Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Akai AM-57


Djeight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy w tym wzmacniaczu można coś ulepszyć ,

 

Przekażniki obecne to Takamisawa

 

Kondensatory w zasilaczu to

Nipon-Chemi-Con

Audio

Blank Negative Black

10000uF[M] /63V

 

Potencjometr Alps sterowany silniczkiem

 

resztę widać na zdjeciach poniżej

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9014-100006631 1170299690_thumb.JPG

post-9014-100006632 1170299688_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 1993. Złote kondensatory to zacne Nippony AS. Nie ruszać. Zdobądź schemat to pokombinujemy. Jeżeli są tam jakieś kondensatory w torze sygnałowym, to można je wymienić, jeżeli są opampy to można zastosować lepsze, ale kluczową sprawą będzie jak zwykle zasilanie. Jakie są diody w mostkach, czy mostki nie są przypadkiem zintegrowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest widać na pierwszym zdjeciu na środku trochę poniżej kondensatorów filtrujacych taki radiator do niego jest przykręcony .

 

Niestety szukałem schematu i niemogłem znaleść w sieci, nie chcę grzebać na wyrost bez schematu , na wejściach audio są kondensatory ale nie elektrolityczne , wyglądają jak spłaszczone walce , są małe i przez przezroczystą obudowę widać jakby sreberko .

 

Wszystkie elektrolity jakie tam są , są koloru złotego czyli to są też nippony??

 

A co z przekażnikami ,

 

ogólnie to ten wzmak ma strasznie dużo wejść i ciężko jest to wszystko znaleść jak i rozebrać , niestety nie wiem jakie siedzą w nim opampy, strasznie ciężki mam do nich dostęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda płytka z wejściami po prawej i wyjścia po lewej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki to ostatnie elementy jakie mogą w tym wzmacniaczu coś psuć. Daj im spokój.

Złotym Nipponom też daj spokój. Zdobądź schemat.

Skoro masz trudności z rozebraniem wzmacniacza, to lepiej się za to nie bierz. Jeżeli nie umiesz rozebrać, to tym bardziej będziesz miał kłopot ze złożeniem tego na powrót do kupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyć i złożyć potrafię , jestem świeżo upieczonym technikiem , tylko nie wiem jak z tymi Opampami zrobić , bo ta część wzmacniacza , czyli przedwamacniacz jest podzielona na 3 oddzielne płytki , w tym jest jeszcze płyta sterowania , na sterowniku cyfrowym , ogólnie to ten przedwzmacniacz jest mocno rozbudowany,

 

McGyver jakbyś znał kogoś kto ma schemat bądż wie jakie tam siedzą operacyjne , to prosiłbym o wysłanie mi skana tego schematu.

 

co zrobić z Mostkiem prostowniczym , może zostać czy wymienić na diody, jaka bedzie poprawa ? czy wogóle ją zauważę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight, 5 Wrz 2006, 13:52

Moje zdanie takie zeby tego wzmaka nie ruszac, widac bardzo solidnie wykonany. Kosmetyka taka jak diody w zasilaczu hehe daj ze spokuj. Masz pozadny wzmacniacz, nie jeden pozadny inzynier nad nim pracowal a ty chcesz to poprawiac, na dodatek takimi sposobami. Uklad ktorego parametry w znacznym stopniu zaleza od uzytych elementow to kiepski uklad a ten napewno kiepski nie jest wiec ja bym nic nie ruszal i cieszyl sie dzwiekiem. Nie ulegaj reklamie. Jeszcze nie widzialem zeby w ktoryms bardzo pozadnym firmowym wzmaku siedzialy szybkie diody, jezeli by az taka poprawa parametrow byla to kazdy producent stosowal by szybkie diody. Parametry tego wzmaka nawet nie drgna po wymianie np diod. (takie moje zdanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight, 5 Wrz 2006, 13:52

Moje zdanie takie zeby tego wzmaka nie ruszac, widac bardzo solidnie wykonany. Kosmetyka taka jak diody w zasilaczu hehe daj ze spokuj. Masz pozadny wzmacniacz, nie jeden pozadny inzynier nad nim pracowal a ty chcesz to poprawiac, na dodatek takimi sposobami. Uklad ktorego parametry w znacznym stopniu zaleza od uzytych elementow to kiepski uklad a ten napewno kiepski nie jest wiec ja bym nic nie ruszal i cieszyl sie dzwiekiem. Nie ulegaj reklamie. Jeszcze nie widzialem zeby w ktoryms bardzo pozadnym firmowym wzmaku siedzialy szybkie diody, jezeli by az taka poprawa parametrow byla to kazdy producent stosowal by szybkie diody. Parametry tego wzmaka nawet nie drgna po wymianie np diod. (takie moje zdanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , wezmę sobie do serca twój post

 

Ale z ciekawości i dla wiadomości wielu posiadaczy tego wzmaka znalazlem jaki siedzi w nim Opamp a jaest to

M5218A [mitsubishi] 0Y20R z PDF jaki znalazłem wynika że nisko szumny :) jakie macie opinie na jego temat??

oprócz tego opampa zalazłem tranzystory sredniej mocy w przedwzmacniaczu

 

znalazłem też dwa ukałdy sterujące LC7822N

 

oraz opis mostka Gretza RBV-602 14B

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez moja nieuwagę , pomyliłem płytki a przedwzmacniacz na wieszchu widać :) oto i on w całej okazałości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie :

 

Co oznacza :

Dual Pole DC Servo/Fully Discrete Power Amplifier

Super Active Power Supply/DC Construction

 

Wiem że "Fully Discrete........" to jest wzmacniacz zbudowany w całości z elementów dyskretnych

 

A reszta to jakieś filtry zasilania?? Miał ktoś z nimi styczność??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody warto wymienić na szybkie (koszt np. BYW29/200 niewielki), jeżeli oryginalny mostek był badziewny to będzie poprawa w dynamice i kontroli basu. Radiatory na diodach można sobie darować, nie będą się grzać.

Opamp Mitsubishi warto wymienić, nie jest to nic specjalnego. Powinien się tu sprawdzić OPA2134, ale radzę się zaopatrzyć w kilka opampów (wlutować podstawkę!!!) i sprawdzić który najlepiej zagra (moje typy do tego wzmacniacza to niedrogie AD275, TLE2142, LM6172).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Diody warto wymienić na szybkie (koszt np. BYW29/200 niewielki), jeżeli oryginalny mostek był

>badziewny to będzie poprawa w dynamice i kontroli basu.

 

Potrafisz to jakos merytorycznie uzasadnic ? Dynamika zalezy przedewszystkim od ukladu a nie mostka prostowniczego. Kontrola basu od parametrow koncowki. Ehhh czasami to nie mam sily....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chciałem się zapytać czy te Opampy będą pasować bez jakich kolwiek innych zmian w układzie orginalnym? Porównywałem OPA2134 z tym mistubishi i on by chyba najlepiej pasował ale nie wiem czy jakieś inne zmiany też zastosować,

 

i jeszcze takie pytanie gdzie mógłbym kupić tego Opa i w jakiej one sa cenie? bo patrząc w sklepie do którego mam najbliżej czyli w Gdyni , oni jego na składzie nie posiadają :/ , może znacie jakiś sklep w Trójmieście bądz w internecie gdzie bym go mógł tanio kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

borysgo2 - Akai AM 57 mialem kiedys - moze konstrukcja i zacna ale dzwiek lichy. Leb w leb z A 1020 ktora znasz dostal knockout jak rzadko. Mysle ze upgrade moglby cos poprawic - widac nie wszystko konstruktorom wyszlo jak nalezy. Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia w efektach upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysgo2 ~ mylisz sie ze nie mozna fabrycznych ukladow poprawic :) konstruktorzy maja za zadanie przede wszystkim konstuowac tanio :) a dopiero potem z tego tanio osiagac jak najlepsze parametry :) cos o tym wiem ;) A co do dzwieku to zawsze zalezy on od jakosci elementow :) Dlatego w seryjnych urzadzeniach nawet srednio-wysokiej klasy nigdy nie bedzie bardzo wysokiej klasy elementow. Takowe sie pojawiaja jedynie w klockach za astronomiczne sumy ktore produkuje i sprzedaje sie na sztuki :) Panowie - niestety roznica pomiedzy kosztami produkcji urzadzenia a jego cena w sklepie w wielu przypadkach przekracza 5 albo i wiecej razy !!! inaczej nie oplaca sie klocka produkowac :( i tak bedzie zawsze ... Wiec jak tylko sie ktos zna na tym za co sie zabiera to wszelki tuning fabrycznych klockow jest jak najbardziej wskazany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysgo2, 5 Wrz 2006, 15:26

 

>>Diody warto wymienić na szybkie (koszt np. BYW29/200 niewielki), jeżeli oryginalny mostek był

>>badziewny to będzie poprawa w dynamice i kontroli basu.

>

>Potrafisz to jakos merytorycznie uzasadnic ? Dynamika zalezy przedewszystkim od ukladu a nie mostka

>prostowniczego. Kontrola basu od parametrow koncowki. Ehhh czasami to nie mam sily....

 

Upgradowałem bardzo wiele wzmacniaczy, nie zawsze, ale bardzo często reagują one na wymianę diod na szybkie. A wzmacniacze w których siedzi badziewny zintegrowany mostek reagują na taką zmianę niemal zawsze. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiem i nie jest mi do szczęścia potrzebne "merytoryczne uzasadnienie zjawiska" Wystarczy mi uzasadnienie empiryczne: wymieniłem, zadziałało. Eksperyment powtarzałem wielokrotnie, często z pozytywnym wynikiem, więc te diody jednak coś dają. Praktyka, panie, praktyka i eksperyment. Gdyby ludzie robili wyłącznie to, co ma uzasadnienie teoretyczne, to nikt nie przeprowadzałby nigdy żadnych eksperymentów, a postępu technicznego by nie było. Albo inaczej, postęp techniczny byłby wyłącznie taki, jaki można byłoby "merytorycznie uzasadnić", czyli teoretycznie wykoncypować. A tymczasem bardzo wiele odkryć dokonano przez przypadek, zbieg okoliczności, zaobserwowanie zachodzącego zjawiska.

Ja zjawisko zaobserwowałem. "Merytorycznie uzasadniać" tego zjawiska mi się nie chce. Wolę je z powodzeniem wykorzystywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Wrz 2006, 17:11

 

No koszt niewielki. Tylko co z tymi wszystkimi wzmacniaczami na rynku, nawet tymi dobrymi, czyzby wszyscy producenci sprzetu grajacego byli w bledzie ? Ja nie zauwazylem absolutnie zadnej zmiany po wymianie diod na szybkie, mierzalnie tez absolutnie nic nie drgnelo na wykresie ponizej, absolutnie nic, slyszalnie tymbardziej. Robta co chceta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, piękny wykres, tylko jakiego wzmacniacza dotyczy? Poza tym nie wszystko co jest słyszalne jest również mierzalne. Dlatego jakość sprzętu jak na razie ocenia się na podstawie odsłuchu, a nie na podstawie pomiarów. Tym bardziej jakości kabli połączeniowych nie ocenisz na podstawie pomiarów, a jedynie na podstawie odsłuchu. Oczywiście można negować również wpływ kabli na brzmienie, twierdząc że skoro nie da się zmierzyć, to nie ma wpływu. Tylko w takim razie dlaczego to słychać? Nie twierdzilem nigdy że wymiana diod na szybkie daje efekty zawsze i w każdym wzmacniaczu. Jednak poprawę po zastosowaniu szybkich diod obserwuję wystarczająco często aby uznać, że coś w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego słychać tłumaczy coś co zwie sie psychoakustyką. A to że nie ma wpływu (generalnie*) potwierdzić mogą ślepe odsłuchy.

 

Pozatym - borysgo2 +1 :)

 

*generalnie, bo np. zmiana z aluminiowego kabla sieciowego na zwykły kabel mikrofonowy powinna być słyszalna. Pozatym część parametrów kabla jest mierzalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Wrz 2006, 17:38

Kable oczywiscie maja wplyw na dzwiek w pewnym zakresie, jest to oczywiscie mierzalne, szczegolnie wychodzi to wlasnie przy pomiarach wzmacniaczy, da sie zauwazyc to na poziomie -100dB i nizej. Na powyzszym pomiarze byly zastosowane bardzo biedne kable sygnalowe - wynikiem czego szum ma wyzsze piki niz normalnie (wzglednie szum poniewaz moga to byc roznego rodzaju smieci czy przydzwieki platajace sie po sieci i w kolo przewodu), w normie jest prawie plasko na -120dB. Kable powinny byc solidne nic pozatym - takie moje zdanie. Na kablach glosnikowych sie nie znam i znal sie prawdopodobnie nigdy nie bede. Adamie w jednej kwestji sie z toba nie zgodze:

"Poza tym nie wszystko co jest słyszalne jest również mierzalne. "

Brzmienie to w glownej mierze rozklad harmonicznych oraz ich poziom, wykonalem w ostatnim czasie ogromna ilosc pomiarow i da sie to wychycic, wcale to nie jest jakis strasznie zawila rzecz - wrecz odwrotnie. Lampy graja cieplo tr graja chlodno (nie zawsze tak jest oczywiscie) - tak sie utarlo mowic nie bez powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, uniwersytecki dyplom z fizyki nie zastąpi Ci doświadczenia odsłuchowego. Z kolegami często bawimy się np. w ślepe testy kabli. Rozpoznają bezbłędnie. A to, że Ty nie słyszysz... no cóż, może już czas na wymianę najsłabszego elementu w torze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

Wzmak na wykresie to symasym

 

ghost666, 5 Wrz 2006, 18:00

Wlasnie przez pomiary przekonalem sie do stosowania pozadnych przewodow sygnalowych, dobrze ekranowanych. Wychodza rownierz smieci generowane prze zasilacz komputerowy 50Hz i harmoniczne (az dziw bierze ze to sie potrafi tak daleko przeniesc, ale mozna z tym walczyc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys, jak porównujesz badziewie z jakimś porządnym kablem, to oczywiste jest że da się to również zmierzyć. Ciekawe, że to czego nie potrafisz zmierzyć to tego już nie słyszysz. A porównaj sobie kiedyś odsłuchowo IC Cardasa z Velumem. Odsłuchowe róznice w dobrym systemie są ewidentne (choć w sumie nawet i na PianoCrafcie są dość dobrze słyszalne, sprawdzałem), a ciekaw jestem czy dałbyś radę je zmierzyć.

Kable powinny być po prostu solidne, powiadasz? No cóż, zatem dlaczego badziewnie wyglądające Mogami grają lepiej niż niezwykle solidnie wykonane Cordiale?

Nie jestem kablomaniakiem, i całą tą zabawę w drogie okablowanie uważam za czysty idiotyzm (ceny!!!), niemniej różnice pomiędzy różnymi kablami wychwytuję bez problemu. Może dlatego że podchodzę do tego bez uprzedzeń? Eksperymentuję i słucham, i nie uważam, że jak jakiegoś zjawiska nikt nie potrafi "merytorycznie uzasadnić" to ono nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Wrz 2006, 18:20

Ja uzywam bardzo wyrafinowanego przewodu za 3pln, rezultaty mnie jak najbardziej satysfakcjonuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Wrz 2006, 18:20

Nie to że nie potrafie uzasadnić... powiem więcej - moge uzasadnić że takie zjawisko nie istnieje. Popatrz na pojemności, incukcyjności i opory kabli i zastanów sie jaki to wpływ ma na sygnał akustyczny? Z prostych wyliczeń wynika że żaden.

Solidne, pozatym, nie znaczy koniecznie grube. Chodzi o materiał i jakość wykonania. Bez popadania w skrajność oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zeszliśmy na tematy kablowe. Nie chce mi sie dyskutować na ten temat. Ghost, posłuchaj sobie wspomnianych wcześniej Velumów i porównaj je z Cardasami, bo smiem twierdzić że ich nie słuchałeś.

Wtedy całe to Twoje uzasadnienie opierające się na najprostszych patrametrach będziesz mógło sobie w buty wsadzić

Borys, ten Alphard jest solidny i dość przyzwoity. Lepiej grają dopiero IC powyżej 200zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Gdy wymienialem mostki w Nadzie na BYW 79-200 tez zauwazylem zmiany na lepsze i od tego czasu jesli mialbym upgradeowac wzmaki, diody tego typu montowal bym dla zasady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tymi Opampami- wyzej zadałem parę pytań a zamiast odpowiedzi widze że wątek o kablach zagościł, z tego co wiem to takich o kablach już dużo było :)

 

Dalej czekam na odpowiedzi do wyżej wymienionych pytań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.