą czułość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->jeRRy, 19 Gru 2007, 00:09

 

>Dobrze go kupiłeś, ciekawe jak mechanika, ale stan

>niezły.

he he. nic się nie ukryje :-)

widocznie nie tylko ja śledzę aukcje z Lenco na rodzimym portalu aukcyjnym ;-)

 

>z tego co gość pisał to nie ma pokrywy - będziesz musiał pewnie robić ale w transporcie ciężar z

>głowy bo o rozwalenie jej jest najłatwiej.

pokrywę będę chciał z czasem zrobić z plexi. chwilowo będę go chronił tależ i ramię pokrywą z Unitry ;-D

 

>Niech przykręci silnik (2 śruby) - widać gdzie je wkręcić

>po zdjąciu talerza - znajdziesz na lenco-lovers.

Wgryzłem się troszkę w forum L-L i znalazłem. Oczywiście też wysłałem odpowiednią informację do sprzedającego.

 

>Trzeba zdjąć talerz - dobrze go zapakować i owinąć

>i dać POD SPÓD gramofonu ...

Dzięki za rady. Prześlę je sprzedającemu. Tależ na spód, bo podczas przesyłki mógłby uszkodzić ramię, a tego bym nie chciał.

Wygląda na to, że będę pierwszym posiadaczem L75 z esowatym ramieniem.

Na L-L znalazłem informację, że jest to japoński produkt kupowany przez szwajcarów. Zobaczymy co jest warte jak gramofon dotrze do mnie

Tak czy inaczej zostanie na jakiś czas.

 

Dziękuję za rady o pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś ty mi go podkupił!!!!!!!!!!!!Ciekaw jestem jak to zagra.Pytałem tego sprzedajacego i powiedział,że należy się temu egz. konserwacja i czyszczenie silnika.Zazdroszcze ci troche ale cóż byłem zbyt pewny siebie w licytacji.A tak z czystej ciekawości do ilu bys licytował.Napisz jak go uruchomisz jak ci zagrał.

 

pozdrawiam

 

tom k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom k, 19 Gru 2007, 17:37

 

>Pytałem tego sprzedajacego i

>powiedział,że należy się temu egz. konserwacja i czyszczenie silnika.

Trochę mnie ten zapis martwi.

W opisie aukcji było delikatniej: "z uwagi na wiek powinien przejść delikatny serwis całego napędu"

No nic zobaczymy.

 

>A tak z czystej ciekawości do ilu bys licytował.

Zalicytowałem tak żeby się zmieścić w 300 PLN z przesyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.