Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobina sarkazmu nie zaszkodzi żadnemu forum. Przecież nie wpisujemy się do księgi pamiątkowej jakiegoś muzeum. nowak.michas nie bierz tego tak osobiście. W dawnych czasach, kiedy Ziemia była jeszcze płaska tymi kolumnami ludzkość przemierzała Drogę Mleczną. Sam bym tymi głosnikami nie pogardził, wszak 7kPLN to nie jest mało.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleszczu oczywiscie ze nie "obrazam" sie ..

ale mowiac w kategoriach finansowych to tak jak mowilem - trudno mi sobie wyobrazic INNE kolumny grajace tak dynamicznie/czysto/glosno za taka wlasnie kwote.

no ale jesli ktos ma jakis pomysl na alternatywe to z pokora slucham .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleszczu oczywiscie ze nie "obrazam" sie ..

ale mowiac w kategoriach finansowych to tak jak mowilem - trudno mi sobie wyobrazic INNE kolumny grajace tak dynamicznie/czysto/glosno za taka wlasnie kwote.

no ale jesli ktos ma jakis pomysl na alternatywe to z pokora slucham .......

 

R90 :)

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jako fan i posiadacz Infinity musze dodać jedną ważną rzecz w tej dyskusji.

Owszem Kappy można tanio kupić ale napędzić już nie. Jak dałeś za 9-ki 7tzł to na ich zasilenie pewnie ponad 10tzł a przydałoby się dwa razy tyle, to zagrałyby jeszcze lepiej.

I robi się nam budżet całkiem spory. I w takim trzeba by szukać dla nich alternatywy bo inne paki najczęściej już tak wymagające nie są i można je bardzo solidnie i zacnie ale taniej zasilić więc paki możemy o wiele droższe kupić a i tak zamkniemy się w tej samej końcowej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagrają raczej ani o klasę lepiej a już na pewno nie tak głośno i potężnie jak Kappa 90 :)

Bas z R90 rewelacja, jakościowo dużo lepszy i głębszy od Kappa 8.2 ale mógłbyś trochę odczuć ograniczoną moc przez powierzchnię membramy. Skoro słuchasz czasem tak, że jakimś cudem udało Ci się rozgrzać Polydome'a, to musiałbyś przycelować w jakieś większe modele od R90, np z 30cm Watkinsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2013 o 15:19, gość napisał:

No tuś mnie zaskoczył.

 

sigmy moze i sa OK

ale zeby je napedzic trzeba 300-500W mocy (tak jak wspomniales trzeba takie moje dwa krelle podpiac w mono :)

kappy 9 - 60-340W !

 

wiec nawet uzywajac ich do ogladania TV nie ma problemu z pelnia brzmienia

nie widze alternatywy do kappy 9 w kwocie do 10k zl - wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozsylalem sporo mejli do amerykanskich audiofili ktorzy mieli/maja RE90 - z prozba sugestii napedu

nieustannie pojawia sie ten sam schemat - zeby napedzic re90 to na dzien obecny przy polskich cenach przewiduje okolo 20k pln

pre na lampie to okolo 5k

mocna lampka - najlepiej SE na gore okolo 5k

mocny tran - minimum 5k

to super opcja przy zalozeniu ze obie koncowki maja ten sam gain i obedzie sie bez pasywki

 

i dopiero to ma prawo zagrac

 

problem jest taki ze same infinity sa relatywnie tanie - czesto dla tego ze ludzie spylaja je tanio bo nie moga ich wlasciwie napedzic

inne okazje to skatowane wraki

 

za ta cene mozna kupic sporo innych fajnych zestawow

no bo zalozmy 7 kpln za re90 i optymistyczna wersje napedu za 17 to razrem ponad 24k z okablowaniem 25k jak nie lepiej

a to juz jest spory budzet.

majac do dyspozycji 25k mozna powariowac - moze bez szalenstw ale zdecydowanie mozna uniknac biampingu ktory w przypadku RE90 wydaje sie niezbedny

 

nie mniej jednak ludziska pisza wprost - dobrze napedzone konkuruja bez problemu z baaardzo drogimi konstrukcjami

nie pisze ze gniota inne konstrukcje - pisze jedynie ze moga konkurowac - bo dochodzi do koncowej opinii duzo personalnych upodoban. dodatkowo - powtarzaja sie opinie ze obudowa zamknieta, wstegi i stosunkowa uniwersalnosc w doborze pomieszczen odsluchowych czyni te wlasnie skrzynki dosc popularnymi kolumnami nawet 20lat po zakonczeniu ich produkcji

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. To mój pierwszy post, dlatego prosze o odrobinę wyrozumiałość.

 

Mam do Was pewne pytanie, jakiś czas temu dostałem w prezencie zestaw kolumn firmy Infinity w świetnym stanie wizualnym i technicznym, model Kappa 7:

 

http://www.infinity-classics.de/models/Kappa-series-1987/index-Kappa.htm

 

Chciałem Was prosić o poradę w doborze odpowiedniej jednostki napędowej dla tych potworów w cenie do 2 tys. zł. Wiem - to niewiele, mimo wszystko nie stać mnie w tym momencie na nic więcej.

Do tej pory grał u mnie zestaw:

 

kolumny Radford Tri-star 50

amplituner Marantz 2245

deck Marantz 5220

CD Marantz CD53

 

Chwilowo podpiąłem je pod Marantza. Co najdziwniejsze, daje radę bez szumów, pierdzenia itp. ale to tylko rozwiązanie tymczasowe, jednocześnie męka dla wzmacniacza.

 

Szczerze, nie jestem ekspertem od zagadnień technicznych związanych z budową systemów audio, każde dobre słowo się przyda.

 

Dodam jeszcze, że od zawsze byłem fanem brzmienia starszych klocków, tak więc nie chciałbym raczej inwestować w jakiś sprzęt z lat 90 i młodszy.

 

Ps. Pokój 20m2.

 

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz proszę o odrobinę wyrozumiałości.

Edytowane przez AmberG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz to pełnia możliwości, ale z gównianym sprzętem towarzyszącym też pobiją zapewne wszystkie spore podłogówki w okolicy 10-15k połączone z drogą elektroniką :)

 

 

gowniany sprzet nie napedzi infinity - pisane bylo juz wiele razy ze taki nak PA7 w zasadzie minimum a to juz jest dosc fajny wzmak. a gdzie pre do niego... nastepny wydatek

 

poza tym podlogowki w okolicy zalozmy 10k plus nawet dobra integra - nawet lampy za 5 i juz moze byc na prawde bardzo ale to bardzo dobrze :)

 

przy zlozeniu odpowiedniej konfiguracji moze byc nawet cod miod malina

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak by wlozyc do porsche silniik od FSO 1500 - teoretycznie oba maja naped na tyl i moga byc czerwone...

 

Oj...

Spec się zrobiłeś, że hoho:)

 

Szkodę wyrządzasz ludziom, którzy mają lub będą mieli R90...

Straszysz! A niepotrzebnie...

Chłopaki: don i Jacek Kudła mają dużo RACJI! A nawet więcej:)

Hamerykańcy nawet nie pomyśleli o tym, że R90 można bardzo dobrze napędzić np. Nakamichi TA 4! Powtarzam - BARDZO DOBRZE! Lepiej (brzmieniowo) od szeregu kombinacji, które przytaczasz... Nie - mocniej!

Amerykanie od zawsze wyciągają armaty przeciwko komarom. Przecież mają do nagłośnienia większe lokale. A jak ma grać Amerykaniec amerykańskim sprzętem w amerykańskim domu? Z rozmachem przecież! Dlatego Krell, ML i inne... Ale w naszych warunkach?

 

A Ty? Zmieniasz w kółko preampy (oczywiście lampowe) i ... ciągle błądzisz. Przy tym, co rusz nieprawdę wypisujesz.

Pewno, że możesz robić sobie jak wolisz, ale proszę - nie mieszaj innym, którzy swoje uszy i doświadczenia mają!

Wyluzuj.

 

Chociaż nie. Może lepiej napisz, co KONKRETNIE polecasz do R90? Żeby był cud-miód.

Co takiego słyszałeś? Jeszcze tego nie masz?

Czy stać Cię tylko na przedruki - przepisy hamerykańskich doradców (nota bene, bardziej tyczące wielkich modeli, wyposażonych w aktywną zwrotnicę).

JAKA lampa ma być na górę? Jaki tranzystor na dół? Jaki preamp (oczywiście lampowy!)? Jakie źródło i jakie okablowanie (równie ważne). Na koniec - ile całość kosztuje?

Może wówczas ktoś skorzysta w kraju? Mając pieniądze i czas - ułoży wszystko wg Twojej receptury i posłuchamy:)

Może i porównamy ze sporo tańszym "chłamem"? Już się cieszę:)

 

Michał i inni również czekają na podpowiedź - jakie to lampki mają podpiąć pod swoje końcówki?

Nie daj się prosić...

 

Michał>>>

102 db to nie jest czułość Kappa 9! (a dla IRS Omega podana jest czułość) Porównujesz w swoich i Omegach dwie różne rzeczy.

http://felektr.katalogi.pl/AUDIO__EFEKTYWNO%C5%9A%C4%86-t3830.html

 

Ale fakt. Trudno o coś co im dorówna z nowych za kilka razy więcej zł:)

Audiofilami i ich opiniami nie przejmuj się! Oni wszyscy mają lepsze.

Mają średnicę. Ale za to w porównaniu - kiepski dół i nie tak dobrą górę oraz rozdzielczość dźwięku. Zakład?

Mam nadzieję, że Ciebie zaproszą na rewanż. Wówczas dopiero będziesz zadowolony...

 

Przepraszam, że wtrącam swoje "trzy grosze".

Milczenie jest złotem...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Kappa 9a - znalazlem test z niemieckiego Stereo (1988 rok) - ciekawy artykul - oprocz pomiarow, opisu mamy tez parametry techniczne.....

 

 

A propos Polydome'ow - zdecydowalem sie na ich renowacje/konserwacje.. - demotaz stosunkowo prosty, mycie woda destylowana z obu stron i konserwacja rekomendowanym na forach plynem dala b.dobre wyniki wizualne.

 

Dzwiekowo nie uslyszalem zadnej roznicy - wiec oceniam, ze warto poswiecic im troche czasu..

 

Kolor (zoltawy) i lekkie zmatowienie to wynik utleniania sie powierzchni i powstawania mikroporów...... pozostawienie bez opieki membran moze doprowadzic do ich calkowitego skorodowania i pekniec.....

trudno powiedzic ile czasu na taki problem potrzeba, ale konserwacja tutaj nie zaszkodzi.

Koledzy z zagranicznych forow wykonali zabieg 2-3 lata temu - do tej pory nie stwierdzili zadnych skutkow ubocznych.....

post-12056-0-53286600-1363855858_thumb.jpg

post-12056-0-67720000-1363855877_thumb.jpg

post-12056-0-80749400-1363855896_thumb.jpg

post-12056-0-89453400-1363855912_thumb.jpg

post-12056-0-22127300-1363855935_thumb.jpg

post-12056-0-10218100-1363855947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stać Cię tylko na przedruki - przepisy hamerykańskich doradców (nota bene, bardziej tyczące wielkich modeli, wyposażonych w aktywną zwrotnicę).

JAKA lampa ma być na górę? Jaki tranzystor na dół? Jaki preamp (oczywiście lampowy!)? Jakie źródło i jakie okablowanie (równie ważne). Na koniec - ile całość kosztuje?

Może wówczas ktoś skorzysta w kraju? Mając pieniądze i czas - ułoży wszystko wg Twojej receptury i posłuchamy:)

Może i porównamy ze sporo tańszym "chłamem"? Już się cieszę:)

 

Michał i inni również czekają na podpowiedź - jakie to lampki mają podpiąć pod swoje końcówki?

Nie daj się prosić...

 

zuk zuk

nie szydz bo to jest prostackie

 

napisalem powyzej ile trzeba wydac - orientacyjnie ale widze ze chcesz konkretnych modeli

prosze bardzo

pre - jolida fusion 1300baksow przed apgrejdem - 1800 po plus clo i trasport - w polsce nie wystepuje

na gore (tak zeby glowy nie urwalo cenowo) phast SE plus dobre lampy - okolo 2000baksow - w zaleznosci czy rynek wtorny czy nowka cena bedzie troche sie wahac tak jak i cena lamp

na dol - to mozna wariowac bo mocnych koncowek jest sporo wiec w zasadzie okolo 10000pln masz pelen wybor. mi jak na razie przypasowal do watkinsa EC DMB250R

kable mam w dupie - sa ludzie ktorzy sie tym podniecaja

 

mozna lepiej i pewnie drozej. ale moim zdaniem taka konfiguracja jest stosunkowo tania i wycisnie z RE90 na prawde duzo. zarowno drozszych lampwych koncowek SE jak i mocnych spawarek jest cale mnostwo -do wyboru do koloru. poza tym mozna zabawic sie z chinczykami - masz rozne mingdy i vincenty. za pol ceny tez wyprodukujesz calkiem sporo fajnych skosnookich watow...

 

poza tym - nigdy nigdzie nie napisalem nic o tanszym CHLAMIE i wypraszam sobie podobne teksty bo sa nie mile

 

i napisze jeszcze raz - tak zeby bylo jasno i przejrzyscie - MOZNA podpiac RE90 do roznych integr i koncowek - glownie zabytkowych bo nowych takich piecykow jak np stare onkyo czy adcom nikt nie produkuje - ekonomisci by nie pozwolili a jesli nawet to kosztowaly by duzo. i jakos to zagra

jesli pasuje ci brzmienie z nakamichi TA4 - ok twoje uszy - ale nie pisz ludziom ze to jest OPTIMUM ktore tych zacnych pudel mozna wyciagnac bo to bzdura

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest też taka, że na rotelach RB990/991 kolumny pokroju kappy 7.2/8.2, R90, R80 7A,8A szarpią zarąbiście pod każdym względem, długo miałem tą końcówkę ( w sumie dalej mam chcę sprzedać, miało to iść do sypialni ale stwierdziłem, że to mocny przerost formy nad treścią :) ) i dopiero zmieniłem ją na naka PA7EII i to też, trwało to ze 2-3 tyg dobrego osłuchania i porównania jednej z drugą. W między czasie przewinęło się sporo końcówek, i ni hu hu na przedbiegach odpadały przy Rotelu, w sumie w naku przydało by mi się ciut więcej precyzji Rotela, choć tak czy siak nak ogarnia, a nie można mieć wszystkiego. Tak naprawdę za 3-4k ( końcówka i pre ) można mieć naprawdę genialne zasilanie do infinitek bez bólu dupy w żadnym z zakresów, uważam, że lepiej zainwestować w takie coś a resztę przeznaczyć w dobre źródło, bo żeby zdecydowanie przekroczyć to co oferują takie rotele, trzeba wydać 2-3x tyle najmniej, a żeby przeskoczyć zestaw pokroju nakaów to już trzeba GRUBO się zastanowić w co pójść i dobrze z tym osłuchać, a nie popadać momentowi chwili. I nie chce wiedzieć jakie tutaj były by koszty.

 

Te klocki robili jeszcze normalni ludzie z normalnych części, pod konkretną w sumie klientele, teraz hajend to kupa gówna upchana w ładne opakowanie i z grubą ceną, a praktycznie nic nie idzie w parze z dobrym dźwiękiem.

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Cześć Łukasz.

Dawno Cię nie było.

Prawda jest też taka, że na rotelach RB990/991 kolumny pokroju kappy 7.2/8.2, R90, R80 7A,8A szarpią zarąbiście pod każdym względem, długo miałem tą końcówkę ( w sumie dalej mam chcę sprzedać, miało to iść do sypialni ale stwierdziłem, że to mocny przerost formy nad treścią :) )

A tam.

Widziałeś u mnie sypialnię:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuk zuk

nie szydz bo to jest prostackie

 

mozna lepiej i pewnie drozej. ale moim zdaniem taka konfiguracja jest stosunkowo tania i wycisnie z RE90 na prawde duzo. zarowno drozszych lampwych koncowek SE jak i mocnych spawarek jest cale mnostwo -do wyboru do koloru. poza tym mozna zabawic sie z chinczykami - masz rozne mingdy i vincenty. za pol ceny tez wyprodukujesz calkiem sporo fajnych skosnookich watow...

 

poza tym - nigdy nigdzie nie napisalem nic o tanszym CHLAMIE i wypraszam sobie podobne teksty bo sa nie mile

 

i napisze jeszcze raz - tak zeby bylo jasno i przejrzyscie - MOZNA podpiac RE90 do roznych integr i koncowek - glownie zabytkowych bo nowych takich piecykow jak np stare onkyo czy adcom nikt nie produkuje - ekonomisci by nie pozwolili a jesli nawet to kosztowaly by duzo. i jakos to zagra

jesli pasuje ci brzmienie z nakamichi TA4 - ok twoje uszy - ale nie pisz ludziom ze to jest OPTIMUM ktore tych zacnych pudel mozna wyciagnac bo to bzdura

 

 

 

wyrazane w tym watku opinie, inne niz w 100% zgodne z filozofia dzwieku i sprzetu wg zukzuk'a, predzej czy pozniej koncza sie jego zdecydowana reakcja.

oprocz powyzszego cytatu, komentujac w pewnym sensie taka sytuacje, powroce do wpisu, ktory mial miejsce troche wczesniej i doskonale wpasowuje sie w temat, wlasciciel ponizszego cytatu to Wojtek76 :

 

 

 

"uwagi natomiast, ze ktos nie potrafi sluchac i docinku typu 20 latek slyszy inaczej w stosunku do osob ktore sa pod 40stke zle swiadczy o rozmowcy. Swiadczy to ewidetnie o braku szacunku do innych oraz zaslepieniu w swoje JA, tak samo jak zaslepieniu w marki Infinity czy Nakamimchi. Antyki za grosze ktore zamiataja wszystko na swojej drodze, niezaleznie od ceny. Infinity nie mialem, moze i maja potencjal, pa7 slychac, ze jak na ta kwote jest niezly, ale ca7 to ewidetny chlam. Takie moje odczucia po odsluchach i porownanich u Mateuszka".

 

Źródło: http://www.audiostereo.pl/klub-infinity-classics_29527.html/page__st__2370

Copyright © Audiostereo.pl

 

 

pozwolilem sobie na cytaty, poniewaz nie potrafilbym tego lepiej ujac.

 

Powrocilem do watku, bo od dluzszego czasu mozna poczytac sporo ciekawych obserwacji n/t sprzetu zapietego do roznych "trumienek" - jak sie okazuje, jest cala masa elektroniki, ktora sobie radzi z klasycznymi Infinity - takie opinie sa cenne, bo w koncu kazdy ma inne upodobania co do dzwieku - i czytajac tego typu wypowiedzi moze skrocic swoja droge poszukiwan....

a nie w kolko Macieju : NAKA + RE90........

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze tych rotelow na rynku wtornym tak duzo znow nie ma - dla wszytskich nie starczy

 

Hehe no nie mówię, że starczy ale sukcesywnie coś się pojawia głównie na ebayu.de kwestia upolowania.

 

Visto ja mam aktualnie 4 pre naka xD i gram na CA5E mark 1 :). CA7 Stoi :)

 

pzdr. Łukasz

Edytowane przez łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Kappa i nowe podobno brzmią inaczej.

U mnie właśnie stoją R90 i 8.2 podpięte jednocześnie pod tą samą końcówkę mocy, także sobie porównywałem w momencie przełączając tylko pary zacisków A / B no i wrażenia są nieco zaskakujące przy takim przełączaniu, niż się wydawało słuchając osobno (na spory plus dla Kappa, ale mniejsza z tym). Jeśli chodzi o tą całą średnicę, to Renaissance mają znacznie mocniej nasyconą niższą średnicę (wrażenie cieplejszego brzmienia), natomiast mają mniej tej wyższej w stosunku do 8.2, które brzmią wyraźniej w tym zakresie.

 

Don, b. ciekawy wpis! Czy mógłbyś coś więcej o różnicach napisać - bo masz unikalną sytuację i tego typu wrażenia byłyby b. pomocne dla wielu.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.