Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z wyglądu niczym nie zaskakuje. Po prostu Naim, wykonanie perfekcyjne ( norma u Naima )

 

Co do grania to porównuję względem 122x + 150x: gra ciężej, z lepszym basem ( niżej schodzącym ), scena jest szersza i trochę dalej odsunięta od słuchacza ( kolumny ustawione dokładnie tak samo jak z poprzednią konfiguracją ).

Na razie pisać dużo nie zamierzam, niech się wszystko porządnie wygrzeje.

 

Z wad to nie mam pojęcia jak uruchomić drugie wejście cyfrowe. 1 działa. Pewnie jakoś się to włącza w ustawieniach, ale na razie nie rozgryzałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do 122x+150 gra potężniej, niżej schodzący i lepiej kontrolowany bas, dokładniejsza lokalizacja instrumentów, scena bardziej odsunięta od słuchacza, za to szersza, głębsza i bardziej wypełniona. Szczegółowość uważam za wzorcową, rysunek sceny precyzyjny a ilość szczegółów nie męczy ( jak to często dzieje sie w analitycznych wzmacniaczach ). Jak dla mnie nic nie brakuje, nic nie męczy i dźwięk wciąga ( cóż chcieć więcej ). Zobaczymy co sie poprawi po wygrzaniu i malutkich zmianach jeszcze u mnie ( ale o tym kiedyś na razie cii by nie zapeszać ).

 

Miałem kłopoty z dynamiką na początku, ale to mój błąd bo pomyliłem gniazda w kondycjonerze i podpiąłem pod gniazdo separowane z filtrami zamiast "do ściany" ( mam takie wyprowadzenie w kondycjonerze ). Po poprawce kłopoty z dynamiką przestały istnieć.

 

Wzmacniacz bardzo uniwersalny. Jak trzeba postawi " ścianę dźwięku " a jak trzeba to ładnie " plumka ".

Oprócz CD mam podpiętą również TV "N" kablem optycznym i DVD-RW klasycznymi chinchami ( 5 m za 6 zł :D - z czasem zmienię ).

 

Zaskoczony zostałem natomiast brakiem położenia 0 w balansie ( nie ma żadnego znacznika, przeskoku czy innej formy. W całym zakresie regulacji działa płynnie ).

 

Logo troszkę mniej świeci od CD5x i FlatCapa2x i materiał frontu jest w wykończeniu mniej chropowatym ( absolutnie nie rzuca sie w oczy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, problem w tym, że nie mam/nie umiem opisać tego, że jestem w pełni zadowolony. Nie czepiam się żadnego zakresu bo wszystko mi pasuje ( a może jestem głuchy ). Ten klocek u mnie zostanie, bo nie widzę najmniejszych podstaw bym chciał coś zmieniać.

 

Pozostaje jeszcze kwestia wygrzania i czy coś się zmieni. Będą próby z FlatCapem2x i oczywiście postaram się opisać.

 

Oczywiście w miarę możliwości/wiedzy/umiejętności na wszystkie pytania odpowiem.

 

W swój gust trafiłem idealnie ( a może mi sie tak tylko na razie wydaje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy!

Od kilku dni w odtwarzaczu CDX 2 zaczął "brzęczeć zasilacz". Początkowo to zanikało, ale teraz odgłos jest już stały i robi się coraz głośniejszy. Czy to oznaka jakieś awarii czy może kłopoty z jakością prądu.

Przekładanie gniazdek, zmiana fazowania nie powoduje zanikania brzęczenia.

wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miąłem. Pomogła dopiero zmiana urządzenia :(

 

 

A teraz dobra wiadomość:

Drodzy koledzy w Naimowskiej chorobie, otóż zakupiłem dzisiaj przewód połączeniowy między CD a FlatCapem2x wykonany przez firmę Sonus Oliva ( na zamówienie ). Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wykonany jest dokładnie na takich samych wtykach jak oryginalny przewód Naima i kosztował 170 zł zamiast ok 600 zł za oryginał. Wykonany jak na firmę Sonus Oliva przystało ze srebra ( oryginał nie ) i absolutnie perfekcyjnie. Mam ochotę teraz spróbować ( i pewnie tak zrobię ) srebrnego interkonektu do Naima :D

 

Cena zacheca do eksperymentów, jakość wykonania również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.