Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wplacajcie gotowke i níe ma co sie zastanawiac skoro tak swietnie sie zgrywa zagra z infinity. Zreszta sam konstruktorerektor probowal tutaj kilku naprowadzac na trop wlasnego wyrobu, krytykujac inne propozycje.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Masz rację. Śmieci trzeba się pozbyć.

A Ty raczej poszukaj kogoś z Nakamichi PA7 i posłuchaj. To da Ci obraz tego jak Infinity mogą brzmieć. Rozumiem że Zagra w Twoim przypadku odpada ale posłuchać też możesz. To jest prawie dokładnie to samo co PA7. Różnice są, ale nie są jakieś ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem 3 par kolumn infinity. 2x reference 60 oraz kappa 8.2i. Moje pytanie do forumowiczów dotyczy kupna maskownic do tych ostatnich, czyli kappa 8.2i. Jeśli komuś byłyby zbędne lub ktoś wiedziałby gdzie można takie kupić, to bardzo proszę o kontakt. Dałem ogłoszenie w dziale kupię, ale tam nie każdy zagląda, a może ktoś zdecydowałby się sprzedać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

ale jak mam PA7E2 :)

Oj to raczej lepiej nie będzie.

Brakuje Ci basu przy PA7? Ja nie słuchałem nigdy R90, ale w takim przypadku chyba zmiana kolumn.

Możesz też dołożyć w bi-ampingu drugą końcówke, czy wzmak na dół i wysterowac sobie dowolnie dolny zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2012 o 08:55, gość napisał:

Oj to raczej lepiej nie będzie.

Brakuje Ci basu przy PA7? Ja nie słuchałem nigdy R90, ale w takim przypadku chyba zmiana kolumn.

Możesz też dołożyć w bi-ampingu drugą końcówke, czy wzmak na dół i wysterowac sobie dowolnie dolny zakres.

 

Nie ma takiej opcji, żeby z R90 w składzie CA-PA do MUZYKI basu brakowało. Chyba, że ktoś robi dyskotekę w 50 metrach...

Tyle, że należy wymienić kawałek drucika w PA i mieć odpowiednie kabelki.

 

Panowie!

Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich na Święta i Nowy Rok!

Niech Wam GRA!!!

 

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak sobie mysle - moje egzemplarze byly grzebane - byl odwrocony emit - serwis ich jego mac...

no i zlamana ta pier**la przy watkinsie... tak sobie ostatnio myslem ze moze tez watkins jest zle podlaczony - tam sa dwie par kablekow jedn powinien byc podlaczony do zworek na 2 a drugi do 4 omow. tylko jak je rozpoznac?

bo ja podlaczylem je dokladnie tak samo jak bylo ale czy bylo dobrze? zdjecia ktore zrobilem przed rozbiorka przelecialem i wiem ze polutowalem dokadnie tak samo ale kto wie dlaczego mocowanie tej zworki bylo ulamane...

z drugiej jednak strony luty wygladaly na "fabryczne". sam nie wiem

moge rozebrac rozlutowac i sprawdzic czy obie cewki dzialaja - ale to by bylo nadzwyczaj dziwne zeby w obu walely akurat obie re same cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś IR90 u siebie na próbe... do posłuchania... para, która była kiedyś dostepna na allegro.

Nie zagraly zupełnie... ! nijak to się miało do IR'ow, które znalem ze slysznia - zupełny brak mid basu i w ogole bas jakiś taki dziwny był ... trudno opisac..

Wrocily do sprzedawcy...

Nie zdecydowałem się na otwarcie i zobaczenie wnętrza... - pamiętam, ze spod jednej kolumny (tam gdzie wkręcamy kolce) był jasny - drugiej ciemny..

 

być może trafiłem tez na "grzebany" egzemplarz... ?

 

Wybralem inny model Infinity i gra.

Od dłuższego czasu nie szukam sprzętu, tylko słucham... dla mojego ucha - zlapalem białego króliczka... :-)

czego wszystkim przy okazji Swiat zycze... !

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

niestety jeszcze nie mogę zgłosić mojego akcesu do klubu, ale mam nadzieję, że zrobię to w końcu.

Chciałbym prosić posiadaczy kapp 8.2 , 8.1 o możliwość złożenia krótkiej wizyty we wiadomym celu. :)

Mieszkam w 3mieście, więc im bliżej tego miejsca, tym nieukrywam lepiej, choć pokonanie kilku km również nie stanowi dla mnie problemu.

Po przeczytaniu treści Waszych postów, jestem bez mała prawie przekonany do ich zakupu "w ciemno".

Jednakże wcześniejsza konfrontacja na pewno nie zaszkodzi.

 

Pozdrawiam, życząc udanej zabawy jutrzejszego wieczora i szczęśliwego Nowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze podlaczony hegel bezposrednio do naka gral srednica - mial bas ale stosunkowo cichy

jolka zagrala bardziej wyrownanym pasmem.

jest natomiast inny problem - brumi jak cholera. jesli nie rozwiarze problemu do wtorku to odsylam jolke do sprzedawcy czego bym wola uniknac bo to jeden z najbardziej muzykalnych pre jakie mialem. w zakladce "lampy" sugeruje ktos ze to byc moze wina petli masy. sam nie wiem. jutro postaram sie to zweryfikowac. po xlr brumi jak jasna cholera. po rca jest lepiej. jak na sztywno podepne masy pre do naka to jest lepiej. w zasadzie RCA i zwarta masa - bylo by "akceptowanie" ale skoro juz mam te XLR miedzy dackiem a pre to wolabym je uzywac. teraz nie moge - radia sie nie da posluchac w ogole. generalnie nie lubie kombinowac. sprzet ma dwa lata i nie powinno byc takich problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiałem się czy kupić MA GS60 czy GX200 ale zukzukzuk skierował mnie na infinity. Trochę czasu mi zajeło przebrnięcie przez te 76 stron. Mam parę pytań.

Renaissance 90 do 40m2 będzie ok?

Czy ktoś napędza Renaissance 90 lampą? Z tego co pamiętam HQ ma wzmacniacz lampowy Zagra. A czy ktoś ma/słuchał lorelei (Pan Andrzej Markow)? http://allegro.pl/lorelei-lampowy-wzmacniacz-i2886170105.html

Po ile średnio chodzą teraz R90? Około 1000euro?

Teraz ktoś sprzedaje http://allegro.pl/kolumny-infinity-rainessance-90-i2916722193.html. Ten sam sprzedawca ma też

http://allegro.pl/wzmacniacz-mcintosh-ma6500-i2916685998.html. Wygląda na porządną maszynę.

http://allegro.pl/vincent-sv-234-wzmacniacz-zintegrowany-srebrny-i2890549544.html a co sądzicie o tym? Dał by radę R90? Cena chyba dobra.

W sumie chyba wolałbym lampę niż takiego wielkiego, prądożernego kloca. Ale jak trzeba to trzeba ?

Bym zapomniał o najważniejszym. Nigdy infinity nie słyszałem. Czy ktoś z forum jest "blisko" Opola i chciałby zaporosić kolejną owieczkę na odsłuch R90, Kappy?

 

Pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 3.01.2013 o 00:00, szarlej83 napisał:

Z tego co pamiętam HQ ma wzmacniacz lampowy Zagra

Nie, to nie lampa. To tranzystor który wykorzystuje J-Fety , które są wbudowane jak lampy, ale to nie lampa.

 

W dniu 3.01.2013 o 00:00, szarlej83 napisał:

Z tego co pamiętam HQ ma wzmacniacz lampowy Zagra

Do mnie masz 160km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2013 o 00:00, szarlej83 napisał:

Witam,

zastanawiałem się czy kupić MA GS60 czy GX200 ale zukzukzuk skierował mnie na infinity. Trochę czasu mi zajeło przebrnięcie przez te 76 stron. Mam parę pytań.

Renaissance 90 do 40m2 będzie ok?

Czy ktoś napędza Renaissance 90 lampą? Z tego co pamiętam HQ ma wzmacniacz lampowy Zagra. A czy ktoś ma/słuchał lorelei (Pan Andrzej Markow)? http://allegro.pl/lorelei-lampowy-wzmacniacz-i2886170105.html

Po ile średnio chodzą teraz R90? Około 1000euro?

Teraz ktoś sprzedaje http://allegro.pl/kolumny-infinity-rainessance-90-i2916722193.html. Ten sam sprzedawca ma też

http://allegro.pl/wzmacniacz-mcintosh-ma6500-i2916685998.html. Wygląda na porządną maszynę.

http://allegro.pl/vincent-sv-234-wzmacniacz-zintegrowany-srebrny-i2890549544.html a co sądzicie o tym? Dał by radę R90? Cena chyba dobra.

W sumie chyba wolałbym lampę niż takiego wielkiego, prądożernego kloca. Ale jak trzeba to trzeba ?

Bym zapomniał o najważniejszym. Nigdy infinity nie słyszałem. Czy ktoś z forum jest "blisko" Opola i chciałby zaporosić kolejną owieczkę na odsłuch R90, Kappy?

 

Pozdrawiam,

Leszek

 

Witaj!

Z lampą chyba gra dotąd Dartman.

Jak mówią i piszą - płaskie przetworniki lubią się z lampami... Ale, te głośniki znajdujące się poniżej nich - nie bardzo... Tym bardziej za podobne pieniądze jak tranzystor. Choć zdaje się, że R90 nie muszą mieć lampy, żeby GRAĆ!

Za 1000 euro można dostać R90, ale za Odrą. Choć i tam ceny zdają się wariować...

Vinca odpuściłbym. Da radę, ale słyszałem, że dźwiękowo to jest niedobre połączenie.

Jeśli wsiądziesz do Expresu, czy IC PKP w Opolu, to do mnie możesz mieć tylko jakieś 2 przystanki pociągiem (Wrocław, Leszno). Ale to jakieś 3,5 - 4 godziny jazdy i chyba 200 km.

Nie mniej - ZAPRASZAM!

Lecz jakby co - na Górnym Śląsku na 99% dałoby załatwić odsłuch starych "trumien"...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem u siebie lampowe pre - z nakiem i re90 bylo bosko

szkoda ze bylo skopane podlaczenie masy gdzies w srodku i musialem odeslac do sprzedajacego - inaczej by u mnie zostalo

mysle ze lampowe pre i tyranzystor na koncu moze byc jakims rozwiazaniem

za pare dni wyladuje u mnie CA7E i zagra w duecie z PA7E2 - ciekaw jestem czy bedzie lepiej niz ta lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.